Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Dawid Wysocki

Dawid Wysocki

Konin

Moim zainteresowaniem jest projektowanie graficzne w programie Adobe Photoshop oraz twórczość literacka. Postanowiłem połączyć te dwie umiejętności, co dało mi z kolei możliwość pisania opowieści a także tworzenia ilustracji obrazujących powstały tekst.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1360 PLN z 15000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

9%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 05.01.2020.

Wydanie książeczki dla najmłodszych

O projekcie

 

 • Wszyscy wiemy o tym jak książki wpływają na kształtowanie naszej wyobraźni oraz jak bardzo potrafią nas uczyć, dlatego też książeczki dla najmłodszych to moim zdaniem rzecz bardzo istotna w kwesti zabawy i nauki jednocześnie. Dzieci uwielbiają pochłaniać kolorowe ilustracje swoim wzrokiem jak i również słuchać nas w roli lektora. Osobiście przyznam że sama manipulacja głosowa pomiędzy dialogami zawartymi w opowiadaniu jest nie lada wyzwaniem! Tym samym sprawiając że książeczka "dla dzieci" uczy również dorosłych.
 • Książeczki dla dzieci zacieśniają więzi pomiędzy dzieckiem a osobą czytającą/opowiadającą jej zawartość. I tutaj główną rolę odgrywają rodzice ale i często też rodzeństwo, babcie, dziadkowie, ciocie itd. Dzięki książce dla najmłodszych możemy zbudować silną, wzajemną więź potrzeby bliskości i zaufania z dzieckiem.
 • Książki to kopalnia wiedzy, źródło relaksu jak i również "przenośny nauczyciel poprawnego czytania". Zachęcajmy dzieci od ich najmłodszych lat do korzystania z książek by w późniejszym okresie ich życia mogły swobodnie i z łatwością nawigować między papierowymi stronnicami.
 • Dlaczego akurat książka dla dzieci? Od siebie dodam jeszcze dwa zdania: Zobaczyć uśmiech na twarzy swojego dziecka to wspaniałe uczucie. Ujrzeć ten sam uśmiech w momencie gdy dziecko widzi efekty mojej pracy w postaci kolorowych ilustracji jest bezcennym przeżyciem.
 • Na zakończenie podam tutaj słowa autorstwa Janusza Korczaka, którego nie trzeba tłumaczyć: "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

 

 

 • Książeczka zawiera krótką opowieść zawartą w dwudziestu rymowanych zwrotkach, a każda ze strof posiada cztery wersy.
 • Książka przedstawia małemu "czytelnikowi" krótką historię psiaka, który będąc pozostawionym bez opieki postanawia umilić sobie czas pieską zabawą. O ile dla zwierzaka wydaje się to całkiem zabawne, tak dla królewskiego rodu już niekoniecznie. Dlatego też mała księżniczka wyrusza na poszukiwania psotnego pieska po królewskich terenach, po drodze odkrywając parę wybryków psiaka.
 • Oprawa graficzna jest łatwa w odbiorze i czytelna. Ilustracje książeczki nie koniecznie trzeba łączyć z rymowanym tekstem opowieści a dzięki prostej szacie graficznej można we własnym zakresie interpretować zachowania głównych bohaterów. Dlatego też trafia ona nawet dla najmłodszych dzieci, których umiejętność czytania mają jeszcze przed sobą. Dzięki swej wyobraźni są w stanie na swój sposób odebrać przekaz ilustracji.
 • Sama książka posiada wymiary 172x296mm, będzie wydrukowana na kartonowym twardym papierze o gramaturze 330g/m2 zabezpieczonym lakierem dyspersyjnym oraz folią na okładce. Zawiera 9 rozkładówek z ilustracjami i tekstem. Dodatkowo jedna rozkładówka całkowicie przeznaczona jest dla osób wspierających projekt. Dwie pozostałe rozkładówki zawierają wstęp oraz podziękowania. Razem książeczka liczy 24 kolorowe ilustrowane strony + okładkę w kolorze.
 • Produkcja obejmie również puzzle dla dzieci związane z tematyką książeczki "Psotny Piesek". Puzzle po złożeniu zajmują format A4 (24 elementy). Puzzle powstaną równolegle z trwaniem całego projektu, ich liczba będzie ograniczona względem ilości osób wspierających projekt na polakpotrafi.pl

 • Pierwszy raz stanąłem "twarzą w twarz" z komputerem w 2000 roku a miałem wtedy 10 lat. Jako dziecko byłem bardzo zafascynowany możliwościami jakie daje mi ten skomplikowany względem budowy i działaniem sprzęt. 9 lat później kończąc szkołę średnią o profilu informatycznym, opuszczałem mury uczelni bogatszy w wiedzę oraz z ideą w jakim kierunku powinienem ruszyć dalej. Próbując swych sił na kierunku Fototechnicznym w 2012 roku, odkryłem swoje zamiłowanie dla cyfrowej obróbki zdjęć i właśnie wtedy postanowiłem rozwijać swoje umiejętności w tymże temacie. Praca przy komputerze dająca możliwość przekazania wizji zaistniałej w głowie pod postacią ilustracji lub fotomanipulacji to dla mnie przyjemność. Zwieńczeniem mojego zamiłowania w tej kwesti jest otrzymanie wyróżnień w miesięczniku "Photoshop Kreatywny" w 2015 roku.
 • Dotatkowo skupiam się również na twórzczości literackiej z naciskiem na ostatnie minione miesiące. Swoje pomysły oraz myśli przelewane na papier zawsze chowałem "do szuflady" aż do momentu gdy na świat przyszedł mój syn. Moje myślenie zmieniło się i teraz chciałbym aby moja inwencja twórcza ujrzała światło dzienne oraz trafiła do innych osób. Na chwilę obecną z listy poważnych projektów mogę wymienić tutaj książeczkę "Psotny Piesek", która jest w 100% ukończona. Kolejną książeczkę dla dzieci, w której opracowałem do tej pory sam tekst oraz powieść fantastyczną, składającą się z 25 rozdziałów (myślę że jest to 1/4 książki). Stworzyłem również opowiadanie na konkurs, organizowane przez wydawnictwo Fabryka Słów lecz wyniki zostaną ogłoszone pod koniec 2019 roku (do momentu ogłoszenia wyników, opowiadanie nie może zostać opublikowane).

 

 

 • Ponieważ wydanie książki na własną rękę to niestety drogi interes. Tym bardziej gdy nie ma się znanego nazwiska a własna twórczość rozpoznawalna jest w obrębie domowego zabudowania. Crowdfunding na szczęście daje możliwość spełnienia własnych marzeń!

 

 • Projekt będzie można wspierać do stycznia 2020 roku a w momencie gdy czas zbiórki zakończy się, wtedy właśnie ruszy produkcja książki. Warto wspomnieć o tym że drukarnie potrzebują kilka dni na wykonanie swojej pracy. Uwzględnia się przy tym głównie kolejność zgłoszeń oraz ewentualne korekty tekstu lub ilustracji. Ponadto należy wziąć pod uwagę czas w jakim dany przewoźnik kurierski dostarczy do mnie potrzebny nakład egzemplarzy, przeznaczony do wysyłki dla wspierających osób. I tutaj też trzeba wliczyć małą poprawkę na fakt iż wszystkie paczki będę kompletować ręcznie, tak jak i zajmować się ich dalszą wysyłką. Reasumując: książeczka powinna znaleść się w twoich rękach pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku.

 

 

 • Jako model finansowania wybrałem "bierzesz ile zbierzesz". Dlaczego? Ponieważ każde wsparcie w realizacji ukończenia projektu jest na wagę złota. Może się zdarzyć że zbiórka nie osiągnie planowanej kwoty lub zebranie finansowej asysty przerośnie oczekiwania. Wtedy tak naprawdę wydruk, wydanie, dystrybucję oraz reklamę trzeba będzie rozłożyć względem realnie posiadanych środków.

 

 • Koszt wydruku 500 książek wynosi 8250 zł natomiast 1000 egzeplarzy to 11050 zł (im większa ilość zamówionych książeczek tym cena jednostkowa egzemplarza jest niższa), jednak sam druk to nie wszystko. Wydawnictwo oraz dystrybucja książki po sklepach stacjonarnych i księgarniach wiąże się z kolejnymi wydatkami na poziomie kilku tysięcy. Kwota ta zależna jest od tego na jak "duży obszar" planowana jest dystrybucja. Dodatkowe opłaty idą w parze również z promocją i reklamą książeczki, a ta bez medialnego wsparcia ma mniejsze szanse na przebicie się przez ogrom aktualnie powstających pozycji czytelniczych. Z wyznaczonej kwoty należy również odliczyć prowizję (jak najbardziej uzasadnioną) dla portalu polakpotrafi.pl
 • W przypadku uzbierania mniejszej kwoty aktywowany zostanie awaryjny plan B, który zakłada zrezygnowanie z druku na docelowym kartonowym papierze a zastąpieniu go na gramaturę do 100mg/2. Zmieniony zostanie również nakład książki oraz pomniejszony zasięg reklamowania "Psotnego Pieska".

 

 

 • Książka w pierwszej kolejności kierowana będzie dla osób wspierających projekt.
 • Książeczki wyślę również do domów dziecka.

 • Trafią one również w ręce najmłodszych dzieci zamieszkałych na Kresach dzięki Stowarzyszeniu Pomocy Polakom Na Wschodzie.

 • Dodatkowo "Psotny Piesek" trafi zarówno do sklepów oraz księgarń.
 • Egzemplarze zawędrują także do lokalnych bibliotek

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 05.01.2020 22:10