Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jakub Ćwiek

Jakub Ćwiek

Głuchołazy, Polska

Człowiek, który nie potrafi usiedzieć w miejscu. Pisarz, komik stand-upowy, publicysta, podróżnik. Autor ponad dwudziestu książek, a także licznych opowiadań, słuchowisk, artykułów, sztuk teatralnych i scenariuszy. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum Kłamcy, do którego właśnie powraca, wydając „wersję reżyserską”. Rozwija też konsekwentnie światy, w których prym wiodą Chłopcy – dorośli pomagierzy Piotrusia Pana – czy polscy superbohaterowie Zawisza Czarny i Dreszcz.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Szczepan Kasiński

Szczepan Kasiński


18288 PLN z 60000 PLN

148 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

30%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.12.2018.

Serial 'Stróże'

O projekcie

 

Wyprodukujmy Stróżów - 10 odcinkowy serial internetowy osadzony w uniwersum  "Kłamcy" Jakuba Ćwieka (czyli moim). Każdy odcinek dwanaście minut utrzymanych w sensacyjno-humorystycznej konwencji buddie movies, z udziałem zawodowych aktorów i profesjonalnej ekipy filmowej. Wszystko, po to, by Stróżów pokazać światu i całemu internetowi. Ale bez Ciebie to się nie uda... 

 

 

Są ludzie, których wychowali rodzice, są tacy, których wychowała szkoła czy ulica. Mnie wychował przede wszystkim magnetowid. Setki jeśli nie tysiące identycznych, przegrywanych kaset - różniących się jedynie wpisanymi na etykietę tytułami - dumnie zdobiły regał w moim domu, a najlepsza wypożyczalnia w mieście była Mekką, do której pielgrzymowałem codziennie po potencjalne nowości. W końcu dostałem tam swoją pierwszą w życiu pracę jako doradca klienta.

 

Oglądałem oczywiście wszystko, każdy dostępny gatunek, ale do dziś pamiętam, że najbardziej me serce zdobyły tak zwane buddie movies - filmy o dwóch twardzielach, zwykle totalnych przeciwieństwach, którym przyszło zmierzyć się z czymś naprawdę trudnym i złym. I w czasie tej nierównej walki twardziele zostają rzecz jasna przyjaciółmi na śmierć i życie. Proste? Prościej się nie da! Ale jak to działało!

 

Kochałem te filmy miłością szczerą. "Zabójcze bronie", "Tango i Cash", "Ostatni skaut", "48 godzin", "Ostry poker w Małym Tokio" i dziesiątki innych - oglądałem je tak często, że mogłem recytować na pamięć. 

 

Wiele lat później zacząłem pisać książki i stworzyłem mocno popkulturowy cykl gdzie moja miłość do kina i popkultury zlała się z moją inną wielką pasją czyli mitologiami świata. Tak powstał cykl "Kłamca" opowieść o nordyckim Bogu kłamstwa i ognia, który wynikiem okoliczności musi pracować z chrześcijańskimi aniołami przeciwko wszelkim innym mitologicznym istotom. Cykl odniósł sukces, do tej pory ukazało się sześć jego części. A we mnie obudziła się na nowo chęć opowiedzenia swojego "buddie movie". 

 

STRÓŻE to osobna historia w świecie Kłamcy, nie wymagająca znajomości cyklu. To utrzymana w sensacyjno-humorystycznej konwencji buddie movies opowieść o dwóch aniołach, z których jeden (Zadra) od lat jest aniołem stróżem, a drugi (Butch), po eonach służby w elitarnej armii Boga, ma stróżem dopiero zostać. Krótki kurs przysposobienia do zawodu zostaje przerwany, gdy pojawia się ktoś, kto z wojskową sprawnością zabija aniołów stróżów. Cień podejrzenia szybko pada na nowego rekruta...

 

Jeżeli kiedykolwiek kręciły Was filmy akcji z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, cięte one linery i dobre sceny walki, to "Stróże" będą dla Was. Jeśli przypadła Wam do gustu "Dogma" czy "Armia Boga" to nasz miks na pewno przypadnie Wam do gustu. 

 

Stróże to serial netowy robiony z pasją i dla pasjonatów fajnego, rozrywkowego kina!

 

To może jeszcze kilka szczegółów technicznych. "Stróże" to serial internetowy zaplanowany na dziesięć odcinków po około dwanaście minut każdy. Realizowany oddolnie, bez pomocy studia, ale przy wsparciu profesjonalnej ekipy filmowej oraz zawodowych aktorów, z moim (Jakub Ćwiek) autorskim scenariuszem. Po przygotowaniu i uroczystej premierze serial zostanie wypuszczony do sieci za darmo i udostępniony dla wszystkich chętnych.  

 

 

Świat pełen jest aniołów stróżów. Są wszędzie, na ulicy, w kawiarniach, w kinach, sklepach i na dachach samochodów pędzących autostradami. Szarzy tak z ubioru jak i na twarzach, nieustannie spięci i zestresowani czuwają nad bezpieczeństwem nierozważnych ludzi. Ciągną za kaptur, gdy zapatrzony w smartfon gap wchodzi prosto pod samochód, zwracają uwagę policji na potencjalne zagrożenie w ciemnej alejce, łapią szklanki w locie i sprawnymi ruchami niewidzialnych dla ludzi dłoni wyprowadzają samochody z poślizgu.

 

Część z nich traktuje to jako pracę, większość jednak przywiązuje się do swoich podopiecznych i gotowa jest naginać rzeczywistość pod ich potrzeby i pragnienia. Zadra należy do tych drugich.

 

Zadra to doświadczony stróż. Przez lata służby nie wyróżnił się niczym specjalnie, ale przełożeni dostrzegają i doceniają to jak godzi zaangażowanie w pracę z koniecznością podporządkowania się regulaminom. To właśnie ta umiejętność sprawia, że Zadra zostaje wytypowany do wdrożenia do stróżowej służby Butcha - niegdysiejszego anielskiego żołnierza do zadań specjalnych i pretorianina samego wodza zastępów, archanioła Michała.

 

Butch - małomówny, potężny, poznaczony bliznami - wielokrotnie odznaczył się w anielskich bitwach, ale nastał czas pokoju i potrzeba mu nowego zajęcia. A że u stróżów nieustannie są wakaty...

 

Tymczasem po mieście, w którym do tej pory urzędował Zadra zaczyna krążyć postać, która nie tylko widzi Stróżów, ale i wzięła ich sobie na cel. Odwołując się do słów biblijnych wykańcza ich, jednego po drugim z wprawą i kunsztem właściwym doświadczonemu wojskowemu. Co więcej, każda z ofiar miała kontakt z wprowadzanym w obowiązki Butchem, a wszelkie dostępne ślady prowadzą wprost na ścieżki tajemniczej przeszłości byłego anielskiego wojownika.

 

Wraz z przyspieszającymi dramatycznie wydarzeniami i kolejnymi martwymi aniołami Zadra i Butch, pozornie niedobrany duet stróżów, odkrywają, że sprawa, w którą się wplątali sięga naprawdę wysoko.

 

 

 

Jakub Ćwiek - Człowiek, który nie potrafi usiedzieć w miejscu. Pisarz, komik stand-upowy, publicysta, podróżnik. Autor ponad dwudziestu książek, a także licznych opowiadań, słuchowisk, artykułów, sztuk teatralnych i scenariuszy. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum Kłamcy, do którego właśnie powraca, wydając „wersję reżyserską”. Rozwija też konsekwentnie światy, w których prym wiodą Chłopcy – dorośli pomagierzy Piotrusia Pana – czy polscy superbohaterowie Zawisza Czarny i Dreszcz.

 

 

 

 

Przedstawiamy Stróżów światu! Zbieramy naszą fantastyczną ekipę i kręcimy pilotowy odcinek naszej opowieści. Zarysujemy fabułę, przedstawimy bohaterów i pokażemy potencjał jaki drzemie w naszym zwariowanym, komediowo-sensacyjno-anielskim uniwersum. Pamiętacie jeszcze gdy po raz pierwszy spotkaliście swój ulubiony filmowy duet? No to odświeżycie to uczucie gdy poznacie Butcha i Zadrę, dwóch skazanych na siebie aniołów. A my tymczasem zawiążemy intrygę sprawnie i kunsztownie niczym Sly Stallone trenujący Shibari! Jeżeli podczas zbiórki zatrzymamy się na tym progu, zrobimy wszystko, by z odcinkiem pilotowym zawojować świat potencjalnych sponsorów. Damy radę, choć pewnie zajmie nam to wtedy chwilkę. Pilot wrzucimy w sieć, byśmy Wszyscy mogli się nim cieszyć.

 

 

Na tym etapie będziemy w stanie zrealizować połowę sezonu! Do piątego odcinka rozkręcimy akcję tak, że trudno ją będzie zatrzymać, Wy poznacie większość postaci, my będziemy ekipą zżyci tak, że słać będziemy sobie tęskne listy i świąteczne pocztówki! W drugim i trzecim planie zobaczycie jeszcze więcej naprawdę wielkich gwiazd, poznacie postaci, w których się zakochacie, a być może i takie, które uczciwie znienawidzicie. A, pamiętacie jeszcze porównanie do "Zabójczych broni" czy "Ostatniego Skauta"? No to jeśli tak, dołóżcie tu jeszcze Johna Wicka, bo wjeżdżają fighterzy MMA i kaskaderzy, by zrobić nam sceny walki! Odcinki wjadą oczywiście do sieci i będą dostępne dla Wszystkich!

 

 

No to wjeżdżamy cali na grafitowo-szaro!! Panie i Panowie, serial Stróże in da Hause!!! Kulminacja grubej intrygi, zjawiskowy czarny charakter i jednocześnie jedna z najfajniejszych postaci kobiecych w polskim POPie. Co tam się będzie działo, to Wy sobie nawet nie wyobrażacie! I słusznie, bo nie musicie - zrealizujemy cały sezon, wrzucimy go do sieci i ruszymy w Polskę, by o nim z Wami pogadać! Bo przecież to nasze wspólne dzieło!

 

 

Serial Stróże nie będzie mój. To będzie nasze wspólne dzieło. Bo wierzę w Was - ludzi, którzy lubią (lub uwielbiają) Lokiego, archaniołów i całe uniwersum Kłamcy. To Wy podtrzymujecie swoją wiarą to, co robi Loki. Dlatego chcę, żebyście razem ze mną współtworzyli ten projekt. 

 

Zapytasz pewnie, dlaczego nie idę ze scenariuszem od razu do producentów? Bo zależy mi na tym, aby serial był naszym wspólnym dziełem – moim, Twoim, Twoich znajomych i wielu fanów fantastycznego świata. Zróbmy razem pierwsze odcinki, pokażmy światu, że wiele osób, wierzących w ten sam cel, może zrobić coś wyjątkowego. Coś szalonego. Serial. Na miarę największych produkcji. Wchodzisz w to?

 

 

1. O co chodzi w crowdfundingu?

O ideę, wsparcie, finansowanie społecznościowe, czyli finansowanie projektu dzięki dużej liczbie drobnych wpłat. Dokonują ich osoby zainteresowane projektem. Czyli Ty. Dzięki temu możesz stać się częścią tego projektu. No i zdobyć wyjątkowe nagrody. 

 

2. Co się stanie, jeśli nie zbierzemy całej kwoty?

Przekazane przez Ciebie pieniądze wracają do Ciebie. Jeżeli nie zbierzemy 100% - czyli środków potrzebnych na wyprodukowanie pilota, to Twoje pieniądze wracają do Ciebie. Jeżeli uda nam się osiągnąć 100% albo więcej - jestem zobowiązany zrealizować to, co obiecałem, a Tobie dostarczyć nagrodę, którą wybrałeś. 

 

3. Jakie będą rozmiary koszulek i w jaki sposób mogę dokonać wyboru?

Pełną rozmiarówkę wyślę Ci po zrealizowaniu projektu - będę Cię prosić o podanie rozmiaru w wiadomości zwrotnej. 

 

4. Kiedy ukaże się serial?

Premierę serialu planujemy w końcówce III lub w IV kwartale 2019 roku. Informacje o postępach zdjęć i montażu będziesz otrzymywać na bieżąco i w pierwszej kolejności. 

 

5. Na jakim etapie są prace związane z serialem?

Jest gotowy scenariusz, potwierdzona większość aktorów, których widzę w poszczególnych rolach, pracujemy z reżyserem nad szczegółami (storyboardy do pilota)

 

6. Czemu nie widzę całej obsady?

Większość aktorów jest potwierdzona i zobaczysz sam, jakich wspaniałych aktorów udało mi się zgromadzić. Chcę te informację dawkować, żeby móc każdej osobie poświęcić uwagę i przekazać informacje o jej roli i zaangażowaniu. A Tobie zapewnić radochę z obserwowania projektu. 

 

7. Czy mogę wybrać więcej nagród?

Tak! Jeżeli żaden z pakietów, który dla Ciebie przygotowałem nie spełnia Twoich oczekiwań, to znaczy, że możesz skomponować swój!

 

8. Po co Kubie pieniądze? 

Choć projekcja szykowana jest bez udziału wielkiego studia, chcemy by była jak najbardziej profesjonalna, bo to, wiadomo, kwestia i jakości, bezpieczeństwa i komfortu pracy. Za pieniądze ze zbiórki chcemy więc przede wszystkim zabezpieczyć plan i wszystko co wokół: Od przygotowania lokacji, rekwizytów, kostiumów czy make'upu, przez wynajęcie sprzętu, profesjonalnego studio do realizacji dźwięku, efektów specjalnych etc.

Oczywiście produkcja musi być ubezpieczona, tym solidniej (i kosztowniej) że planujemy sceny z udziałem kaskaderów. Do tego dochodzą wszelkie wydatki związane z transportem (wybrane, idealne dla produkcji lokacje są niestety rozrzucone po kraju) czy zapewnieniem ekipie właściwych warunków pracy w każdym miejscu.

 

Część pieniędzy, tę, która podczas produkcji stanowić będzie bufor bezpieczeństwa, chcemy przeznaczyć na promocję naszej produkcji w kraju i za granicą. Przygotowanie osobnych spotów, materiałów reklamowych etc. Chcemy, by dotarła jak najszerzej i jak najlepiej się poniosła, tak byśmy mogli w przyszłości zrealizować kolejne sezony "Stróżów"

 

 

 

 

Wydawnictwo Sine Qua Non powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała i wciąż przyświeca założycielom (Przemkowi Romańskiemu, Łukaszowi Kuśnierzowi i Michałowi Rędziakowi), było wydawanie książek „z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, jeszcze inni interesują się sztuką współczesną lub uwielbiają wciągające powieści. Tym, co pomaga rozwijać zainteresowania i dzielić się nimi z innymi, jest książka. W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa, można znaleźć między innymi biografie sportowe oraz muzyczne, komiksy i powieści oraz inne książki, które powstały dzięki autorom z pasją.

 

Piórko 15 zł i więcej

 

 

Dobra dusza 25 zł i więcej

 

 

Skrzydlaty 55 zł i więcej

 

 

Anioł Stróż 70 zł i więcej

 

 

Szara eminencja 85 zł i więcej

 

 

Stróż Stróża swego 120 zł i więcej

 

 

Gwardzista zastępów 170 zł i więcej

 

 

Weteran zastępów 250 zł i więcej

 

 

Pretorianin archanioła 310 zł i więcej

 

 

Archanioł 350 zł i więcej

 

 

Cyngiel niebios 500 zł i więcej

 

 

Apokryfista 500 zł i więcej

 

 

Świadek cudu 500 zł i więcej

 

 

Cudotwórca 700 zł i więcej

 

 

Ważniak z Miasta Aniołów 1000 zł i więcej

 

 

Niosący światło 2000 zł i więcej

 

 

Eros 2000 zł i więcej

 

 

Bachus 3000 zł i więcej

 

 

Metatron 3000 zł i więcej

 

 

Wybraniec 3500 zł i więcej

 

 

Baron Samedi 5000 zł i więcej

 

 

Szef wszystkich skrzydlatych szefów 5000 zł i więcej

 

Chcesz wiedzieć więcej? Masz pomysł jak rozkręcić zbiórkę? Najlepiej złapiesz mnie na moim Fanpejdżu: Jakub Ćwiek - oficjalny fanpage

Media o Twoim projekcie:

Stróże: Anielskie Tango i Cash od Jakuba Ćwieka

menway.interia.pl | 2018-11-05

Jakub Ćwiek - jeden z guru rodzimej popkultury - bierze się za serial! By jednak \"Stróże\" przenieśli się z kart książki na ekrany telewizorów, monitorów i smartfonów potrzebna jest Wasza pomoc!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.12.2018 22:10