Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody SALAMANDRA

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody SALAMANDRA

Poznań

Jedna z najaktywniejszych polskich organizacji przyrodniczych, założona w 1993 r. przez biologów-pasjonatów. Działamy profesjonalnie i skutecznie. Jesteśmy znani np. z ochrony nietoperzy, ptaków, przywrócenia Polsce susła moręgowanego. Prowadzimy kampanie edukacyjne i staramy się wpływać na kształt i przestrzeganie prawa ochrony przyrody. Gorąco polecamy nasz Magazyn Przyrodniczy SALAMANDRA. Od kilku lat wychodzimy z naszymi działaniami także poza granice kraju, np. prowadząc międzynarodowe projekty dla ochrony dzikiej przyrody.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3969 PLN z 3500 PLN

43 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.02.2015.

Poznajmy nietoperze okolic Jeziora Wiktorii w Afryce

RSS

Wyprawa dobiega końca Dodano 22.03.2015, godz. 8:30

Trzy tygodnie minęły jak z bicza strzelił. Jesteśmy w drodze powrotnej. Opóźnieni o jeden dzień i podzieleni na różne samoloty (z powodu strajku w kenijskich liniach lotniczych), ale po pobycie w Afryce takie drobne niedogodności wydają się oczywiste i całkowicie nieistotne.
Wyprawa okazała się bardzo udana! Zdołaliśmy odłowić, pomierzyć, obfotografować i ponagrywać przedstawicieli co najmniej 36 gatunków nietoperzy, czyli ok. 1/3 znanej kenijskiej fauny tych ssaków. Co prawda nie znaleźliśmy taksonów zupełnie nowych, ale potwierdziliśmy występowanie co najmniej dwóch gatunków, które do tej pory były z tego kraju znane tylko z pojedynczych stwierdzeń. Dla kilku gatunków przesunęliśmy znany zasięg ich występowania o kilkaset kilometrów. Dobry okazał się także wybór marca na wyprawę - do tej pory nie prowadzono w Kenii w tym czasie takich badań, a potwierdziło się, że także tu występuje znacząca różnica w rozmieszczeniu nietoperzy zależnie od pory roku i pogody.
Teraz czeka nas obróbka zgromadzonych danych, nagrań i zdjęć. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym wyprawa była możliwa w takim kształcie. Do podziękowań przyłączają się koledzy z Kenii, którym przekazaliśmy m.in. zakupiony z darowizn sprzęt.

Dzieujemy i lecimy! Dodano 27.02.2015, godz. 16:55

Dziękujemy Wszystkim, którzy zdecydowali się wesprzeć naszą ekspedycję! Pozdrawiamy z lotniska - nasz samolot startuje za 6 minut.
Po powrocie poinformujemy o wynikach.

Udało się! Dodano 26.02.2015, godz. 9:33

BARDZO DZIĘKUJEMY Wszystkim, którzy do tej pory zadeklarowali wsparcie! Polscy miłośnicy przyrody pokazali, że są gotowi wspierać ochronę nieznanych nietoperzy w odległej Afryce - jesteśmy wzruszeniu i podekscytowani. Jutro start! Oczywiście wszelkie dodatkowe wsparcie bardzo się przyda - już pojawiają się niespodziewane koszty... :)

6 na 6 Dodano 25.02.2015, godz. 21:44

Zostało już tylko 6% czasu zbiórki i 6% kwoty do uzyskania niezbędnego minimum! Od trzech tygodni deklaracje wsparcia napływają mniej więcej "łeb w łeb" z upływającym czasem. Jesteśmy pełni optymizmu, więc podstawowy sprzęt już zamówiliśmy... A może uda się przekroczyć minimum i jeszcze coś dokupić??? :)

Półmetek Dodano 16.02.2015, godz. 15:32

Właśnie minęło 50% czasu naszej zbiórki. W tym okresie udało się na Polakpotrafi.pl uzyskać deklaracje 44,3% niezbędnej kwoty. Czy przez kolejne półtora tygodnia uda się zebrać brakujące 55,7%? Liczymy że tak, ale prosimy o pomoc w upowszechnianiu informacji o zbiórce na tę ekspedycją wśród znajomych miłośników przyrody.

Zniżka na zakup sprzętu Dodano 13.02.2015, godz. 19:46

Firma ECOTONE - najlepszy polski dystrybutor sprzętu do badania nietoperzy, w tym niezrównanych sieci chiropterologicznych, zaoferował nam znaczące zniżki. Dzięki temu za zebrane środki będziemy mogli kupić znacznie więcej. Dziękujemy!

Dobry początek Dodano 05.02.2015, godz. 18:06

Minęła pierwsza doba zbiórki. Stanowi ona 4,35% jej czasu. Udało się zebrać 11,7% wymaganej kwoty. Dziękujemy! Oby tak dalej :)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.02.2015 13:01