Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Kuryło

Piotr Kuryło

Augustów

Piotr Kuryło (ur. 24 lipca 1972 w Prusce) – polski maratończyk i ultramaratończyk. Laureat Kolosa 2011 za „wyczyn roku” – przebiegnięcie wokół kuli ziemskiej (przez Europę, Stany Zjednoczone, Rosję, łącznie ok. 20 tys. km).

Napisz wiadomość do Projektodawcy

29945 PLN z 29000 PLN

515 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.02.2014.

Przez Watykan do Sparty - 'Biegacz z Żelaza' wraca!

O projekcie

PIOTR KURYŁO

Jako pierwszy człowiek w historii, OBIEGŁ kulę ziemską w intencji pokoju na świecie,  za co w 2011 otrzymał podróżniczego Kolosa. Po swoim ostatnim biegu obiecał żonie, że kończy z bieganiem. Nie wytrwał długo w swojej obietnicy... Pasja i miłość do biegania zwyciężyła.


Teraz Piotr przygotowuje się do Spartathlonu, czyli biegu z Aten do Sparty na dystansie 246 km. To jeden z najtrudniejszych biegów na świecie. Cel jest jeden - ZWYCIĘŻYĆ. Kuryło już w 2007 roku zajął 2. miejsce w Spartathlonie, ulegając jedynie amerykańskiej legendzie światowych biegów ultra Scottowi Jurkowi.

 

W 2007 roku, kiedy Scott Jurek wygrał Sparthathlon (wyścig na dystansie 246 km Aten do Sparty) drugim człowiekiem na mecie, był Polak. (...) Wiecie jaka była różnica pomiędzy Scottem Jurkiem, a Polakiem? Poza tym, że Scott wygrał w czasie 23h12 min z nieco ponad godzinną przewagą? A taka, że Scott do Grecji przyleciał samolotem. A Polak... przybiegł do Grecji. Z Polski. Nazywał się Piotr Kuryło.


Przed Piotrem ciężkie 10 miesięcy przygotowań, a po drodze m.in bieg do Watykanu, w hołdzie Janowi Pawłowi II (dokładnie 27 kwietnia 2014, Polak, Jan Paweł II zostanie świętym).

W przygotowaniach do tak morderczych wysiłków nie ma kompromisów - bieganie musi się stać numerem 1 w życiu Piotra. Aktualnie polski "Forrest Gump" nie ma takich możliwości z powodów ekonomicznych, a ciężka praca fizyczna na budowie odciąga go od biegania.

Piotr, myśląc o zwycięstwie w Spartathlonie musi w 100% oddać się treningom. Aby spełnić ten warunek, niezbędne są środki finansowe, które pokryją koszty związane z codziennymi przygotowaniami.

„Bieg dla pokoju”

Piotr Kuryło rozpoczął Bieg dla pokoju 7 sierpnia 2010 roku w Augustowie, wyposażony jedynie w specjalny wózek z ekwipunkiem i kajakiem. Ta książka jest zapisem jego pieszej wyprawy dookoła świata. Piotr przebiegł 20 tysięcy kilometrów, odwiedził trzy kontynenty, spotkał na swojej drodze wielu ludzi, którzy go wsparli. Bez nich nie ukończyłby misji. Biegł dla pokoju – odwiedził miejsca, którymi w ostatnich latach wstrząsały zamachy terrorystyczne, ufny w to, że dzięki swojej wyprawie skłoni przywódców do zrobienia choć jednego kroku w stronę wykluczenia z naszego życia konfliktów zbrojnych oraz przemocy. Do domu wrócił po roku - 6 sierpnia 2011 ponownie pojawił się na augustowskim rynku. W marcu 2012 za swoje osiągnięcie otrzymał Kolosa 2011 w kategorii "Wyczyn roku".

PARTNERZY PROJEKTU

Sponsor techniczny

Produkcja filmowa

 

KOSZULKA STARTOWA PIOTRA KURYŁO

 1,2,3 - miejsca, na których może pojawić się logotyp potencjalnego sponsora.

 

Media o Twoim projekcie:

Musisz biec dalej. Ultramaratończyk Piotr Kuryło wraca do gry

sport.newsweek.pl | 2014-01-30

Trasa 20 tys. km dookoła świata miała go wyleczyć z biegoholizmu. Nie udało się. Ultramaratończyk Piotr Kuryło wraca do treningów – przed nim morderczy Spartathlon na dystansie 246 kilometrów.

Polak obiegł kulę ziemską. Teraz marzy o zwycięstwie w Spartathlonie

sport.wp.pl | 2014-01-28

Piotr Kuryło jako pierwszy człowiek w historii obiegł kulę ziemską, pokonując na nogach 20 tysięcy kilometrów (przelatując jedynie nad oceanami) i przemierzając trzy kontynenty. Został za to nagrodzony podróżniczo-eksploracyjną nagrodą Kolos 2011 w kategorii "wyczyn roku". W 2007 roku ukończył Spartathlon czyli bieg z Aten do Sparty na dystansie 246 km, ulegając jedynie amerykańskiej legendzie światowych biegów ultra Scottowi Jurkowi. Teraz planuje kolejny start w tych zawodach. I marzy o zwycięstwie.

Biegacz z Żelaza, który obiegł świat, wraca do biegania!

bieganie.natemat.pl | 2013-12-16

Jako pierwszy człowiek w historii, OBIEGŁ kulę ziemską w intencji pokoju na świecie, za co w 2011 otrzymał podróżniczego Kolosa. Po swoim ostatnim biegu obiecał żonie, że kończy z bieganiem. Nie wytrwał długo w swojej obietnicy... Pasja i miłość do biegania zwyciężyła.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.02.2014 18:06