Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie W Labiryncie

Stowarzyszenie W Labiryncie

Chorzów

Głównym Celem Stowarzyszenia W Labiryncie jest integracja, rozwijanie i organizacja powszechnej kultury fizycznej, sportu, rehabilitacji, turystyki i czynnego wypoczynku w środowisku osób niepełnosprawnych ze schorzeniem narządu wzroku oraz innymi niepełnosprawnościami. A także kształtowanie świadomości społecznej, opinii publicznej i popularyzowanie wiedzy na temat potrzeb, możliwości, sytuacji społecznej osób niewidomych i słabowidzących oraz ich rodzin.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3231 PLN z 13000 PLN

74 Wspierający

23 dni do zakończenia

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 15.08.2019 22:10

Showdown - spełniamy marzenia niewidomych

This project is also available in english version. Click here to change language

O projekcie

Twoje wsparcie może oznaczać dla nas Mistrzostwo Polski

Cel Projektu

 

Naszym celem jest wystartowanie w Półfinale Mistrzostw Polski w Showdown. Niestety nasz stół jest w koszmarnym stanie i nie pozwala nam na profesjonalne treningi, a bez treningów nie mamy szans w zawodach.

 

Pomóż nam zrealizować nasze marzenia i zebrać fundusze na nowy stół oraz osprzęt do gry w Showdown. To może się udać tylko z Tobą!

 

Nowy stół pozwoli nam również trenować osoby niewidome, niedowidzące oraz osoby widzące w grze w Showdown. Więcej na ten temat znajdziesz w sekcji "Co dalej?".

 

Zdjęcie

 

Cześć,

 

Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, co to znaczy nie widzieć? My nie widzimy, ale i tak nasze życie jest pełne pozytywnych emocji. Nie widzimy, ale nie przeszkadza nam to w realizacji naszych pasji, czyli grze w Showdown. Showdown to dyscyplina sportu stworzona specjalnie dla osób z dysfunkcją wzroku, w którą mogą grać również osoby widzące!

 

Obecna sytuacja

 

Nasz obecny stół nie pozwala na trenowanie na wysokim poziomie oraz organizowanie turniejów Showdown.

Stół

 

Budżet

 

Naszym celem jest zebranie funduszy na nowy stół do gry w Showdown. Koszt takiego stołu wraz ze sprzętem takim jak specjalne gogle, paletki, rękawice i piłeczki akustyczne to 13.000 zł.

 

Skrót SMP oznacza Showdown Moją Pasją i tak w istocie jest. Popularyzujemy tą niezwykłą dyscypline sportu, nie tylko wśród osób niewidomych, organizując turnieje w szkołach i galeriach handlowych. Dzięki Tobie coraz więcej osób dowie sie jak grać w Showdown!

 

Za każde dodatkowe 500 zł zorganizujemy turniej gry w Showdown w szkole podstawowej, średniej lub galerii handlowej!

Koszty turnieju to:

1. Transport stołu samochodem dostawczym. Stół do Showdown jest bardzo duży i ciężki. Jedna połowa stołu ma długość 1,9 metra.

2. Wyżywienie

3. Zużycie sprzętu. Podczas turniejów paletki, rękawice i piłeczki się zużywają. 

 

Co dalej?

 

Prowadzimy stowarzyszenie, o nazwie "W Labiryncie", wspierające osoby niepełnosprawne. Naszym głównym celem jest rozwijanie pod względem  sportowym osób niewidomych i słabowidzących oraz integrowanie tej grupy ze społeczeństwem osób widzących na wszelkie znane nam sposoby.

 

Jesteśmy w trakcie tworzenia klubu sportowego, w którym osoby niewidome, słabowidzące i widzące będą mogły razem trenować grę w Showdown. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli rozgrywać turnieje na nowym stole.

 

W najbliższych planach mamy zamiar stworzyć sekcję kręgli klasycznych, szachów, warcabów stupolowych, sekcję biegową, nordic walking, a jeżeli znajdą się chętni to i sekcję piłki nożnej dla niewidomych.

 

zasady gry

 

Showdown jest skrzyżowaniem popularnego cymbergaja z ping pongiem, a rozgrywka odbywa się na stole w kształcie miniaturowego boiska do hokeja. Ta nietypowa mieszanka dostarcza niesamowitych emocji i pozwala poczuć prawdziwego ducha rywalizacji.

 

Do gry używa się paletek w kształcie wiosełek oraz piłeczki, w środku której znajdują się małe metalowe kuleczki, dzięki czemu słychać toczącą się piłeczkę. Podczas gry wymagana jest cisza i koncentracja, gdyż zawodnicy grają w okularach zasłaniających oczy. Główną rolę odgrywają słuch i refleks. Zawodnicy nasłuchują, gdzie znajduje się piłeczka i uderzają paletką w stronę bramki przeciwnika. O wygranej w rozgrywce decyduje sędzia.

 

Showdown to jedna z niewielu dyscyplin umożliwiająca przeżywanie tak wielkich emocji bez względu na wadę wzroku. Jeżeli chcesz spróbować swoich sił to zapraszamy do wspólnej rozgrywki!

 

Osiągnięcia

 

Zaczęliśmy grać w Showdown jako pierwsi w Polsce. Naszą pasją do sportu zarażamy inne osoby niewidome jak również osoby widzące. Systematycznie organizujemy turnieje z serii "Showdown nie tylko dla niewidomych" zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

 

 

Mamy również kanał na YouTube dostępny pod tym linkiem. Prowadzimy transmisje video na naszym fanpage'u oraz samodzielnie nakręciliśmy teledysk o grze w Showdown.

 

 

zespół

 

zespół

 

 

 Łukasz Taraszka

Łukasz Taraszka

 

Koordynator kampanii Showdown. Przedsiębiorca i programista. Aktywnie wspiera osoby niewidome poprzez wykorzystanie dostępnych na rynku rozwiązań technologicznych. Założyciel portalu www.rozwiazaniadlaniewidomych.org. Pasjonat sztucznej inteligencji, nowych technologii oraz rozwoju osobistego. Prywatnie szczęśliwy mąż i właściciel dwóch kotów rasy sfinks kanadyjski.

 

Mariusz Miszuda

Mariusz Miszuda

 

Prezes Stowarzyszenia "W Labiryncie", trener szkoleń informatycznych, masażysta. Pasjonat dostępności, tyfloinformatyki i nowych technologii.

Jego największą pasją od ponad dwudziestu lat jest muzyka. Mówią o nim: artysta, muzyk, raper. Założył grupę ARGON w roku 1997. Niegdyś wydawca podziemnych produkcji w latach 1999-2002 oraz organizator wielu koncertów na terenie Śląska.

Ponadto uprawia sport – głównie dyscyplinę Showdown, którą trenuje od 2015 roku i promuje ją poza środowisko osób niewidomych. Uwielbia także jeździć na rowerze typu tandem, a w wolnej chwili realizuje swój muzyczny projekt “Kontynent Internet”. 

 

Sławomir Cywka

 

Sławomir Cywka

 

Z wykształcenia pedagog. Jego pasją jest sport. Oprócz gry w Showdown biega na długich dystansach, a także trenuje Blind Football. Miał nawet zaszczyt wystąpić z orzełkiem na piersi w mistrzostwach Europy w 2015 roku w Anglii. Od 4 lat angażuje się w promowanie i trenowanie początkujących graczy w Showdown. Również udziela się czynnie w Stowarzyszeniu na Rzecz Niepełnosprawnych  "W Labiryncie". Lubi czytać książki, oraz spotkania z ludźmi. 

 

spotkania z ludźmi

 

 

 

Aleksandra Sokolska

Aleksandra Sokólska

 

 Z wykształcenia kierownik produkcji filmowej, z zawodu game designer. Nie umie robić tylko jednej rzeczy naraz. Uwielbia podróżować, szyć i gotować oraz aktywnie spędzać czas. Interesuje się audiodeskrypcją oraz dostępnością gier komputerowych. 

 

Jakub Kwinta

 

Jakub Kwinta

 

Z wykształcenia dziennikarz, z zawodu specjalista ds. PR i komunikacji. Ceni wszelką aktywność fizyczną (squash, rolki, rower, Airsoft), a także uwielbia śledzić amerykański wrestling. Największym zamiłowaniem pozostaje jednak montaż wideo, który przerodził się z hobby w zawód.  

 

 

Agnieszka Płoska

 Agnieszka Płoska

 

Niezastąpiona mentorka. Kreatorka kampanii, mentorka projektów, inspiratorka. Od lat związana z alternatywnym finansowaniem przedsięwzięć, a od 2014 roku zafascynowana crowdfundingiem. Jej motto to “Cel to marzenie z datą realizacji” (Napoleon Hill) i tego się trzyma w życiu prywatnym i zawodowym. Na co dzień zarządza międzynarodowym zespołem, a po godzinach spełnia największą pasję: uczy realizacji marzeń wykorzystując metody zarządzania projektami i narzędzi internetowych. Zawsze wierzy w niemożliwe. Więcej info: www.agaploska.co. 

 

Magdalena Taraszka

Magdalena Taraszka

 

Z wykształcenia socjolog i ekonomista. Obserwator i analityk. Praktyk dobrego designu. Uwielbia wędrówki górskie oraz koty.

 

Ilona Piwowarczyk

 

Ilona Piwowarczyk 

 

Księgowa z zawodu, polonistka z wykształcenia i pasji. Kocha gramatykę i taniec. Od wielu lat działa społecznie.

 

Sylwia Żywczok

 

Sylwia Żywczok 

 

Zakręcona na maksa. Społecznik. Uwielbia zwierzęta oraz fotografię amatorską. Preferuje wyjazdy wyłącznie krajowe. 

 

Daria Stasiak

 

Daria Stasiak 

 

 Marketingowiec z zawodu, aktywistka z powołania. Od lat współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi i realizuje projekty wspierające rozwój kobiet i młodzieży. Prywatnie miłośniczka tańca i gier planszowych.

 

Marta Stachurska

 

Marta Stachurska 

 

Zawodowo zajmuje się księgowością. Prywatnie miłośniczka sportów ekstremalnych i podróży. Pozytywnie nastawiona do życia, od kilku lat udzielająca się w organizacjach non-profit.

 

Agata Kozłowska

Agata Kozłowska

Psycholog, polityk społeczny i broker innowacji; pracownik Wydziału Psychologii oraz Centrum Transferu Wiedzy na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Zajmuje się między innymi łączeniem psychologii z nowymi technologiami. Prywatnie miłośniczka historii. 

 

 

Dlaczego wybraliśmy crowdfunding?

 

Dlaczego crowdfunding? Ponieważ wierzymy, że wesprą nas osoby takie jak Ty, osoby które wiedzą co to znaczy mieć pasję i jak ważne jest wsparcie podczas spełniania swoich marzeń.

 

Kiedy pierwszy raz spróbowaliśmy zagrać w Showdown w 2015 roku zrozumieliśmy, że ten sport stanie się naszą pasją oraz, że będziemy mogli popularyzować tą dyscyplinę, również wśród osób widzących.

Dzięki darczyńcy ostrzymaliśmy obecny stół do gry. Mieliśmy ogromną chęć doskonalenia umiejętności, ale nie mieliśmy funduszy na sprzęt taki jak okulary, rękawice i paletki. Okulary zrobiliśmy z gogli narciarskich zaklejając je taśmą klejącą, rękawice z rękawiczki żaroodpornej, a paletki z desek do krojenia i po prostu graliśmy. 

Założyliśmy zespół SMP (skrót oznacza Showdown Moją Pasją) i przekazywaliśmy nasze zainteresowanie tym sportem innym ludziom.

 

Nadszedł moment, kiedy chcemy przekroczyć własne granice i osiągnąć znaczący sukces startując w Półfinale Mistrzostw Polski. Równocześnie chcemy zarażać swoją pasją do sportu coraz więcej osób, organizować turnieje Showdown w szkołach podstawowych, średnich i galeriach handlowych. Uważamy, że to świetna okazja aby zwiększyć promocję tej niezwykłej dyscypliny sportu!

 

Crowdfunding sprawia, że nie musimy inwestować ogromnych środków finansowych, wystarczy, że każdy położy jedną cegiełkę, aby powstał wspaniały dom. Bez Twojej pomocy to nie będzie możliwe.

 

 Nagrody

  

Podziękowania w piśmie braille’a

 

Podziękowania w pismie braille'a

 

Wyślemy do Ciebie specjalne podziękowania wykonane metodą pisma braille’a wytłoczone na specjalnym papierze.

 

Masaż relaksacyjny

 

Masaż relaksacyjny

Otrzymasz bilet na godzinny masaż relaksacyjny wykonany przez licencjonowaną osobę niewidomą w salonie "Oliwkowy Relaks" na ulicy 3 Maja w Chorzowie.

https://www.facebook.com/oliwkowyrelaks/ 

 

Tajemnica ciemności

 

 

Jak nigdy wcześniej będziesz mógł przekonać się o niezwykłych możliwościach Twoich zmysłów. Podczas spaceru w całkowitej ciemności, z niewidomym przewodnikiem, poznasz potęgę dotyku, węchu, słuchu dzięki ekscytującemu połączeniu rozrywki i edukacji! Więcej informacji o Tajemnicy Ciemności znajdziesz pod tym linkiem:

https://waznemiejsce.pl/tajemnica_ciemnosci.php

Po wędrówce w ciemnościach zapraszamy do niezwykłej restauracji "Ważne Miejsce". https://waznemiejsce.pl/

 

Dostępne są trzy wersje nagrody w zależności od pakietu:

- 50% zniżki na bilet do Tajemnicy Ciemności

- Bilet do Tajemnicy Ciemności

- Indywidualne oprowadzenie po Tajemnicy Ciemności

 

Tajemnica Ciemności oraz Ważne miejsce znajdują się w Katowicach na ulicy Mikołowskiej 44.

 

Grawer

Twoje imię i nazwisko zostaną umieszczone na specjalnej grawerowanej tablicy w naszym klubie.

 

Baner sponsorski

 

Baner z Twoim imieniem i nazwiskiem lub logiem Twojej firmy będzie towarzyszył wszystkim osobom trenującym i rozgrywającym turnieje na stole do gry w Showdown. 

 

Dedykowane podziękowania wideo

Otrzymasz specjalnie dla Ciebie wykonane, imienne podziękowania wideo, które dodatkowo mogą zostać udostępnione na Twoim profilu społecznościowym.

 

Koszulka z logo zespołu SMP

Otrzymasz klubową koszulkę zespołu Showdown Moją Pasją wyglądającą tak jak na naszym filmie promocyjnym. Wymagane podanie rozmiaru S, M, L, XL.

 

Trening Showdown

Otrzymasz darmowy godzinny trening w Showdown. Trening odbędzie się w naszym klubie zlokalizowanym w Chorzowie przy ulicy Katowickiej 167.

 

Kręgle dla niewidomych

Czy można skutecznie wycelować i zbić wszystkie kręgle nic nie widząc? Przekonaj się sam i zagraj z nami z zasłoniętymi oczami. Podczas tego wyjątkowego turnieju dowiesz się jak wykorzystać zmysł słuchu i dotyku do celnego trafiania w kręgle.

 

Sesja kręgli odbędzie się w klubie Gravitacja przy ulicy Gliwickiej 44 w Katowicach.

 

Podziękowania na stronie internetowej

 

Informacja z podziękowaniem na stronie www.wlabiryncie.org oraz www.rozwiazaniadlaniewidomych.org.

 

Ogromne podziękowania mailowe

 

Otrzymasz od nas ogromne podziękowania mailowe wraz z fotografią całego naszego zespołu.

 

Podziękowania na FB

 

Twoje imię i nazwisko zostanie wyróżnione w oficjalnych podziękowaniach na facebooku.

 

Terminy

1. Półfinał mistrzostw Polski w Showdown odbędzie się 17 - 20 października 2019 w Lublinie.

2. Wszystkie nagrody zostaną rozdysponowane najpóźniej do końca roku 2019.

 

Podziękowania

Dziękujemy Ani Grucy za udostępnienie sali wykładowej do nagrania filmu na Uniwersytecie SWPS Wydział Zamiejscowy w Katowicach.

 

Kontakt

 

Zapraszamy do kontaktu mailowego:

biuro@wlabiryncie.org

 

Facebook

Zapraszamy do kontaktu na facebooku:

https://www.facebook.com/stowarzyszeniewlabiryncie/

 

https://www.facebook.com/rozwiazaniadlaniewidomych/

 

Partnerzy