Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

W tonacji serca

W tonacji serca

Wrocław

Jesteśmy stowarzyszeniem non-profit skupiającym głównie pasjonatów dźwięku archaicznego (gong, misy tybetańskie, didgeridoo, flety indiańskie, bębny itp). Są wśród nas ludzie w różnym wieku i różnej profesji. Stawiamy na Intuicję i Naturę. Stawiamy na budzenie świadomości, że jesteśmy czymś więcej, niż tylko ciało fizyczne i rozum. Stawiamy na współpracę w myśl zasady:'Ja jestem innym Ty'.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3929 PLN z 3900 PLN

14 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.03.2014.

GRA W OTWARTE SERCE

O projekcie

OPIS PROJEKTU

Projekt polega na zorganizowaniu gry/ zabawy umożliwiającej wymianę umiejętności pomiędzy jej uczestnikami bez płacenia. W swoim podstawowym założeniu gra ma wspierać głównie osoby posiadające jakieś unikalne, nietypowe umiejętności, które chcą się z tymi umiejętnościami pokazać, ofiarować  je komuś, wymienić na inne. Mogą to być umiejętności zupełnie zwyczajne- jednak po dodaniu do nich pasji i miłości stają się nadzwyczajne- albo też z kategorii: 'dziwne, ciekawe, niezwykłe'.

ZASADY GRY:

1/ Przystąpienie do gry nic nie kosztuje. Przeciwnie: już na wejściu każdy uczestnik zostaje obdarowany.

2/ Udział w grze jest dobrowolny, oparty na zaufaniu. Dzielimy się z innymi tym, co kochamy robić, ofiarując swoją wiedzę, umiejętności i pasje tym, którzy zadeklarują, że tego potrzebują.

3/ Ceramiczne serca: małe i duże są namacalnym, choć symbolicznym dowodem na wdzięczność i uznanie osoby obdarowanej. Nie stanowią 'waluty', nie można więc 'żądać zapłaty', a jedynie wymuszają pewną równowagę brania i dawania wśród graczy, w myśl zasady: daj coś, a śmiało będziesz mógł poprosić i otrzymać coś.

4/ Regulamin gry współtworzyć będą jej uczestnicy w oparciu o 3 kluczowe zasady powyżej.

 POMYSŁ
Nazywam się Dorota Pasalska i prowadzę w ramach stowarzyszenia "W tonacji serca" całkowicie darmowe zajęcia ze śpiewu intuicyjnego wg autorskiej metody. Robię to już kilka lat (z przerwami wakacyjnymi, najdłuższa pól roku), znajdując bezpłatne lokum na takie spotkania. Podczas nich zauważyłam, ze uczestnicy posiadają wiele interesujących mnie umiejętności, jednak często brakuje im pieniędzy by się promować, a ich potencjalnym 'klientom', by te usługi kupować. Robienie czegoś zupełnie za darmo krępuje obie strony i powoduje, że umiejętności te- czasem świeżo nabyte- nie są wykorzystywane i po prostu się marnują.
W naszej małej grupie już zaczęliśmy sobie świadczyć nawzajem różne usługi za darmo. Ja np. gram na gongu, który ma rewelacyjne właściwości odstresowujące i terapeutyczne. Chętnie też zaproponuję lekcje śpiewu intuicyjnego.

Mamy w grupie artystkę ceramiczkę i pomyślałam, że gdybyśmy mogli ofiarowywać sobie nawzajem 'coś', co byłoby pewnym namacalnym dowodem na wdzięczność obdarowanej przez nas osoby (usługą, umiejętnością, przyjaznym gestem itp.), byłoby łatwiej się nam wspierać i wymieniać. Poza tym, to 'coś', wymusiłoby pewną równowagę: daj coś, byś mógł otrzymać coś. Porozmawialiśmy i stało się oczywiste: to coś, to... ceramiczne serce. A właściwie 2 rodzaje serc: małe (dla 'małej' usługi, przysługi, czasu poświęconego w wymiarze 1-3 godzin) i duże.

SZCZEGÓŁY GRY:

Gra będzie miała regulamin oraz członków. Regulamin będzie tworzony i modyfikowany przez twórców gry i jej uczestników. Członkostwo będzie bezpłatne, ważne 1 rok (lub do końca 2014). Przystąpić do gry może każda osoba, która zadeklaruje, że ma 'otwarte serce', chęć dzielenia się swoimi pasjami/ umiejętnościami i wskaże przynajmniej 2 osoby, które skorzystały gratis z tych umiejętności i były z nich zadowolone. Na wejściu każdy uczestnik zostanie obdarowany ceramicznymi serduszkami, charakterystycznymi dla gry oraz opisze swoje pasje/ umiejętności w specjalnym formularzu dostępnym 'publicznie' na stronie internetowej naszego Stowarzyszenia.

Aby zapobiec kolekcjonowaniu otrzymanych serc w domu, co roku będą one wymieniane na inny kolor.

Liczymy, że ze względów praktycznych, uczestnikami pierwszej edycji gry będą mieszkańcy Wrocławia i okolic lub osoby, które mogą dzielić się swoimi pasjami przez internet, telefon.
Następne edycje serc będą finansowane przez dotychczasowych uczestników- potrzebujemy więc tylko pieniędzy na start.

CZEGO POTRZEBUJEMY:

Potrzebny będzie program komputerowy rejestrujący członków oraz ceramiczne, artystyczne serduszka. Każdy uczestnik gry otrzyma gratis 5 dużych i 10 małych serc, aby mógł się nimi wymieniać w grupie. Przewidujemy na początek 500 dużych i 1000 małych serc, czyli ok 100 uczestników gry. Ten 'początek' może się oczywiście przeciągnac do miesiąca, dwóch, w zależności od zainteresowania naszą grą. Na razie mamy 'grupę inicjatywną'- ok. 25 członków i sympatyków stowarzyszenia 'W tonacji serca'.

Wiemy, czujemy, że ludzi o otwartym sercu jest wielu, zapotrzebowanie na taką grę jest olbrzymie i mamy nadzieję, że szybko i spontanicznie nam się ona rozrośnie. W takim przypadku ogłosimy drugi projekt lub sfinansujemy koszty bezpośrednio poprzez chętnych do uczestnictwa w grze.

Kwota 3900 zł. skalkulowana została na:

- koszty  wykonania 1500 ceramicznych serduszek + serca na nagrody
- program komputerowy w wersji podstawowej, stworzony przez informatyka o otwartym sercu

- domenę internetową na rok

Jeśli zebrana kwota będzie większa, przeznaczymy ją na wykonanie ładniejszych serduszek i bardziej rozbudowany, funkcjonalny program komputerowy.

CO OFIARUJEMY, CZYLI ... NAGRODY.

Oprócz opisanych obok nagród za wsparcie finansowe, ofiarujemy swoje otwarte serca. Kto wie, może kiedy będziesz w potrzebie, znajdziesz nas i skorzystasz. Talenty są wsrod nas! Pomóżmy im/nam sie ujawnić i rozkwitnąć w działaniu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.03.2014 18:06