Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

erinab

erinab

Warszawa

O nas

1.Celem Fundacji jest upowszechnianie i promocja kultury, sztuki i nauki oraz działania wsparcia twórczości artystycznej tj. filmowej, teatralnej, literackiej, plastycznej, muzycznej ze specjalnym uwzględnieniem edukacji kulturalnej, naukowej, a w szczególności historii oraz współczesnych zjawisk społecznych, ekonomicznych i kulturalnych, a także podejmowanie tematów trudnych kierując program swojej działalności do odbiorcy ambitnego, poszukującego i wrażliwego.

2. Tworzenie warunków dla rozwoju zawodowego artystów filmowych i teatralnych, muzyków, pisarzy, poetów, plastyków i fotografików, artystów związanych ze sztuka nowych mediów i działających w obszarze kultury audiowizualnej, oraz organizacja wsparcia dla ich twórczej działalności.

Strona internetowa

http://fundacjaerinab.wix.com/erinab

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5789 PLN z 20000 PLN

81 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

28%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.10.2015.

Płk Jan Mazurkiewicz ps. 'Radosław' - książka i dvd

O projekcie

                                Książka będzie zawierać wspomnienia ostatnich żyjących żołnierzy ze Zgrupowania "Radosław". Będzie to unikatowy i jedyny w swoim rodzaju "Testament" odchodzącego na wieczną wartę pokolenia, żołnierzy płk "Radosława", dla których ostatnim i najważniejszym celem jest przywrócenie pamięci i dobrego imienia ich dowódcy.

                                                 Do książki będzie dołączony film na dvd pt. "Radosław", nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych, który powstał na zlecenie Związku Powstańców Warszawskich, przy współfinansowaniu Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Płk Jan Mazurkiewicz ps. "Radosław"

"Bohaterem książki i filmu jest legendarny dowódca Powstania Warszawskiego urodzony w 1896 roku we Lwowie Jan Mazurkiewicz. W Powstaniu Warszawskim dowodził zgrupowaniem (nazwanym od jego pseudonimu Radosław), w skład którego wchodziły oddziały: Broda 53, Zośka, Parasol, Miotła, Pięść i Czata 49. Przeszedł szlak bojowy od Woli, poprzez Stare Miasto,  Czerniaków, Mokotów i Śródmieście. Został poważnie ranny 11 sierpnia, w czasie walk w rejonie ulic Okopowej i Stawki. 2 października 1944 został awansowany na pułkownika. Po kapitulacji kontynuował działalność konspiracyjną, a po rozwiązaniu Armii Krajowej został delegatem na Obszar Centralny Delegatury Sił Zbrojnych na Kraj. 1 sierpnia 1945, w pierwszą rocznicę wybuchu Powstania, został aresztowany przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa. Zwolniony, stanął na czele tzw. Centralnej Komisji Likwidacyjnej AK.  4 lutego 1949 został ponownie aresztowany. Poddano go długotrwałemu śledztwu i torturom próbując wymusić zeznania obciążające gen. Fieldorfa "Nila". 16 listopada 1953 został skazany na karę dożywotniego więzienia. Na wolność wyszedł w wyniku amnestii w 1956, a rok później został zrehabilitowany. Zmarł 4 maja 1988 w Warszawie."

Akcja filmu pt. "Radosław" obejmuje okres Powstania Warszawskiego. W roli płk. "Radosława" Ireneusz Czop, jeden z czołowych, polskich aktorów.

                      

Budżet projektu

  • korekta książki
  • skład książki
  • projekt okładki
  • druk książki - 1000 egzemplarzach
  • tłoczenie płyt dvd - 1000 egzemplarzy
  • promocja i dystrybucja publikacji
  • organizacja spotkania autorskiego wraz z pokazem filmu

 

Co stanie się, jeśli przekroczymy zakładaną wartość projektu?

Jeśli zbierzemy  więcej, niż zakładane 20 tys. zł będziemy mogli przygotować następne nakłady książki i dołączyć drugą część filmu pt. "Radosław II", który obejmuje okres powojenny. A jeśli zbierzemy jeszcze więcej i więcej to wtedy będziemy mogli zrealizować kolejny film o bohaterskich żołnierzach Powstania Warszawskiego.

                                               

Kim są pozostali bohaterowie książki i filmu ?

Gen. Zbigniew Ścibor - Rylski ps. "Motyl" - Czata'49

 Wacława Jurczakowska ps. "Wacka" - Batalion "Parasol"

 

Zofia Świeszcz - Łazor ps. "Zojda" - Batalion "Parasol"

Urszula Katarzyńska ps. "Ula" -  Broda 53, Batalion "Zośka"

Halina Jędrzejewska ps. "Sławka" - Batalion "Miotła"

Roman Staniewski ps. "Stanisław Kwiatkowski" - Batalion "Miotła"

Edmund Baranowski  ps. "Jur" - Batalion "Miotła"

Jacek Tomaszewski ps. "Jacek z wieży" - Batalion "Parasol"

Adam Drzewowski ps. "Benon", "Philips"  - Batalion "Pięść"

oraz

ŚP Henryk Kowal ps. "Henryk" - Batalion "Zośka"

 

 Kim jest autorka książki i filmu?

Małgorzata Brama

Polska reżyserka i producentka filmowa. Specjalizuje się w filmie historycznym ( Powstanie Warszawskie, II Wojna Światowa ) tworząc filmy nieżalezne, poza głównym obiegiem komercyjnym.  

Specjalizuje się w inscenizacjach historycznych i grach miejskich - "Wizna 39", "Desant Berlingowców", "Akcja na Kutschere", "Zamach na Szefa Gestapo", "Akcja w Starachowicach", "Wola'44", "Lwów śladami Herberta", "Literackie Wilno".

Prowadzi Fundację Artystyczną ERINA B, która między innymi wspiera studentów szkół filmowych.

Od 2004 roku przeprowadziła ponad 1000 wywiadów na całym świecie z uczestnikami II Wojny Światowej. W 2008 roku odznaczona przez Ministra Kultury medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej". W 2014 roku została odznaczona pamiątkowym medalem przez Związek Powstańców Warszawskich z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Córka i wnuczka Powstańców Warszawskich, którzy walczyli w szeregach Zgrupowania "Chrobry II".

Dlaczego crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe?

Dzięki finansowaniu społecznościowemu wszyscy pasjonaci historii mogą stać się współtwórcami sukcesu projektu, czyli umożliwić druk książki i wydanie filmu na dvd. Zbiórkę zaczynamy 1 sierpnia i będzie ona trwać przez 63 dni, tyle ile trwało Powstanie. Dzięki tej publikacji oddamy hołd ostanim żyjącym żołnierzom Zgrupowania "Radosław" i pomożemy Powstańcom spełnić ich jedno z ostatnich życzeń.

 

Wspierając projekt oddajesz hołd ostatnim żyjącym żołnierzom Zgrupowania "Radosław" i pomagasz Powstańcom spełnić ich jedno z ostatnich  życzeń. Dziękujemy za każdą wpłatę!!!

Odwiedź nas na Facebooku i stronie internetowej:

http://fundacjaerinab.wix.com/erinab

 

 

                                                          NAGRODY

Pierwsza i najważniejsza nagroda to dozgonna wdzięczność

         Powstańców Warszawskich

 

 

Media o Twoim projekcie:

„TESTAMENT POKOLENIA ODCHODZĄCEGO NA WIECZNĄ WARTĘ”. WARSZAWIACY ZBIERAJĄ NA KSIĄŻKĘ O ZGRUPOWANIU „RADOSŁAW”

warszawawpigulce.pl | 2015-08-03

Fundacja Artystyczna Erina B zbiera środki na książkę o Janie Mazurkiewiczu, dowódcy zgrupowania „Radosław”, czołowej postaci, która odegrała olbrzymią rolę w walce na czele Powstania Warszawskiego.

"TESTAMENT" ŻOŁNIERZY PŁK "RADOSŁAWA". SPOŁECZNA ZBIÓRKA NA KSIĄŻKĘ

wawalove.pl | 2015-08-03

Fundacja Artystyczna Erina B zbiera środki na wydanie książki o Janie Mazurkiewiczu, dowódcy podczas Powstania Warszawskiego kierującego Zgrupowaniem "Radosław".

"Testament" żołnierzy płk "Radosława". Społeczna zbiórka na książkę

wiadomosci.wp.pl | 2015-08-03

Fundacja Artystyczna Erina B zbiera środki na wydanie książki o Janie Mazurkiewiczu, dowódcy podczas Powstania Warszawskiego kierującego Zgrupowaniem "Radosław".

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.10.2015 08:08