Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PijemyHerbate

PijemyHerbate

Gdynia

Nie lubimy siedzieć z założonymi rekami, a stawianie nowych celów, to dla nas codzienność. Dlatego mocno angażujemy się w różne projekty. Uważamy, że wspólnymi siłami, możemy zmienić świat. Mimo, że całkowicie się różnimy - naszą wspólną pasją jest herbata. Naszym największym marzeniem, jest własna herbaciarnia, a w niej napisana przez nas książka.

Organizujemy wykłady pt. 'Herbata zbliża ludzi'. Mamy za sobą projekt o tym samym tytule, dzięki któremu, za zebrane pieniądze obdarowaliśmy darmową herbatą przechodniów w Gdyni.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1897 PLN z 11500 PLN

36 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

16%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.07.2015.

Pijemy herbatę na Sri Lance

O projekcie

 


 • 26.06.2015r. Wspierają nas Kacper Ruciński i Wojciech Tremiszewski. Zobaczcie sami! :)

 • 12.06.2015r. Dzisiaj zbliżyliśmy się do pierwszego znaczącego progu! Mamy już 914 złotych... trzymajcie kuciuki, wspierajcie, udostępniancie. Jesteśmy coraz bliżej :)

Herbatę "odkryliśmy" całkiem przypadkowo, jednak od razu stała się dla nas wielką pasją, którą chcemy się dzielić. Naszą maksymą jest: "Herbata zbliża ludzi". Nazwaliśmy tak nasz pierwszy projekt crowdfundingowy (kliknij po więcej), którego celem było podarowanie przechodniom na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni kubka gorącej herbaty, uśmiechu i serdeczności. Pod tym samym tytułem prowadzimy również wykłady na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, na których nie tylko dzielimy się wiedzą i rozmawiamy ze studentami. Spotkaniom zawsze towarzyszy pyszna herbata dzięki której pokazujemy jak można łączyć pokolenia. Oprócz tego, naszym dużym osiągnięciem jest wykład dla nauczycieli techników gastronomicznych z całej Polski na konferencji w Brzostowie.

Nieustannie rozwijamy się, zgłębiamy wiedzę, poznajemy pasjonatów, z którymi wymieniamy się doświadczeniami na temat herbaty. Widzimy jednak, że herbata w Polsce traktowana jest po macoszemu, a rynek zalewany jest przez słabej jakości herbaty. Dlatego motywuje nas to do dalszej pracy i pielęgnowaniu naszej pasji.

Ciągle działamy, realizujemy swoje marzenia - dając ludziom cząstkę siebie. Jednym z tych marzeń jest ten projekt. Uważamy, że aby dzielić się wiedzą, "zarażać" ludzi pasją, należy stale poszerzać swoje horyzonty, być praktykiem, uczyć się. Dlatego też, chcemy kontynuować nasz poprzedni projekt, w myśl idei, że "Herbata zbliża ludzi". Tym razem jednak zamierzamy pójść o krok dalej.

Chcielibyśmy wyjechać na Sri Lankę. Pozwoli nam to zaczerpnąć wiedzy u źródła. Wiedzy, którą będziemy później dzielić się z ludźmi, gdyż mamy ogromne plany!

 

 • Zebranie materiałów w postaci: zdjęć, filmów wideo, wywiadów, relacji, reportaży, dzienników oraz ankiet dotyczących: zbioru herbaty, jej produkcji, obróbki, pracy na plantacji, a także filozofii, kultury i historii tej rośliny. 
 • By zrealizować ten cel, stworzymy film z wyjazdu, zawierający rozmowy z właścicielami około 15 plantacji w regionie Nuwara Elyia, jej pracownikami, osobami odpowiadającymi za eksport, promocję czy kulturę picia herbaty. Chcemy również pokazać podejście "zwykłych" ludzi do tego napoju. 
 • Materiały te, posłużą nam również do napisania prac dyplomowych.
 • Po powrocie do Polski, utworzenie klubu herbacianego, które będzie zrzeszać zarówno koneserów jak i amatorów herbaty. A jego celem będzie krzewienie kultury, historii i tradycji picia herbaty. 
 • Utworzenie albumu fotograficznego zawierającego zdjęcia oraz historie ludzi związanych z herbatą: pracowników plantacji, muzeów, plantatorów itp. Zdjęcia zostaną wykonane techniką analogową, średnioformatowym aparatem fotograficznym Bronica SQ-A.
 • Udoskonalenie zakresu tematycznego prowadzonych przez nas wykładów.
 • Napisanie książki która będzie zbiorem naszej wiedzy, doświadczeń i historii dotyczących herbaty. 
 • Napisanie artykułów naukowych i przedstawieniu ich na konferencjach w ramach działania koła naukowego Akademii Morskiej w Gdyni (również za granicami naszego kraju)
 • ... a także, realizacji wielu celów "pośrednich", które przysłużą się do jeszcze większego rozwoju naszych działań i szerzeniu wiedzy na temat herbaty.

 

Naszą misją jest szerzenie kultury picia herbaty i podnoszenie świadomości konsumentów na rynku poprzez dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i pasją.

 

 

 

Maciej Chojnacki

Miłośnik podróży autostopem, podczas których zawsze poznaję wyjątkowych ludzi, czasem ich historie czy "mądrości życiowe" - uważam, że każdy ma coś ciekawego do powiedzenia. Jestem raczej typem słuchacza (może dlatego tak dobrze dogaduję się z drugim Maćkiem ;)), co nie oznacza, że nie potrafię wyrazić swojego zdania. Głowa zawsze pełna pomysłów i nietypowych rozwiązań, które o dziwo, często z sukcesem,  wcielane są w życie. Z racji tego iż ja jestem tym "mniej gadającym", to wspomnę tylko, że moja ulubiona herbata to Green Snail.

 

Maciej Stafiej

Introwertyczny ekstrawertyk, nieustannie poszukujący celu w życiu marzyciel. W fotografii, którą pasjonuje się od kilku lat jestem najbardziej samokrytyczną osobą na świecie. Dużo gadam, walczę ze słomianym zapałem – z tego względu, że nowe pomysły zastępują następne – lepsze, nowsze, świeższe. Indywidualista – sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Jestem otwarty na innych, staram się znaleźć wspólny język z każdym kogo poznam. Uważam, że podróże kształcą (ale tylko wykształconych) – bo żeby zrozumieć samego siebie i móc zajrzeć do wnętrza, dobrze jest zobaczyć co nas otacza. Angażuję się w wiele rzeczy, a swoją poprzeczkę zawsze stawiam jak najwyżej. Może dlatego w herbacie odnajduję spokój i harmonię. Ulubiona herbata? W każdej z nich staram się odnaleźć „to coś”, jednak gdybym miał wybrać – Milk Oolong.

 

Wizy - 220zł (30USD/os.)

Szczepienia - 1600zł (800zł/os.) :

- szczepionka WZW typu A+B, przeciwko durowi brzusznemu, błonicy, tężcowi,  poliomuelitis, japońskiemu zapaleniu mózgu.

Bilety - 6.000zł (3.000/os.) :

Warszawa - Colombo

Colombo - Warszawa

Pobyt - 2000zł (noclegi, wyżywienie, wejsciówki, komunikacja)

Ubezpieczenie - 600zł (300zł/os.)

+ prowizja dla Polakpotrafi.pl

Progi do zrealizowania:

100% - Osiągnięcie tego progu pozwoli nam na realizację projektu - pojedziemy po wiedzę, zrealizujemy wszystkie cele. To będzie krok milowy do dalszego dzielenia się pasją z innymi. Po powrocie chcemy dla Was zrobić kilka na prawdę fajnych rzeczy! 

125% - Po osiągnięciu tego pułapu, powtórzymy naszą akcję pt. "Herbata zbliża ludzi", którą mieliśmy okazję przeprowadzić w maju 2015r. (link). Tym razem jednak zrobimy ją z prawdziwą pompą - będzie ona trwała nie jeden, a TRZY dni. Przez ten czas, będziemy serwować Wam różnego rodzaju herbaty, a całą akcję urozmaicimy wykładami (każdego dnia) dla wszystkich chętnych, połączone z herbacianymi warsztatami. Imiona i nazwiska osób wspierających nasz wyjazd na Sri Lankę będą towarzyszyły nam na wykładach w postaci plakatów. Znajdą się one również na kubeczkach. 

Naturalnie - według naszego motta - będziemy rozdawać nie tylko herbatę, ale rozmawiać z ludźmi, dzielić się doświadczeniem i wiedzą. Nie zapomnimy również o mnóstwie uśmiechu, dobrym humorze i serdeczności.

1xx% - Następne progi pojawią się, gdy tylko zbliżymy się do kolejnego!

 

Spośród wszystkich tych, którzy wesprą nasz projekt za minimalnie 25 złotych -wylosujemy jedną osobę (bądź instytucję), której przekażemy voucher na 100 złotych w Restauracji EMBE w Gdyni dla dwóch osób (kupon jest bezterminowy). 

 

 Otrzymasz od nas osobiste podziękowanie na Twój adres E-Mail oraz zdjęcie wykonane na Sri Lance w wysokiej rozdzielczości. 

 

Oprócz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i osobistych podziękowań E-Mailem wyślemy również imienne podziękowania poprzez nasz fanpage na Facebooku.

 

Do podziękowań mailowych i Facebookowych, wyślemy Ci zdjęcie ze Sri Lanki w rozmiarze 15x23cm z dedykacją i autografami. Będziesz otrzymywał od nas również informacje bezpośrednio na E-Mail o miejscach w których się znajdziemy oraz o naszej bieżącej sytuacji. Każdy wspierający nasz projekt za minimalną kwotę 25zł - otrzyma dostęp do specjalnej (zamkniętej) grupy na Facebooku, gdzie będą pojawiać się informacje, zdjęcia i materiały o których dowiecie się pierwsi. Będziecie mogli mieć z nami stały kontakt - zawsze dostaniecie najświeższe informacje o tym co robimy!

              

Nagroda za 30zł. idealnie nadaje się do zawieszenia w kuchni! ;) Herbaciane serca zostały wykonane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sępólnie Krajeńskim za co serdecznie dziękujemy! ;)  Otrzymasz również nagrody

 • informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: 9 sztuk.


Dostaniesz od nas ładnie opakowane próbki dziewięciu herbat (Trzy próbki herbaty czarnej, trzy próbki herbaty zielonej Sencha, dwie próbki Rooibosa oraz jedna próbka Yerba Mate) - każda próbka to 5-8g herbaty. Otrzymasz również nagrody za 25zł czyli:

 • zdjęcie ze Sri Lanki z dedykacją i autografami,
 • informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: 35 sztuk.

 

 

Wspierając nas na kwotę 40 złotych otrzymasz od nas wyjątkową pocztówkę, prosto ze Sri Lanki, skrót dziennika z wyprawy w wersji PDF, a także umieścimy Twoje imię i nazwisko w napisach końcowych naszego filmu. Otrzymasz również nagrody za 25zł czyli:

 • zdjęcie ze Sri Lanki z dedykacją i autografami,
 • informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

EXTRA! do każdej nagrody za 45 zł dorzucamy HERBOLUDA. Jeden z czterech smaków (wanilia, mięta, czarna porzeczka, cytryna) po 6 herbat w jednym opakowaniu.

                                    

Wybierając tę nagrodę - wyślemy Ci pełną, drukowaną wersję dziennika z wyprawy z imienną dedykacją oraz autografami, jego wersję w PDF (to tak na zapas :)). Otrzymasz również dostęp do naszego filmu przed jego oficjalną premierą! A także:

 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

Jeśli wybierzesz nagrodę za 55 złotych, dostaniesz od nas film z naszej wyprawy na DVD z niepublikowanymi nigdzie indziej materiałami, imienną dedykacją i autografami. A także:

 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

Dzięki zespołowi Indios Bravos - macie niebywałą okazję wspierając nasz projekt dostać płytę Part One - z autografami artystów. Dodatkowo, damy Wam przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy! A także:

 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: 1 sztuka.

 

Indios Bravos dla wspierających nasz projekt podarował również płyty "On Stage" - naturalnie z autografami artystów. Dodatkowo, damy Wam przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy! A także:

 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: 2 sztuki.

 


Dla audiofilów mamy również płyty zespołu Kraków Street Band. Z autografami artystów, czekają na swoich nowych właścicieli! Dodatkowo, damy Wam przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy! A także:

 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: 3 sztuki.

 


Zespołem, który wspiera nas swoim albumem jest Cheap Tobacco! Wybierając tę nagrodę otrzymacie płytę wraz z autografami. Dodatkowo, damy Wam przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy! A także:

 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: 3 sztuki.

 


Płytę "Medytacje na 4 struny świata" dla osoby wspierającej nasz projekt podarował niesamowicie utalentowany skrzypek - Wojciech Czemplik. Album z autografem artysty! Dodatkowo, damy Wam przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy! A także:

 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: 1 sztuka.

 


"Na rozstaju słów" czyli Ballady Oli Kiełb - album z dedykacją artystki dla osoby wspierającej nasz projekt. Oddamy w dobre ręce :-). Dodatkowo, damy Wam przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy! A także:

 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: 1 sztuka.

 


Wśród zespołów, które wspierają nasz projekt pojawił się również "U studni". Dla fanów poezji śpiewanej - rarytasik - idealna opcja, żeby pomóc nam realizować herbaciane plany! Dodatkowo, damy Wam przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy! A także:

 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: 1 sztuka.

 


Od "U studni" otrzymaliśmy jeszcze jedną płytę: "Wąwóz naszych czasów" - jak wszystkie płyty od nas - z autografem! Dodatkowo, damy Wam przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy! A także:

 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: sztuka.


Pan Piotr Banach postanowił dorzucić do nagród swoją wyjątkową płytę jaką jest "35/50" czyli 35 lat na scenie/50 lat na świecie i conajmniej drugie tyle czeka go jeszcze z herbatą! :) Dodatkowo, damy Wam przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy! A także:

 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: sztuka.

 

Nagroda za 80zł to zestaw do parzenia herbaty, w którym znajdziecie: termometr, zaparzacz oraz trzy herbaty po 50g każda (czarna, zielona oraz rooibos). A także:

 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.


Wyślemy Ci wybrane przez Ciebie zdjęcie (z dedykacją i autografami) ze Sri Lanki, usztywnione na piance, film na płycie DVD z niepublikowanymi wcześniej materiałami. A także:

 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

Wybierając tę nagrodę otrzymasz od nas bandanę przeciwko komarom koloru beżowego, specjalną pocztówkę ze Sri LankiA także:

 • Film z wyprawy na płycie DVD wraz z niepublikowanymi wcześniej materiałami.
 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: sztuki.

 

Nagroda dla tych, którzy chcą być razem z nami na Sri Lance! Ty - wysyłasz nam swoje zdjęcie, a my drukujemy je, usztywniamy pianką i... robimy Ci zdjęcia na plantacjach, w podróży i innych "dzikich" miejscach w których się znaleziemy. Zdjęcia wyślemy E-Mailem. Jeśli będzie taka możliwość odeślemy Ci również Twoją podobiznę :-). Nagramy również dla Ciebie pozdrowienia, a filmik wyślemy, gdy tylko złapiemy Wi-Fi. Oprócz tego otrzymasz od nas:

 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

Jeśli chcesz wnas wesprzeć i przy okazji zrobić sobie reklamę - nie widzimy przeszkód :-). Wpłacając 125 polskich złotych, umieścimy logo Twojego bloga, lub firmy na naszej koszulce, którą będziemy dumnie nosić podczas całej wyprawy. Dla każdego wybierającego tę nagrodę - przesyłamy również pełną wersję drukowanego dziennika z wyprawy. Oczywiście podpiszemy się i złożymy imienną dedykację! Oprócz tego dorzucamy:

 • Film z wyprawy na płycie DVD wraz z niepublikowanymi wcześniej materiałami.
 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

Wyślemy Ci specjalne, wyjątkowe i niepowtarzalne pozdrowienia ze Sri Lanki w formie filmiku wideo, który prześlemy Ci gdy tylko złapiemy zasięg Wi-Fi. Dodatkowo:

 • Pełną, drukowaną wersję dziennika z wyprawy z dedykacją i autografami.
 • Film z wyprawy na płycie DVD wraz z niepublikowanymi wcześniej materiałami.
 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

 A co powiesz na rozmowę z nami, gdy będziemy na Sri Lance poprzez Skype'a? Gdy zasięg nam na to pozwoli - zadzwonimy do Ciebie i porozmawiamy "przy herbacie" i serrrrrrdecznie podziękujemy za Twój wkład w nasz projekt :-). Otrzymasz od nas również:

 • Pełną, drukowaną wersję dziennika z wyprawy z dedykacją i autografami.
 • Film z wyprawy na płycie DVD wraz z niepublikowanymi wcześniej materiałami.
 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

Jeśli przeczytałeś cele naszego projektu, to pewnie już wiesz, że planujemy wydać książkę. Jeżeli wybierzesz nagrodę za 200zł, umieścimy specjalne podziękowania w książce właśnie dla Ciebie! Żeby pokazać Ci jak bardzo Ci dziękujemy - zadzwonimy do Ciebie ze Sri Lanki na Skype i porozmawiamy z Tobą! Przecież my też chcemy zobaczyć, kto nas wspiera :-). Wyślemy Ci też:

 • Pełną, drukowaną wersję dziennika z wyprawy z dedykacją i autografami.
 • Film z wyprawy na płycie DVD wraz z niepublikowanymi wcześniej materiałami.
 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

Wyślemy Ci pocztówkę ze Sri Lanki... jako dodatek do podziękowań, które umieścimy w naszej książce + rozmowa z nami na Skype prosto ze Sri Lanki! Wyślemy Ci też:

 • Pełną, drukowaną wersję dziennika z wyprawy z dedykacją i autografami.
 • Film z wyprawy na płycie DVD wraz z niepublikowanymi wcześniej materiałami.
 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

Czy wiesz, że Maciek (ciekawe który?) robi zdjęcia? Specjalnie dla osób, które zechcą wesprzeć nas na kwotę 300zł - wykona sesję średnioformatowym, analogowym aparatem fotograficznym. Sesja to 24 kwadratowe zdjęcia (12 czarnobiałych oraz 12 kolorowych) utrwalonych na błonie światłoczułej. Fotografie zostaną wywołane oraz zeskanowane. Otrzymasz je w formie cyfrowej, jednak bez obaw - negatywy są Twoje! :-). Po sesji, zapraszamy również na herbatę w naszym towarzystwie. Otrzymasz od nas także:

 • Pełną, drukowaną wersję dziennika z wyprawy z dedykacją i autografami.
 • Film z wyprawy na płycie DVD wraz z niepublikowanymi wcześniej materiałami.
 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: sztuki.

 

Wyślemy Ci  wyjątkowy, przepiękny, wykonany ręcznie album z fotografiami i historiami ludzi związanymi z herbatą. Będzie to cykl 12 zdjęć i historii oprawionych w oryginalny sposób. Same zdjęcia zostaną wykonane przez Maćka techniką analogową (identycznie jak w nagrodzie za 300zł). Ta nagroda, to piękne połączenie portretów i historii ludzi, którzy ciężko pracują, abyśmy mogli pić cejlońską herbatę, tradycyjnych technik fotograficznych i kunsztu ręcznego oprawiania zdjęć w pracowni introligatorskiej.

Żeby przyjemniej oglądało się się album, prześlemy Ci herbatę prosto ze Sri Lanki. Porozmawiamy również z Tobą na Skype. A także:

 • Pełną, drukowaną wersję dziennika z wyprawy z dedykacją i autografami.
 • Film z wyprawy na płycie DVD wraz z niepublikowanymi wcześniej materiałami.
 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: sztuki.

 

Wybierając nagrodę za 450zł - przyjedziemy do Ciebie (dowolne miejsce w Polsce) i poprowadzimy wykład na temat herbaty. Każdy ze słuchaczy tego wykładu otrzyma od nas pełną wersję dziennika z wyprawy, a Ty jako organizator: drukowany dziennik z wyprawy z autografami i dedykacją, film z wyprawy na DVD, wyróżnienie w napisach końcowych jako VIP. Nasze spotkanie, wykład i przekazanie nagród opiszemy w specjalnym wpisie na Facebooku. Otrzymasz również:

 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

                                 

Wybierając nagrodę za 500zł - przyjedziemy do Ciebie (dowolne miejsce w Polsce) i poprowadzimy wykład na temat herbaty. Każdy ze słuchaczy tego wykładu otrzyma od nas pełną wersję dziennika z wyprawy, a Ty jako organizator: drukowany dziennik z wyprawy z autografami i dedykacją, film z wyprawy na DVDwyróżnienie w napisach końcowych jako VIP. Dodatkowo, przekażemy Ci 500g herbaty - specjalnie dla Ciebie. Nasze spotkanie, wykład i przekazanie nagród opiszemy w specjalnym wpisie na Facebooku. Otrzymasz również:

 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

            

Wybierając nagrodę za 600zł - przyjedziemy do Ciebie (dowolne miejsce w Polsce) i poprowadzimy wykład na temat herbaty. Każdy ze słuchaczy tego wykładu otrzyma od nas pełną wersję dziennika z wyprawy, a Ty jako organizator: drukowany dziennik z wyprawy z autografami i dedykacją, film z wyprawy na DVDwyróżnienie w napisach końcowych jako VIP. Wręczymy Ci również album (opisany w nagrodzie za 350zł) z fotografiami wykonanymi techniką analogową z dedykacją i autografami. Nasze spotkanie, wykład i przekazanie nagród opiszemy w specjalnym wpisie na Facebooku. Otrzymasz również:

 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: sztuki.

 

    

Wybierając tę nagrodę: przyjedziemy w dowolny rejon Polski z naszym wykładem o herbacie, którego wszyscy słuchacze otrzymają od nas dziennik z wyprawy w formie PDFa Ty jako organizator: drukowany dziennik z wyprawy z autografami i dedykacją, film z wyprawy na DVDwyróżnienie w napisach końcowych jako VIP. Nasze spotkanie, wykład i przekazanie nagród opiszemy w specjalnym wpisie na Facebooku. Otrzymasz również:

 • Specjalne podziękowania w naszej książce,
 • Umieścimy Twoje logo/imię i nazwisko na początku naszego filmu,
 • Twoje logo na koszulce z naszej wyprawy,
 • Połączymy się z Tobą na Skype - prosto ze Sri Lanki,
 • Dostaniesz od nas 500g herbaty,
 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

 

          

Zestaw nagród, które otrzymasz wspierając nasz projekt na kwotę 1200zł jest wyjątkowy z kilku względów. Wybierając tę nagrodę: przyjedziemy w dowolny rejon Polski z naszym wykładem o herbacie, którego wszyscy słuchacze otrzymają od nas dziennik z wyprawy w formie PDFa Ty jako organizator: drukowany dziennik z wyprawy z autografami i dedykacją, film z wyprawy na DVDwyróżnienie w napisach końcowych jako VIP. Nasze spotkanie, wykład i przekazanie nagród opiszemy w specjalnym wpisie na Facebooku. Otrzymasz również:

 • Specjalne podziękowania w naszej książce,
 • Umieścimy Twoje logo/imię i nazwisko na początku naszego filmu,
 • Twoje logo na koszulce z naszej wyprawy,
 • Połączymy się z Tobą na Skype - prosto ze Sri Lanki,
 • Dostaniesz od nas 500g herbaty,
 • Przekażemy Ci album fotograficzny wykonany techniką analogową - z dedykacją i autografami,
 • Przedpremierowy dostęp do naszego filmu z wyprawy na Sri Lankę,
 • Pełną wersję dziennika z wyprawy w formacie PDF na płycie DVD,
 • Twoje imię i nazwisko umieścimy w napisach końcowych filmu,
 • Informacje na E-Mail o bieżącej sytuacji,
 • Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku oraz podziękowania mailowe i na Facebooku.

Uwaga: Nagroda jest ograniczona - ilość: sztuki.

 

Jeśli chcesz się z nami skontaktować...

 • Zostaw nam prywatną wiadomość na Polakpotrafi.pl
 • Napisz E-Mail na adres: kontakt(małpa)pijemyherbate.pl
 • Odwiedź nas na: www.facebook.com/pijemyherbate
 • Zadzwoń do nas:
  Maciek Chojnacki: +48 534 671 155
  Maciek Stafiej: +48 694 425 548

Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie. Jesteśmy również otwarci na współpracę, dlatego też jeśli chcesz nas wesprzeć w inny sposób - daj nam znać!

Dziękujemy!

 

 

http://estimo.co/

Our dream is to go to Sri Lanka, which is the one of the biggest producer of black tea worldwide.  

Nuewara Elyia – the hearth of Ceylon Island is a place where we can find a lot of tea plantations. In our two-weeks stay on Sri Lanka we plan to visit approximately 15 tea estates and factories, where we are going to meet people who work with tea everyday. We want to talk with them, do interviews and get practical knowledge how tea is processed, from plucking leafs, through the fermentation, to expediting final product to clients. 

Apart from plantations we also want to visit Tea Research Institute – true and rich repository of knowledge and tea research.  

Knowledge about tea acquired on Sri Lanka, will help us to expand our passion and share it with other people. We want to give back, but first we need to get there and learn everything straight from the source.

 • Collecting materials: photos, videos, interviews, diaries and surveys refered to tea harvest, its production process, tooling, work on plantation and also philosophy, culture and history of tea plants. 
 • Making film about our trip to Sri lanka containing interviews with tea workers, people responsible for research, export, promotion and culture. We want to show an approach of „random” people to this beverage in Poland. 
 • Those materials will help us in writing our first thesis. 
 • After coming back to Poland we want to make a „Tea Club” which will gather gourmets of tea and also amateurs of this beverage. The main goal of Tea Club is to Foster culture, history and tradition of drinking tea, and also to spread knowledge about it. 
 • Creating a photo album containing pictures and history of people connected to tea industry (workers, plantation owners etc.). We want to use traditional film techniques using analogue photocamera Bronica SQ-A 
 • Improve the range of our lectures 
 • We want to write a book about our experience, history, tea and everything what is connected to tea. 
 • And also – write a scientific articles. 

Is to spread culture of drinking tea and make pople conscious consumers throughout sharing a knowledge, experience and passion with them.

 

We are students from Gdynia, Poland. Tea is a great passion for us. We discovered it accidentaly. Of course we drank a lot of tea before, but our knowledge about it was not good enough to understand the power behind this beverage. We would like to share our passion.

First crowdfunding project we made was about giving free tea to the people at the boulveard in Gdynia. With tea we wanted to give a smile and heartiness. Except projects, we are giving a lot of lectures, where we are sharing our passion and we talk with the students about tea.

Constantly we are improving our skills, talk with tea passionates and exchange our experience with othersHowever, very important for us is to motivate people to be a conscious customers and drink good tea. It is because we know, that our market is flooded by a poor quality products. One of our dreams is to do this project. We believe that if your passion is true, you can give back and make your dreams come true. That is why we want to continue our first project and connect people with tea. This time we want to go further.

Trip to Sri Lanka will give us knowledge straight from the source, to share it in Poland.

 

 

Visas - 30 USD/person

Vaccination - 430 USD (215/person) :

Tickets - 1.600 USD (800/person) :

Warsaw - Colombo

Colombo - Warsaw

Stay  ~540 USD (accomodation, food, tickets, entrances, trains, buses)

Insurance - ~160 USD (80USD/person)

 

If you want to support our project, please leave a message. We will send you all informations about payments.

If you want to contact with us...

 • Leave a private message at Polakpotrafi.pl
 • Write an E-Mail: [email protected] //
 • Visit our Facebook: www.facebook.com/pijemyherbate
 • Call us:

Maciek Chojnacki: +48 534 671 155

Maciek Stafiej: +48 694 425 548

We will try to answer for any question. We are open for any kind of partnership, so if you want to support us in a different way - let us know!

Thank you!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 24.07.2015 18:06