Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Weronika Kozłowska

Weronika Kozłowska

Wrocław

Urodziłam się i wychowałam w Starachowicach, gdzie spędziłam 20 bardzo kolorowych lat. Ukończyłam dwie szkoły filmowe: we Wrocławiu oraz w Katowicach. Moim miejscem na ziemi jest aktualnie Wrocław, w którym wraz z mężem i wspaniałymi znajomymi staram się zbudować własną i niezależną grupę filmową.
Aktualnie poza mini telewizją internetową pod postacią kanału YouTube Programy Tematyczne prowadzę pracę nad niezależną produkcją krótkometrażowego filmu fabularnego z Andrzejem Grabowskim w roli głównej.
Wszystkie moje poczynania dostępne są na kanale YouTube Programy Tematyczne

Napisz wiadomość do Projektodawcy

23899 PLN z 17500 PLN

181 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

136%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016.

Porwać Andrzeja

O projekcie

Celem naszego projektu jest zebranie budżetu potrzebnego do realizacji  autorskiego 30 minutowego filmu. Wspierając projekt Porwać Andrzeja dajesz możliwość niezależnym młodym twórcom filmowym spełnić się, a także dokładasz cegiełkę do stworzenia niezwykłego dzieła filmowego, w które uwierzyło już wiele osób z Andrzejem Grabowskim na czele! Wesprzyj nas i stań się współtwórcą filmowym, zapisz swoje imię i nazwisko z pomocą tego projektu na kartach filmowej historii!


Dlaczego to właśnie nas powinieneś wesprzeć?

Wspólnie z naszymi znajomymi składającymi się na grupę filmową Jamniczek Pictures, skrzętnie od lat nabieramy doświadczenia i zbieramy zasoby, które umożliwią nam bycie niezależną wytwórnią filmową. Chcemy by lata wysiłku i pracy przeniosły nas w końcu na wyższy poziom w naszej polskiej filmowej branży, co umożliwi nam połączenie przyjemnego z pożytecznym. Stale walczymy o to, aby móc tworzyć dla Was wartościową i docenianą przez Was rozrywkę, realizując nasze ambicje i marzenia. 

Porwać Andrzeja to literacka fikcja ukazująca w krzywym zwierciadle to co może wykluć się w umyśle niepokornego filmowca. Daj prztyczek w nos zmonopolizowanemu polskiemu przemysłowi filmowemu i wyprodukuj komedię sensacyjną Porwać Andrzeja z udziałem Andrzeja Grabowskiego i Artura "Kinomaniaka" Pietrasa! Pokażmy że niezależne kino powstające z pasji jest w stanie zagościć na polskich ekranach!

Dramatyczne sytuacje wymagają często dramatycznych rozwiązań. Właśnie w takiej sytuacji znaleźli się: Albert, Gucio i Franek – początkujący filmowcy, których życie w roli filmowych nowicjuszy nie napawa optymizmem. Nie mogąc dostać swojej szansy, sfrustrowani ogarniającą ich rzeczywistością i będąc mocno zniesmaczeni polskim show-biznesem młodzi ludzie wpadają na misterny plan, którego głównym celem będzie schwytanie pewnego znanego niemłodego już aktora, znanego z popularnego sitcomu komediowego – mając w ten sposób uratować rodzime kino artystyczne i w końcu nagrać swój wymarzony film. 
Muszą tylko…

Wasze wsparcie pomoże nam w wyprodukowaniu naszego filmu, którego reżyserem jak i autorem scenariusza jest Stanisław Szumiejko - znany niektórym z Was jako "Staszek z Retrospekcji", która powstała także dzięki Waszemu zaangażowaniu!

W roli tytułowej wystąpi:
Andrzej Grabowski jako Andrzej Grabowski


fot. Roza Sampolinska Photography
Znany i lubiany aktor obdarzony wielkim talentem komediowym - idealnie wkomponowuje się w naszą komediowo - sensacyjną historię!

oraz gościnnie:
Artur "Kinomaniak" Pietras


Twórca i gospodarz znanego i lubianego programu telewizyjnego "Kinomaniak". Aktualnie Artur z powodzeniem przeniósł swój program do Internetu - możecie oglądać jego recenzję na YouTube - do czego Was namawiamy!

Podejmując decyzje związane z obsadą jednogłośnie stwierdziliśmy, że odtwórców głównych ról poszukamy wśród początkujących w tej profesji, których w samym Wrocławiu, skąd pochodzimy, jest naprawdę sporo – i wierzcie nam, są to niesamowicie uzdolnieni, pełni pasji ludzie. 

Piotr Wróblewski - wcieli się w rolę Alberta - prowodyra spisku!

 W codziennym życiu Piotrek spełnia się jako członek artystycznej trupy MaKavaKava do śledzenia której serdecznie zapraszamy!

 Grzegorz Łabul jako Gucio, prawa ręka Alberta.

Na co dzień Grzegorz swoje ambicje spełnia będąc producentem muzycznym oraz członkiem wrocławskiego zespołu Osiem i Pół.

Michał Madeła jako Franek, lewa ręka Alberta.

Michał poza swoimi obowiązkami związanymi z rolnictwem zajmuje się pisaniem scenariuszy, reżyserią oraz animacją komputerową. Stworzył również
Grupę Filmową Szplok.

Piotr, Grzegorz i Michał podzielili się z nami ogromną dozą energii. Panowie w trakcie castingów nie mieli łatwo – śmiało możemy wyznać, że żonglowaliśmy nimi pełną parą. Przez wiele długich, żmudnych godzin odgrywali scenę z innymi kandydatami.


Ich starania się opłaciły! Jednakże nie tylko ich ambicje sprawiły, że udało im się pokonać innych. Chłopaki na co dzień spełniają się w zawodach artystycznych i z niejednego pieca chleb jedli - takie doświadczenia życiowe niosą za sobą ogromną wartość podczas wcielania się w postacie, którym swoimi wysiłkami – jak wierzymy – nadadzą niepowtarzalny charakter.

Za całe zamieszanie odpowiedzialni są:


rys. David Szatarski
Stanisław Szumiejko - reżyser, scenarzystaJuż od 6 roku życia zaczęła się jego wielka fascynacja filmem. Po kilku wizytach w kinie na trwałe zakochał się w kinematografii i w tym szczęśliwym związku trwa do dziś. Już od dziecka wiedział, że chce pracować w filmowym biznesie.  Zmotywowany, trafił więc do Wrocławskiej Szkoły Filmowej MASTERSHOT, którą po latach nauki ukończył na kierunku reżyserii filmowej.
Weronika Kozłowska - kierownik produkcjiUczęszczała do Wrocławskiego Studium Filmowo Telewizyjnego (aktualnie Wrocławska Szkoła filmowa Mastershot), absolwentka Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Człowiek orkiestra - od ponad 10 lat dumnie realizuje się m.in. jako kierownik produkcji, fotosista, asystent kamery czy opiekun statystów. Doświadczenie zdobywała na planach wideoklipów, seriali, filmów fabularnych i dokumentalnych czy programów telewizyjnych.
Krzysztof "Morda" Kozłowski - operator obrazuSwoje doświadczenie w dużej mierze zawdzięcza pracy na planie niezliczonej ilości wideoklipów. Pracuje również przy filmach fabularnych i dokumentalnych, programach telewizyjnych, reklamach oraz serialach. Uwielbienie sprzętu filmowego rozwinęły w nim umiejętność indywidualnego spojrzenia przez obiektyw kamery na otaczającą nas rzeczywistość.

A skoro już przy sprzęcie jesteśmy, pewnie spora część z Was chciała by coś na ten temat usłyszeć.

W naszym zapleczu posiadamy gromadzony skrzętnie od lat profesjonalny sprzęt filmowy potrzebny do realizacji zdjęć. Porwać Andrzeja realizowany będzie w rozdzielczości 4K kamerą filmową Red One MX. Na takich kamerach powstawały takie filmy jak: Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach, Hobbit czy Dziewczyna z tatuażem. Uzupełniając to o profesjonalne oświetlenie, wózki kamerowe i inne akcesoria jesteśmy w stanie podjąć się zadania realizacji naszego projektu na światowym poziomie.

Wspomnianą trójkę ambitnych i niepokornych wrocławskich filmowców wspiera ekipa znakomitych specjalistów, w skład której wchodzą:

 
Piotr Hoszowski i Rafał Osiński
scenografia


Olga Zięba i Anna Pham
charakteryzacja i kostiumy


Dorota Schleiss i Mateusz Kowalski
druga kierowniczka produkcji i drugi reżyser


Tomasz Nowak i Piotr Buliński
operator kamery i montażysta

Nie sposób oczywiście wymienić tutaj wszystkich. Przy kręceniu tego filmu weźmie udział jeszcze wielu innych wspaniałych ludzi, zaczynając od kierowców, dyżurnych planu, statystów, realizatorów dźwięku, asystentów czy specjalistów od postprodukcji i efektów specjalnych. Cała ekipa liczyć łącznie będzie ponad 40 osób podczas całej realizacji filmu.W ramach podziękowania za Wasze wsparcie przygotowaliśmy kilka upominków. Wśród proponowanych przez nas nagród znajdziecie:

Oczywiście płyty DVD z filmem Porwać Andrzeja!


Stylowe T-shirty z logotypem filmu Porwać Andrzeja!

Pamiątkowe kubeczki z logotypem filmu Porwać Andrzeja, z którego codziennie będziecie mogli pić ulubioną kawę czy herbatę!

Kieszonkowe wydanie niepublikowanego jeszcze opowiadania fantasy pt. „Alius”, które wyszło spod pióra Stanisława Szumiejko! Oczywiście z dedykacją!

Papierową bądź elektroniczną wersję scenariusza filmu!

Niepowtarzalną okazję spędzenia wieczoru przy kolacji z reżyserem filmu czy
weekend dla 2 osób we Wrocławiu dzięki uprzejmości Art Hotelu. Oczywiście całość dopełni wyjście na drinka z ekipą filmu Porwać Andrzeja.


Czekają na Was także limitowane nagrody w postaci zdjęcia z autografem Andrzeja Grabowskiego oraz specjalne plakaty z autografem Andrzeja Grabowskiego, Artura "Kinomaniaka" Pietrasa oraz ekipy realizującej film!

Mamy dla Was także obiecany w naszej poprzedniej akcji crowdfundingowej papier toaletowy Retrospekcja! Uwaga! Produkt tylko dla największych fanów!

Poza nagrodami rzeczowymi możemy Wam jeszcze zaproponować wspólny dzień na planie zdjęciowym filmu, zaproszenie na premierę filmu wraz z bankietem, pozostanie naszym sponsorem czy ulokować Wasz produkt w naszym filmie!

Zatem czego jeszcze potrzebujemy?

Mając do dyspozycji ekipę oraz sprzęt można by pomyśleć że nie pozostaje już nic tylko spakować się i iść kręcić. Nic bardziej mylnego. By nie zmarnować wysiłku ekipy i w pełni wykorzystać potencjał sprzętu wszystko musi być zaplanowane i realizowane zgodnie z przyjętymi przy dużych filmowych produkcjach standardami.
Z tego powodu film Porwać Andrzeja na realizację potrzebował będzie aż 10 dni zdjęciowych, każdy trwający równe 12 godzin. Przy tej ilości sprzętu wymaga to nie lada nakładów i sporego zaplecza do zabezpieczenia.

Największym kluczem do sukcesu są obiekty zdjęciowe. To właśnie wszelakiej maści wnętrza i plenery, które dzięki staraniom scenografów i rekwizytorów nadają filmom odpowiedni nastrój. Znalezienie odpowiednich miejsc wiąże się nie tylko z niekończącą się tułaczką w poszukiwaniu idealnego kadru lecz także z pozwoleniami i często niemałymi kosztami wynajmu czy ubezpieczeniami.

Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze oczywiście koszty materiałów budowlanych, dekoracyjnych i rekwizytów potrzebnych by przeistoczyć wybrane przez nas obiekty zdjęciowe w filmową scenografie z prawdziwego zdarzenia.Przemieszczanie się ekipy między obiektami zdjęciowymi jest nie lada wyzwaniem, zarówno logistycznym jak i finansowym. Wasze wsparcie pomoże nam także opłacić koszty związane z tankowaniem i wynajmem aut i agregatów prądotwórczych.

Cytując naszego największego ekipowego łasucha "Mordę" - dobry catering to najlepsza metoda wynagrodzenia poświęconego czasu oraz podniesienia morale ekipy zdjęciowej, głodna ekipa to zła ekipa. Szczególnie gdy pracuje za darmo :)Istotnym elementem, bez którego nie można się obejść jest również profesjonalna charakteryzacja oraz dobór kostiumów. W dzisiejszych czasach nawet pudry są High Definition!


Jeśli dzięki waszemu hojnemu wsparciu uda się nam zebrać więcej niż planowaną kwotę 17500 zł po przekroczeniu progu:

20000 zł - Kupimy samochód, którym będą poruszali się na ekranie główni bohaterowie. Dzięki temu będziemy mieli możliwość dostosowania go do ujęć specjalnych co z przyczyn praktycznych wyklucza użycie wypożyczonego auta. Uwierzcie nam że wieszanie ciężkiej filmowej kamery na samochodzie to nie taka łatwa sprawa :)

23000 zł - Wynajmiemy profesjonalne ramię kamerowe oraz drona by móc zrealizować kilka ważnych ujęć, które skutecznie przeniosą Was wprost w miejsce akcji!

25000 zł - Pokryjemy koszty związane z realizacją nagrania utworu muzycznego i teledysku promującego film.

35000 zł - Pokryjemy koszty związane z licencjami utworów muzycznych w naszym filmie, bogatsza ścieżka dźwiękowa nada temu filmowi niepowtarzalny nastrój i klimat.


45000
zł - Przeznaczymy te pieniądze na wynajem studia, w którym zbudujemy wymarzoną przez nas scenografie dzięki czemu nie będziemy musieli polegać tylko na wynajętych wnętrzach. Nada to filmowi wyjątkowy charakter i zapewni nam lepszą kontrole nad nagrywanym materiałem.

55000 zł - Organizujemy dla Was specjalne objazdowe pokazy filmu i spotkania z twórcami między innymi w takich miastach jak: Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Poznań, Starachowice! Na pokazie pokażemy także liczne nieopublikowane materiały z planu, spalone duble i wtopy oraz odpowiemy na każde pytanie dotyczące produkcji Porwać Andrzeja!

Każdy przekroczony próg przybliży nas do wymarzonego przez nas efektu finalnego i sprawi że film będzie jeszcze lepszy! Nasza praca będzie na bieżąco podpatrywana i skrzętnie rejestrowana na każdym etapie, dzięki czemu stworzymy dla Was bogaty materiał zakulisowy. Pokażemy Wam jak powstawały sceny filmu oraz ujęcia specjalne.

Wszystkie te materiały making-of zostaną upublicznione po premierze filmu.

Naszym zdaniem crowdfunding jest jednym z największych objawień 21 wieku. Jest to kolejny nowy sposób na skuteczne dzielenie się z innymi swoją wiedzą, pasją i możliwościami umożliwiając tym samym realizacje postawionych sobie celów i marzeń.

Pomóż nam Porwać Andrzeja!

kontakt@porwacandrzeja.pl

www.porwacandrzeja.pl

 mob.: +48 697 575 357

Patronat medialny:

Współpraca:

 


 Mówią o nas:

Jak szybko wysyłamy gadżety?
W zależności od formy wsparcia jaką wybierzecie część nagród realizować będziemy mogli dopiero po zakończeniu montażu filmu.

Media o Twoim projekcie:

Bojownicy! Bądźcie współwinni porwania Andrzeja Grabowskiego!

joemonster.org | 2016-05-25

Twórcy niedoszłego (jeszcze) hitu polskiego internetu Retrospekcja zapraszają do współtworzenia ich najnowszego projektu filmowego z udziałem Andrzeja Grabowskiego. O współodpowiedzialność możecie się postarać na polakpotrafi.pl!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.07.2016 18:06