Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Łukasz Grajewski

Łukasz Grajewski

Warszawa

Łukasz Grajewski - ur. 1985. Socjolog, absolwent Studium Europy Wschodniej UW. Pracuje w administracji publicznej, w wolnych chwilach zaangażowany w międzynarodowe działania edukacyjne i kulturalne. Współtwórca i redaktor portalu Eastbook.eu. Autor książki "Lekcje Niemieckiego. Refleksje i rozmowy o naszych zachodnich sąsiadach" wydanej za pomocą crowdfundingu: lekcjeniemieckiego.eu

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5321 PLN z 5000 PLN

117 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.12.2013.

Lekcje Niemieckiego

Książka "moja", czy "nasza"?

Dodano 09.11.2013, godz. 11:59

Pascal! A dokładniej fragment jego „Myśli” spisanych w połowie XVII wieku:

"Niektórzy autorowie mówiąc o swoich dziełach powiadają: Moja książka, mój komentarz, moja historia itd. Trąci to mieszczuchem, który mając kamieniczynę, ciągle ma pełno "u mnie" w gębie. Lepiej by rzekli: Nasza książka, nasz komentarz, nasza historia itd. - zważywszy, iż zazwyczaj jest w tym o wiele więcej cudzego niż ich własnego."

Widać Pascal lepiej rozumiał ideę crowdfundingu niż ja. No bo co się składa na proces wydania „Lekcji niemieckiego”? Pieniądze i rady wpłacających, wiedza i opinie rozmówców, kunszt grafików z Lisy Studio. Mogę sobie co najwyżej przypiąć metkę redaktora, a i tym tytułem trzeba by obdzielić jeszcze kilka osób, które non stop doradzają kolejne lektury i rozmówców. Tak więc przyznaję się do bycia „mieszczuchem”. Szczęśliwie Pascal zadziałał, jak zimny prysznic.

Dziękuję wszystkim współwydawcom za wpłaty, a pozostałych zainteresowanych proszę o wsparcie publikacji. Od przyszłego tygodnia zaczynam przeprowadzanie wywiadów, więc przed każdym spotkaniem będę wrzucał stosowną informację na swoim Facebooku i Twitterze, tak żeby każdy mógł zaproponować swój wątek lub pytanie.

Pozdrawiam :)
Łukasz

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.12.2013 18:06