Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ivan Sitsko

Ivan Sitsko

Warszawa

Jestem pasjonatem herbaty. Od kilku lat prowadzę projekt zielonaiczarna.pl, w ramach którego spotykam się z ludźmi przy dobrej herbacie i rozmawiamy na różne tematy lub czasami milczymy, tańczymy, medytujemy, jemy i robimy jeszcze mnóstwo innych inspirujących rzeczy. Również jestem ekspertem feng shui i pomagam ludziom wprowadzić harmonię w ich życiu. W wolnych chwilach ćwiczę tai chi, podróżuję, słucham muzykę i piszę wierszy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3772 PLN z 7700 PLN

35 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

48%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 17.07.2020.

Rymowane historie herbaciane - tomik poezji o herbacie

O projekcie

Celem projektu jest zebranie środków na wydanie książki "Rymowane historie herbaciane oraz haiku od herbacianego frika".

 

Książka składa się z 81 stron A5 i zawiera 81 poetyckich utworów w tym 36 wierszy i 45 haiku*, autorem których jest pasjonat herbaty Ivan Sitsko. Wszystkie utwory poświęcone są herbacie.

 

Na co zbieram (budżet):

  • Koszt wydania książki papierowej w nakładzie 500 szt: 5000zł
  • Koszt wydania ebooka: 400zł
  • Przygotowanie tytułu do wydania: 600zł
  • Koszty promocji: 1700zł

Data premiery książki: sierpień-wrzesień 2020

 

Co zrobię, jeśli uzbieram więcej 

Ponadprogramowo uzbierane środki będą przeznaczone na zwiększenie nakładu książki. Jak również 10% nadwyżki zostanie przekazanych jako darowizna dla Fundacji eFkropka, celem projektów której jest zmiana negatywnych wyobrażeń o chorobach psychicznych, przekonań utrwalonych w świadomości społecznej, a także w myśleniu o sobie samych pacjentów.

O książce "Rymowane historie herbaciane oraz haiku od herbacianego frika".

 

Tytuł już dużo nam mówi, o czym jest ta książka. Nie jestem pierwszą osobą, która zainspirowana herbatą napisała o niej poezję. Kultura herbaty ma długa historię, od wieków inspiruje ona do twórczości różnych ludzi.

 

Pisząc wiersze na początku myślałem o wydaniu albumu muzycznego o herbacie. Jednak ciężko mi się było powstrzymać przed pisaniem kolejnych utworów, które nie zawsze miały rytmikę, odpowiednią piosenkom. W pewnym momencie stwierdziłem, że zacznę od wydania książki. A dalej zobaczymy, może znajdą się osoby, które razem ze mną będą chciały śpiewać o herbacie.

Jak widać herbata jest moim oczkiem w głowie. Nie wyobrażam sobie życia bez tego napoju oraz całej filozofii, która stoi za nim. To nie jest uzależnienie. Spokojnie mogę przeżyć kilka dni bez herbaty. Jednak świadomie wybieram życie z Camelią Sinensis (taką nazwę botaniczną ma roślina, z której wytwarzana jest herbata).

 

W książce znajdziecie historie, które mi się przydarzyły w życiu na drodze herbaty. Często spotkania przy herbacie inspirowały mnie do twórczości. Część historii rymowanych jest tylko tworem mojej wyobraźni, jednak mocno jest związana z filozofią herbaty oraz wartościami, które propaguję na swojej drodze herbaty.

 

Na ostatnich 5 stronach książki znajdziecie 45 haiku* o herbacie. Resztę zajmują wiersze, które czasem są krótkie na jedną stronę a czasem historie się rozwijają na kilka stron i wciągają naszą wyobraźnię do świata herbaty.

 

 

O autorze:

Mam na imię Ivan Sitsko. Od sześciu lat prowadzę projekt ZielonaiCzarna.pl. Herbata jest moją pasją i sposobem życia. W wolnej od pracy chwili organizuję spotkania przy herbacie. Regularnie biorę udział w festiwalach herbacianych w Polsce: Święto Herbaty w Cieszynie, Czaisz we Wrocławiu oraz Zaparzaj w Poznaniu.

 

Znaleźć mój projekt herbaciany można również w mediach społecznościowych: 

W zeszłym roku współorganizowałem warsztaty z producentem herbat z Japonii Seigo Kondo, jak również uczestniczyłem w organizacji wizyty producentów herbaty z prowincji Fujian, Chiny. Jestem również współzałożycielem Towarzystwa Pełnej Czarki - warszawska inicjatywa o tematyce herbacianej. 

 

W swojej pracy na oddziale chorób afektywnych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii raz w tygodniu prowadzę spotkania herbaciane.

 

W tomiku wierszy znajdziecie wzmianki również o feng shui. Większość wierszy była napisana w drodze do Wrocławia, gdzie uczęszczałem przez ostatnie dwa lata na studia w Akademii Feng Shui. Obecnie jestem na etapie stawiania pierwszych kroków jako konsultant feng shui

Na zdjęciu powyżej jestem z organizatorami poznańskiego festiwalu herbacianego Zaparzaj.

 

Zwracam się do Ciebie :)

 

Wesprzyj mój projekt i pomóż mi zebrać środki na wydanie tomiku wierszy oraz haiku* o herbacie.

 

Książka pokazuje mój świat herbaciany, jest pełna filozoficznych wątków oraz historii z życia wziętych.

 

Myślę, że ta pozycja nie zostawi nikogo obojętnym, szczególnie jeśli lubisz herbatę.

 

Herbata to przede wszystkim spotkania ze sobą i z ludźmi.

 

Razem mamy siłę zmian świata dookoła na lepsze.

 

* "Haiku – japońska forma poetycka reprezentatywna dla okresu Edo. Haiku składa się z 17 sylab. Haiku jest związane z filozofią zen, która w sztuce zakłada operowanie paradoksem, subtelność, estetyczny minimalizm i wyzbycie się własnego ja. Najlepsze haiku często świadomie nie pozwalają na jakąkolwiek konkretną interpretację, a jednak pozostawiają w odbiorcy ulotne, refleksyjne odczucie, które chciał przekazać poeta." Wikipedia

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 17.07.2020 22:10