Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

paukot

paukot

Łódź

Nazywam się Paulina Koterba, od urodzenia jestem mieszkanką Łodzi. Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Łódzkim na kierunku informatyka.Obecnie jestem operatorem wprowadzania danych w prywatnej firmie.Moją prawdziwą pasją jest jednak zamiłowanie do zwierząt, które nie pozwala mi przejść obojętnie wobec coraz częstszych przypadków okrucieństwa, jakiego stają się ofiarami.Dlatego od jakiegoś czasu wciąż szukam sposobów jak im pomóc.Może projekt na tym portalu będzie takim sposobem?

Napisz wiadomość do Projektodawcy

57 PLN z 8263 PLN

5 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.06.2015.

NOAH - pomocnik zwierząt i nie tylko

O projekcie

Nazywam się Paulina Koterba. Jestem zwykłą obywatelką, pracującą na cały etat w prywatnej firmie. Z zawodu jestem operatorem wprowadzania danych ale z zamiłowania wielką miłośniczką zwierząt. Sama posiadam dwa koty, oba tzw. znajdy. Najpierw wystraszone i wygłodzone, teraz szczęśliwe i z pełnymi brzuszkami. Serce mi rośnie kiedy patrzę na nie, jednak kiedy później na zewnątrz widzę cierpienie tych innych, nie chcę się na nie godzić.Dlatego chciałabym aby mój projekt był wyrazem tego sprzeciwu, czymś co mogę w tej sprawie zrobić. Brakiem obojętności. Sama jednak nie posiadam wystarczających środków na zrealizowanie mojego pomysłu. Wierzę, że w wielu ludziach nadal drzemie wrażliwość na krzywdę, a tym bardziej na krzywdę często słabszych i bezbronnych istot jakimi są zwierzęta. Wierzę również w to,że dobro daje niesamowite efekty, w tym niepowtarzalną radość dla pomagającego.

Komunikatem czy też przesłaniem projektu, które kieruję do wszystkich jest więc to, że każdy powinien zachowywać się etycznie wobec zwierząt, nikt nie ma prawa ich krzywdzić ani traktować jak przedmiot, który można wyrzucić gdy się znudzi. To istoty żywe, które czują czasami nawet bardziej niż ludzie. Poza tym chciałabym położyć nacisk na potrzebę adopcji, na to żeby ludzie, którzy chcą sobie sprawić pupilka nie kupowali nowego tylko adoptowali tego,który czeka w schronisku czasem całe swoje życie. Te tzw. przybłędy schroniskowe, których jest mnóstwo, potrafią wspaniale się odwdzięczyć za podarowanie domu – ich wielka miłość jest naprawdę dozgonna.

 

Tutaj również prawdopodobnie jest dobre miejsce na przeproszenie Was za jakość filmów i plików graficznych. Wykonywałam je narzędziami jakimi dysponuję a więc darmowymi i zdaję sobie sprawę, że efekt wizualny nie jest powalający. Proszę Was jednak o skupienie się na przesłaniu projektu, poza tym graficzna oprawa produktu końcowego będzie o wiele lepsza, ponieważ będzie już wykonana profesjonalnymi narzędziami.

Środki uzyskane dzięki Wam zostałyby przeznaczone na wydanie trzech pierwszych numerów redagowanej przeze mnie gazetki o nazwie NOAH. W gazetce tej ukazywałyby się najbardziej aktualne ogłoszenia z Łodzi i okolic, dotyczące potrzebujących zwierząt domowych, głownie kotów bądź psów, chociaż myślę, że i dotyczące innych też by się trafiły. Pisząc potrzebujące zwierzęta domowe mam na myśli zwierzęta czekające na adopcje (często całe życie), zagubione bądź znalezione i również takie, które doznały okrucieństwa od ludzi (tutaj ogłoszenia byłyby dodawane w celu znalezienia oprawcy). Zarówno gazetka jak i umieszczanie ogłoszeń byłoby darmowe. Jak więc gazetka miałaby się ona utrzymać? O tym już w punkcie Ogólna wizja rozwoju projektu.

Oprócz gazetki wszystkie ogłoszenia byłyby (i już są) publikowane na blogu https://notonlyanimalhelper.wordpress.com

NOAH to skrót od:

N-not

O-only

A-animal

H-helper

Dosłownie więc „Nie tylko zwierzęcia wspomożyciel”. Gazetka ma pomagać głównie zwierzętom ale pomoże przecież również właścicielom i innym ludziom, którzy lubią zwierzaki i nie jest im obojętny ich los.   

Naszym Partnerem jest:

Schronisko i Fundacja “Medor” Przyjaciele Bezdomnych Zwierząt

Organizacja Pożytku Publicznego
KRS 0000226639
REGON 473303346
NIP 732-20-15-488

ul. Urocza 9
95-100 Zgierz
woj. Łódzkie
Telefon: +48 506-761-221,  e-mail: schronisko.medor@op.pl

 

Projekt graficzny gazetki i loga wykonany został przez Panią Olgę Szymczak, dzięki jej uprzejmości, chęci do pracy i dobremu sercu :-)

A tutaj kontakt z Panią Olgą:

https://www.facebook.com/olga.szymczak.754

Pomaga w promocji projektu serwis:

Gazetka byłyby czterostronicowa (przynajmniej na razie). Na początek miałaby się ukazywać co dwa tygodnie w mieście Łodzi w nakładzie 10 000 egzemplarzy. Utrzymywałaby się z reklam, które (przynajmniej w początkowym okresie) miałyby bardzo konkurencyjne ceny, pokrywające jednak wszelkie koszty wydania, o czym za chwilę.

Dodatkowym atutem gazetki byłaby możliwość umieszczania ogłoszeń drobnych w różnych kategoriach, również za darmo. Z czasem, mam nadzieję, że jak najkrótszym, spowodowałoby to, że gazetka stałaby się na tyle popularna żeby móc zwiększyć ceny za reklamy a co za tym idzie np. liczbę stron, nakład, częstotliwość wydawania.

Poglądowy wygląd gazetki byłby więc następujący:

Teraz na temat modułów reklamowych (widocznych na obrazkach).

 1. Moduł 1 miałby wymiary 54 x 36 mm. Moduł ten byłby dostępny jedynie na 1 stronie, w liczbie trzech. Cena początkowa to 117 PLN brutto. Dlaczego ta cena jest atrakcyjna? Dla porównania moduł w darmowej gazetce naszemiasto.pl, mający wymiary 49,5 x 35,2 mm w poniedziałkowym wydaniu tej gazetki w mieście Łodzi kosztuje 221 PLN brutto. Wydanie ukazuje się w nakładzie 16 000 egzemplarzy, tak więc NOAH ukazywałaby się w 0,62 części tego nakładu . Gdyby naszemiasto.pl ukazywała się w takim nakładzie jak NOAH to wspomniany moduł kosztowałby 0,62 * 221 PLN, czyli ok. 137 PLN. Tak więc moduł w NOAH, nie dość, że prawie 5 mm szerszy (a wierzcie mi, że to w grafice ma znaczenie), to jeszcze tańszy o 20 PLN.
 2. Moduł 2 miałby wymiary 47 x 36 mm i byłby dostępny na pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej stronie.
 • Na pierwszej stronie kosztowałby 110 PLN brutto i byłby tam dostępny w liczbie czterech. Dla porównania można zastosować ten sam moduł z gazetki naszemiasto.pl. Tym razem cena więc jest 27 PLN mniejsza przy właściwie takiej samej powierzchni reklamowej.
 • Na drugiej stronie kosztowałby 70 PLN brutto i byłby dostępny w liczbie siedmiu. Znów bierzemy pod uwagę moduł z naszemiasto.pl  49,5 x 35,2 mm, który na drugiej stronie kosztuje 139 PLN brutto. Po zredukowaniu nakładu a więc 0,62 x 139 kosztowałby ok. 86 PLN. Tak więc i tutaj jest korzyść na cenie.
 • Na stronie trzeciej moduł kosztowałby 56 brutto PLN i również byłby dostępny w liczbie siedmiu. To również jest taniej niż przy module w naszemiasto.pl (mówimy ciągle o tym samym, o wymiarach 49,5 x 35,2 mm), który na trzeciej stronie kosztuje 112,50 PLN a przy zmniejszeniu nakładu kosztowałby ok. 69 PLN.
 • Na czwartej stronie moduł kosztowałby 60 brutto i dostępny byłby w liczbie sześciu. Moduł, do którego porównujemy na ostatniej stronie naszemiasto.pl kosztuje 117 PLN brutto a po redukcji nakładu kosztowałby ok. 72 PLN. Tak więc tutaj również reklamodawca miałby korzyść.

3. Moduł 3 miałby 36 x 47 mm i byłby dostępny na drugiej i trzeciej stronie.

 • Ponieważ moduł ten jest właściwie modułem drugim, tylko, że odwróconym, na drugiej stronie kosztowałby tak samo jak on czyli 70 PLN brutto. Byłby tam dostępny w liczbie trzech.
 • Analogicznie więc na stronie trzeciej kosztowałby 56 brutto i byłby dostępny w liczbie trzech.

Po dodaniu cen wszystkich modułów a więc:

3 * 117 +4*110 + 7* 70 + 7* 56 + 6*60 + 3*70 + 3*56

mamy 2411 PLN brutto. To pokrywa koszty jednego wydania gazetki, wynoszące około 2400 PLN brutto (dokładne wyliczenie kosztów w części Dlaczego taka kwota?).

Tutaj muszę dodać uwagę, że ponieważ nie zamierzam otwierać działalności gospodarczej, wszelkie reklamy byłyby na zasadzie podpisania umowy-zlecenie i wystawienia rachunku. Rekompensując brak możliwości odliczenia VAT-u w przypadku firm, które rozliczają się na podstawie tego podatku, umieszczałabym taką samą reklamę jak wykupiona przez nie, na blogu: https://notonlyanimalhelper.wordpress.com (strona O blogu), na okres dwóch miesięcy. Myślę, że to korzystne zadośćuczynienie. 

Gazetka po wydaniu zostałaby rozdana przechodniom bezpośrednio do rąk w trzech najbardziej uczęszczanych miejscach w mieście Łodzi. Ten sposób dla debiutującej gazetki uważam za najlepszy - wtedy najmniej będzie egzemplarzy, które nawet nie przeczytane wylądują w koszu (nie tak jak w przypadku roznoszenia gazetek do skrzynek pocztowych).Kolpolterom podkreśliłabym,żeby wybierali głównie ludzi w wieku roboczym, czyli w wieku 20 – 60 lat. Osobom młodszym niż ten przedział może być trudno decydować a  starszym adoptować zwierzęta – sami muszą najpierw się cieszyć w miarę dobrym zdrowiem a nie zawsze tak jest. 

Obecnie wiele jest stron internetowych – blogów, for, fanpage-ów o problemach zwierząt. Ale uważam, że im więcej się o tym pisze, mówi, śpiewa, maluje, tym lepiej. Poza tym jednak w tym wypadku wersja papierowa góruje nad elektroniczną – nie da się jej tak łatwo usunąć sprzed oczu. Nawet jeśli się ją gdzieś odłoży na stół czy szafkę, to jest duża szansa, że jeszcze nie raz rzuci się w oczy i nie da o sobie zapomnieć tak łatwo. Nawet jak ktoś będzie chciał ją wyrzucić to będzie musiał na nią spojrzeć jeszcze chociaż raz. Tymczasem stronę można zamknąć jednym kliknięciem myszki i nie wrócić do niej wcale. 

 • Najtańsza oferta jaką udało mi się znaleźć dotycząca druku 10 000 egzemplarzy arkusza A3 łamane na A4, przy dopuszczalnej jakości to 1300 PLN netto, co daje 1599 PLN brutto.
 • Z kolei najtańsza oferta rozprowadzenia gazetki o takim nakładzie do rąk własnych (są oczywiście tańsze sposoby ale tłumaczyłam już dlaczego uważam ten sposób za najlepszy) to 787,20 brutto.

To wszystko po dodaniu razy trzy, ponieważ chciałabym wydać trzy numery czyli koszt 7158,60 PLN.

 • Koszty zarejestrowania czasopisma w kwocie 40 PLN
 • Znaczki i koperty na wysłanie egzemplarza pierwszego wydania do około 150 potencjalnych klientów – założyłam kwotę 292 PLN, ponieważ inaczej nie mogłam zredukować nagród
 • Opłaty dla serwisu - 577,13 PLN
 • Prowizja Transferuj.pl  -194,98 PLN
 • Razem 8263,71 PLN.

Na razie nie śmiem myśleć, że ufundowanie projektu przekroczy kwotę podstawową więc nie zamieszczam progów. Jeśli jednak zostanie ona przekroczona, na bieżąco poinformuję na co przeznaczę nadwyżkę.

Około 150 numerów każdego wydania przeznaczę na rozesłanie do najbardziej znanych w Łodzi weterynarzy, sklepów zoologicznych, psich fryzjerów i wszelkich innych związanych z tematyką zwierząt. Będę również energicznie reklamować bloga http://notonlyanimalhelper.wordpress.com, na którym będzie szeroka informacja o wydawanej NOAH, oprócz tego obowiązkowa promocja zarówno gazetki jak i bloga na facebook-u, youtube, twitterze, na forach i stronach o odpowiedniej tematyce.

Nagrody w postaci gadżetów zostałyby zamówione zaraz po zakończeniu projektu i skontaktowaniu się ze wspierającymi (np. w sprawie numeru koszulki). Ich realne otrzymanie przez wspierających zależne byłoby od terminu docierania paczek, który myślę, że nie przekroczyłby tygodnia.

A oto wstępne wizualizacje tych nagród:

Natomiast nagrody w postaci wpisów zostałyby zrealizowane w momencie wydawania gazetki. Każdy wpis będzie musiał zostać przesłany w postaci pliku graficznego co najmniej trzy dni przed wysłaniem projektu gazetki do firmy drukarskiej. O szczegółowych parametrach (dopuszczalnych plikach, rozmiarach itp.) wspierający zostaną powiadomieni od razu po ustaleniu ich z firmą drukarską.

Pamiętajcie,że wpisy będą również na blogu:  http://notonlyanimalhelper.wordpress.com.

W pierwszym wydaniu gazetki, jako, że nie będzie jeszcze będzie ogłoszeń prywatnych, Sponsor będzie mógł zamieścić dowolny wpis na powierzchni na ostatniej stronie gazetki o wymiarach około 125 x 200 mm. Opcja takiej nagrody została również dodana.

Zachęcam do wspierania i odbierania nagród!

Kontakt ze mną:

     

 paulinakot78

Fanpage bloga:  

W razie potrzeby telefon podam wspierającym.

Dziękuję za wsparcie projektu!

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.06.2015 19:07