Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maria Różycka

Maria Różycka

Olsztyn

Od 24.02.2015 „zmuszona” jestem pisać o sobie, jako o czterdziestolatce. Jeśli pamiętacie Madzię Karwowską z serialu „Czterdziestolatek”, to uważam się za jej przeciwieństwo. Łączy nas posiadanie dzieci, tak jak ona, mam dwoje - syna i córkę,
i mężczyzny o technicznym umyśle, z tym, że mój jest przystojniejszy. Jestem dynamiczną absolwentką administracji i germanistyki. Moje zawodowe życie związane jest z realizacją projektów, a prywatne toczy się wokół rodziny i przyjaciół. Otacza mnie grono niezwykłych osobowości. Piszę odkąd pamiętam, bo od zawsze znajduję w tym radość. Na początku były wierszyki, ale to z epoki „dawno dawno temu na Warmii i Mazurach”- od zawsze związana jestem z tym regionem. Napisałam zbiór historyjek inspirowanych dziecięcą kreatywnością i pragnę je wydać. Reszta w Waszych rękach.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

18520 PLN z 18500 PLN

36 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.05.2015.

Paczłorkowe Opowiastki inspirują do rozmów z dziećmi

O projekcie

Skąd się wzięły Paczłorkowe Opowiastki...

Szanowni Państwo,

jeśli przysłuchując się rozmowom dzieci uśmiechacie się i myślicie "jakie one są niesamowite", to jesteście idealnymi odbiorcami tej wiadomości. Tylko ktoś, kto docenia niezwykłość małych ludzi, rozpozna potencjał w moim projekcie.

Właśnie z radości płynącej z życia rodzinnego i codzienności, wypełnianej przez dzieci, zrodził się ten projekt. Dziecięca kreatywność i otwarte podejście do tematów, takich jak partia polityczna, czy życie wieczne (dawno już oswojonych przez dorosłych i uznawanych przez nich za oczywiste) zainspirowały mnie do napisania krótkich opowiastek.

Na początku chciałam utrwalić sposób patrzenia na świat moich dzieci. Zamierzałam przeczytać im w przyszłości, może z okazji 18 urodzin, kilka historyjek z ich dzieciństwa. Potem, tak się rozpędziłam, że nie potrafiłam przestać. Powstały „Paczłorkowe opowiastki”.

Pierwsze próby z drżeniem serca pokazałam najbliższym - rodzinie i przyjaciołom. Satysfakcji, którą czułam słysząc pozytywne opinie, nie da się z niczym porównać. Nieco później usłyszałam - a może byś to wydała, wydaj to! Ja? - pomyślałam. Potem w mojej głowie pojawiła się kolejna myśl - 40 urodziny tuż tuż - jeśli nie teraz...to kiedy!

Dzięki zaangażowaniu pewnej, doświadczonej literacko, Anny, która weryfikacji poddała efekt mojej pracy, postanowiłam, że spróbuję. Jej stwierdzenie - chciałabym zobaczyć Twoją książkę na półce w księgarni - przypieczętowało decyzję.

Kolejnym etap były ilustracje. Młoda rysowniczka-Paulina "Punki" Michalska, między maturą, a egzaminami na uczelnię artystyczną, zaczęła tworzyć pierwsze szkice bohaterów "Opowiastek".

"Opowiastki" żyją w sieci, ich wersja audio wzbogacona o ilustracje ma ponad 2200 wyświetleń na youtube.

 

Publikacja w internecie zaowocowała kolejnymi opiniami, słyszałam – audiobook jest super, ale książki nic nie zastąpi! Trudno z tym zdaniem dyskutować, zwłaszcza, że myślę tak samo. 

 

Czego potrzebuję aby wydać "Paczłorkowe opowiastki"...

Na realizację projektu potrzebuję Waszego wsparcia w wysokości  18 500 złotych. W tej kwocie mieszczą się koszty wydania 1000 egzemplarzy książki, opłaty operacyjne serwisu polakpotrafi oraz nagrody dla Was. 18 500 zł to kwota obejmująca wszystkie prace potrzebne do wydania książki (w tym również skład i łamanie, podwójną korektę, indywidualny projekt okładki, druk i oprawę) i umieszczenia jej na rynku księgarskim, tj. w księgarniach, także sieciowych.

Książka będzie mieć następujące parametry:

•          format: 165x235 mm - zmieści się na każdą półkę, do torebki i plecaka,

•          objętość: 48 stron  - lekka, w sam raz...do noszenia, 

•          druk środka książki: kolorowy - cieszyć będzie oczy,

•          papier na wnętrze: offset 90g - podobno ok,

•          wyklejki zadrukowane czarno - białe - książka zyska na urodzie,

•      tektura 2,5 mm, oprawa twarda - zapewni trwałość książki w dziecięcych dłoniach,

•          okładka kolorowa - projekt okładki powstanie po zebraniu funduszy,

•          do każdej książki dołączony zostanie audiobook.

Wydawnictow, które książkę wyda, zadba o profesjonalizm procesu, m.in. dystrybucję. Książka szybko trafi do odbiorców:)

 

Co wyróżnia  "Paczłorkowe opowiastki" na tle innych książek dla dzieci… 

·  opowiastki pokazują polskie realia, nie są kolejnym tłumaczeniem literatury       obcej,

·   każda opowiastka napisana jest tak, aby można było przeczytać ją, bądź odsłuchać, np. jednego wieczora, co dla zabieganych i zmęczonych trudami dnia dorosłych bywa bardzo istotne,

·    każda opowiastka kończy się zabawną puentą, której autorem jest dziecko - Aleks bądź Klara,

 

 

·   dziadków, rodziców i innych dorosłych Opowiastki skłaniają do wspomnień i przywoływania zabawnych sytuacji z życia rodziny (sprawdzone!),

·    audiobook, dołączony do książki, będzie sposobem na wspólne słuchanie, np. podczas nużącej jazdy samochodem, czy przed snem,

·  wszystkie opowiastki są pięknie ilustrowane

 

 

 

Poprawianie koncentracji, percepcji słuchowej, poszerzanie słownictwa oraz rozwijanie wyobraźni to największe zalety czytania dzieciom, które
w wielu sytuacjach może być zadaniem lektora.

 

Dlaczego warto zainwestować w wydanie mojej książki…

Prawdopodobnie nigdy nie uczestniczyłaś/łeś w takim procesie. Od dzisiaj będziesz mogł/a powiedzieć – jestem współwydawcą bajek dla dzieci - piorunujące wrażenie gwarantowane! Poza tym... 

Kto już wsparł i energii oraz serdecznego podejścia projektowi nie poskąpił…

- Anna Książek - wspomniana wyżej Anna, co się zna  na literaturze, i Julek (jej synek) - pierwszy mały recenzent z Łodzi,

- Dyrektor pewnego radia*, któremu zawsze chce się pomagać i dobrą radą służy,

- Pewnien reżyser dźwięku*, mistrz pokręteł i wielbiciel ptasiego mleczka,

- Przyjaciele, którzy po raz kolejny nie zawiedli i dali Paczłorkom czas, uwagę 
i umiejętności, a autorce wiarę, że się uda.

- Najważniejsi - rodzina z Tomkiem na czele, dali inspirację, morze wsparcia duchowego i środki finansowe na stworzenie ilustracji oraz nagranie wersji audio.

* skromność obu panów nie pozwala im upubliczniać nazwisk, a mnie wdzięczność nie pozwala ich pominąć. Aż się prosi, żeby napisać: " imiona i nazwiska znane redakcji";)

 

 

 

Opowiastki mają już recenzje…

 „Paczłorkowe opowiastki” to zbiór krótkich historii o współczesnej polskiej rodzinie. Autorka w sposób lekki i zabawny opisuje codzienność Paczłorków. Rodzina nie bez powodu nosi takie nazwisko - jest - podobnie jak wielobarwna tkanina patchwork – złożona z różnorodnych elementów. Serię opowiastek charakteryzuje dobry, niewymuszony styl okraszony związkami frazeologicznymi bądź słowami, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zbyt trudne dla dzieci. Jest to jednak efekt zamierzony, gdyż opowiastki pokazują jak rozmawiać z dziećmi o niełatwych sprawach, jak tłumaczyć dzieciom skomplikowane określenia i przy tym nie stracić dystansu i dobrego humoru. To, co lubię w opowiastkach najbardziej to ich wielopłaszczyznowość - są ciekawe zarówno z punktu widzenia dorosłego, jak i czytelne zrozumiałe przez dzieci. Narracja rodem z „Mikołajka” oraz ciepły klimat przypominający powieści Małgorzaty Musierowicz dają w efekcie dynamiczny i pełen dobrego humoru opis rodziny żyjącej w polskich realiach. „Paczłorkowe opowiastki” to bezpieczna lektura, dzięki której można budować poczucie własnej wartości u dzieci, które muszą odnaleźć się w trudnym świecie dorosłych. Opowiastki są świetną zachętą do tworzenia własnych domowych opowieści. Mogą służyć nauczycielom w pracy z uczniami i przedszkolakami. Rodziców zapewniam, że słuchające lub czytające opowiastki dziecko będzie rozwijało ciekawość poznawczą, inteligencję językową oraz zetknie się z bezpiecznym światem budujących relacji rodzinnych.

 Zuzanna Taraszkiewicz – edukator i specjalista od wspierania rozwoju małych dzieci; w pracy skupia się na porozumieniu bez przemocy, skutecznych technikach komunikacyjnych oraz rozwijaniu inteligencji emocjonalnej. Prywatnie mama trzech córek.

 

Przygody rodziny Paczłorków są wspaniałym i inspirującym dla wszystkich zapisem wspólnych codziennych chwil - radosnych i pełnych humoru. Pokazują, jak dzięki uważności i koncentracji na drobnych radościach, nic wokół nie blaknie, a nawet staje się bliższe i pełne kolorów. Uczą dostrzegania przyjemnych codziennych sytuacji i gromadzenia ich w rodzinnej pamięci jako wspólnego kapitału „pozytywnych” emocji - by móc je odtwarzać i ponownie przeżywać, bez względu na pogodę.

 

 Maria Arabasz – psycholog, prywatnie mama Kacperka.

 

„Paczłorkowe opowiastki” to świetny materiał na wspólną lekturę rodziców ze swoimi dziećmi. Zabawne historie rodziny Paczłorków, połączone z ciekawą narracją, to odpowiedni wstęp do rozmów ze swoimi pociechami na temat życia codziennego, spraw duchowych i innych nurtujących dzieci. Przy wyborze książek dla dzieci szczególnie istotne są dla mnie bezpieczne i bogate w przekazie treści. Takie znajduję w „Paczłorkowych opowiastkach”. Z pełnym przekonaniem polecam lekturę historyjek. To źródło rozrywki dla małych i dużych odbiorców, a także punkt wyjścia do rozmów i wspomnień.

 Edyta Długoń- mama Igora, Niny i maleństwa, które przyjdzie na świat za 4 miesiące

 

Dlaczego Crowdfunding…

To  idealne rozwiązanie dla debiutantów, którzy marzą o zrealizowaniu projektu w sposób przez siebie zaplanowany, bo poświęcili mu mnóstwo energii, czasu i wiedzą, czego chcą. Oczywiście wymaga to odwagi i determinacji, no i trzeba wziąć pod uwagę porażkę. Co istotne, inna forma wydania książki wiąże się z wielomiesięcznym procesem dostosowywania oryginału do wyobrażeń redaktora, wydawnictwa itd. Przy crowdfundingu projekt weryfikują odbiorcy. W przypadku „Paczłorkowych opowiastek” odbiorcy będą najsurowsi ze wszystkich, będą nimi dzieci.

Co z nagrodami…

Wasze wsparcie nagrodzę:

- ciepłym uśmiechem słanym drogą powietrzną i dobrą myślą o Tobie,

- osobistym mailem dziękczynnym,

- specjalnym podziękowaniem na Facebooku "Opowiastek" dla Ciebie - MECENASA KULTURY,

- paczłorkową smyczą, która poza urodą, mieć będą walory użytkowe;), na smyczy zawiesisz klucze, 

- zindywidualizowanym limerykiem o Tobie - podasz mi miejsce zamieszkania
(miejscowość lub ulicę czy dzielnicę), imię i jakąś cechę osobowości, a  napiszę limeryk o Tobie, np.

Pewna rozpisana Maria z Warmii

 swe dzieci opowiastkami karmi

 na kawałki je kraje

do portaw ciut dodaje

dzieci zdrowe są jak rekruci z armii :)

- 14 opowiastkami w formacie mp3 na płycie, bądz przesłanymi mailem,

14 rysunkami do kolorowania dla  dzieci przesłanymi mailem, 

- 14 kolorowymi naklejkami z paczłorkowymi ilustracjami -nakleisz, gdzie chcesz,

własnoręcznie robionym "paczłorkowo-kolażowy" certyfikat "MECENASA KULTURY" z Twoim imieniem i nazwiskiem - do zawieszenia w domu, biurze...

- książką z odręczną osobistą dedykacją oraz audiobookiem lub (w przypadku pośpiechu darczyńcy) PDF książki z odręczną osobistą dedykacją i 14 opowiastkami w formacie mp3 na płycie, bądz mailem,

- warsztatami dla grupy przedszkolnej lub szkolnej Twojego dziecka "Jak napisać bajęczkę o sobie"/"Jak napisać historię o sobie", podczas których zachęcę dzieci do pisania,

- nową opowiastką/bajką przesłaną mailem dla Ciebie, jeśli zechcesz z imionami Twoich domowników,

- umieszczeniem logotypu sponsora na tylnej okładce,

- specjalnymi podziękowaniami w książce.

Nagrody roześlę tuż po zamknięciu procesu finansowania, tj. wszystkie związane z moją osobistą aktywnością będę wysyłać nieprzerwanie aż do zrealizowania „całego pakietu” obietnic, te związane z rozesłaniem książek, tuż po ich wydaniu, czyli najprawdopodobniej w lipcu bądź sierpniu tego roku. 

 

 

 

Wszystkich "Paczłorkowych opowiastek" możecie posłuchać wpisując hasło: paczłorkowe opowiastki na www.youtube.com, bądz klikając w poniższy link:

Playlista Paczłorkowych opowiastek

 

Jeśli projekt otrzyma większe dofinansowanie...

Rozszerzę pulę nagród dla Was i zorganizuję zajęcia warsztatowe dla dzieci w specjalnych ośrodkach szkolno – wychowawczych i przedszkolach. Zajęcia będą opierać się na „Paczłorkowych opowiastkach”- wspólnie z dziećmi będę pisać opowiastkę/historyjkę. Warsztaty uzupełni trening wzmacniający koncentrację u dzieci, który poprowadzi doświadczony trener – specjalista w zakresie neuropedagogiki. Scenariusz zajęć powstał przy udziale, m.in. psychologa i  pedagoga. Fotoreportaż z warsztatów wraz z opisem i wskazówkami dla rodziców, którzy sami w domu będą chcieli podobnie popracować z dziećmi, umieszczę na stronie Paczłorkowych opowiastek na FB. To wszystko będzie miało miejsce, jeśli Wasze dofinansowanie przekroczy 130%.

 

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować....

Napisz na mój profil na FB: PACZŁORKOWE OPOWIASTKI

lub  na e-mail: mariarozycka77@gmail.com

 

Patronatem "Paczłorkowe opowiastki "objeli...

 

 

 wejdź na stronę Stowarzyszenia BAJKA

 

 

wejdź na stronę Fundacja REVITA WARMIA

 wejdź na stronę Warmiolandii

 

 

 

 

 wejdz na stronę Kurier Iławski

 

ZA WSZELKIE WSPARCIE BARDZO DZIĘKUJĘ!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.05.2015 13:01