Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jakub Zielina

Jakub Zielina

Kraków, Poland

Nie potrafię żyć bez czegoś co mnie pasjonuje. Przede wszystkim jest to tworzenie i granie muzyki inspirowanej magicznym folkiem w stylu Dead Can Dance i Clannad. Napisałem książkę 'Wierzenia Prasłowian', która ukazała się w 2010 a obecnie piszę doktorat na ten sam temat. Moją idée fixe jest odtworzenie i spopularyzowanie rodzimej mitologii.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3330 PLN z 1500 PLN

35 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

222%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.11.2015.

Słowiański mit o stworzeniu świata

O projekcie

 

 

13.10 Projekt rusza - i to z przytupem! Zero złotych zebranych podczas pierwszego dnia, to zawsze więcej niż nic. Dziękuję wszystkim wpłacającym.
14.10 Hurra! Pierwsze wpłaty. Nie ma żartów - zabieram się do pracy.   
14.10 Naprawdę ruszyliście z odsieczą! 
15.10 Drodzy darczyńcy! Jest już kilka osób, które zdecydowały się wesprzeć projekt naprawdę sporymi sumami. Zdaję sobie sprawę, że na 100 zł. większość z nas musi pracować cały dzień. Dostrzegacie, że słowiańska kultura jest nam potrzebna i mamy szanse ją ożywić! Jest to również dowód na to, że mi ufacie, za co serdecznie dziękuję.  
18.10 Na Peruna! Już 1/3 kwoty pomimo, iż raptem piąty dzień mija. 
25.10 Taaak! Stało się to co od jakiegoś czasu wydawało się być nieuniknione - przekroczyliśmy próg podstawowy. BAJK
A NA PEWNO POWSTANIE.  

Proszę jednocześnie abyście nie ustawali w waszym wsparciu. O co walczymy? O to, żeby bajka miała należytą oprawę graficzną. Aby zorganizować sesję zdjęciową, która pozwoli stworzyć baśniowe ilustracje. Potrzebne nam studio, kostiumy, modele... Nawet niewielkie kwoty są dla nas bardzo ważne. Gwarantuję, że wspólnie zdziałamy cuda.

 30.10 
Dziś Dziady więc i okazja aby zmontować dawne nagrania. Dla tych którzy niecierpliwią się czekając na bajkę: Kliknij tu

4.11 
Jesteśmy już tak blisko sesji zdjęciowej..
9.11
O lelum, polelum a ja już przez chwilę zwątpiłem. SESJA ZDJĘCIOWA!!

Od czego bytu zacząć...  jestem już od kilkunastu lat zafascynowany możliwością zrekonstruowania mitologii naszych przodków, i tym własnie się zajmuję jako doktorant religioznawstwa i autor kilku publikacji. Równolegle robię co w mojej mocy, żeby podzielić się jej wynikami z szerszym gronem odbiorców... Postanowiłem, zatem, że korzystając z mojej wiedzy, napiszę mit a następnie zrobię na jego podstawie słuchowisko.  Wplotłem w to własne ilustracje i voila! No... nie licząc kilku miesięcy pracy.

Tym co chciałbym zrealizować jest druga część cyklu. Biorę pod uwagę baśń uznawaną za jeden z najważniejszych słowiańskich mitów. Opowiada ona o bohaterze, brodatym karle, trzech królewnach, ognistym ptaku... Dość, że to baśń o stworzeniu świata z jaja kosmicznego, tak jak w mitach greckich i indyjskich. Łącznie na moją prace złoży się:

1. Napisanie scenariusza

2. Stworzenie słuchowiska

3. Stworzenie muzyki

4. Stworzenie ilustracji

5. Wizualizacje

Żeby to zrobić muszę poświęcić mnóstwo ale to mnóstwo czasu i pracy. Realnym terminem jest przesilenie zimowe czyli 21 grudnia. Potrzebuje Waszego wsparcia. Chciałbym wreszcie mieć aktorów, którym mogę symbolicznie zapłacić - planuję na to 300 zł. . Muszę kupić sensowny mikrofon za ok. 600 zł., któy przyda mi się przy następnych przedsięwzięciach tego typu. Mój komputer nadaje się najwyżej do pasjansa. Muszę dokupić kartę graficzną. Jeśli pójdzie nam dobrze, przeznaczę ekstra fundusze na dostęp do baz zdjęciowych albo własną sesję zdjęciową. Jeżeli ta akcja Wam się spodoba mój nastepny projekt będzie o wiele bardziej rozbudowany. Ale nie zapeszajmy...

Chcecie stworzyć coś co zaprezentuje nasze dziedzictwo dzieciom ale też i dorosłym? Chcecie abyśmy odzyskali naszą kulturę, w czasach kiedy najbardziej w wątpimy w samych siebie? Chcecie posłuchać dobrej baśni? Możecie pomóc! 

Moja strona prywatna

jakub.zielina@gmail.com

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.11.2015 18:06