Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Terra Incognita

Terra Incognita

Kraków, Poland

Terra Incognita to nazwa projektu zakładającego eksploracje długodystansowych szlaków wysokogórskich na Świecie. Projekt powstał w roku 2016 a jego pierwszym założeniem było przejście szlaku o nazwie Pacific Crest Trail w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wyprawa ta zakończyła się sukcesem mobilizując nas jeszcze bardziej do odkrywania kolejnych długodystansowych szlaków na górskiej mapie Globu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

17202 PLN z 17000 PLN

75 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.03.2016.

Pacific Crest Trail 2016 - polski trekking w USA

O projekcie

 

Brakuje już naprawdę nie dużo !!!

Walczymy do końca !!!

 

Celem naszej wyprawy jest przejście jednego z najpopularniejszych szlaków trekingowych Ameryki Północnej o nazwie Pacific Crest Trail. W ostatnich latach zyskał on spory rozgłos dzięki książce Cheryl Strayed pod tytułem „Wild”, a także jej późniejszej ekranizacji o tym samym tytule.

PCT liczy prawie 4300 kilometrów i wiedzie przez zróżnicowany pod względem ukształtowania teren znajdujący się w trzech strefach klimatycznych. Stąd na szlaku będziemy mieli okazję poczuć na własnej skórze żar Pustyni Kolorado, spojrzeć w przepaść gór Sierra Nevada czy podziwiać malownicze widoki znad jeziora Crater Lake w Stanie Oregon.

Przewidywany czas wyprawy to 6 miesięcy, a jej początek planujemy na przełom kwietnia i maja 2016r.

Powodów naszej decyzji trudno szukać w prostych i utartych stereotypach mówiących o chęci porzucenia cywilizacji i wędrówce w poszukiwaniu własnego siebie. To czym kierujemy się i co pcha nas w stronę PCT można ująć w kilku krótkich zdaniach.  Pierwszym z powodów jest chęć zrealizowania większego projektu zakładającego przejście tzw. Potrójnej Korony czyli trzech najdłuższych szlaków na terenie USA. W chwili obecnej trudno jest nam jednak mówić o konkretnych planach i zamiarach na przyszłość. Na ten moment skupiamy się na pierwszym kroku, jakim ma być przejście PCT. Szlak ten stanowi także dla nas „Ziemię Obiecaną” ze względu na swój wybitnie górski charakter. Droga ta, bowiem w swojej przeważającej części prowadzi przez pasma górskie wchodzące w skład Kordylierów amerykańskich. Powodem o szerszym znaczeniu jest chęć przybliżenia szlaku PCT naszym rodakom w Polsce. Z powstałych podczas wędrówki nagrań video i prowadzonych na bieżąco notatek powstanie pierwszy polski poradnik/przewodnik po PCT. No i oczywiście chcemy pokazać, ŻE POLAK POTRAFI ! :)

GRZESIEK

MACIEK

Koszt całkowity wyprawy to 40 tys. złotych. Kwota, jaką chcemy pozyskać za pomocą Portalu, jest jedynie częścią, jaka jest nam niezbędna do realizacji zamierzonego celu. Kwotę pozyskaną w ramach crowdfundingu chcemy przeznaczyć na:

1. Niezbędny sprzęt (odzież, namiot, śpiwory, sprzęt biwakowy)
2. Bilety lotnicze
3. Ubezpieczenie obowiązujące na terenie USA

Jeżeli naszemu projektowi uda się osiągnąć 100 % założonego celu, nadwyżkę środków przeznaczymy na bieżące koszty wyprawy (wyżywienie, noclegi), a także  koszty związane z publikacją naszej relacji, organizacją spotkań oraz profesjonalny film z wyprawy.

 

 

Zachęcamy do odwiedzenia:

Naszej strony internetowej www.pct.one.pl

Oficjalnego fanpaga na facebooku

Masz pytania, wątpliwości, chciałbyś nas bliżej poznać prosimy o kontakt za pośrednictwem facebooka lub via mail: kontakt@pct.one.pl

 

PATRON MEDIALNY WYPRAWY:

SPONSORZY:

 

 

 PARTNERZY WYPRAWY:

 

Media o Twoim projekcie:

Szykuje się pierwsze polskie przejście Pacific Crest Trail - jednego z najdłuższych szlaków trekkingowych w USA

www.national-geographic.pl | 2016-03-17

Przejścia tego szlaku podejmuje się około 300 śmiałków rocznie, kończy go mniej niż połowa.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.03.2016 23:11