Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michał Kozaczko

Michał Kozaczko

Bielsko-Biala, Poland

Profesor capoeira i fizjoterapeuta, zafascynowany ruchem i możliwościami rozbudzania w ciele ukrytych zdolności. Autor tomiku wierszy: „To co zostało po krzyku”. Z fantastyką zetknął się za młodu przy grach fabularnych, karcianych i planszowych. Porwany przez twórczość Terrego Pratchetta i jego humorystyczne podejście do tematu, czego wyrazem jest powieść: „Pocięte opowieści”.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15490 PLN z 10000 PLN

229 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

154%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.11.2018.

Pocięte opowieści - humoreska fantasy

RSS

E-booki - finalizacja projektu Dodano 12.05.2019, godz. 12:36

Witajcie Drodzy fundatorzy!

Z prawdziwą przyjemnością donoszę, że wasze e-booki są już gotowe. Pierwotna wersja absolutnie mnie nie zadowoliła, dlatego przedsięwziąłem szereg kroków, których cel był jeden. Przygotować prawdziwie profesjonalną wersję elektronicznej książki, która dostarczy wam poczucia prawdziwej przygody!

W między czasie uporałem się z zalegającymi tomiszczami i rozesłałem papierowe egzemplarze w siną dal. I chciałbym, żebyśmy dobrze się zrozumieli, wcale nie traktuję e-booka marginalnie, a tych, którzy postanowili mnie wesprzeć po macoszemu. Wszelkimi działaniami związanymi z Pociętymi opowieściami zajmowałem się samodzielnie, po godzinach swojej „normalnej” pracy J Musiałem więc przyjąć jakąś kolejność działań. Zająłem się więc najpierw dostarczeniem papierowej wersji, która z wiadomych względów zajmowała mi więcej przestrzeni do życia niż jej elektroniczny odpowiednik.

Na dniach powinienem też w końcu otrzymać mapę, czyli domknąć realizację wszystkich ambitnych celów i w jednej paczuszce wywiązać się ze swoich zobowiązań.

Wybaczcie długą ciszę z mojej strony, dziękuję za wyrozumiałość i cierpliwość. Wasza wersja książki szykuje się do lotu, dlatego bardzo prosiłbym o potwierdzenie swojego maila (i wersję w jakiej chcecie otrzymać książkę MOBI, EPUB inny?)

Niechaj dym nas połączy!

Paczki - spodziewajcie się kuriera. Dodano 27.03.2019, godz. 13:32

Chociaż niechlubnie noszę czarny pas prokrastynacji, dzisiaj stało się! Zapakowałem ostatnią partię przesyłek.

Zostaną nadane kurierem DHL. Byłbym wdzięczny za kontakt, jeśli otrzymacie już swoją paczkę. Chciałbym z czystym sumieniem odhaczyć z listy fundatorów, tych którzy otrzymają już swoją kopię.
...
Dziękuję wszystkim za cierpliwość i wyrozumiałość w kwestii realizacji projektu. Na tapetę biorę teraz wysyłki E-booków oraz wszelkich materiałów dodatkowych odblokowanych w bardziej ambitnych celach.
Niechaj dym nas połączy🔥

Dodano: 28.03.2019, 9:06
  indianer
indianer
Wczoraj doszła do mnie książka :D wygląda meeega, nie mogę się doczekać wolnej chwili aby ją zacząć czytać :)

Premiera i dalsze kroki Dodano 09.03.2019, godz. 13:41

Witajcie! 
Premiera książki już za nami! Emocje opadły, a ja mogę przystąpić do działania.
...
Część zobowiązań wynikających z akcji udało się już wypełnić, rozdając książki osobiście. Przystępuję to akcji wysyłki zamówionych przez was książek. Bardzo proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. Jest tego cała masa. Dołożę wszelkich starań, abyście otrzymali swoje „Pocięte opowieści” tak szybko jak to możliwe. Chciałbym nadać to za jednym razem, a nie biegać z dwoma, trzema paczuszkami:)
... 
W sprawie e-booków, potrzebuję jeszcze parę dni, na finalizację i zacznę przesyłać książki na wasze maile.
Czekam jeszcze na mapę (jeden z ambitnych celów) która coś nie może się zrobić na czas. Kiedy ją dostanę, zacznę również wysyłać wszelkie bonusowe rozdziały, nagrody typu, za kulisami, albo intrygujący klucz. Dla naszej wygody, żeby nie słać miliona wiadomości, z każdym jednym dodatkiem.
...
Niechaj dym nas połączy!

 

PODSUMOWANIE Dodano 14.02.2019, godz. 13:37

Etap III, IV i V, czyli chyba w sumie XII.

Trochę się ostatnio działo i do końca nie nadążałem umieszczać postów. Nadrabiam więc zaległości w formie pewnego podsumowania, które pozwoli Wam już cieszyć się na myśl o książeczce.
... 
1.DOSTAWA (etap III)
Dotarła do mnie ostatnia partia książek. I są Superkalifradalistodekspialityczne. Twarda okładka przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Jest doskonała i przecudowna, więc teraz już z czystym sercem <3 gwarantuję, że Ci którzy załapali się na limitowaną wersję nie poczują, że przepłacili.
...
2.SPOTKANIE (ETAP IV)
Kiedy już wiem, że mam co dać, ustaliłem spotkanie autorskie i oficjalną premierę książki na 2 marca. Link poniżej zabierze was do strony eventu:
...
➡️ https://www.facebook.com/events/291846251491626/
...
Nie da się pogodzić wszystkich, ale po przeprowadzeniu ankiety, wybrałem ( a w zasadzie to Wy wybraliście) sobotę. W związku z tym musiałem zmienić miejscówkę na Dom Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.
...
Spotkanie poprowadzi Szymon J. Wróbel - dziennikarz, autor książek i reżyser, słowem zacna osobowość. Z pewnością zaskoczy swoimi pytaniami nie tylko Was, ale również i mnie!
...
3. NAGRODY I REALIZACJA AMBITNYCH CELÓW.
• Napisałem odręcznie ponad 70 listów! – ręka mi odpada i poświęciłem na to ponad 5 dni, mam więc nadzieję, że poczujecie się wyjątkowo.
• Spersonalizowałem ponad 150 dedykacji – jeszcze większy ukłon w Waszą stronę.
• Dotarły do mnie magnetyczne zakładki, które elfy, zaczną dołączać do paczuszek. 
• Wciąż powstaje mapa.
• Powstaje wypasiona stronka książki, która połączona będzie ze sklepem – jedynym miejscem, gdzie będzie można zakupić Pocięte opowieści. Bo wiecie, jam jest sobie sterem, żaglem i okrętem. Książka nie zacznie śmierdzieć za trzy dni, ani się nie zdezaktualizuje po tygodniu. Szkoda by było, by z początkiem przyszłego tygodnia była już na nią przecena 50%, skoro poświęciłem jej 9 lat życia, prawda?
...
4.WYSYŁKA (etap VI).
Jeśli z jakichś przyczyn nie uda się wam na spotkanie, z dniem 3 marca zaczynam proces wysyłki paczuszek (oczywiście tylko jeśli wybrali opcję z wysyłką :P) W przeciwnym wypadku sorry, ale musicie przyjść na spotkanie i zjeść ze mną ciasto :)

Dziękuję za Wasze wsparcie i cierpliwość, w dopinaniu tego potężnego przedsięwzięcia. <3

Niechaj dym nas połączy🔥

Dotarły już pierwsze książki Dodano 22.01.2019, godz. 11:55

Data premiery coraz bliżej.

Jeśli jeszcze nie wypełniłeś ankiety dotyczącej spotkania autorskiego możesz to zrobić tutaj:

https://goo.gl/forms/TjxE6Wej4YLZtR5g2

 

Szukam idealnej daty na spotkanie autorskie Dodano 16.01.2019, godz. 16:47

Wypełnienie ankiety zajmie ci 10 sekund. Dziękuję.

https://goo.gl/forms/FE1ApJlmT8Ia0ysG2

ETAP I - zakończony! Dodano 10.01.2019, godz. 23:04

Dzisiaj biję pokłon temu gościowi. Zacnemu Panu Gutenbergowi.
Otrzymałem właśnie egzemplarz próbny z drukarni. 
Powiem tak. Jest śliczny. Aksamitna okładka i folia + genialne, żywe kolory robią robotę.

Już wkrótce zobaczycie go na żywo.

Realizacja projektu Dodano 31.12.2018, godz. 12:00

Koniec roku już blisko, ale zamiast podsumowań projektu przedstawię wam, mój plan działania. Będziecie mogli śledzić przebieg akcji wydawniczej i odliczać dni, aż do momentu gdy weźmiecie książkę w swoje ręce. Powiadomię Was o przejściach do kolejnych etapów.
Plan działania:
Etap I: Czekam na egzemplarze testowe do akceptacji.
Etap II: Masowa produkcja.
Etap III: Transport książek do mnie.
Etap IV: Ustalenie daty spotkania autorskiego.
Etap V:Oficjalna premiera w Klubokawiarni Aquarium.
Etap VI: Masowa wysyłka książek, które nie zostały odebrane podczas spotkania autorskiego.
PS. Leila pewnie by i Wam złożyła noworoczne życzenia, ale trochę jest zajęta przygotowaniami do obiadu.

Dziennik wydawcy #2  Dodano 16.12.2018, godz. 18:53

No i stało się. 😎

Książka została skierowana do druku.

.

Po ostatnich zmianach trzeba było przeprowadzić ponowne łamanie i muszę przyznać, że kiedy wzrok napotyka na równo zakończone rozdziały, albo wątki elegancko pozostające na jednej paginie odzywa się we mnie dusza estety i pedanta.

.

Czekam więc na paczkę z drukarni, w której znajdę, pachnącą jeszcze drukiem, książeczkę do akceptacji.

.

W tak zwanym międzyczasie przygotowałem dwie nagrody dołączone do limitowanych wersji. „Za kulisami” i „Ewolucja książki”. Ich ostateczny efekt przerósł moje oczekiwania, więc jestem pewien, że i wam przypadną do gustu.

.

Ucieszy was też fakt, że powstaje już mapa świata Pociętych opowieści, więc na dniach podrzucę jakieś szkice.

.

I ostatnia sprawa:

Wiem, że część z Was liczyła, że znajdzie książkę pod choinką. Niestety nie będzie to możliwe z czysto logistycznych powodów. Biorąc pod uwagę termin druku limitowanej wersji w twardej oprawie, chciałbym zacząć rozsyłać książki w połowie stycznia 2019. Wierzę, że wszystkim wyjdzie to na zdrowie, bo gdzie się człowiek spieszy, to może popełnić masę błędów, a po co to komu :P

.

Niechaj dym nas połączy.

Dziennik wydawcy #1 Dodano 21.11.2018, godz. 16:40

Dopiero dzisiaj udało mi się zamknąć listę głównych fundatorów, która znajdzie się drukiem w książce. Bez tego, książka była niekompletna. A działałem pieronem. W tydzień dotarłem do ponad 70 osób. Poszło więc całkiem sprawnie.
.
Dlaczego spędziłem tydzień na dopytywaniu o właściwą formę imienia? Bo wszystkich, którzy wsparli mój projekt traktuję w wyjątkowy sposób i chcę, żebyście byli zadowoleni. Jesteście VIP'ami i chcę, żebyście tak się czuli. Na razie to są detale, ale od czegoś trzeba zacząć. A prawda jest taka, że jeśli szczegół dotyczy 30% to przestaje być drobnostką.
.
Niechaj dym nas połączy!
Wyczekujcie dalszych informacji.

Projekt udany i co teraz? Dodano 13.11.2018, godz. 21:29

To tylko krótka notka, bo na podziękowania przyjdzie jeszcze słodki czas.

1.Na chwilę obecną Serwis Polak Potrafi ma 5 dni na oficjalne zamknięcie projektu (znaczy to tyle, że czekają czy nie spłyną jeszcze jakieś wsparcia). 

2. Wszyscy, którzy wybrali nagrodę z wysyłką, zostaną poproszeni o wypełnienie formularza. (zróbcie to proszę, bo to bardzo ułatwi mi pracę)

3. Osoby, których poziom wsparcia umożliwił wpisanie na listę głównych fundatorów, proszone są o skontaktowanie się ze mną (poprzez Facebook, portal Polak Potrafi, lub mailowo) i podanie mi w jakiej formie chcą trafić do książki. Ksywka czy pełne imię i nazwisko. To bardzo ważne, ponieważ chciałbym zakończyć skład książki (cała reszta na szczęście jest już gotowa :P)

Będę czekał tydzień, samemu starając się nawiązać kontakt, ale wieczności czekać nie będę. Sami rozumiecie. Trochę już jestem niecierpliwy :P 

4. Wszystkie aktualności będę umieszczał na portalu, więc bardzo proszę odhaczcie serwis jako spam, albo sprawdzajcie swoje foldery na poczcie, której użyliście do wsparcia.

Już wkrótce więcej informacji. 

Niechaj dym nas połączy!

Ambitny cel# 4 - odblokowany! Dodano 11.11.2018, godz. 9:59

Mamy 150%🔥

To prawdziwie spektakularny wynik.  Mamy spotkanie autorskie, dodatkowe rozdziały i alternatywne zakończenie, mapę, a teraz i wypaśne zakładki.

Dziękuję za bycie częścią tak wyjątkowej dla mnie sprawy :)

Niechaj dym nas połączy!

Ambitny cel# 3 - odblokowany! Dodano 09.11.2018, godz. 16:40

Mamy 135%🔥

Księżyc uznaje wygraną Słońca, bowiem cel został odblokowany poprzez zebrane złocisze. 

Zostały jeszcze 2 dni :)

Na drugim miejscu w ankiecie pojawiły się wypaśne zakładki. Dlatego to właśnie zakładki stanowią nasz ambitny cel#4.  📕

Jest czas na rewanż między przyjaciółmi, dlatego i teraz są dwie możliwości odblokowania nagrody.
Niechaj dym nas połączy!

Dwie możliwości odblokowania ambitnego celu #3 Dodano 06.11.2018, godz. 21:21

Słońce i Księżyc to podglądacze i mąciciele całej opowieści. Jeden chce, żeby ambitny cel#3 został odblokowany jeśli 200 osób wesprze projekt. Słońce jest służbistą i obstaje, że cyferki muszą się zgadać. Ja jako autor ich pogodzę. Cokolwiek będzie pierwsze odblokuje mapę świata (na razie :P)

Do odblokowania zostało 18 osób lub 781 złociszy.

Podziękuję za likowanie i udostępnianie, bo tak dotrę głęboko w Internety.:P
.
Przypominam o ankiecie, która ustali czy otrzymacie zakładki czy mapę.
Na razie zagłosowało 34 osoby.

Ankieta poniżej:
https://goo.gl/forms/7nnoKqL9cZSwkSzD3

Niechaj dym na połączy!

 

Jaka nagroda na ambitny cel #3 Dodano 04.11.2018, godz. 19:45

Cześć.

Poniżej zamieszczam link do ankiety, która pozwoli mi lepiej sprostać waszym oczekiwaniom :) 

(Choć ja sam najchętniej opłaciłbym jakiegoś zdolnego artystę aby wyczarował Mapę świata :P)

 https://goo.gl/forms/7nnoKqL9cZSwkSzD3

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.11.2018 22:10