Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Jakub Marchewka

Jakub Marchewka

Kraków

Nazywam się Jakub Marchewka. Mam 29lat pochodzę z Jasła na Podkarpaciu. Aktualnie pracuje i mieszkam w Krakowie. Z wykształcenia jestem geofizykiem. Pasjonuje się po trochę wszystkim, historią, naturą, inżynierią, animacją, podróżami, duchowością, religią jak i każdą formą spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1190 PLN z 3000 PLN

21 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 20.03.2019 22:10

Polska -> Santiago de Compostela 3000km pieszo

O projekcie

Witam serdecznie

Nazywam się Jakub Marchewka. W tym roku wybieram się w pieszą wędrówkę do Santiago de Compostela.

 

I Etap Jasło - Mauthausen
Po drodze zamierzam odwiedzić grób wujka, partyzanta Armii Krajowej, który spoczywa w zbiorowej mogile w byłym obozie koncentracyjnym w Mauthausen. Człowiek ten poświęcił życie, by naziści nie rozstrzelali mieszkańców mojej rodzinnej miejscowości. Przyznał się do działalności partyzanckiej i przez to zginął w wieku 22 lat w Austrii.
(W dzienniku podróży opiszę dokładniej całą jego historię)

II Etap Mauthausen - Santiage de Compostela
Całą drogę zamierzam przejść pieszo. Jest to Łącznie około 3000km. Trasę zamierzam pokonać w 3 miesiące. Wyruszam początkiem maja 2019. Idąc 35-40km dziennie.

Dlaczego crowdfunding?
Żeby móc zrealizować to marzenie musiałem zrezygnować z pracy. Moje skromne oszczędności, nie pozwalają mi na kupno lekkiego i funkcjonalnego sprzętu który ułatwił by mi podróż. Dlatego zwracam się z prośbą do was, o symboliczne wsparcie. Jeśli zawsze pragnąłeś wolności i przygody, by wziąć plecak, rzucić pracę i wyruszyć hen daleko, to na pewno mnie zrozumiesz.


Nagrody
Z mojej strony nie mogę zaoferować zbyt dużo, kartkę pocztową z Hiszpanii, bądź drobny upominek, różaniec, muszle świętego Jakuba. Jeśli jesteś osobą wierzącą to z wielką chęcią poniosę Twoją intencję w tej długiej pielgrzymce, i przed grobem św Jakub pomodlę się w Twojej intencji. Wszelkie podarunki wyślę w momencie dotarcia do celu pod koniec lipca.

 

Dlaczego to robię?
Szczerze sam nie wiem, traktuje to jako wędrówkę w dojrzałość, od Kuby do Jakuba. Zrobienie czegoś wyjątkowego przed 30 urodzinami, czegoś niepowtarzalnego i szalonego. Zamierzam doświadczać wspaniałych chwil podczas tej podróży, licznych spotkań z ludźmi, podziwiania piękna przyrody, czerpania radości z każdej sekundy wielkiej przygody. Podczas całej wędrówki będę prowadził dziennik pod tym linkiem:
https://web.facebook.com/kubadojakuba/


Zamierzam w nim opisywać moje myśli i wnioski, historie spotkanych ludzi oraz wszystko co może zaciekawić czytelnika. Wszystkie moje duchowe przemyślenia, które tylko przejdą przez moją głowę. Pod tą stroną można także porozmawiać o projekcie.

Gdzie zamierzam spać? Wszędzie gdzie tylko będzie można, kościoły, plebanie, w Polsce znajomi, może życzliwi nieznajomi na drodze. Oraz w domku na plecach - namiocie.

 

O mnie
Nazywam się Jakub Marchewka. Mam 29lat pochodzę z Jasła na Podkarpaciu. Aktualnie pracuje i mieszkam w Krakowie(do kwietnia). Z wykształcenia jestem geofizykiem. Pasjonuje się po trochę wszystkim, historią, naturą, inżynierią, animacją, podróżami, duchowością, religią jak i każdą formą spędzania czasu na świeżym powietrzu. Co roku przemierzam spore odległości na własnych nogach, czy to w górach, czy w drodze do pracy(4km). Nie straszne mi są odciski i skurcze. Preferuję taką formę przemieszczania się, gdyż wtedy tak naprawdę mamy czas przyjrzeć się wszystkiemu wokół.

Budżet
Zbieram 3000zł. W tej kwocie zawarte są przede wszystkim: plecak, lekki namiot, wytrzymałe obuwie oraz kilka drobnostek potrzebnych w terenie. Poniżej dokładny spis z przybliżonym kosztorysem.

 

Przedmiot Cena
Plecak 569
Namiot 460
Buty 500
Śpiwór 100
Panele fotowoltaiczne 350
2 Power banki 150
Kuchenka turystyczna 150
Kartusz z gazem 30
Manierka 80
Sandały 100
Koszulka termoaktywna 2szt 80
Spodnie szybkoschnące 100
Sztućce składane 30
Apteczka 100
Scyzoryk 100
Karimata 100
Ręcznik Szybkoschnący 50
Łącznie 3049