Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kino Mikro

Kino Mikro

Kraków

Kino Mikro prowadzone jest przez Fundację Rozwoju Kina w Krakowie. Swoją działalność w obecnej formie rozpoczęło 7 kwietnia 1984 roku.

Jesteśmy kameralnym kinem studyjnym z ambitnym repertuarem. Oprócz ciekawych propozycji filmowych organizujemy również liczne przeglądy, spotkania czy filmowe dyskusje. Nasze kino gości również m.in. Krakowski Festiwal Filmowy, Przegląd Filmów o Autyzmie i Zespole Aspergera.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

61171 PLN z 60000 PLN

988 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 23.03.2021.

Ratujmy Kino Mikro!

O projekcie

Drodzy wspierający,
wciąż nie możemy jeszcze w to uwierzyć, ale z Waszą pomocą udało się już nam zebrać 60 000 zł, o które prosiliśmy! Dziękujemy Wam ogromnie! To dzięki Waszym wpłatom możemy spokojnie działać i wybierać dla Was najlepsze filmy. Nasza akcja jednak wciąż trwa. Jeśli dalej znajdziecie tutaj dla siebie coś co sprawi Wam radość to zachęcamy do kupowania. Pieniądze te pozwolą nam na funkcjonowanie w spokoju i bez lęku przed ponownym zamknięciem kina.
Jeszcze raz dziękujemy Wam za wsparcie! Bez Was to by się nie udało! :)

Kochani Widzowie,

nie sądziliśmy, że będziemy zmuszeni prosić Was o pomoc, ale niestety przyszedł moment, kiedy musimy powiedzieć głośno: “bez Was nie damy rady”.

Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na kulturze. Po krótkim sezonie letnim, ponownie musieliśmy zamknąć kino i rozstać się z Wami. Nie marzymy o niczym innym, jak tylko móc ponownie zaprosić Was na seanse i pokazy przedpremierowe, spotkać się w trakcie cyklu “Kino a psychoanaliza” czy wypić wino w trakcie “Babskiego czwartku”.

Niestety tym razem nie uda się to bez Waszego wsparcia. Prosimy Was o udział w zbiórce, która pozwoli nam przetrwać, przeczekać trudny czas w spokoju - opłacić bieżące opłaty.

Dziękujemy za każdy gest wsparcia z Waszej strony i wypatrujemy już ponownego spotkania z Wami!

Kim jesteśmy?

Kino Mikro prowadzone jest przez Fundację Rozwoju Kina w Krakowie. Swoją działalność w obecnej formie rozpoczęło 7 kwietnia 1984 roku. Wówczas zainaugurował swoją działalność Klub Sztuki Filmowej "Mikro” przy ulicy Lea 5 (wówczas Dzierżyńskiego). Jesteśmy małym kinem studyjnym z długoletnią tradycją, które stara się zarażać miłością do dobrego kina.

Jerzy Armata na łamach Gazety Wyborczej wspominał:
„W ciągu minionych blisko dwudziestu lat bywali tu: Lindsay Anderson, Bill Hanna, Aki Kaurismaki, Marta Meszaros, Andrzej Wajda, Kazimierz Kutz, Piotr Szulkin... Listę nazwisk można by długo ciągnąć. Śpiewała tu Piwnica pod Baranami, grał jazzowy zespół Janusza Muniaka. Tu odbywały się Ogólnopolskie Konkursy Autorskiego Filmu Animowanego, imprezy towarzyszące krakowskim festiwalom krótkiego metrażu, tu wreszcie narodził się Festiwal Kultury Żydowskiej. Tu też odbywały się legendarne wieczory typu "Mikro-Show", czyli happeningowe prezentacje dorobku niekonwencjonalnych artystów. Na przykład podczas projekcji animowanych horrorów Alexandra Sroczyńskiego publiczność została zaatakowana przez stado wampirów, które wtargnęło do kina przez okno, prosto z ulicy Dzierżyńskiego. Krzysztof Błoński - jako Nosferatu - wstawał z grobu, a sam reżyser za pomocą siekiery przekonywał do zakupu swoich rysunków.”

 

Jak możesz nam pomóc?

Niestety kino pozostaje zamknięte, ale nikt nie powiedział, że nie możecie planować seansów z wykorzystaniem naszych biletów z przyszłości.

Wesprzyjcie nas kupując otwarty bilet do wykorzystania bądź inne kreatywne nagrody, które przygotowaliśmy specjalnie dla Was. Dzięki Wam Mikro będzie mogło przetrwać najtrudniejsze chwile! :)

Nie poddajemy się. Cały czas działamy i możecie odwiedzić nas w naszej wirtualnej sali na Mojeekino.pl.

Odbiór oraz wysyłka nagród nastąpi po zakończeniu akcji. 


Przykładowe nagrody:

- książki od Wydawnictwa Copernicus Center Press:
książka "What the F. Co przeklinanie mówi o naszym języku, umyśle i nas samych" Benjamin K. Bergen z zakładką z taśmy filmowej
- książka "Bystre zwierzę. Czy jesteśmy dość mądrzy, aby zrozumieć mądrość zwierząt?" Frans de Waal z zakładką z taśmy filmowej
- książka "Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt" Marc Bekoff, Jessica Pierce wraz z zakładką z taśmy filmowej

Album Ryszarda Horowitza "Fotokompozytor" wraz z autografem
- Płyta winylowa z muzyką z filmu "Cabaret". Prezent od widza :) - stan bardzo dobry

- kolekcjonerskie plakaty od Gutek Film i M2 Films

- zestaw dwóch albumów kolekcjonerskich od Stowarzyszenia Nowe Horyzonty - "Maestro Fellini" i "Spotkanie z Fellinim"
 Kolekcjonerskie wydanie DVD krótkometrażowego filmu “Do serca Twego” Ewy Borysewicz
- książka "Godard-Sejsmograf" Grzegorza Królikiewicza wraz z zakładką z taśmy filmowej

- boxy filmowe od Gutek Film:
- Mike Leigh BOX DVD - Pakiet zawiera tytuły: Nadzy, Topsy-Turvy, Współlokatorki, Życie jest słodkie oraz filmy krótkometrażowe (Zmysł historii, Krótkie i kręcone, Hello, hello, hello)
- Cztery krążki CD „The Best Musicals…Ever!”
- "Parasite" wydanie Blu-ray


- Mark Cousine Odyseja Filmowa - SPRZEDANE
- Kino Samurajskie - Pakiet zawiera 4 płyty DVD z filmami: Kill (reż. Kihaczi Okamoto), Kwaidan (reż. Masaki Kobayashi), Miecz zagłady (reż. Kihaczi Okamoto), Lady Snowblood (reż. Toshiya Fujita).
- Yasujiro Ozu DVD box - Na pakiet składa się 6 płyt DVD: Tokijska opowieść (1953), Kwiat równonocy (1958), Dzień dobry (1959), Dryfujące trzciny (1959), Późna jesień (1960), Jesienne popołudnie (1962) - SPRZEDANE

 

- box filmowy Kazimierza Kutza z autografem reżysera - filmy składające się na box: "Krzyż Walecznych", "Nikt nie woła", "Sól ziemi czarnej", "Perła w koronie" i "Śmierć jak kromka chleba"
- książka "Powtórka z Kutza" Andrzeja Gwoździa wraz z zakładką z taśmy filmowej
- książka Kazimierza Kutza "Piąta strona świata" wraz z zakładką z taśmy filmowej
Powyższe nagrody otrzymaliśmy od Fundacji Filmowej Kazimierza Kutza.

- kolekcjonerskie plakaty od Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

- Gadżety od Krakowskiego Festiwalu Filmowego: 

- plakaty niespodzianki z lat 80' archiwum kina Mikro - pokazujemy Wam przykładowe plakaty, które m.in. zostaną rozdane

- Kolekcjonerska wersja filmu "Control" na DVD  od Gutek Film - opakowanie stylizowane na płytę winylową. - SPRZEDANE

- Szpula filmowa, która idealna nada się do dekoracji Waszych domów. - SPRZEDANE 

- Filmowa książka niespodzianka wraz z zakładką z taśmy filmowej. - JUŻ NIEDŁUGO KOLEJNA PARTIA

 

 

 

- Artystyczny plakat od Velvet Spoon  z limitowanych edycji (100 sztuk), wydrukowane na papierze doskonałej jakości. Rozmiar B1.
Do wyboru: “Monument”, “Wilkołak”, “Zwierzęta” i “Listopad” - SPRZEDANEModel finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 23.03.2021 18:06