Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie W Labiryncie

Stowarzyszenie W Labiryncie

Chorzów

Głównym Celem Stowarzyszenia W Labiryncie jest integracja, rozwijanie i organizacja powszechnej kultury fizycznej, sportu, rehabilitacji, turystyki i czynnego wypoczynku w środowisku osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu wzroku oraz innymi niepełnosprawnościami. A także kształtowanie świadomości społecznej, opinii publicznej i popularyzowanie wiedzy na temat potrzeb, możliwości, sytuacji społecznej osób niewidomych i słabowidzących oraz ich rodzin.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3772 PLN z 13000 PLN

86 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

29%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.09.2019.

Showdown - spełniamy marzenia niewidomych

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

 

❤ Cele widzimy sercem, a marzenia realizujemy pasją! ❤

 

Naszym celem jest wystartowanie w Półfinale Mistrzostw Polski w Showdown. Niestety stół, na którym gramy jest w koszmarnym stanie i nie pozwala nam na profesjonalne treningi, a bez treningów nie mamy szans w zawodach.

 

Nowy stół pozwoli nam również trenować osoby niewidome, niedowidzące oraz osoby widzące.

Głównym celem Stowarzyszenia "W Labiryncie" jest rozwijanie pasji (zwłaszcza do

sportu!) osób niewidomych i słabowidzących oraz integracja w społeczeństwie, które świat widzi we wszystkich barwach. Dzięki pomocy ludzi zaangażowanych w zbiórkę funduszy, klubowicze będą mogli w dalszym ciągu rozwijać swoją pasję i dzielić się nią z innymi ❤

 

Pomóż nam zrealizować nasze marzenia i zebrać fundusze na nowy stół oraz osprzęt do gry w Showdown. To może się udać tylko z Tobą!

 

 

Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, co to znaczy nie widzieć? My nie widzimy, ale i tak nasze życie jest pełne pozytywnych emocji. Nie widzimy, ale nie przeszkadza nam to w realizacji naszych pasji, czyli grze w Showdown. Showdown to dyscyplina sportu stworzona specjalnie dla osób z dysfunkcją wzroku, w którą mogą grać również osoby widzące!

 

 

Nasz obecny stół nie pozwala na trenowanie na wysokim poziomie oraz organizowanie turniejów Showdown.

Stół

 

 

Naszym celem jest zebranie funduszy na nowy stół do gry w Showdown. Koszt takiego stołu wraz ze sprzętem takim jak specjalne gogle, paletki, rękawice i piłeczki akustyczne to 13.000 zł.

 

Skrót SMP oznacza Showdown Moją Pasją i tak w istocie jest. Popularyzujemy tą niezwykłą dyscypline sportu, nie tylko wśród osób niewidomych, organizując turnieje w szkołach i galeriach handlowych. Dzięki Tobie coraz więcej osób dowie sie jak grać w Showdown!

 

Za każde dodatkowe 500 zł zorganizujemy turniej gry w Showdown w szkole podstawowej, średniej lub galerii handlowej!

Koszty turnieju to:

1. Transport stołu samochodem dostawczym. Stół do Showdown jest bardzo duży i ciężki. Jedna połowa stołu ma długość 1,9 metra.

2. Wyżywienie

3. Zużycie sprzętu. Podczas turniejów paletki, rękawice i piłeczki się zużywają. 

 

 

 

Showdown wciąż jest mało popularną dyscypliną sportu, jednak ma swoje

mistrzostwa Polski, które są przepustką do wyłonienia kadry narodowej! Showdown to

skrzyżowanie popularnego cymbergaja z ping-pongiem, a rozgrywka odbywa się na

stole w kształcie miniaturowego boiska do hokeja. Dzięki temu, osoby z dysfunkcjami

wzroku, mogą poczuć prawdziwego ducha rywalizacji, adrenalinę towarzyszącą grze i

satysfakcję.

 

 

Zaczęliśmy grać w Showdown jako pierwsi w Polsce. Naszą pasją do sportu zarażamy inne osoby niewidome jak również osoby widzące. Systematycznie organizujemy turnieje z serii "Showdown nie tylko dla niewidomych" zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

 

 

Mamy również kanał na YouTube dostępny pod tym linkiem. Prowadzimy transmisje video na naszym fanpage'u oraz samodzielnie nakręciliśmy teledysk o grze w Showdown.

 

 

zespół

 

 

 Łukasz Taraszka

Łukasz Taraszka

 

Aktywnie wspiera osoby niewidome poprzez wykorzystanie dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych. Założyciel portalu www.rozwiazaniadlaniewidomych.org.

 

"Mariusz i Sławek to jedni z najbardziej pozytywnych ludzi, jakich spotkałem. Nie stwarzają sobie sztucznych barier i mimo dysfunkcji wzroku realizują swoje cele. Wspieram ich w kampanii Showdown, ponieważ wiem, że na nowym stole przekażą swoją pasję do sportu dziesiątkom, a nawet setkom osób niewidomych oraz widzących."

 

Mariusz Miszuda

 

Prezes Stowarzyszenia "W Labiryncie", trener szkoleń informatycznych, masażysta. Pasjonat dostępności, tyfloinformatyki i nowych technologii.

Jego największą pasją od ponad dwudziestu lat jest muzyka. Mówią o nim: artysta, muzyk, raper. Założył grupę ARGON w roku 1997. Niegdyś wydawca podziemnych produkcji w latach 1999-2002 oraz organizator wielu koncertów na terenie Śląska.

Ponadto uprawia sport – głównie dyscyplinę Showdown, którą trenuje od 2015 roku i promuje ją poza środowisko osób niewidomych. Uwielbia także jeździć na rowerze typu tandem, a w wolnej chwili realizuje swój muzyczny projekt “Kontynent Internet”. 

 

Sławomir Cywka

 

Z wykształcenia pedagog. Jego pasją jest sport. Oprócz gry w Showdown biega na długich dystansach, a także trenuje Blind Football. Miał nawet zaszczyt wystąpić z orzełkiem na piersi w mistrzostwach Europy w 2015 roku w Anglii. Od 4 lat angażuje się w promowanie i trenowanie początkujących graczy w Showdown. Również udziela się czynnie w Stowarzyszeniu na Rzecz Niepełnosprawnych  "W Labiryncie". Lubi czytać książki, oraz spotkania z ludźmi. 

 

  

Wspiera nas coraz więcej ludzi! Obecny zespół liczy już ponad 12 osób - mamy nadzieję, że dołączysz do ich grona! Chcesz nas poznać? Zapraszamy na stronę

https://rozwiazaniadlaniewidomych.org/showdown/

 

  

Podziękowania w piśmie braille’a

 

Podziękowania w pismie braille'a

 

Wyślemy do Ciebie specjalne podziękowania wykonane metodą pisma braille’a wytłoczone na specjalnym papierze.

 

Masaż relaksacyjny

 

Masaż relaksacyjny

Otrzymasz bilet na godzinny masaż relaksacyjny wykonany przez licencjonowaną osobę niewidomą w salonie "Oliwkowy Relaks" na ulicy 3 Maja w Chorzowie.

https://www.facebook.com/oliwkowyrelaks/ 

 

Tajemnica ciemności

 

 

Jak nigdy wcześniej będziesz mógł przekonać się o niezwykłych możliwościach Twoich zmysłów. Podczas spaceru w całkowitej ciemności, z niewidomym przewodnikiem, poznasz potęgę dotyku, węchu, słuchu dzięki ekscytującemu połączeniu rozrywki i edukacji! 

https://waznemiejsce.pl/tajemnica_ciemnosci.php

 

Dostępne są trzy wersje nagrody w zależności od pakietu:

- 50% zniżki na bilet do Tajemnicy Ciemności

- Bilet do Tajemnicy Ciemności

- Indywidualne oprowadzenie po Tajemnicy Ciemności

 

Tajemnica Ciemności oraz Ważne miejsce znajdują się w Katowicach na ulicy Mikołowskiej 44.

 

Grawer

Twoje imię i nazwisko zostaną umieszczone na specjalnej grawerowanej tablicy w naszym klubie.

 

Trening Showdown

Otrzymasz darmowy godzinny trening w Showdown. Trening odbędzie się w naszym klubie zlokalizowanym w Chorzowie przy ulicy Katowickiej 167.

 

Kręgle dla niewidomych

Czy można skutecznie wycelować i zbić wszystkie kręgle nic nie widząc? Przekonaj się sam i zagraj z nami z zasłoniętymi oczami. Podczas tego wyjątkowego turnieju dowiesz się jak wykorzystać zmysł słuchu i dotyku do celnego trafiania w kręgle.

Sesja kręgli odbędzie się w klubie Gravitacja przy ulicy Gliwickiej 44 w Katowicach.

 

1. Dzień zakończenia zbiórki: 3 wrzesień

2. Półfinał mistrzostw Polski w Showdown odbędzie się 17 - 20 października 2019 w Lublinie.

3. Wszystkie nagrody zostaną rozdysponowane najpóźniej do końca roku 2019.

 

Dziękujemy Ani Grucy za udostępnienie sali wykładowej do nagrania filmu na Uniwersytecie SWPS Wydział Zamiejscowy w Katowicach.

 

 

Zapraszamy do kontaktu mailowego:

biuro@wlabiryncie.org

 

Facebook     

 

Zapraszamy do kontaktu na Facebooku:

www.facebook.com/rozwiazaniadlaniewidomych/

 

 

      

   

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 03.09.2019 22:10