Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Daniel Kozakiewicz

Daniel Kozakiewicz

Warszawa

Grałem w filmach i serialach (m.in. główna rola w "Siedem życzeń". Ukończyłem dziennikarstwo na UW. Pracowałem w wydawnictwach w Polsce i za granicą oraz w radiu. Zajmuję się fotografią od 30 lat. Posiadam 40 wystaw zrealizowanych w 18 krajach Europy i Ameryki. Moje prace były publikowane w prasie, na okładkach, jako ilustracje, w kampaniach reklamowych oraz w internecie. Jako reżyser zrealizowałem film pełnometrażowy i kilka teledysków (nagrody na kilkunastu festiwalach w Europie i USA). Jestem reżyserem i aktorem teatru Impro. Od 5 lat realizuję swój autorski projekt "Polskie Złote Nogi".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1860 PLN z 6600 PLN

18 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

28%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 21.12.2019.

Polskie Złote Nogi 2020 - 6. edycja kalendarza

O projekcie

Projekt "Polskie Złote Nogi" powstał w 2015 r. Z pośród wszystkich kobiet zgłaszających się do udziału w tym projekcie, wybieramy 12 fantastycznych postaci, z którymi tworzymy wyjątkowy kalendarz ścienny. W tym roku chcę Was zachęcić do wsparcia 6. edycji tego kalendarza na rok 2020. Pomagając nam realizować ten projekt stajecie się częścią naszej, coraz większej, społeczności miłośników Piękna. To nie jest jednorazowe akcja. Ten projekt to duża grupa ludzi, którzy mają pasje, entuzjazm, radość z życia i tworzenia. Co roku organizujemy imprezy, inspirujemy się, wspieramy, zawiązują się przyjaźnie, powstają projekty biznesowe i zarażamy innych do odważnego, optymistycznego podejścia do życia. Co prawda głównym tematem są piękne nogi, ale to w pewnym sensie tylko pretekst, ponieważ chodzi nam o pokonywanie schematów, stereotypów, rozmaitych tabu oraz otwieranie się na świat i dzielenie się tym co mamy najlepsze.

Oto część uczestniczek 6. edycji Polskie Złote Nogi 2020.

Celem projektu jest promowanie i nagradzanie tych kobiet, które wyróżniają się swoją osobowością i siłą dążenia do osiągania swoich osobistych celów życiowych, nie zapominając przy tym o swojej kobiecości i pięknie. Mogą w nim brać udział wszystkie pełnoletnie kobiety bez względu na wiek, doświadczenie, pochodzenie, status społeczny, stan cywilny czy wyznanie. Nikogo nie dyskryminujemy. Co roku, wspólnie, wybieramy ze wszystkich uczestniczek laureatki, które naszym zdaniem zasługują na szczególne wyróżnienie za osiągnięty efekt końcowy każdej edycji kalendarza. 

 

Gorąco Was zachęcam do wsparcia naszego projektu. Dzięki pomocy takich ludzi jak Wy możemy spełniać marzenia wielu wspaniałych kobiet, dla których jest to bezcenna nagroda za ich codzienne zmagania z rzeczywistością. W ciągu tych pięciu lat w tym projekcie wzięły kobiety z całej Polski i z zagranicy. Zarówno młode dziewczyny, jak i dojrzałe kobiety bez żadnego doświadczenia przed kamerą, na codzień zajmujące się domem i rodziną, pracą, ale które z różnych, ważnych powodów osobistych, chciały pokonać swoje bariery i udowodnić, że są wyjątkowe, wartościowe, posiadające pasje, są piękne i silne, a zarazem pełne kobiecości. 

Odwiedź naszą oficjalną stronę projektu. Tam znajdziesz wszystkie wydania naszego kalendarza, galerie uczestniczek od 2015 roku, a także inne ważne i ciekawe informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję. Zapraszamy!

 

 

 Dlaczego Crowdfunding? Dlaczego polakpotrafi.pl?

 

Z prawie wszystkimi uczestniczkami dotychczasowych edycji mamy stały kontakt i wiemy jakie konsekwencje przyniósł im udział w tym projekcie. Z niektórymi ukazały się wywiady i artykuły w prasie, dając im szansę poczuć się ważną i docenioną osobą, motywując do dalszej pracy, niektóre uwierzyły w siebie i rzuciły frustrującą pracę na etacie, założyły własne firmy, zaczęły realizować swoje skryte plany odkładane na później z braku wiary w siebie lub tłumione przez rodzinę i środowisko, inne zdobyły interesujące kontrakty zawodowe w modelingu, sceniczne czy artystyczne, a jeszcze inne podbudowane swoją wartością pozmieniały swoje życie osobiste, uwalniając się z destrukcyjnych i toksycznych związków, odnajdując partnerów wartościowych i godnych ich osoby. Takie kobiety są wśród Was. Dlatego zdecydowałem się na zebranie dodatkowych funduszy na projekt przez Crowdfunding, ponieważ wszystkie laureatki tego projektu dzielą się sukcesem ze swoim otoczeniem, przekazują pozytywną energię takim ludziom jak Wy i inspirują inne kobiety. To jest siła wspólnego działania i dzielenia się tym, co możemy i mamy najlepsze. Z pewną dumą mogę powiedzieć, że nie znalazłem w internecie, aby gdzieś na świecie taki projekt był realizowany. Polskie Złote Nogi to nie jest kopia zagranicznego projektu, ani naśladowanie. To powstało tu i czemu by nie miało być przykładem, że Polka Potrafi!

 

Jaka będzie 6. edycja kalendarza "Polskie Złote Nogi 2020"?

 

W tym roku tematem kalendarza jest "Życie po godzinach". Chcemy pokazać jak nasze uczestniczki spędzają wolny czas po pracy, w weekend, z przyjaciółmi, gdy się relaksują od codziennych obowiązków. Przejedziemy się po pięknych barach i restauracjach, aby sfotografować je w spontanicznych sytuacjach - szczęśliwe, przebojowe, tańczące, bawiące się i pełne życia! Chcemy pokazać, że to tak na prawdę dzięki kobietom wyjście wieczorem "na miasto" jest piękne, pozwala zapomnieć o troskach i motywuje nas do zabawy. 

Oto nasze uczestniczki na zdjęciach do kalendarza:

 

 

Na co potrzeba nam pieniędzy?

 

Wszyscy przy projekcie pracujemy dla idei i z własnych środków. Wierzymy, że to ma sens, bo wszyscy którzy przy tym pracują, wspierają i uczestniczą mają z tego ogromną satysfakcję, mimo iż nie przynosi bezpośrednich profitów w postaci pieniędzy. Ale wszystko kosztuje. W tej akcji crowdfunding'owej zwracam się o wsparcie pokrycia jedynie kosztu druku i przygotowania materiałów do produkcji. A to tylko 1/3 wszystkich wydatków. Jeżeli zbierzemy więcej, to będziemy mogli z tego pokryć część kosztów sesji zdjęciowych i imprezy premierowej, na której zaprezentujemy gotowy kalendarz. Na którą oczywiście wszystkich darczyńców serdecznie zapraszamy. Niektóre koszty pokrywają nam drobni sponsorzy i przyjaciele, którzy dołączyli do nas przez te 5 lat. Mimo to, że robimy to po minimalnych kosztach, robimy to wszystko na najwyższym poziomie i profesjonalnie. Kalendarz jest pięknie wydany i nie ustępuje pod względem jakości żadnej produkcji wysokobudżetowej. Po prostu potrafimy wykorzystać nasze możliwości, potencjał ludzi i gospodarnie zarządzać finansami. A przy tym robimy to z wielką radością, o czym możecie się przekonać, jeśli do nas dołączycie.

Zaufali nam i wspierają projekt

 

Termin realizacji i wręczenia nagród.

 

Wszystkie nagrody zostaną dostarczone lub zrealizowane wraz z wydaniem kalendarza, więc na pewno musi to nastąpić w okolicach Nowego Roku 2020. ;-). 27 grudnia 2019 odbędzie się impreza "Premiera kalendarza Polskie Złote Nogi 2020". Ci z Państwa, którzy nie wybiorą opcję odbioru nagród na imprezie, otrzymają przesyłką pocztową. Wysyłki będziemy realizować od 27 grudnia 2019. O wszystkim będziemy na bieżąco Was informować.

Polub nasz fanpage na Facebook'u i zobacz, jak to wszystko wyglądało w poprzednich latach.

 

Kim jestem i czemu to robię?

Nazywam się Daniel Kozakiewicz i jestem autorem tego projektu. Zajmuję się fotografią od ponad 30 lat. W swoim dorobku artystycznym posiadam ponad 40 wystaw, które odbyły się w 18 krajach Europy i Ameryki. Zawodowo zajmuję się nie tylko fotografią, ale także reżyserią, produkcją projektów, organizacją imprez, szkoleniami aktorskimi i rozwoju osobistego oraz improwizacją teatralną i biznesową. W młodości byłem aktorem, więc "starsza" publiczność może mnie pamiętać jako odtwórcy głównej roli w serialu "Siedem życzeń" czy innych produkcji filmowych i telewizyjnych z lat 80. Ukończyłem wydział "Dziennikarstwa i nauk politycznych" na UW. Pracowałem w radiu, telewizji i wydawnictwach prasowych. Mogę się pochwalić dość dużym doświadczeniem zawodowym, ale najważniejsze w tym momencie jest to, że wszystkie moje projekty potrafiłem z sukcesem doprowadzić do realizacji, co jest gwarancją, że jeśli wesprzecie to przedsięwzięcie, to na pewno będziecie usatysfakcjonowani jego efektami. 

Na mojej stronie FB znajdziesz szczegółową listę mojej aktywności zawodowej.

Choć projekt ten nie jest komercyjny i nie przynosi dochodów, wierzę, że każde działanie, które pomaga innym realizować ich cele jest największym sensem naszego istnienia w społeczeństwie. Pięniędzy do grobu nie zabierzemy, a codziennie możemy zrobić coś dobrego, aby żyło się lepiej, milej i z chęcią.

KAŻDA KOBIETA, TAK JAK I KAŻDY CZŁOWIEK, MA PRAWO DO FUNKCJONOWANIA W SPOŁECZEŃSTWIE I OSIĄGANIA SWOICH CELÓW POPRZEZ WOLNĄ EKSPRESJĘ SWOJEJ OSOBOWOŚCI, TWORZĄC TEN ŚWIAT LEPSZYM, PIĘKNIEJSZYM, A TYM SAMYM STAJĄC SIĘ WZOREM GODNYM DO NAŚLADOWANIA.

KONTAKT:

Daniel Kozakiewicz
Organizator projektu
tel.: +48 664 612 332
e-mail: biuro@polskienogi.pl

PRZEBIEG KONKURSU I SZCZEGÓŁY REALIZACJI PROJEKTU

Przedstawiam Wam wszystkie dotychczasowe wydania kalendarza, abyście zobaczyli, jak ten projekt się rozwijał i jakie efekty osiągnęliśmy przez te 5 lat.

 

Projekt realizowany jest na kilku etapach, z których każdy jest kolejnym wyzwaniem. Do udziału w projekcie zgłaszają się kobiety dobrowolnie, przez internet, przysyłając zdjęcia, swój opis i motywację udziału. Po wstępnej selekcji publikujemy wszystkie kandydatki na naszym „fanpage’u” i na Instagram’ie. Dzięki temu uczestniczki mogą pochwalić się znajomym i rodzinie swoim udziałem w konkursie, zaistnieć wśród szerokiej publiczności i poddać się ocenie i komentarzom. Jest to pierwsze przełamanie rozmaitych ograniczeń, obaw, czy też wątpliwości oraz sygnał, że chce walczyć.

 

Na drugim etapie organizatorzy wybierają najciekawsze kandydatki i zapraszają na spotkanie z jurorami i próbne zdjęcia, aby osobiście poznać te osoby i odkryć ich talent i potencjał. Dla nas atrakcyjność wizualna jest tak samo ważna, jak i ich osobowość, światopogląd, historia życia, pasje i ukryte marzenia. Z tej grupy wyłaniamy finalistki, które zostają zaproszone do udziału w tematycznej sesji fotograficznej (w każdej edycji jest inna). Dajemy szansę 12 kobietom pokonać wyzwanie, jakim jest praca na profesjonalnym planie zdjęciowym. W trakcie produkcji uczestniczki są współtwórcami treści, tak aby nie pełniły roli "aktorek" czy "modelek", ale miały możliwość zaprezentowania siebie, takimi jakimi są, ze swoim temperamentem, osobowością, wrażliwością i wyjątkowością. Z tych zdjęć powstaje co roku wyjątkowy, ekskluzywny, kolekcjonerski kalendarz ścienny.

 

 Ze wszystkich uczestniczek projektu publiczność internetowa wybiera swoją laureatkę oddając głosy poprzez polubienie zdjęć, komentowanie, udostępnianie i inne aktywności na portalach społecznościowych. Taka uczestniczka zdobywa miejsce w finałowej dwunastce i kwalifikuje się do udziału w kalendarzu. Pozostałe 11 finalistek wybierają jurorzy. 

 

Grono jurorów dobierane jest tak, aby zapewnić jak największy pluralizm w wyborze. Składa się on z 3 kobiet i 3 mężczyzn z różnych dziedzin zawodowych: 1) laureatka poprzedniej edycji, zdobywczyni tytułu "Polskie Złote Nogi", 2) doświadczona modelka, 3) sportowiec/sportsmenka, 4) dr. nauk medycznych, 5) juror gościnny (zaproszony z grona patronów, mecenasów projektu lub fotograf amator) oraz 6) przewodniczący, założyciel projektu.

W ostatniej fazie projektu, gdy kalendarz jest już wydrukowany i opublikowany, odbywa się plebiscyt internetowy. Wraz z gronem jurorów wybierane są 3 laureatki każdej edycji, które zdobywają odpowiednio tytuły: Polskie Złote Nogi, Srebrne i Bursztynowe.

Zapraszam do wspólnego tworzenia!

Daniel Kozakiewicz

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 21.12.2019 22:10