Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jacek Darken Gołębiowski

Jacek Darken Gołębiowski

Kraków, Poland

Twórca, wydawca, bloger i fan gier fabularnych oraz planszowych.

Od lat aktywnie zajmuje się promocją nowych rozwiązań w grach fabularnych. Udało mu się już wydać The Shadow of Yesterday, Przetrwaliście Zagładę oraz Opowieści z Karczmy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4087 PLN z 800 PLN

109 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

510%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.02.2014.

[18+] S/Lay w/Me Edycja Polska

RSS

Przetrwaliście Zagładę jednak będzie? Dodano 31.03.2023, godz. 9:47

Hej

Pamiętacie, jak na zbiórce obiecałem PDF nowej edycji Przetrwaliście Zagładę? Musiałem Was wtedy przeprosić, bo nie mogłem spełnić tej obietnicy.

 

W tym roku będę wydawał grę Mroczny Amulet, która jest spadkobiercą Przetrwaliście Zagładę.

To fabularna gra karciana w której próbujecie wrócić z innego świata. Dla 1-8 osób z czasem rozgrywki do 60 minut. Bez przygotowań, bez doświadczenia i bez Mistrza Gry.

Pod adresem gindi.pl możecie zapisać się do newsletera aby otrzymać dostęp do zapisów na sesje demo, pobrać instrukcję czy otrzymać informację kiedy gra będzie dostępna w sprzedaży.

To nie wszystko. Ponieważ uwierzyliście we mnie lata temu, każda osoba która wspierała tę zbiórkę otrzyma darmowy bonus.

Pozdrawiam, Jacek Gołębiowski

Sprawdźcie email - czeka na Was prezent Dodano 04.05.2016, godz. 16:01

Witajcie

Sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe. Wysłałem Wam grę w prezencie jako przeprosiny za niedostarczenie gry Przetrwaliście Zagładę, która była jedną z odblokowanych nagród w zbiórce.

Pozdrawiam
Jacek Gołębiowski
Wydawnictwo Gindie

Kolor wysłany Dodano 21.05.2014, godz. 18:12

Witajcie

Wysyłka kolorowych podręczników już się rozpoczęła. Drukarnia dostarczyła podręczniki dopiero w poniedziałek. Niestety, niskie nakłady nie są traktowane priorytetowo.

Tak czy inaczej, cieszmy się! Wszystkie fizyczne produkty zostały już albo dostarczone albo są w drodze do Was, tak więc duża część pracy już za nami. Nakład kolorowej wersji wynosił tylko 30 kopii, więc każdy kto otrzyma tę wersję, może czuć się naprawdę wyjątkowo. Nie będzie jej wydrukowanej więcej już nigdy… więcej. :)

http://www.pinterest.com/pin/495677502710538830/

Przetrwaliście Zagładę w wersji 1,5 wymaga znacznie większej ilości czasu niż sądziłem. Bardzo Was przepraszam za niespełnione obietnice związane z tą grą. Jest mi szalenie nieprzyjemnie, wiedząc, że nadal jej nie otrzymaliście. Wiem też, że szybko jej nie dostarczę, z uwagi na pozostałe działania wydawnicze. Nie podaję terminu. Otrzymacie ją, gdy faktycznie będę dumny z nowej wersji. Przepraszam, za moją chęć udoskonalania rzeczy tym razem okazała się być sporą wadą.

Zbiór opowiadań napisanych specjalnie przez Ninę A. Neumann jest ciągle w trakcie tworzenia. Jej roboczy tytuł brzmi 11 Kochanków i będzie zawierał ostatecznie 11 opowiadań. Na ten moment są gotowe 3 opowiadania, a czwarte jest w trakcie pisania.

Pozdrawiam, zakłopotany
Jacek/Darken
Dodano: 01.06.2014, 17:56
  tjal
tjal
Od kiedy mniej więcej powinienem zacząć się martwić jak jeszcze przesyłka nie doszła ;) ?

Kolor w drukarni. Dodano 09.05.2014, godz. 20:26

Witajcie

Dostałem wiadomość z drukarni, że podręczniki będą gotowe na środę.

Pozdrawiam
Jacek/Darken

Przetrwaliście Zagładę Dodano 28.04.2014, godz. 1:35

Witajcie

Zamówiłem dziesięć kolejnych grafik do Przetrwaliście Zagładę, bo wyszło, że gra potrzebuje więcej kart przedmiotów...

Przepraszam. Jak już siadłem do poprawek gry, to nie mogę się powstrzymać przed działaniem, więc zamiast 30 kartowej, poprawionej edycji, dostaniecie 50 kartową, prawie zupełnie nową edycję. Wadą tego, jest to, że proszę was jeszcze o więcej cierpliwości.

Doszły mnie też słuchy, że nie wszyscy otrzymaliście PDF wersji kolorowej na email. W Poniedziałek roześlę do was PDFy jeszcze raz innym sposobem, aby mieć więcej pewności, że np. nie trafiły do spamu.

Co do wersji drukowanej, to drukarnia ruszy z drukiem dopiero po długim weekendzie majowym. Będę informował was na bieżąco o stanie druku.

Pozdrawiam
Jacek/Darken

Kolorowy PDF S/Lay w/Me wysłany Dodano 22.04.2014, godz. 17:21

Witajcie

Kolorowy podręcznik został dzisiaj rano rozesłany na podane przez was e-maile w formularzu.

Jeżeli chodzi o Przetrwaliście Zagładę 1,5 to możecie pomóc mi w przyspieszeniu prac nad nią. Każdy kto się zgłosi, dostanie plik gry wraz z zasadami do druku i testów. Tak czy inaczej, do końca tygodnia dostaniecie PZ. Grafiki już są, większość jest już opracowana, ale gra zawsze może być lepsza.

Pozdrawiam
Jacek/Darken
Dodano: 28.04.2014, 1:36
Jacek Darken Gołębiowski
Jacek Darken Gołębiowski
Zagadałem już do Ciebie o to na FB. Plus, więcej informacji o PZ w nowej aktualności.
Dodano: 28.04.2014, 0:26
  moriakaice
moriakaice
Darkenie, dalej Ci potrzebna pomoc? Bo znowu się nie wyrobiłeś z terminem ;)

Kolorowy podręcznik, obsuwa PZ Dodano 15.04.2014, godz. 20:17

Witajcie

Niestety, moja skłonność to udoskonalania rzeczy nawet kiedy termin dawno już minął dała znać o sobie przy tworzeniu edycji 1,5 Przetrwaliście Zagładę. Początkowo chciałem tylko wygładzić zasady, zmienić parę kart...

Zamówiłem 12 nowych grafik, wywaliłem masę tekstu z kart, instrukcja zapowiada się, że będzie miała 1/3 tekstu co wcześniej a ja jeszcze nie skończyłem zmian. Bardzo was przepraszam za opóźnienia, ale wolę dać wam coś, z czego sam naprawdę będę dumny. Ostrożnie wyceniając czas, to w przyszłym tygodniu dostaniecie na email swoje kopie.

Kolorowa wersja jest coraz bliższa wydania. Mam już wszystkie dziesięć ilustracji. Dostanę tylko złożone pliki oraz zielone światło z drukarni i mogę drukować. Nie chce nic zapeszać, ale chyba w następnym tygodniu będę wysyłał do was kolorową edycję.
http://gindie.pl/polakpotrafi/5_kolor_RGB_845x1200.jpg

Ps. Przypominam, że kolorowych kopii będzie tylko 30 i ani jednego więcej. To się nazywa edycja limitowana. :)
Dodano: 15.04.2014, 21:02
  moriakaice
moriakaice
Wielkie dzięki za update, Darken! Powodzenia w jak najszybszym ogarnięciu całości projektu :)

Małe preview Przetrwaliście Zagładę 1,5 Dodano 03.04.2014, godz. 22:10

Mały preview przed weekendem. Niestety, Lajconik (konwent RPGowy w Krakowie) utrudnia mi zakończenie tego w terminie.
http://gindie.pl/preview/PZ_Rev_Preview.pdf

Przetrwaliście Zagładę, Kolor i Dogs in the Vineyard Dodano 28.03.2014, godz. 13:05

Witajcie,

Jeżeli chodzi o Przetrwaliście Zagładę, otrzymacie je na początku przyszłego tygodnia. Wersja kolorowa S/Lay w/Me będzie gotowa do końca kwietnia, ale całkiem prawdopodobnie, że już w połowie miesiąca się ukaże - mam już na dysku 6 gotowych ilustracji.

Dodano: 15.04.2014, 20:28
Jacek Darken Gołębiowski
Jacek Darken Gołębiowski
Dodałem nową aktualizację, gdzie wyjaśniam o co chodzi.
Dodano: 15.04.2014, 19:51
  moriakaice
moriakaice
I kolejny tydzień...
Dodano: 08.04.2014, 10:50
  moriakaice
moriakaice
Tydzień później... Bez zmian. Z całym szacunkiem, Darken, ale tak jakby zobowiązałeś się do jakichś terminów, zebrałeś na to pieniądze, i nie udało się całości dopiąć. Tłumaczenia, że Pyrkon/Lajconik etc. są słabe, bo przecież to nie tak, że się o nich wczoraj dowiedziałeś. A jeśli nawet - to, kurczę, jakieś priorytety...

Przesyłki i paczki Dodano 27.02.2014, godz. 16:17

Hej

Większość przesyłek zostało rozesłanych. Do końca tygodnia wszyscy, którzy jeszcze nie dostali, powinni je otrzymać. Chyba, że...

...nie dodaliście swoich danych w formularzu poniżej:
https://docs.google.com/forms/d/15_MiEUhjzL_YNkd14zKDm0stMmtGM11Tg9-k4NpLU6I/viewform

Ps. Już niedługo startuje zbiórka na wydanie Bestii i Barbarzynców oraz Adventures.
https://polakpotrafi.pl/projekt/bestie-barbarzyncy-adventurers

17 Marca startuje zbiórka na Dogs in the Vineyards, grze o wyborach moralnych.
Dodano: 27.02.2014, 23:32
Jacek Darken Gołębiowski
Jacek Darken Gołębiowski
Kolor jest jeszcze nie gotowy, są dopiero gotowe 3 ilustracje.
http://www.pinterest.com/pin/495677502709790225/
Dodano: 27.02.2014, 21:20
  Janusz Ivellios Kamieński
Janusz Ivellios Kamieński
Muszę jakoś ogarnąć odbiór chyba :)
Dodano: 27.02.2014, 20:58
  royek
royek
Wersja w kolorze też będzie już rozsyłana ?

PDF rozesłany Dodano 13.02.2014, godz. 16:53

Hej

Przepraszam, że tak krótko, jednak piszę to z obozów RPG i pracuje nad kolejną zbiórką, więc wybaczcie formę. Podręczniki są już wydrukowane i w niedługim czasie będą wysyłane do was. PDF z grą, ebook "Ziemią wypełnisz jej usta" oraz pierwsze opowiadanie ze nienazwanego zbioru opowiadań zostało już rozesłane do wszystkich.
Dajcie znać, jeżeli nadal nie otrzymaliście maila. Pamiętajcie też, aby dodać swoje dane w formularzu znajdującego się w linku poniżej. Bez tego nie możemy wam rozesłać podręczników.
https://docs.google.com/forms/d/15_MiEUhjzL_YNkd14zKDm0stMmtGM11Tg9-k4NpLU6I/viewform

Dziękuje. Dziękuje. Dziękuje.

Kiedy nie mogłem zasnąć w noc przed startem zbiórki, bałem się, że nie zbiorę nawet 800zł. Stało się jednak inaczej. 4078zł i 109 osób które wsparły projekt obdarzyły mnie zaufaniem. Dzięki waszym pieniądzom mogę nie tylko dać wam tę grę, ale także kolejną czyli Dogs in the Vineyards, którą prywatnie uważam za najlepszego istniejącego RPGa. Oczywiście, z mniejszym czy nawet brakiem sukcesu, zrobił bym wszystko, aby go wydać - nie łatwo mnie powstrzymać, co wiedzą ludzie, którzy kibicowali mi przez 3,5 roku pracy nad pierwszą wydawaną przeze mnie zagraniczną grą The Shadow of Yesterday. Jednak dzięki waszej pomocy (teraz mam nadzieje, że i przy kolejnej zbiórce), wypuszczę drugą grę jeszcze przed Pyrkonem. Szaleństwo? Fuck it, skoro ja i wy tego chcemy i dążymy do tego.

Właściwie to MY. Bo tak samo jak każdy z was, jestem fanem gier fabularnych i chce widzieć, jak kwitną a nie trwają lub więdną. Sam nie jestem w stanie tego zrobić, ale razem uda się nam to. I za to dziękuje. Za pomoc w spełnianiu mojego marzenia, które mam nadzieje, jest lub staje się także waszym marzeniem.

Czyli naszym.

Jacek/Darken

4000 przekroczone! Dodano 12.02.2014, godz. 17:30

4000 odblokowane!

Wszyscy którzy wsparli projekt otrzymają przedpremierowo drugie opowiadanie, “Nóż w twoich dłoniach”, ze zbioru, który specjalnie dla polskiego wydania S/Lay w/Me przygotowuje Nina A. Neumann. Ebook będzie gotowy dopiero w maju, zaś opowiadanie dostaniecie jeszcze w marcu.

Macie jeszcze 30 minut na zwiększenie swojego wsparcia aby otrzymać kolorową wersję. Nie będzie ona później dostępna w normalnej sprzedaży!

Wynik zbiórki przechodzi moje najśmielsze oczekiwania - w tej chwili S/Lay w/Me to najwyżej wsparty projekt erpegowy na Polakpotrafi..ale nie mam zamiaru spocząć na laurach:
Już w okolicach 19 lutego ruszy kolejna zbiórka. Tym razem większy, poważniejszy projekt, Dogs in the Vineyard.
DitV to gra fabularna o wyborach moralnych dla dwóch do czterech graczy autorstwa Vincenta Bakera i mój ulubiony RPG. Gra jest już w zaawansowanym stadium procesu wydawniczego i jest realna szansa wydać ją na Pyrkon lub tuż po nim.

Przypominam też wszystkim fundatorom o wypełnieniu formularza: https://docs.google.com/forms/d/15_MiEUhjzL_YNkd14zKDm0stMmtGM11Tg9-k4NpLU6I/viewform
Wypełnienie go szalenie ułatwi pracę jednej osoby odpowiedzialnej za wysyłkę.
Przy tej okazji muszę niestety z góry przeprosić niektórych z Was. Bardzo możliwe, że nie wszystkie paczki z grą uda się wypuścić przed Zjavą. Wynika to z konieczności skompletowania niektórych elementów zamówień - jest was tak dużo, że niektórych mamy niewystarczajacą ilość!

W międzyczasie zapraszam Was do lektury dwóch wywiadów, jakich udzieliłem w ostatnim czasie:
Szerzej o crowdfundingu dla Gry-Fabualrne.pl http://gry-fabularne.pl/wywiad/crowdfunding-po-polsku-czyli-wydawanie-gier-na-polakpotrafi-pl/
oraz
szybki wywiad dla Bestiariusz.pl http://rpg.bestiariusz.pl/artykuly/2388/jacek-darken-golebiowski-wywiad

Pozdrawiam
Jacek/Darken
Dodano: 12.02.2014, 21:12
  maciej78
maciej78
Na DitV na pewno się złakomię
Dodano: 12.02.2014, 17:37
  moriakaice
moriakaice
Aaa, dobra, ja ślepy jestem, jak rozumiem - drugie opowiadanie :)
Dodano: 12.02.2014, 17:36
  moriakaice
moriakaice
A co jest tajemniczym bonusem za 4k? :D

Ponad 3500! Dodano 11.02.2014, godz. 23:37

Odblokowaliśmy opcję z darmowym ebookiem dla wszystkich wspierających! Nie potrafię już za wami nadążyć.

Pamiętajcie, aby po wsparciu podać swoje dane w tym formularzu:
https://docs.google.com/forms/d/15_MiEUhjzL_YNkd14zKDm0stMmtGM11Tg9-k4NpLU6I/viewform

Dodano: 13.02.2014, 9:44
Jacek Darken Gołębiowski
Jacek Darken Gołębiowski
Odkryłem tajemnicę powyżej. :)
Dodano: 12.02.2014, 16:52
  Lugaid
Lugaid
To czekamy na bonus za przekroczenie 4k ;P
"4000 zł - ???"

Barwy szczęścia :) Dodano 11.02.2014, godz. 10:54

Yeah!

Odblokowaliście wersje kolorową! W Marcu wszyscy dostaniecie PDF z kolorowymi ilustracjami a zamawiający wersję kolekcjonerską - drukowaną edycję w kolorach.
Dodatkowo, Ebook z opowiadaniem napisanym specjalnie dla polskiego wydania trafi też do was, bo przekroczyliśmy granicę 76 osób.

W poprzedniej aktualizacji wyjaśniam, co zrobić po wpłaceniu na projekt i jak zwiększyć swoją wpłatę, aby np. zdobyć wersję Kolekcjonerską.

Pozdrawiam
Jacek/Darken
Dodano: 11.02.2014, 10:58
Jacek Darken Gołębiowski
Jacek Darken Gołębiowski
W poprzedniej aktualizacji wystąpił błąd - Kolorowego PDF otrzymają osoby które wpłaciły min. 10zł.

Formularz realizacji projektu + Tabela co za ile Dodano 11.02.2014, godz. 1:53

Witajcie!

Po pierwszych przymiarkach zdecydowałem, że nowy sposób zdobywania od Was danych potrzebnych do realizacji projektu będzie wygodniejszy dla wszystkich.

https://docs.google.com/forms/d/15_MiEUhjzL_YNkd14zKDm0stMmtGM11Tg9-k4NpLU6I/viewform

Skopiujcie powyższy link w pasek adresu przeglądarki i otwórzcie go - znajdziecie tam formularz, który proszę, abyście wypełnili.

Jestem obecnie na obozach RPG i realizacją przesyłek zajmie się Krzysztof Bernacki, mój współpracownik - formularz powstał po to, by ułatwić pracę jednej osoby. Powinno to mega przyspieszyć pakowanie i spowodować, że przesyłki wyjdą w mgnieniu oka.

Kontakt do Krzysztofa zwanego też Krzysiem - krzys@fajnerpg.pl

Brakuje nam tylko 160zł do kwoty 3000zł, co odblokuje wersję kolorową PDF dla wszystkich i drukowaną dla osób, które albo wybiorą opcje Kolekcjonerską, albo dopłacą odpowiednią sumę.

Pamiętajcie, że w każdej chwili możecie zwiększyć kwotę jaką wsparliście S/Lay w/Me! Kliknijcie na zielony przycisk "WESPRZYJ PROJEKT" dzięki czemu przejdziecie do miejsca, gdzie możecie zmienić wartość wpłaconych pieniędzy.

Wszyscy otrzymacie też nowe PDFy, ponieważ Adrian, Dawid i Aleksandra wyłapali jeszcze kilka błędów w tekście (niektóre dotyczyły zasad gry, więc bądźcie pewni, że macie nowszą wersję!). Nowa wersja jest też tą, która idzie do druku, więc wszyscy możemy spać spokojnie. Jest ona dostępna pod STARYM LINKIEM, ale dla pewności KAŻDA osoba która zgłosi się w formularzu, otrzyma ponownie link do pliku.

A teraz dokładny opis co za ile dostajecie

1500zł - Ubrani w Opowieść [Odblokowane]
Każdy wpłacający 25zł i więcej otrzyma dodatkowo Opowieści z Karczmy Weteranów.
2000zł - Odziani w Zagładę [Odblokowane]
Każdy wpłacający 10zł i więcej otrzyma dodatkowo grę Przetrwaliście Zagładę w wersji PDF, poprawionej.
2500zł - Zaklęci w Słowa [Odblokowane]
Każda osoba wpłacająca 1zł i więcej otrzyma ebook Ziemią wypełnisz jej usta.
Każda osoba która dopłaci 15zł do swojej opcji otrzyma książkę Herrenvolk z autografem autora.
3000zł - Okryci barwą
Każda osoba wpłacająca 1zł i więcej dostanie również wersję kolorową PDF.
Dochodzą dwie nowe opcje wsparcia: Kolekcjoner i Niecierpliwy Kolekcjoner.
3500zł - Zapatrzeni w światy
Każda osoba wpłacająca 1zł i więcej otrzyma ebook zbioru opowiadań stworzonego specjalnie dla polskiego wydania S/Lay w/Me.

Drugi blok (Co otrzymujesz za ile)
1zł - Ebook Ziemią wypełnisz jej usta
10zł - PDF - PDF S/Lay w/Me + PDF Przetrwaliście Zagładę wersja poprawiona + Ebook Ziemią wypełnisz jej usta
20zł - Główna nagroda [Bez wysyłki] - Książka S/Lay w/Me + PDF S/Lay w/Me + PDF Przetrwaliście Zagładę wersja poprawiona + Ebook Ziemią wypełnisz jej usta
25zł - Główna nagroda - Wysyłka + Opowieści z Karczmy Weteranów + Książka S/Lay w/Me + PDF S/Lay w/Me + PDF Przetrwaliście Zagładę wersja poprawiona + Ebook Ziemią wypełnisz jej usta
45zł [Trzy opcje]
Opowieści - Opowieści z Karczmy + Wysyłka + Opowieści z Karczmy Weteranów + Książka S/Lay w/Me + PDF S/Lay w/Me + PDF Przetrwaliście Zagładę wersja poprawiona + Ebook Ziemią wypełnisz jej usta
Lub
Podwójna dawka- Dodatkowy podręcznik + Wysyłka + Opowieści z Karczmy Weteranów + Książka S/Lay w/Me + PDF S/Lay w/Me + PDF Przetrwaliście Zagładę wersja poprawiona + Ebook Ziemią wypełnisz jej usta
Lub
Gobelin - Plakat A3 wysłany w tubie + Wysyłka + Opowieści z Karczmy Weteranów + Książka S/Lay w/Me + PDF S/Lay w/Me + PDF Przetrwaliście Zagładę wersja poprawiona + Ebook Ziemią wypełnisz jej usta
100zl - Sesja online - Sesja online z wydawcą + Wysyłka + Opowieści z Karczmy Weteranów + Książka S/Lay w/Me + PDF S/Lay w/Me + PDF Przetrwaliście Zagładę wersja poprawiona + Ebook Ziemią wypełnisz jej usta
250zł - Sesja z dostawą - Sesja z dojazdem do gracza + Wysyłka + Opowieści z Karczmy Weteranów + Książka S/Lay w/Me* + PDF S/Lay w/Me + PDF Przetrwaliście Zagładę wersja poprawiona + Ebook Ziemią wypełnisz jej usta
500zł - Patron - Wszystkie przyszłe gry które wydam + Wysyłka + Opowieści z Karczmy Weteranów + Książka S/Lay w/Me w dwóch kopiach* + PDF S/Lay w/Me + PDF Przetrwaliście Zagładę wersja poprawiona + Ebook Ziemią wypełnisz jej usta

*Kiedy wyjdzie wersja kolorowa również zostane dołączona do tego poziomu.

Dodatkowe opcje
+20zł Dodatkowa kopia papierowego podręcznika
+20zł Dodatkowa kopia Opowieści z Karczmy
+40zł Dodatkowa kopia limitowanego, papierowego podręcznika
+15zł Książka Herrenvolk Sebastiana Uznańskiego z autografem

Pozdrawiam
Jacek/Darken
Dodano: 11.02.2014, 10:51
  Janusz Ivellios Kamieński
Janusz Ivellios Kamieński
3K stuknęło. I 77 wspierających! Brawo! :)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 12.02.2014 18:06