Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ewa Derlatka

Ewa Derlatka

Radom - Warszawa

Ewa Derlatka, ur. w 1979 r. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała także wychowanie muzyczne. Od 1999 roku współpracuje z prasą ogólnopolską. Już w czasie studiów rozpoczęła współpracę z "Tele Tygodniem", potem "Tele Światem" a teksty jej autorstwa cieszyły się dużym powodzeniem. Ostatnie redakcje to magazyn biznesowy "Vip" i dwumiesięcznik "Twoja Muza". W 2007 roku wydała swoją pierwszą książkę 21 Spotkań, której treścią są rozmowy z Artystami. Lubi i interesuje się dobrą, polską muzyką i tzw. piosenką z tekstem.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8879 PLN z 8600 PLN

17 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.07.2014.

Seweryn Krajewski i jego muzyka

O projekcie

Szanowni Państwo, koleżanki i koledzy, przyjaciele i inni...

Fani Seweryna Krajewskiego. 

Ci, którzy słuchali płyt Czerwonych Gitar w latach 60. i 70. oraz ci, którzy poznali zespół, a może już samego Seweryna znacznie później; 

A także ci, którzy znają Krajewskiego tylko z ostatnich płyt. 

Którzy kochają i doceniają jego muzykę oraz ci, którzy myślą o niej zupełnie inaczej… 

Którzy są blisko niego i na odległość… ci, których ostatnimi czasy wkurzył albo zaskoczył… 

Moi drodzy, 

Napisałam książkę na temat tego artysty i jego twórczości i chciałabym ją wydać. Seweryn Krajewski wie o mojej pracy i pomyśle wydania książki. 

Od dziecka interesowałam się tym co robi. Od pierwszego usłyszenia spodobała mi się melodyjność w jego piosenkach i wysublimowany dobór tekstów. Także jego niepoprawna melancholia, która być może trochę mi się udzieliła… 
Jeżeli ktoś to zauważył i było to dla niego męczące – sorry.

Pewności siebie, że to co robię jest słuszne i że ta książka ma sens dodał mi fakt poznania Seweryna Krajewskiego osobiście wiele lat temu.

Uważam, że moja książka jest wyjątkowa.
Chociażby dlatego, że JESZCZE nie została wydana… 
A to m.in. dlatego, że pewne wydawnictwo, co do którego już miałam nadzieję… stwierdziło, że jest „za ambitna”. Hm, cóż to dzisiaj znaczy?... 

Innym powodem były pieniądze. Między nami mówiąc uważam, iż kolejnym było to, że wiele osób chciałoby napisać o Krajewskim, bo wydaje im się, że wiedzą. I że znają te piosenki. Tymczasem mylą tytuły, swoją znajomość często opierają na tym, co słyszą w radiu – trzy w porywach do pięciu najbardziej zdartych przebojów. A może uważają, że piosenki wcale tu nie są ważne. A ja uważam wręcz przeciwnie. I cieszę się z tego, bo pisząc m.in. na ten temat odkryłam wiele błędów, które oczywiście sprawdziłam, skonsultowałam z odpowiednimi osobami i poprawiłam.

Przecież w przypadku tego człowieka, muzyka to 90% jego biografii. 

Piszę także o utworach, o których ludzie zapomnieli albo o tych, które w ogóle nie ujrzały światła dziennego. Przytaczam specjalnie wybrane teksty piosenek lub ich fragmenty, po to aby poprzez nie bardziej podkreślić wartość muzyki Krajewskiego. Oczywiście książka ta nie jest pozbawiona także wątków stricte biograficznych. Jest więc wszystko to, co może być ciekawe i co powinno się w książce znaleźć. W skrócie można powiedzieć:
fakty – relacje – dokumenty. 

Spotkałam się osobiście z wieloma osobami niegdyś pracującymi z Krajewskim, jego przyjaciółmi i znajomymi. Moja praca nad książką w znacznej mierze była pracą niemal reporterską. Dlatego przedstawiając Państwu swój projekt w portalu Polakpotrafi.pl, zamieszczam go w zakładce Dziennikarstwo

Wiele informacji pochodzi z pierwszej ręki – bezpośrednio od artysty. Są też nasze wspólne rozmowy. Dzięki uprzejmości i pomocy instytucji zrzeszających artystów zamieszczam w niej rzetelną dyskografię, filmografię, informację o spektaklach teatralnych, musicalach oraz spis utworów. Uważam, że moja książka może być wiarygodnym źródłem informacji o największym melodyku naszych czasów Sewerynie Krajewskim. 

Do tej pory nie było TAKIEJ książki o tym człowieku i muzyku. 

Znaleźli się ludzie, którzy docenili mój materiał (myślę, że nadający się nie tylko na książkę ale także na film z prawdziwego zdarzenia. Nie gadających głów, ale film muzyczny. W tym momencie jednak, ważna jest dla mnie książka). Niestety brak odpowiednich funduszy dalej stanowi problem i uniemożliwia jej wydanie. 
To chyba znak naszych czasów... Dlatego zdecydowałam się na opisanie swojego projektu w portalu Polakpotrafi.pl . 

I tak: 

Jeżeli będzie 8600  powstanie książka czarno-biała w formacie A5 w miękkiej okładce w nakładzie 500 egzemplarzy lub np. z mniejszą ilością materialów graficznych w większym nakładzie, np. minimum 1000 egzemplarzy. 

Jeżeli będzie 11300 – powstanie książka kolorowa w formacie A5 w miękkiej okładce w nakładzie 1000 egzemplarzy

Jeżeli będzie 12000 – powstanie książka kolorowa w formacie A5 w miękkiej okładce w nakładzie 1000 egzemplarzy + książka w formie e-book. Mam nadzieję, że starczy też na dodatkową reklamę i promocję – pokrycie tzw. kosztów dodatkowych

Jeżeli ostatnia suma wzrośnie o 3000 powstanie książka w twardej oprawie, której żadna siła nie zniszczy! ;) I do tego będę dążyć.

Dziękuję! 

To jaki będzie ostateczny wygląd książki i jej zawartość (chodzi o zdjęcia), ale także nakład zależy niestety od wielu czynników.  

Proszę o wsparcie mojego projektu, aby niemożliwe stało się możliwe. Abyśmy za kilka lub kilkanaście lat pamiętali jeszcze, kto to jest Seweryn Krajewski, na wypadek gdyby stacje radiowe w ogóle przestały grać jego muzykę a z empików zniknęły wszystkie jego płyty... 

W obecnych czasach coraz więcej dobrych książek wydawanych jest poprzez system samofinansowania. Wydawnictwo natomiast pomaga i zajmuje się również dystrybucją; zamieszczeniem książki w sieci ogólnopolskiej, we wszystkich hurtowniach i sklepach internetowych. 

Z pierwszego nakładu 18 egzemplarzy jako egzemplarze obowiązkowe (zgodnie z Ustawą) trafi do bibliotek narodowych. Autorowi przysługują egzemplarze autorskie, których liczba ograniczona jest wysokością nakładu.

Progi finansowania i nagrody dla wspierających:

12 zł lub więcej – podziękowania na facebooku, na stronie internetowej książki, i specjalne podziękowania mailowe

22 zł lub więcej – moja pierwsza książka „21 spotkań”, w formie PDF  oraz podziękowania na facebooku lub stronie internetowej książki i specjalne podziękowania mailowe

33 zł lub więcej – moja pierwsza książka „21 spotkań”, której treścią są rozmowy z artystami, także z Sewerynem Krajewskim oraz podziękowania na facebooku lub stronie internetowej książki i specjalne podziękowania mailowe

44 zł lub więcej – książka na, którą zbieramy w formie e-book i specjalne podziękowania mailowe

66 zł lub więcej – książka, na którą zbieramy z podziękowaniami 

88 zł lub więcej – książka, na którą zbieramy z podziękowaniami + moja pierwsza książka „21 Spotkań” w formie PDF 

99 zł lub więcej – książka, na którą zbieramy z podziękowaniami + moja pierwsza książka „21 spotkań” 

150 zł lub więcej – zamieszczenie logo Państwa firmy / nazwiska na okładce mojej książki lub na stronie internetowej

300 zł lub więcej – baner, roll up Państwa firmy na spotkaniu promocyjnym

4000 zł lub więcej – zostanie oficjalnym sponsorem książki

Tu można przeczytać przedmowę do mojej książki:

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewa-derlatka/post/seweryn-krajewski-i-jego-muzyka

Po ukazaniu się ostatniej płyty Seweryna Krajewskiego, pt. "Jak tam jest", napisałam artykuł w czasopiśmie "Twoja Muza" (poniżej link i artykuł do pobrania)

https://drive.google.com/file/d/0B5QXATu9GodRekV5ZE1KZlVPYmM/edit?usp=sharing

Często mówiłam Sewerynowi, że kiedyś napiszę coś o nim i jego muzyce... 

No to napisałam. Ech... :)

Moją książkę wspierają inni:

A to list jaki otrzymałam od p. Magdy Czapińskiej (autorki wspaniałych tekstów, kiedyś współpracującej z Sewerynem K.) w zeszłym tygodniu, 20 czerwca 2014. 

Poniżej moje pierwsze zdjęcie z Sewerynem Krajewskim sprzed lat... 

A to, z roku 2003 z Sopotu ;)

             fot. A. Szczukiewicz

UWAGA:

Osoby wspierające ten projekt nic nie tracą. 

W przypadku nieuzbierania minimalnej kwoty potrzebnej do wydania tej książki, wszystkie wpłaty zostaną zwrócone na konta wspierających bez ponoszenia przez nich opłat. 

Dajmy więc szansę tej książce i doceńmy poprzez to twórczość Seweryna Krajewskiego.

Nie bójmy się kliknąć po prawej stronie opisu projektu na jeden z wymienionych progów finansowania ;) Dalej system sam poprowadzi.

Dodajmy temu projektowi tempa i wigoru! ;)

Dziekuję!

Aby kogoś wesprzeć i móc dodawać komentarze do projektów trzeba się zalogować na stronie Polakpotrafi.pl .

Aby wesprzeć dany projekt trzeba kliknąć "Wesprzyj to!" na stronie projektu. Zostaniesz wtedy poproszony o wybranie kwoty wsparcia, oraz wyboru nagrody (można też wesprzeć nie wybierając nagrody). Następnie zostaniesz przekierowany do panelu transakcyjnego serwisu Transferuj.pl, gdzie będziesz mógł dokonać wpłaty zadeklarowanej kwoty wsparcia. 

Serwis Transferuj.pl obsługuje wszystkie wpłaty od wspierających. W procesie płatności należy wybrać bank, z którego chce się dokonać przelewu, a następnie wykonać go – postępując dokładnie i zgodnie z wyświetlaną instrukcją.

Ważne jest, aby umieścić prawidłowy tytuł przelewu, wygenerowany przez serwis Transferuj.pl. Bez tego tytułu wpłata nie zostanie zaksięgowana na poczet projektu tylko zwrócona po kilku dniach!

Po poprawnym zaksięgowaniu pieniądze będą czekać na termin realizacji projektu. 

Jeśli finansowanie będzie udane – środki są przekazywane do twórcy projektu. Jeśli finansowanie będzie nieudane (nie zostanie osiągnięta kwota zakładana przez twórcę projektu), środki zostaną zwrócone na konto, z którego zostały wpłacone.

 *wybrane materiały graficzne zamieszczone w opisie projektu są integralną częścią książki

 *Panie Danielu, "coś" na pewno Pan znajdzie... ;)

English version

Dear Friends!
Dear fans of Seweryn Krajewski!

All of you who used to listen to the records of Red Guitars in the 60s and 70s and all of you who got to know the band or Seweryn himself a little later,

All of you who know Seweryn only through his latest records,

All of you who love and appreciate his music or think of it in a totally different way,

Those of you who are close and far away and you who felt angry or surprised by what he has been doing lately,

I wrote a book about this artist and about his work. I would like to have it published. Seweryn Krajewski knows about my project and the idea of publishing the book about him.

Since I was a child I was interested in what he was doing. Since the first time I heard his music, I have loved the melody and sublime choice of lyrics in his songs. All that, as well as his compulsive melancholy, seemed to have a huge influence on me… 
If anyone has spotted that and it was wearing – I would like to say sorry for that.

The fact that I had a chance to meet Seweryn Krajewski in person long time ago, made me feel confident about what I am doing.

I really believe this book is exceptional.
At least for one reason: it has NOT been published yet…
Why? The publishing house, which was about to go into the work, announced that it is “too ambitious”… Well, what does it mean nowadays…?

Another reason was the money. Yet another, just between you and me, was that many people who wanted to write something about Krajewski, only because they thought they knew him and his songs… Meanwhile, they mixed up the titles, their meaning was based on what they could hear on the radio – three to five most popular songs. Or maybe they thought that songs are not the most important here. Actually, this is the opposite of what I think. And I am happy about that, because in the course of writing the book, I had a chance to find out what was wrongly believed to be true, I tried to check, consult with different people and correct.

It is crucial that when it comes to the life of Seweryn Krajewski, music makes 90% of it.

I also wrote about the songs which have been already forgotten or about the ones that weren’t know nat all. I quote various lyrics or the choice of them in order to stress out the value of the music. As you may expect, there are also biographical threads. You will find there everything what seems to be interesting and obligatory in such a book:
facts – relations – documents.

I met in person a lot of people who used to work with Krajewski and his friends. My work was mainly a reporter’s job. This is why my project is situated at the PolakPotrafi.pl site in category: journalism.

Much information that you find in the book are first hand – right from the artist. There are also our conversations. Thanks to the kindness and help of organisations representing artists, I was able to include a complete discography, filmography and information about theatre pieces, musicals and list of songs in the book. I really believe that my book is a reliable source of information about the best melody master of our times – Seweryn Krajewski.

Until today, there was no such a book about this artist!

I am thrilled by the fact that I had a chance to meet people who appreciated the created material. By the way, I believe it would also be a good starting point to produce a film out of it: not a spoken one, but a real musical film about a musician. Meanwhile, publishing the book is the most important for me. Unfortunately, the lack of money stopped me in my journey to publish it.

It really seems to be a sign of the times… This is why I decided to write about my project here, at PolakPotrafi.pl .

How it works?

If I collect 8600 – the book will be published in black and white, A5 format, paperback, 500 books

If I collect 11300 – the book will be printed in full colours, A5 format, paperback,
1 000 books

If I collect 12000 – the book will be published in full colours, A5 format, paperback,
1 000 books + e-book. I hope we manage to cover promotion and advertisement expanses as well (so called: additional expanses).

If I collect 15000 – the book will be published in hardcover. (Iimperishable!)

Thank you!

How the book looks like and what it contains (I mean: photos) at the end, depends on various things. 

I ask you for help so that impossible becomes possible. This way, in a couple of years we will still remember who Seweryn Krajewski is – in case all radio stations ceased to play his music or shops stopped to sell his CDs.

More and more good books is published in a self-financing way nowadays. Publishing houses help with distribution and placing a book in bookstores and online shops. 18 book from the first printing goes to the national libraries (according to law). Author can receive his books, but the number depends on how many of them were printed at all.

Level of financing and the prizes:

12 zł and more – thank you word on facebook, on the website and a special thank you note per email

22 zł and more – my first book “21 meetings” as PDF and thank you word on facebook or on the website and a special thank you note per email

33 zł and more – my first book “21 meetings”, which includes interviews with artists, among them with Seweryn Krajewski, a thank you word on facebook or on the website and a special thank you note per email

44 zł and more – the book as ebook and a special thank you note per email

66 zł and more – the book with acknowledgments

88 zł and more – the book with acknowledgments + my first book “21 meeetings” as PDF

99 zł and more – the book with acknowledgments + my first book “21 meeetings”

150 zł and more – your logo or your company’s logo will be issued on the cover of my book or the website

300 zł and more – baner, roll-up of your company at the promo meeting of the book

4000 zł or more – the title of the official sponsor of book

You can read the preface of the book (in Polish)

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewa-derlatka/post/seweryn-krajewski-i-jego-muzyka

When the last CD of Seweryn Krajewski was released, I wrote an article in a magazine “Twoja Muza” (you can read it in Polish)

https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#my-drive

I used to tell Seweryn that I will write more about him and his music…

I here it is!

My book is supported by others (have a look at the two films above and the autograph of the Polish actress Ewa Kasprzyk).

My first photo with Seweryn Krajewski, long time ago… (above)

ATTENTION!

Those who support the project will not lose a penny.

In case there are no enough money to publish the book after this fundraising is over, all money you sent me will be returned to your bank account at no cost.

Let’s give this project a chance and make the music of Seweryn Krajewski find its precious place.

Do not be afraid to click above right now and support the project. The procedure will follow automatically.

Let’s make it happen!

Thank you!

In order to support or comment at PolakPotrafi.pl, you will need to log in. 

If you choose to support my project, go to “Wesprzyj to!” at this site. You will be asked to choose the level of your support and your prize (you can also support without choosing the prize). Next, you will be redirected to the transactional panel (transferuj.pl) where you can donate your money.

Transferuj.pl is operating all the money here. You will need to choose the bank and do the transfer – according to the instructions.

It is crucial to use the very subject of the transfer generated by transferuj.pl Otherwise, your money will not be registered to this project and it will be returned in a couple of days to you.

If everything goes well your money will be registered to this project and will wait until it is over.

If we manage to finalize the project, the money iwill be transferred to the author of the project. If we do not manage (the total sum will be below what the author expects) the money will be returned to the donors’ accounts.

I really need you help with this project!

Media o Twoim projekcie:

Książka o Sewerynie Krajewskim i jego twórczości

ksiazkajestkobieta.pl | 2014-07-01

Książka o Sewerynie Krajewskim i jego twórczości To pierwszy większy tekst na ten temat od dłuższego czasu, powstały na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Pomóżmy radomiance wydać książkę o Sewerynie Krajewskim

www.eradomianki.pl | 2014-06-22

Radomianka Ewa Derlatka napisała książkę o znanym kompozytorze i wokaliście Sewerynie Krajewskim. Teraz szuka osób, które pomogą jej ją wydać. – „Seweryn Krajewski i jego muzyka” to książka opierająca się na sprawdzonych informacjach. Kulturalna i wyważona. Dogłębne zrozumienie i poznanie tej muzyki to zrozumienie i poznanie tego artysty – mówi autorka.

KSIĄŻKA O SEWERYNIE KRAJEWSKIM I JEGO TWÓRCZOŚCI

www.oko-miasto-region.pl | 2014-06-16

W czasach, gdy rynek zalewają książki niewiele wnoszące do rozwoju kultury, kiedy niemal każdemu się wydaje, że może pisać, przez co powstaje ich coraz więcej, kiedy granica prywatności została znacznie przesunięta, a celebryci na potęgę gotują i obnażają się przed światem – powstała książka, którą warto zauważyć i wyróżnić. To książka o Sewerynie Krajewskim i jego twórczości, której autorką i pomysłodawczynią jest Ewa Derlatka.

Rozmowa z .... Ewą Derlatką dziennikarką i publicystką

www.radiorekord.pl | 2014-06-12

Ewa Derlatka, autorka wielu publikacji, opisująca polski świat muzyczny mówi książce na temat twórczości Seweryna Krajewskiego. Rozmawiała Anna Drela.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.07.2014 18:06