Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Stowarzyszenie Lepszy Świat

Stowarzyszenie Lepszy Świat

Poznań

Stowarzyszenie “Lepszy Świat” działa w Poznaniu już od 11 lat. Zajmuje się pomocą społeczną, edukacją i promocją wolontariatu. Wspiera oddolne inicjatywy i angażuje społeczność lokalną do działania. Promuje międzynarodową i społeczną solidarność, prawa człowieka i zrównoważony rozwój.

Więcej informacji na: www.lepszyswiat.org.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

102172 PLN z 100000 PLN

782 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.10.2015.

Budujemy szkołę w Nepalu

RSS

Podsumowanie działań - raport Dodano 11.09.2017, godz. 22:36

Szanowni Państwo!

 

Po dwóch latach ciężkiej, wolontarystycznej pracy wybudowaliśmy w w Bakrang 6, dużą, kolorową, a przede wszystkim solidną i wytrzymałą szkołę! Uczniowie przenieśli się z tymczasowej szkoły do pięknego i solidnego budynku. Dziękujemy za wsparcie wszystkim, którzy uwierzyli w powodzenie akcji i dołożyli cegłę do odbudowy szkoły. 

 

Zachęcamy do zapoznania się z raportem, który zawiera opisy etapów budowy szkoły, sprawozdanie finansowe oraz relację fotograficzną z prowadzonych prac. Pełne sprawozdanie na stronie: http://lepszyswiat.org.pl/wp-content/uploads/2015/04/raport_budowa_szkoly_w_nepalu.pdf

Przygotowaliśmy również krótki reportaż z działań: https://www.youtube.com/watch?v=fF8Diks_6GU

Bieżące relacje Sylwii Jędernalik z placu budowy można śledzić na stronie: www.uprowadzonadonepalu.pl 

 

Ponadto we wtorek (12.09.) na Canal+ Discavery o 21:40 w ramach cyklu "Dla siebie, dla świata" będzie można zobaczyć reportaż poświęcony budowie szkoły w Nepalu.

Dodano: 06.05.2019, 10:57
  Ula
Ula
Dacie znać jak się ma nasza szkoła? :)
Dodano: 14.09.2017, 10:54
  danama
danama
Wzruszenie i podziw ogromne... Trudno krótko skomentować ogrom wiary i wysiłku, Waszych starań, walki z przeciwnościami, ciężkiej fizycznej pracy, decyzji o zepchnięciu życia prywatnego na drugi plan.
Dzięki Wam świat jest lepszy. Dziękuję. Podziwiam. Szanuję.

Kolejny etap budowy szkoły Dodano 07.03.2017, godz. 18:50

Najnowsze informacje od Sylwii i Macieja z Nepalu: „W ostatnim czasie sale na piętrze zyskały wszystkie filary i niemal wszystkie mury! Co za widok! Ponadto na piętrze wstawione są już wszystkie ramy do okien i drzwi, na połowie budynku pracownicy układają szalunki przygotowujące do kolejnej, ostatniej już wylewki, a w pierwszej sali na parterze rozpoczęli tynkowanie sufitów i ścian! Niemal natychmiastowo musimy rozprawić się z parterowa elektryka (łączenie rurek i przeciąganie kabli), by pracownicy mogli dalej tynkować. Dzieje się, dzieje! Tak wiele decyzji, tak wiele spraw, tak wiele potrzeb, tak wiele dylematów, tak mało czasu - a głowy tylko dwie. Działamy!” Wpis z najnowszymi informacjami oraz zdjęciami na stronie: http://www.uprowadzonadonepalu.pl/2017/03/o-wylewce-intensywnej-podrozy-po.html. Zachęcamy do lektury!
Dodano: 07.03.2017, 19:04
  Żaneta Charkiewicz-stawska

Budowa szkoły trwa! Dodano 24.12.2016, godz. 13:53

W ten szczególny dzień jesteśmy myślami w Nepalu z naszą dwójką przyjaciół. Oto podsumowanie ostatnich dwóch miesięcy - prosto z placu budowy szkoły.

Sylwia i Maciej od listopada 2016 przebywają znów w Nepalu, gdzie tym razem z sukcesem prowadzą budowę szkoły dla 300 uczniów! Szkoła o powierzchni 600m2 będzie składać się z 2 poziomów, tarasu i 8 sal lekcyjnych.

W pierwszym etapie budowy Sylwia i Maciej podpisali umowę z firmą wykonawczą. W przeciągu miesiąca wykopane zostały fundamenty, w których stanęły 33 filary z prętów metalowych, połączone ze sobą dolnymi wiązaniami. W tym czasie konstrukcja ta została także wylana zaprawą betonową. Obecnie ukończone zostało przygotowywanie ściany z cegieł między wiązaniami, a pracownicy rozpoczynają konstruowanie wiązań górnych. Po tym etapie całość fundamentów zostanie wylana zaprawą betonową i ukończony zostanie najbardziej czasochłonny i najtrudniejszy do wykonania poziom "0" szkoły!

Według planu budowa szkoły ukończymy w maju 2017 roku.

Zdjęcia z budowy: http://lepszyswiat.org.pl/aktualnosci/budowa-szkoly-trwa/. O bieżących działaniach i budowie szkoły w Bakrang-6 można przeczytać na blogu Sylwii www.uprowadzonadonepalu.pl. Zachęcamy do lektury!
Dodano: 15.01.2017, 12:05
  Ula
Ula
trzymam dalej kciuki

Kolejny etap budowy - wracamy po przerwie Dodano 25.10.2016, godz. 14:36

Namaste!
Sezon deszczowy w Nepalu dobiega końca. Nasi wolontariusze, Sylwia Jędernalik i Maciej Pastwa, już 1 listopada ponownie wylatują do Nepalu, aby dokończyć budowę szkoły w wiosce Bakrang-6.
Podczas poprzedniego pobytu Sylwia z Maciejem, uderzając od drzwi do drzwi urzędów i ministerstw, walczyli z nepalską biurokracją. Dopiero po 169 dniach zdobyli wszystkie potrzebne pozwolenia i w maju bieżącego roku rozpoczęli budowę szkoły. Niestety ciężka sytuacja ekonomiczna Nepalu oraz ulewne deszcze zapowiadające zbliżający się monsun uniemożliwiły prowadzenie prac budowlanych. Wolontariusze na czas pory deszczowej wrócili zatem do Polski, by już za dwa tygodnie ponownie wylecieć do Nepalu i dokończyć budowę. Nie da się ukryć – nepalska biurokracja przesunęła nasz projekt w czasie. My się jednak nie poddajemy! Choć z rocznym opóźnieniem, szkoła w wiosce Bakrang-6 na pewno stanie! Czeka na nią aż 300 uczniów, którzy obecnie uczą się w tymczasowych barakach zbudowanych z belek i blachy falistej. Nepalskie dzieciaki już nie mogą się doczekać pierwszych lekcji w nowej szkole :)

Sylwia z Maciejem w Nepalu przebywali wyłącznie za własne, prywatne fundusze. Tym razem oczywiście też tak będzie! Jesteśmy wolontariuszami i wszystkie przekazane przez Was środki trafiają bezpośrednio na odbudowę szkoły w Bakrang-6.

Drodzy wspierający! W trakcie bieżącego roku wysyłaliśmy nagrody za wsparcie projektu „Budujemy szkołę w Nepalu”. Chcemy się upewnić, że wszyscy z Was otrzymali swoje nagrody. Jeśli ktoś z Was wyraził chęć odbioru nagrody, ale jej nie otrzymał – prosimy o kontakt mailowy na adres: stowarzyszenie@lepszyswiat.org.pl.
Trzymajcie kciuki za budowę szkoły i śledźcie bieżące działania na blogu Sylwii www.uprowadzonadonepalu.pl (tam też znajdziecie opis całego uprzedniego pobytu w Nepalu)
Poniżej znajduje się fotorelacja z Nepalu wykonana przez Sylwię i Macieja: http://bit.ly/2fb4unr
Dodano: 25.10.2016, 15:57
  slomka46
slomka46
Witam!

Wpłaciłem na Budowę szkoły w Nepalu ale dotychczas nie otrzymałem żadnego mejla ani oryginalnej flagi Nepalu.
A szkoda!

Pozdrawiam
Bogdan

Mamy zgodę - ruszamy z budową! Dodano 04.05.2016, godz. 9:18

Drodzy,
Z ogromną radością pragniemy poinformować, iż w dniu 29.04.2016r., po ponad pięciu miesiącach oczekiwania i walki z nepalską biurokracją, otrzymaliśmy zgodę na budowę szkoły w wiosce Bakrang-6 w dystrykcie Gorkha!
Jesteśmy szczęśliwi i podekscytowani. Chce nam się krzyczeć: "Udało się! Teraz czas na budowę!"
Więcej informacji na blogu! http://www.uprowadzonadonepalu.pl/2016/04/mamy-zgode.html
Pozdrawiamy Was gorąco! Maciej i Sylwia
Dodano: 06.05.2016, 8:40
  Alicja Mojko
Alicja Mojko
wspaniale!!! (y)
Dodano: 05.05.2016, 11:36
  zofmal13
zofmal13
trzymam kciuki !!! Powodzenia !!!

Nowe wieści! Dodano 22.03.2016, godz. 12:41

Cuda się zdarzają! Po ponad 4 miesiącach otrzymaliśmy zgodę z Ministerstwa Edukacji w Nepalu na budowę szkoły. Prawdopodobnie nie oznacza to jednak, że możemy nareszcie rozpocząć budowę, ponieważ nie mamy pewności, czy projekt naszej szkoły zostanie ostatecznie zatwierdzony. Wedle Nepalskiej tradycji, z którą stykamy się każdego dnia, nikt nie wie na czym tak naprawdę stoimy. Jutro całą sprawę jedziemy wyjaśnić do Departamentu Edukacji w Gorkha. Trzymajcie kciuki, bo nasze dłonie odmawiają już posłuszeństwa.
Dziś w Nepalu wielkie święto Holi. Na ulicach wszyscy obsypują się kolorowymi proszkami. Z tej okazji życzymy Wam Happy Holi!
:)
www.uprowadzonadonepalu.pl
Dodano: 25.03.2016, 8:11
  Alicja Mojko
Alicja Mojko
wspaniale!!!
Dodano: 22.03.2016, 13:15
  Jakub Sobczak
Jakub Sobczak
Gratulacje! :))) Czekamy na kolejne wieści!

Wieści z Nepalu: walczymy o zgodę! Dodano 18.03.2016, godz. 23:50

Za nami kolejne tygodnie w Nepalu. W sprawie naszego projektu wciąż niewiele się zmieniło, jednak w dalszym ciągu walczymy o zgodę i nie odpuszczamy. Mimo zwątpienia - nie poddajemy się.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi informacjami na blogu. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch tygodni okaże się, jaki będzie nasz dalszy los.

Pozdrawiamy serdecznie z upalnego Nepalu, gdzie w ciągu dnia temperatura dochodzi już do 27 stopni.

Zajrzyjcie:
http://www.uprowadzonadonepalu.pl/2016/03/walczymy-o-zgode.html

Co dalej? Dodano 15.03.2016, godz. 23:10

Pewnie wielu z Was zastanawia się co dalej z naszym projektem. Co słychać u Macieja i Sylwii, i jak wygląda sytuacja na miejscu. Do tej pory Sylwia informowała o wszystkim na swoim blogu www.uprowadzonadonepalu.pl. Chcielibyśmy przedstawić Wam chronologicznie, jakie działania zostały już podjęte w czasie projektu.
Pod tym linkiem znajduje się raport z dotychczasowych działań: http://lepszyswiat.org.pl/aktualnosci/nepal-raport-z-dotychczasowych-dzialan/
Koniec rozmowy na czacie

Działamy... Dodano 02.03.2016, godz. 10:39

Hej, hej!
Pomimo ciszy w eterze nadal działamy! Wiele się wydarzyło u naszych wolontariuszy w Nepalu. Dlaczego musieli wyruszyć do Delhi? Czemu budowa szkoły przesuwa się w czasie? Jakie panują tam warunki? O tym i wielu innych przydatnych informacjach dowiecie się z blogu Sylwii:
http://www.uprowadzonadonepalu.pl/2016/03/ostatni-tydzien-w-indiach-i-wielkie.html
Kolejne informacje już niedługo!
Dodano: 11.03.2016, 9:42
  agata m.
agata m.
Życzę powodzenia. mam nadzieję, że uda się wybudować w końcu tą szkołę. Czasem jednak też się zastanawiam, czy uszczęśliwianie ich "na siłę" ma sens.

Udało się!! Dodano 01.10.2015, godz. 10:14

Każdy z Was dorzucił cegłę do budowy szkoły w Nepalu! Wspólnie zrobiliśmy coś niesamowitego! Uzbieraliśmy 100 % na Polak Potrafił, Maciej Pastwa sprzedał swoje mieszkanie, w skrócie: mamy fundusze na rozpoczęcie budowy szkoły!
Ostatnie dwa miesiące były absolutnie wyjątkowe, a Wasze wsparcie odczuwaliśmy na każdym kroku: w rozmowach, w mailach, na naszych stoiskach, w przybywających "cegłach" na Polak Potrafi i koncie bankowym.
Jeden etap za nami, rozpoczynamy kolejny. Równie wyjątkowy. Na początku listopada Maciej i Sylwia jadą do Bakrang-6 budować szkołę.
Śledźcie nasze działania i relacje oraz wypatrujcie nagród :) Czujemy, że to dopiero początek niesamowitej historii :)
DZIĘKUJEMY od całej ekipy Stowarzyszenia "Lepszy Świat": Maciej, Ania, Sylwia, Kasia, Paulina.
Dodano: 02.10.2015, 6:30
  marc.kucharski.mk
marc.kucharski.mk
Wiedzieliśmy ze się uda, pozytywna energia dopływała z każdego zakątka Świata. GRATULACJE i Brawo - dobra robota. No i do DZIEŁA. Pozdrawiamy.
Dodano: 01.10.2015, 17:47
  izabelamaria.stefaniak
izabelamaria.stefaniak
Super! Bardzo serdecznie gratuluję! i z serca życze serdeczności!!!
Dodano: 01.10.2015, 12:11
  mirek66
mirek66
Byłem w Nepalu 2 miesiące przed trzęsieniem. I napiszę tylko - warto tym ludziom pomóc.

Ostatnie godziny! Dodano 30.09.2015, godz. 19:31

Wow!

Jesteście niesamowici - zostało zaledwie trochę nieco ponad 5 tys. do zebrania

Czujemy w kościach, że będzie dobrze! :D

Dziękujemy!
Dodano: 01.10.2015, 9:57
  Paweł Warachowski
Paweł Warachowski
I już ponad 101.000 złotych, GRATULACJE!! ;)
Dodano: 01.10.2015, 9:32
  j.markowski
j.markowski
Super, że się udało:)
Dodano: 30.09.2015, 20:26
  Jakub Sobczak
Jakub Sobczak
Ja tez trzymam kciuki! Chyba dorzucę jeszcze kilka cegieł! Ciekawe czyja wpłata przekroczy 100 000 zł :-)

Wielkie odliczanie! 7 Dodano 24.09.2015, godz. 20:31

Namaste!

Został tydzień do końca zbiórki! Dużo się działo w ciągu ostatnich dni. Dużo miłych spotkań, wywiadów w mediach, wiadomości i sporo wpłat!

Dziękujemy Wam za to zaangażowanie bo bez Was cała ta akcja nie miała by sensu. Dołączają kolejni ludzie i rośniemy w siłę!

Na finiszu jednak potrzebujemy jeszcze Waszego wsparcia - przekazuje informację o akcji w świat! Pozostało nam do zebranie nieco ponad 30 tys.

Przekazujcie informacje znajomym!
Mobilizujemy siły! :D


Nowi wspierający! Dodano 09.09.2015, godz. 14:42

Sound’n’Grace – polski chór wykonujący muzykę gospel. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. Powstał z inicjatywy Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego, w jego skład wchodzi obecnie ponad 20 wokalistów.
Dodano: 09.09.2015, 14:43
Stowarzyszenie Lepszy Świat
Stowarzyszenie Lepszy Świat
i oczywiście link ;)

https://www.youtube.com/watch?v=tMh-k39nv_A

Kulturalne wsparcie dla Nepalu Dodano 02.09.2015, godz. 22:39

Do grona osób, które popierają nasze działania, promują je i trzymają za nas kciuki dołączyły kolejne. Tym razem sporo wsparcia muzycznego:

1.Dagadana- Daga i Dana jako reprezentantki całego zespołu bardzo kreatywnie podeszły do tematu - polecamy uwadze filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=drnEwmXuiSI

2. Voo Voo - Zespół legenda, zespół z ogromną klasą i otwartym sercem. Od Panów do pozyskania są projektowe cegły z autografami całego zespołu.

3. Strachy na Lachy - Energia bijąca od Panów jest niesamowita. :)
Zespół Strachy na Lachy przekazał dla darczyńców portalu Polak Potrafi specjalną nagrodę - cegłę z logiem akcji \"Budujemy szkołę w Nepalu\" wraz z autografami członków zespołu.

Miło nam, że tyle dobrych słów i tyle gestów wsparcia dookoła nas.

Wy też możecie nas wesprzeć np. mówiąc znajomym o akcji, wrzucając informacje np. na FB. To dla nas bardzo ważne, bo czasu coraz mniej a czasu coraz mniej.

Namaste!

Nowe nagrody! :) Dodano 24.08.2015, godz. 23:38

Namaste!

Jeśli nie śledzicie nas bardzo uważnie to spieszymy z informacjami, że pojawiły się nowe nagrody:

Dla spragnionych wiedzy - wejściówki do muzeum Fiedlera: 10 x 40 zł
Dla szperaczy nowych doznań muzycznych- płyty od AINU: 15 x 50 zł
Dla poszukiwaczy inspiracji do podróży - książka "Wyspa szczęściwych dzieci" Ludwińskiego: 8 x 75 zł
Dla tych, co lubią łączyć przyjemności, rozrywkę i pomaganie - obiad z ekipą Eski: 4 x 350 zł

A na deser filmik od Panów z Radia Eska:

https://www.youtube.com/watch?v=Zko6SF0IhfE

Ps. udostępniajcie nas światu w dalszym ciągu - jeszcze sporo cegieł do zebrania a czas ucieka. Ale wspólnie damy radę - bo jak nie my to kto? ;)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.10.2015 11:11