Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Bruno Ciechowski

Bruno Ciechowski

Warszawa, Polska

Studiuję na kierunku zarządzanie, właśnie rozpoczynam ścieżkę zawodową jako project manager. Należę do organizacji studenckich i aktywnie w nich działam.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

27571 PLN z 22000 PLN

219 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

125%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2020.

Wydanie filmu ''Obywatel Miłość'' na DVD

O projekcie

To nasze drugie spotkanie na PolakPotrafi. 4 lata temu z dużym sukcesem udało nam się zakończyć projekt mający na celu stworzenie i wydanie albumu fotograficznego "Grzegorz Ciechowski - Andrzej Świetlik". Sukcesem nie było jedynie zebranie całej sumy potrzebnej do stworzenia i wydania albumu, ale również pozytywna energia i słowa, które trafiały do nas w trakcie trwania projektu i chwilę po jego zakończeniu. Po wielu pozytywnych wiadomościach i ogromnej dawce motywacji, którą otrzymaliśmy od was – fanów Grzegorza Ciechowskiego, ludzi kultury, miłośników muzyki i fotografii - wracamy z kolejnym ciekawym projektem… ale od początku:

 

 

W 2019 roku powstał bardzo ważny, obowiązkowy dla zainteresowanych życiem i twórczością Grzegorza Ciechowskiego, dokument „Obywatel Miłość”.

 

Moja Mama Ania zdecydowała się opowiedzieć historię trudnej i pięknej miłości z Grzegorzem Ciechowskim, moim Tatą. Kamerę trzymał jej obecny mąż - Wojtek Skrobiszewski. Opowieść ta odkrywa nieznaną część życia Taty i to nie jako muzyka, ale jako człowieka poszukującego zwykłego domowego ciepła. Człowieka, który nie zawahał się zapłacić za nie dużą cenę. Ale podobną, a może wyższą cenę, zapłaciła Mama.

 

 

"Obywatel Miłość” to emocjonalna historia miłości mężczyzny i kobiety nakręcona po prawie dwóch dekadach przez innego mężczyznę kochającego tę samą kobietę.

 

Motto: "Film o pragnieniu i cenie szczęścia Grzegorza Ciechowskiego"

 

 

Po wieloletnim milczeniu Anna opowiada historię miłości i życia z liderem legendarnej Republiki. To bardzo osobisty i emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom. Film jest też swego rodzaju mapą do lepszego zrozumienia twórczości Artysty. Opowiada o kulisach i powodach powstawania wielu piosenek. 

 

Nigdy niepublikowane materiały archiwalne wykorzystane w filmie pokazują Ciechowskiego w nieznanym dotąd świetle. Widzimy Grzegorza jako głowę rodziny, ojca i męża. Wreszcie dzięki tej opowieści możemy lepiej zrozumieć jego życiowe wybory.

 

Film "Obywatel Miłość" jest brakującym elementem w wielkiej układance z napisem "Republika i Ciechowski". Anna była żoną Grzegorza Ciechowskiego, a ich związek zaczął się kiedy ona miała 19 lat, on 31. 

 

Film jest amatorskim debiutem reżyserskim, nie miał budżetu, profesjonalnych sprzętów i wielkiej ekipy, ale od początku miał w sobie Miłość.   

 

 

Po znakomicie przyjętej premierze w Toruniu filmem zainteresowała się Warszawska Szkoła Filmowa, która za sprawą Barbary Pawłowskiej i Macieja Ślesickiego zorganizowała trzy pokazy w stolicy, gromadząc na widowni blisko 700 osób.

 

Film cieszy się ogromnym zainteresowaniem elit kulturalnych i artystycznych. Na widowni można było zobaczyć takie osobistości jak Katarzyna Nosowska, Arkadiusz Jakubik, Mela Koteluk, Joanna Scheuring-Wielgus, Skubas, Cezary Łazarewicz, Tomasz Grewiński/Kayax, Marcel Woźniak, Kasia Kowalska, Beata Stasińska, Ralph Kamiński, Kafka Jaworska, Urszula, Marcel Borowiec, Stanisław Trzciński i wielu innych.  

 

Od czasu warszawskiej premiery film grany był ponad sto razy w kinach studyjnych w Polsce, na Festiwalu Filmu Polskiego w Chicago oraz w kilku irlandzkich miastach. 

 

O filmie mówiono już w stacjach TVN, Canal Plus, TVP2, TVN24, Onet, WP TV, Programach I i III Polskiego Radia, Meloradio, oraz wielu gazetach i pismach kulturalnych.

  

  

Otrzymujemy ogromną ilość zapytań dotyczących dalszych pokazów w Polsce i za granicą. Niestety każdy film ma swoją określoną żywotność kinową. Po półrocznej obecności w repertuarach kin studyjnych musieliśmy ustąpić miejsca premierowym tytułom.

 

Wraz z wydaniem filmu „Obywatel Miłość” na płycie DVD wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom - osób, które nie miały możliwości widzieć go w kinie. Chcielibyśmy dać szansę obejrzenia filmu wszystkim zainteresowanym. 

 

 

Zbieramy na pokrycie kosztów wydania filmu "Obywatel Miłość" na DVD. Chcielibyśmy, aby jakość tego wydania wraz z pięknie zaprojektowaną okładką zadowoliła wszystkich, a płyta była idealnym prezentem dla najbliższych. Jako rodzina Grzegorza dołożymy wszelkich starań, żeby był to produkt na najwyższym poziomie.

 

 

Jeśli osiągniemy 100%, będziesz współtwórcą pięknej pamiątki dedykowanej Obywatelowi Miłość, czyli Grzegorzowi Ciechowskiemu. DVD zostanie wydane z dbałością o wszystkie szczegóły, z estetyczną, dobrej jakości wkładką zawierającą Wasze nazwiska oraz wysokiej jakości zdjęcia.

  

 

Wydanie takiego DVD wraz z projektem okładki i wkładki to koszt 22 tysięcy złotych i taką właśnie kwotę musimy zebrać, aby zrealizować ten projekt. Wierzymy, że z Waszą pomocą to się uda! 

 

 

Jeśli osiągniemy ten próg, zorganizujemy dodatkowy pokaz filmu "Obywatel Miłość". Pokaz specjalny odbędzie się w Toruniu w terminie wcześniej ustalonym i ogłoszonym. Jeśli wpłacisz minimum 70 złotych i osiągniemy ten próg, otrzymasz imienne podwójne zaproszenie na to wydarzenie i osobiście odbierzesz wpis reżysera oraz Anny Skrobiszewskiej na swoim DVD. Dokonamy wszelkich starań, żeby pokaz odbył się w dogodnym dla wszystkich terminie.

 

 

Chcemy iść dalej! Jeśli osiągniemy próg 160%, zorganizujemy pokaz również w jednym z warszawskich kin studyjnych. 

 

Poza pokazem specjalnym chcemy dać wam coś więcej. Jeśli osiągniemy ten budżet, każda osoba, która wsparła projekt kwotą minimum 125 złotych, otrzyma dodatkowo zaproszenie na warszawski pokaz specjalny, a także album „Ciechowski – Świetlik”, który jest owocem pierwszego projektu na stronie PolakPotrafi.pl.

 

 

Jeśli macie jakiekolwiek pytania lub potrzebujecie więcej informacji na temat naszego projektu ślijcie pytania na adres obywatelmilosc@gmail.com . Może obserwować aktualności związane z pracą nad projektem na oficjalnym profilu Obywatela Miłość na Facebooku - Obywatel Miłość 

Media o Twoim projekcie:

Obywatel Miłość. Wzruszający film o Grzegorzu Ciechowskim

www.polskieradio.pl | 2020-02-18

– Jak pokazywałem film \"Obywatel Miłość\" znajomym i widziałem reakcje osób, które znają twórczość mojego Taty, a także tym, które nie znają, nie widziałem różnicy między nimi. Ta historia jest na tyle wiarygodna i intymna, że po prostu wzrusza – ocenia Bruno Ciechowski.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2020 22:10