Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Patrycja i Andrzej Przełuccy

Patrycja i Andrzej Przełuccy

Tychy, Polska

Odkąd pamiętam, tata starał się zarazić mnie swoją pasją do nurkowania i łowiectwa podwodnego. Kocham pływać i uwielbiam zgłębiać tajemnice świata przyrody, jednak stworzona bardziej do życia wśród książek niż sportów ekstremalnych, nie podłapałam tej iskry. Marzenie taty o wspólnym nurkowaniu z córką nie spełniło się. Po 17 latach nieudanych podejść do nurkowania, postanowiłam zrobić dla taty coś, co umiem najlepiej – napisać razem z nim książkę.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3555 PLN z 3500 PLN

45 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2016.

Pierwszy polski praktyczny przewodnik po spearfishingu

O projekcie

Odkąd pamiętam, tata starał się zarazić mnie swoją pasją do nurkowania
i łowiectwa podwodnego. Kocham pływać i uwielbiam zgłębiać tajemnice świata przyrody, jednak stworzona bardziej do życia wśród książek niż sportów ekstremalnych, nie podłapałam tej iskry. Marzenie taty o wspólnym nurkowaniu z córką nie spełniło się. Po 17 latach nieudanych podejść do nurkowania, postanowiłam zrobić dla taty coś, co umiem najlepiej – napisałam razem z nim książkę.

Oto pierwsza polskojęzyczna książka na temat spearfishingu.

 

AKTUALIZACJA (25.08.2016) - 32. dzień projektu

Nasz projekt został wsparty przez autora kanału Youtube "Łowiectwo podwodne - w zgodzie z przepisami". Na kanale powstają materiały na temat spearfishingu, freedivingu, open water freedivingu, ekologii i walki z kłusownictwem oraz filmy przyrodnicze o rybach i podwodnym świecie. Kanał dostępny jest pod następującym adresem: http://www.youtube.com/user/PGRbruner .

 

AKTUALIZACJA (22.08.2016) - 29. dzień projektu

Podajemy oficjalny spis treści książki:

 1. Przedmowa
 2. Wstęp

  • Idea spearfishingu
  • Techniki pływania w płetwach
  • Techniki wyrównywania ciśnienia w uchu wewnętrznym

 3. Techniki Polowań

  • Aspetto
  • Glide
  • Polowanie indiańskie
  • Polowanie w falach przyboju
  • Polowanie w grotach i rozpadlinach
  • Blue Water Hunting

 4. Bezpieczeństwo
 5. Przegląd sprzętu - KUSZE

  • Kusze z naciągiem gumowym
  • Kusze pneumatyczne
  • Kusze drewniane
  • Kusze na CO2

 6. Przegląd sprzętu - MASKA I FAJKA
 7. Przegląd sprzętu - PŁETWY
 8. Przegląd sprzętu - BALAST
 9. Przegląd sprzętu - NÓŻ I STINGER
 10. Przegląd sprzętu - KAJAK

 

AKTUALIZACJA (13.08.2016) - 20. dzień projektu

Patronat nad naszym projektem objął Achilles Spearfishing, słoweńska firma specjalizująca się w produkcji kusz drewnianych. Więcej informacji na temat Achillesa możecie uzyskać wchodząc na stronę: http://www.achilles-spearfishing.com/.

AKTUALIZACJA (08.08.2016) - 15. dzień projektu

Minęły dwa tygodnie. Dzięki Wam uzbieraliśmy już 45% pierwszego progu finansowania. Czas więc na dookreślenie progu drugiego! Jeśli osiągniemy co najmniej 4000zł, pierwsze wydanie książki zostanie wzbogacone o dodatkowych 20 stron! A w nich:

 • rozszerzenie sekcji "Przegląd sprzętu" o opis pianek i kołowrotków
 • dodanie sekcji "Przepisy prawne" regulujące łowiectwo podwodne we Włoszech, Grecji, Francji, Chorwacji, Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Izraelu, na Malcie oraz oczywiście w Polsce
 • dodanie sekcji "Najlepsze tereny do łowiectwa podwodnego"

 

* * *

          Przedstawiamy Państwu pierwszy na polskim rynku praktyczny przewodnik po spearfishingu, czyli łowiectwie podwodnym uprawianym wyłącznie na bezdechu. Jest to także album, w którym zamieściliśmy własne zdjęcia oraz fotografie zaprzyjaźnionych spearo. Mój tata pamięta czasy, gdy niemożliwe było zdobycie jakichkolwiek informacji na temat spearfishingu. Podobnie było ze sprzętem i wyjazdami nad ciepłe morza. Wiedzę trzeba było zdobywać samemu, co czasem było bolesne. Dlatego stworzyliśmy poniższy podręcznik, żeby fascynaci tematu w Polsce nie musieli już szukać informacji po omacku w internecie lub w pozycjach zagranicznych autorów. W niniejszej książce, zebrałam całą wiedzę, jaką tata zdobył dzięki anglojęzycznym pozycjom i forom internetowym, a przede wszystkim dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu. W książce zamieściliśmy techniczne i bardzo dokładne informacje na temat strzelania do ryb oraz samego nurkowania. Jednak spearfishing to nie tylko technika – będzie też o pasji i o zmaganiach z samym sobą.

JAK KUPIĆ KSIĄŻKĘ?

Aktualnie książkę można zakupić tylko tutaj, przez stronę projektu: w tym celu należy wybrać z menu nagród po prawej nagrodę za 50zł, która oferuje imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki oraz książkę "Spearfishing. Przygoda, która zapiera dech w piersiach. Dosłownie". Można również wybrać nagrodę za 55zł, która również oferuje książkę, lecz z autografem autora. Przypominamy, że zgodnie z ideą kampanii crowd-fundingowej książki zostaną wysłane dopiero po uzbieraniu przez nas wyznaczonego progu finansowego.

Jeśli projekt zostanie ufundowany, czyli jeśli uzbieramy zaplanowaną przez nas sumę, książka pojawi się w regularnej sprzedaży, dostępna przez swoją oficjalną stronę internetową.

 

– praktyczny przewodnik skierowany zarówno do początkujących, jak i do profesjonalistów, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę

– 40 albumowych stron A4 gęsto zapełnionych wiedzą
(odpowiednik ponad 80 stron standardowej książki)

 – wysokiej jakości papier kredowy

– twarda i błyszcząca oprawa

 

 Niewątpliwie w ostatnich latach łowiectwo podwodne stało się niezwykle popularną formą aktywności. Z roku na rok, spearfishing zyskuje nowe rzesze zwolenników. Co jest tak pociągającego w tym milczącym, podwodnym sporcie? Myślę, że nurkując z kuszą na bezdechu możemy na parę minut zatrzymać czas, zniknąć w innym świecie, zespolić się z naturą i stać się jednym z otaczającym nas morzem. Łowiectwo podwodne to wspaniałe widoki, doskonały relaks, przygoda i nieodłączna adrenalina towarzysząca łowcy, w którym budzą się pierwotne instynkty myśliwego.

Spearfishing to także jedyny ekologiczny i etyczny sposób zdobywania pożywienia z morza. Dlaczego? Ponieważ spearo dokładnie określa gatunek, rozmiar i ilość ryb, które zamierza upolować, w związku z czym sport ten ma minimalny wpływ na środowisko. Dane mówią same za siebie: spearfishing to tylko 0,3% wszystkich złowionych ryb, podczas gdy wędkarstwo to 6,7%, a połowy komercyjne aż 93%. Z czego wynika ta przepaść w liczbach? Z tego, że spearfishing to selektywne łowy, etyka, ograniczenia bezdechu i głębokości, ograniczone pole widzenia i zmienne warunki pogodowe. Nie ma tu, jak w przypadku innych rodzajów połowu, niechcianych, czy niewymiarowych ryb, które są łapane i zabijane razem z innymi, a potem wyrzucane martwe za burtę, co ma katastrofalny wpływ na lokalne środowisko.

       Większość spearo to prawdziwi przyjaciele morza i wiele z obecnych regulacji prawnych dotyczących ochrony środowiska morskiego zostało ustanowionych właśnie dzięki nim. Bo, jak mawiał Jacques Yves Cousteau, ludzie chronią to, co kochają. Dzięki swojej niezrównanej wiedzy na temat konkretnych ryb i środowisk, łowcy zwracają uwagę odpowiednich władz na problemy mórz, w których coraz więcej gatunków zwierząt i roślin jest zagrożonych. Zanim zacznie się przygodę z morze, najpierw należy się zaopatrzyć w sprzęt, a potem w wiedzę, aby nie przyczynić się nieświadomie do wymierania gatunków. Cały czas należy pamiętać, że morze to delikatny ekosystem, którego równowagę bardzo łatwo zaburzyć.

"Nazywam się Andrzej Przełucki. Dla mnie i dla wielu, których znam, spearfishing i freediving to sposób na życie. Nurkuję i poluję od wielu lat i od zawsze jestem wielkim miłośnikiem morskiej przyrody. Często zostawiam kuszę na brzegu i wyruszam pod wodę uzbrojony wyłącznie w aparat i ciekawość świata."

 

Za otrzymane pieniądze sfinansujemy druk książki w profesjonalnej drukarni dziełowej, a także wysyłkę książki do wszystkich zainteresowanych. Ponadto, uzbierane środki pozwolą nam na stworzenie oficjalnej strony internetowej książki oraz utrzymanie serwera. Jeśli przekroczymy stawiany sobie próg, w pierwszej kolejności, rozbudujemy książkę o kolejne rodziały (o tyle dodatkowych stron, na ile pozwoli dodatkowa kwota). W kolejnej fazie (po uzbieraniu co najmniej dwukrotności pierwszego progu) przewidziane jest przetłumaczenie książki i wydanie jej w języku angielskim.

3500zł - wydanie pierwsze w języku polskim

4000zł - wzbogacenie pierwszego wydania książki o dodatkowych 20 stron! A w nich: rozszerzenie sekcji "Przegląd sprzętu" o opis pianek i kołowrotków, dodanie sekcji "Przepisy prawne" regulujące łowiectwo podwodne we Włoszech, Grecji, Francji, Chorwacji, Bułgarii, Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Turcji, Izraelu, na Malcie oraz oczywiście w Polsce, dodanie sekcji "Najlepsze tereny do łowiectwa podwodnego".

 


Możecie wesprzeć nas na wiele sposobów. Przede wszystkim, zachęcamy oczywiście do kupienia książki. Jednak, jeśli nie jesteście zainteresowani samym spearfishingiem, możecie nas wesprzeć, sięgając po nagrody, które, mamy nadzieję, okażą się atrakcyjne nie tylko dla płetwonurków, ale wszystkich fanów mórz i oceanów!

Żeby kupić określoną "nagrodę", należy wybrać odpowiadające jej pole w menu nagród po prawej.

1zł
– wsparcie bez nagrody

5zł
– imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki

15zł
– imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki
przypinka 58mm średnicy z podwodnym zdjęciem z naszej książki

25zł
– imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki
płetwonurek „Andy”, czyli ręcznie wykonana figurka do postawienia

30
– imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki
płetwonurek „Andy”, czyli ręcznie wykonana figurka breloczek

 40zł
– imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki
koszulka z ręcznie naniesionym napisem Spearfishing i logiem nurka

(damska lub męska, rozmiary S, M, L, XL, XXL)

    

45zł
– imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki
płócienna torba ekologiczna z podwodnym zdjęciem z książki

50 zł
– imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki
książka „Spearfishing. Przygoda, która zapiera dech w piersiach. Dosłownie”

55zł
– imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki
książka „Spearfishing. Przygoda, która zapiera dech w piersiach. Dosłownie” z
autografem autora

55zł
– imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki
etui na smartfona z podwodnym zdjęciem z naszej książki (iPhone 6, iPhone 5, Galaxy s5, Galaxy s4, Galaxy s3 mini, Galaxy s4 mini, Galaxy s3, Galaxy Core plus)

 


60zł
– imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki
koszulka z naniesionym podwodnym zdjęciem z naszej książki (damska lub męska, rozmiary S, M, L, XL, XXL)

    


250zł (dla firm i patronatów medialnych)
– imienne podziękowania na oficjalnej stronie książki
trzy egzemplarze książki „Spearfishing. Przygoda, która zapiera dech w piersiach. Dosłownie”
logo patrona umieszczone na okładce książki

 


W przygotowaniu karty kolekcjonerskie z wizerunkami sławnych płetwonurków takich jak Hans Hass, Bernard Gorsky oraz Jacques Cousteau.

 

 

Media o Twoim projekcie:

Pierwszy w Polsce praktyczny przewodnik

nurkowapolska.pl | 2016-08-03

„Przygoda, która zapiera dech w piersiach. Dosłownie” – pierwsza polska książka o łowiectwie podwodnym - Patrycja Przełucka.


Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.09.2016 12:12