Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aneta Todorczuk-Perchuć

Aneta Todorczuk-Perchuć

Warszawa, Polska

Ukończyłam Akademię Teatralną w Warszawie na wydziale aktorskim. Już na studiach grałam w Teatrze Narodowym, ale też w wielu warszawskich i nie tylko, teatrach, serialach i dwóch filmach kinowych. Już na studiach śpiewałam, brałam udział w wielu wydarzeniach estradowych, a kilka wybitnych osób, które ze mną pracowały poprosiłam o “kopa na szczęście”, ich opinie można zobaczyć na filmiku.
Kiedy ciekawe propozycje nie pojawiają się nie siedzę w domu, tylko biorę się za realizacje wymarzonych projektów, tak np. napisałam książkę dla dzieci “Potworaki usypiaki”.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

32614 PLN z 29300 PLN

72 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

111%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2016.

Projekt kOFFta

O projekcie

Zwracam się do Was, Dobrzy Ludzie, z prośbą o wsparcie mojego projektu, który dzięki Waszej pomocy może się stać naszym wspólnym projektem. 

Projekt kOFFta już się realizuje, już się tworzy (możecie posłuchać moich “wersji z piwnicy”, roboczych nagrań, które pozwolą Wam wyobrazić sobie, jak płyta może wyglądać w całości – wystarczy odtworzyć utwory umieszczone w serwisie Soundcloud).

Macie szansę wziąć wraz ze mną udział w tworzeniu tej płyty, potrzebne jest tylko Wasze wsparcie. Bardzo na Was liczę!

Żeby przybliżyć Wam jak śpiewam, załączam utwór, który ma rekordową jak dla mnie ilość odsłon YouTube. Wiem, nie są to miliony, ale ponad 200 tysięcy, co jest dla mnie bardzo ważne. Miałam ogromną przyjemność pracy z genialnym Januszem Stokłosą i wykonałam ten utwór kilkakrotnie z towarzyszeniem orkiestry. To była megaprzygoda, i to po niej zaczęłam od Was otrzymywać wiele zapytań o płytę, więc - skoro jest duch w narodzie - mam odwagę prosić Was o wsparcie :)

 


i o ludziach, bez których ten projekt by nie powstał

Aneta Todorczuk-Perchuć

Ukończyłam Liceum Muzyczne w klasie skrzypiec oraz Akademię Teatralną w Warszawie na wydziale aktorskim. Już na studiach grałam w Teatrze Narodowym, ale też w wielu warszawskich (i nie tylko) teatrach, serialach i dwóch filmach kinowych ("Kameleon" w reż. Janusza Kijowskiego i "Milczenie jest złotem" w reż. Ewy Pytki). Możecie mnie znać m.in. z takich seriali jak: "Samo życie", "Determinator", "Na dobre i na złe",  czy "Wszyscy kochają Romana". Mogliście oglądać mnie w Przebojowej nocy, a może znacie mnie jako opiekunkę Czaderek w Małych Gigantach?
Już na studiach śpiewałam, brałam udział w wielu wydarzeniach estradowych, a kilka wybitnych osób, które ze mną pracowały poprosiłam o “kopa na szczęście”.
Ich opinie można zobaczyć na filmiku.

Kiedy ciekawe propozycje nie pojawiają się, nie siedzę w domu, tylko biorę się za realizacje wymarzonych projektów. Tak np. napisałam książkę dla dzieci Potworaki usypiaki, piszę felietony, z dystansem opowiadając o moim całkiem nienudnym życiu. Uwielbiam spędzać czas z Zosią i Stasiem – moimi najcudowniejszymi na świecie dziećmi.

Tomasz Krezymon

Kompozytor, aranżer, pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje na stałe z Michałem Bajorem. Jako aranżer współpracował m.in. z Festiwalem Zaczarowana piosenka, Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi, Big Bandem BBC z Londynu, a także z Telewizją Polską i ambasadą USA. Producent muzyczny i aranżer płyty Piosenkowa Spiżarnia, wydanej przez Polskie Radio w 2011 r. 

Jako kompozytor współpracował z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polskiego Radia, Teatrem Jaracza w Łodzi, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku czy Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Piotr Witkowski

Realizator wielu nagrań muzycznych od wielu lat pracujący w studiach nagraniowych w Polsce i Usa. Pracował m.in. z takimi muzykami jak: Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Muniek Staszczyk, Leszek Możdżer, Czesław Mozil, Piotr Dziubek, Magda Kumorek, Pustki, VooVoo i wieloma innymi.

Czesław Mozil

Uwielbiam jego twórczość. Zakochałam się w nim artystycznie po jego płycie "Debiut". Nawet napisał dla mnie jeden utwór, ale póki co, leży w szufladzie. Kiedy zaprosił mnie do zaśpiewania na jego płycie i zagrania w teledysku Do Laury, byłam zachwycona.

Oto utwór i teledysk, do którego zaprosił mnie Czesław Mozil.
I teraz news!!! Czesław zgodził się gościnnie zaśpiewać ze mną na płycie.
Jak to powiedział: "Aneta, jaram się".
Ja też baaaardzo się jaram!!!

 

Agnieszka Korytkowska-Mazur

Dyrektorka Teatru Dramatycznego w Białymstoku (2012-2016).  Reżyserka wielu spektakli w Polsce i za granicą. Wykładowca Collegium Civitas w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, wydziału instrumentalno-pedagogicznego w Białymstoku. 
Agnieszka wyreżyseruje spektakl z utworami z płyty, który będzie miał swoją premierę w Operze Podlaskiej 27-go stycznia 2017.
Chciałabym też zrealizować teledysk do utworu "Zawsze warto" w jej reżyserii.

Nika Jaworowska-Duchlińska

Z ołówkiem w ręku można ją spotkać i na deskach teatru, i nad kartką białego papieru w pracowni. Od wielu lat łączy dwie pasje: teatr dla dorosłych i ilustrację do książek dla dzieci i młodzieży. Współpracuje jako scenograf i kostiumograf z reżyserem Markiem Fiedorem przy realizacjach teatralnych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi.

W 2012 roku zdobyła I nagrodę za ilustracje w konkursie Rzecznika Praw Dziecka Nie ma dzieci są ludzie. Jest autorką ilustracji do książek Tomasza Trojanowskiego. W 2007 i 2008 roku za ilustracje do Wielkiego powrotu oraz Uciekinierów została nominowana do nagrody Polskiej Sekcji IBBY. W 2015 roku zdobyła III nagrodę w konkursie Wydawnictwa Widnokrąg za ilustracje do bajek La Fontaine’a. Książka została nominowana do nagrody IBBY w 2015. 

Jako rysownik zdobywa nagrody i wyróżnienia w konkursach satyrycznych, w 2015 i 2016 III nagrody w konkursie Muzeum Karykatury w Warszawie Cztery Pory Roku.

Nika jest autorką ilustracji do mojej książki Potworaki usypiaki. Będzie autorką okładki płyty, plakatu i scenografii do spektaklu "kOFFta"

Jonasz Kofta

To był wspaniały poeta, bardzo wrażliwy Człowiek-legenda.
Ci, którzy go znali, mówili o nim, że poruszał się w każdej dziedzinie literackiej po mistrzowsku. Jego najbardziej znane utwory to: Wakacje z blondynką, Radość o poranku, Śpiewać każdy może, Jej portret, Samba przed rozstaniem, i wiele innych wspaniałych utworów.

Jonasz Kofta, jak przystało na prawdziwego poetę, bywając w restauracjach zapisywał na serwetkach to, co akurat mu przyszło do głowy. Jednocześnie pisał też teksty piosenek na zamówienie. Ciekawa historia wiąże się z piosenką Jej portret, której słowa miał napisać do muzyki Włodzimierza Nahornego.
Jego kompozycja krążyła między wieloma tekściarzami przez dwa lata.
U Kofty leżała przez pół roku.
W końcu z pomocą przyszła mu żona, Jaga Kofta. Miałam przyjemność usłyszeć tę anegdotę z jej ust.

– Ja mu mówię, że jeżeli tytuł jest Jej portret, to wie chyba jakie są kobiety – opowiadała żona Kofty. – A on mówi, że nie wie. No to mówię mu: "Napisz o tym, że nie wiesz po prostu". I tym sposobem wreszcie usiadł i napisał tę piosenkę.

Jestem zachwycona, że Polacy tak chętnie inwestują we wspólny proces tworzenia projektów artystycznych, wydarzeń kreatywnych. Że robią to z radością, co widać w załączonych komentarzach. Nie chcę brać kredytu, choć wiem, że żyjemy w czasach, w których największym gwiazdom zdarza się wziąć pożyczkę, żeby zrealizować płytę. Nie chcę brać kredytu, bo nie ma w tym procesie nic twórczego. 

Widzę, jak bardzo uskrzydla mnie kontakt z Wami, słowa wsparcia, których otrzymałam niesamowitą ilość kiedy wrzuciłam informację na Facebooka, kiedy otrzymałam od Was mnóstwo wiadomości z życzeniami powodzenia.
Mam nadzieję, że zrobimy to razem, liczę na Wasz udział i wymianę dobrej, pozytywnej energii. Chcę, żeby to był nasz wspólny projekt.

A to bardzo już dawna przygoda, mój ukochany utwór "Nie spoczniemy" w aranżacji wspaniałego muzyka Hadriana Filipa Tabęckiego. Graliśmy kilka lat ten utwór w moim pierwszym recitalu "niedorosłam". Uwielbiam w nim to, że w tej aranżacji doskonale dochodzi treść tego przepięknego utworu Agnieszki Osieckiej.

 

Dokładnie 6 lat temu miałam ogromny zaszczyt wystąpić u boku wspaniałego człowieka i artysty, Zbigniewa Wodeckiego. Pamiętam, że to było dokładnie 6 lat temu, bo byłam w 5-tym miesiącu ciąży ze Staszkiem. Przemiłe to było.

 

dzięki któremu ta płyta mogłaby powstać:

Dzięki uprzejmości dyrektora Opery Podlaskiej Damiana Tanajewskiego studio wynajmiemy bezkosztowo!

A dzięki uprzejmości Roberta Ziółka, Prezesa Portalu Ludzi Sztuki otrzymamy wsparcie przy promocji płyty!

Kwota 29 300 zł to suma kosztów produkcji, realizacji, masteringu, a także wszystkich kosztów związanych z logistyką projektu.

Bez pozyskania tej kwoty nie jesteśmy w stanie nagrać tej płyty. 

Jeśli uda nam się zebrać 29 300 zł, z radością wydamy płytę projekt kOFFta.

Jeżeli uda nam się zebrać 32 300 zł, poświęcimy te fundusze na produkcję teledysku do utworu "Zawsze warto”.
Pomysł już jest, a Agnieszka Korytkowska-Mazur wyreżyseruje teledysk dowcipnie, lekko i pięknie :) 

 

Jeśli pomożesz nam w realizacji naszego projektu kwotą 15 zł, otrzymasz specjalne podziękowanie na Twoim i moim Facebookowym profilu i moim fanpage'u.

 

 

 

Jeśli pomożesz nam w realizacji naszego projektu kwotą 20 zł, otrzymasz ode mnie drogą mailową nagranie wideo z imiennym podziękowaniem.

 

 

 

 

Doszliśmy do wniosku, że fantastycznie, przedpremierowo byłoby odsłuchać wspólnie Projektu kOFFta, co Wy na to? Za jedyne 60 zł będzie to możliwe! :) 

 

 

 

Jeśli pomożesz nam w realizacji naszego projektu kwotą 60 zł, otrzymasz kubek z logo projektu i mój autograf.

 

 

 

 

Jeśli pomożesz nam w realizacji naszego projektu kwotą 200 zł, zaproszę Cię na godzinny warsztat aktorski pod moim kierunkiem.

 

 

 

Gdy wesprzesz projekt kwotą 300 zł, otrzymasz od nas specjalny bilet na premierę spektaklu „kOFFta”, która odbędzie się już 27 stycznia przyszłego roku w Operze Podlaskiej. Bezpośrednio po koncercie otrzymasz też podziękowanie.

 

 

 

Za 650 zł przygotuję i przekażę Ci drogą elektroniczną akustyczną wersję ulubionego utworu specjalnie dla Ciebie!

 

 

 

 

Po wpłacie minimum 1000 zł otrzymasz podkład muzyczny, który zostanie napisany specjalnie dla Ciebie. Kompozycję przygotuje Tomek Krezymon, zostanie skomponowany do Twojego ulubionego tekstu, może też być Twojego autorstwa.

 

 

 

Gdy wpłacisz co najmniej 5000 zł, możesz być pewny, że przyjedziemy do wybranego przez Ciebie miejsca i zagramy recital w kameralnym gronie. Nie muszą to być jedynie utwory Jonasza Kofty, znamy ich dużo więcej. Nie będziemy chcieli honorarium, ale nie chcielibyśmy ponosić dodatkowych kosztów, takich jak wynajem sali czy nagłośnienia.

 

 

Projekt „kOFFta” wspiera:

 

Jeśli w projekcie coś zaintrygowało Cię do tego stopnia, że bardzo chcesz się tym ze mną podzielić, napisz na maila: projektkoffta@gmail.com.

Media o Twoim projekcie:

Aneta Todorczuk-Perchuć: W Kofcie jest zakochana od kilkunastu lat

www.wspolczesna.pl | 2016-07-15

Rozmowa z Anetą Todorczuk-Perchuć, aktorką, która nagrywała album w rodzinnym mieście.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2016 22:10