Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

arturczy

arturczy

Gryfino

Rocznik 87'. Po studiach etnologicznych i językowych (filologia angielska). Z zamiłowania DJ z 10-letnim stażem i kilkoma produkcjami na koncie. W ramach działalności autorskiej inicjatywy RapGryfino.pl wspiera twórczą aktywność młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Wszystko to, aby Gryfino, dwudziestotysięczne, rodzinne miasto mogło oferować jej więcej niż do tej pory. Dlatego własnie pracuje z młodzieżą w lokalnym studiu nagraniowym oraz organizuje mini koncerty, pokazy i spotkania o tematyce muzycznej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1051 PLN z 1050 PLN

12 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.03.2013.

Składanka muzyczna - inicjatywa społeczna RapGryfino.pl

O projekcie

Słowem wstępu:

Inicjatywa RapGryfino.pl działa w dwudziestotysięcznym mieście w woj. Zachodniopomorskim. Jej celem jest wsparcie młodych artystów i sportowców w obranej przez nich ścieżce, na tyle by praca i poświęcony jej czas owocowały adekwatnym odbiorem i zainteresowaniem, choćby na szczeblu lokalnym. W ramach działalności organizujemy otwarte spotkania/ imprezy, gdzie reprezentanci kultury hip-hopowej z naszej Małej Ojczyzny prezentują swoje umiejętności: grają koncerty, malują graffiti na udostępnionych ściankach, prezentują własne układy taneczne, czy wykonują ewolucje na rowerach BMX.

Koordynatorem przedsięwziecia jest Artur Czyżyński, znany w środowisku muzycznym jako Dj Ace. Od dziesięciu lat aktywny dj hip-hopowy obecny na ponad 250 utworach muzycznych. Część z nich znalazła się na oficjalnych wydawnictwach, płytach dostęnych w sklepach muzycznych całej Polski. Regularnie gra koncerty, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

Projekt / cel:

Celem niniejszego projektu jest wytłoczenie 200 sztuk płyty CD, kompilacji autorskich utworów młodych raperów z Gryfina i okolic. W ramach akcji każdy z nich przygotował jeden solowy utwór. Docelowo daje to niemal godzinę muzyki. Płyta ma stanowić nie tylko wizytówkę każdego z młodych artystów, ale i materiał promocyjny, który zostanie bezpłatnie rozprowadzony przez samych zainteresowanych.

Zależy nam, by całość wyglądała w pełni profesjonalnie - z nadrukiem na CD, w pudełku typu digipack, które jakością wykonania nie będzie odbiegało od płyt dostępnych w sklepach muzycznych.

W ramach realizacji projektu współpracujemy z grupami mulitmedialnymi (grafika, muzyka, film) z Gryfina i najbliższych okolic:

- Cyklon - Studio Nagrań

- VideON (dokumentacja filmowa)

- BnK Movies (teledyski)

- REM Multimedia (zdjęcia, teledyski)

- web-lab.pl (opracowanie graficzne)

 

Stopień zaawansowania prac: 

Prace nad płytą rozpoczęły się w grudniu 2012 roku. Właśnie finalizujemy rejestrację utworów. Nagrania realizuje profesjonalne studio, tak więc ich jakość odpowiada jakości komercyjnych produkcji muzycznych. Każdej z sesji nagraniowych towarzyszy obecność fotografa i kamerzysty, którzy rejestrują materiał typu "making of".

Termin realizacji projektu:

Materiał chcemy oddać do tłoczni najpóźniej w pierwszych dniach kwietnia. Wtedy też rozpoczną się działania promocyjne, których zwieńczeniem będzie rozprowadzenie gotowego już nakładu wśród uczestników projektu, patronów medialnych oraz osób, które wsparły nas w jego realizacji. Przed nami jeszcze miks i mastering nagrań oraz przygotowanie oprawy graficznej i montaż promujących projekt filmów (2-3 teledyski, 7 filmów "making of").

Pierwszy "odcinek" making of:

Promocja: 

Płyta promowana będzie zarówno w internecie, na stronie www inicjatywy RapGryfino i stronach patronów medialnych, oraz przez lokalną prasę (2 tygodniki). Premierę płyty poprzedzą publikowane przez nas informacje wzbogacone o sesje zdjęciowe ze studia nagraniowego oraz seria video "making-of". Zaprzyjaźnione grupy filmowe zobowiązały się również do nagrania 2-3 teledysków. Jeden z nich miał już premierę - znajduje się poniżej! Pracujemy już nad drugim obrazem (pierwszy dzień zdjęciowy już za nami). 

Oto nasz pierwszy TELEDYSK:

Utwór autorstwa Ate, o tytule "Zwykłe Dzieciaki". Serdecznie polecamy! 

 

Co w zamian?

Spójrz co możemy zaoferować. W dziale "nagrody" na pewno znajdziesz coś dla siebie. Chętnie wyślemy trochę płyt "w Polskę", tak żeby nasza muzyka zagrała też w Twoim domu i wśród Twoich znajomych! W końcu o to chodzi - pomóż nam dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Jeśli prowadzisz działalność, oferujemy umieszczenie Twojego logotypu/logotypu firmy na okładce płyty (i/lub w materiałach multimedialnych). Więcej przeczytasz w dziale NAGRODY po prawej stronie.

 

A tak przebiega praca nad materiałem :)

 

 Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za pomoc! Działacze RapGryfino.pl

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.03.2013 00:12