Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Andrzej Przemysław Urbański

Andrzej Przemysław Urbański

Poznań

Jestem wykładowcą informatyki na Politechnice Poznańskiej. Szczególnie pasjonuje mnie wymyślanie tematów prac dyplomowych i ich prowadzenie. Moje hobby polega na pisaniu, zwłaszcza dla dzieci, i przekazywaniu w ten sposób wiedzy ścisłej z motywacją do jej zdobywania. Publikowałem w elementarzach i pisemkach dziecięcych. Napisałem kilkanaście tekstów piosenek.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2033 PLN z 2000 PLN

37 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.12.2016.

Naukowa Gwiazdka w Domu Dziecka

O projekcie

18 grudnia 2016 udało się przekroczyć 100%

3 grudnia przekroczyliśmy 3/4 wsparcia. Pozostała już tylko jedna ćwiartka. Damy radę!

28 listopada - przekroczyliśmy 50% wsparcia

17 listopada - Z przewodniczącą Koła Upowszechniania Programowania wystąpiliśmy w Poranku Wielkopolskiej Telewizji Kablowej http://wtkplay.pl/video-id-29167-naukowa_gwiazdka_w_domu_dziecka

5 listopada - kończymy dzień z 21% wsparcia

4 listopada 9:05 - Osiągnęliśmy 2% wsparcia

4 listopada 00:55 - Pierwsze wsparcie projektu

3 listopada 18:00 - Projekt został uruchomiony

"Naukowa Gwiazdka w Domu Dziecka" to pomysł na atrakcyjne i pożyteczne spędzenie czasu przez wychowanków poznańskich domów dziecka.

W tę Gwiazdkę opowiemy im jak sondą stratosferyczną można badać niski kosmos oraz zorganizujemy "Zawody balonowe" by zbadali nośność baloników.

Zaletą "Zawodów balonowych" jest, że to dosyć prosta konkurencja nie wymagająca wielkiej wiedzy ani żmudnych obliczeń. Ponadto do jej przeprowdzenia nie są potrzebne drogie i skomplikowane urządzenia. Puszczanie baloników powinno zabawić dzieci dając im dużo nieskrępowanej radości. Mamy też nadzieję, że trochę oswoimy ich przez to z głównym tematem zainteresowań naszego Koła - programowaniem zwłaszcza robotów.

  Politechnika Poznańska wspiera domy dziecka w zakresie wiedzy 
ścisłej. Zajmuje się tym Koło Upowszechniania Programowania, które powstało na gruncie powodzenia naszego zeszłorocznego projektu
https://polakpotrafi.pl/projekt/zbudowac-robota Studenci odwiedzają domy dziecka z robotami i przeprowadzają zajęcia o tym jak je konstruować i programować. 

Zaproponowana zabawa w "Zawody balonowe" nie ma to oczywiście wiele wspólnego z programowaniem i robotami, ale może zachęci tych którzy jeszcze nie uczestniczą w zajęciach do przyłączenia się stanowiąc obietnicę dobrej i łatwej zabawy ze studentami politechniki.

 Pod szumną nazwą "Zawody balonowe"
 ukryliśmy dosyć prostą ale chyba atrakcyjną zabawę z elementem współzawodnictwa.

Każde z dzieci otrzyma po kilka baloników (powiedzmy pięć), sznurek do przywiązywania ładunku oraz dostęp do ciężarków służących do uformowania tegoż ładunku.

Ich zadaniem będzie skomponowanie możliwie jak największego ładunku, który jednak zwykły balonik napełniony helem będzie w stanie wynieść
 aż pod sam sufit sali gimnastycznej.

Z ładunkiem zawodnicy meldują się przy wadze aptecznej, która dokładnie zmierzy wagę całego balonika z balastem i zostanie on wpisany do napisanego przez nas programu. Po tym zawodnicy będą zgłaszać się do napełnienia balonika helem po czym wypuszczą swoje baloniki. W systemie odnotowuje się czy balonik wzniósł się i czy osiągnął sufit sali gimnastycznej. Tylko w tym ostatnim przypadku dane zawodnika trafiają na listę potencjalnych zwycięzców na tym wyższym miejscu im więcej udźwignął jego balonik. 

Na koniec program drukuje pamiątkowe dyplomy dla wszystkich, a dla zdobywców trzech pierwszych miejsc są nagrody rzeczowe i pamiątkowe medale z nadrukiem grawerowanym laserem.

Zadania do wykonania:

1. Przygotowanie zaproszeń i wzoru graficznego dyplomu

2. Zakup baloników

3. Pocięcie sznurka/żyłki

4. Zakup żyłki i guzików

5. Druk żetonów

6. Wpożyczenie wagi aptekarskiej

7. Napisanie programu do wyświetlania wyników zawodów na ekranie i druku dyplomów

8. Zakup butli z helem

9. Ponumerowanie baloników

10. Zakup kabla do nagłośnienia

Dodatkowe koszty:

1. Koszty przygotowania nagród

2. Koszty wysłania nagród

3. Prowizja dla serwisu "PolakPotrafi"

 Jeśli uda się przekroczyć 2 000zł to ponadto:

1.Kupimy atrakcyjniejsze nagrody dla zwycięzców Zawodów balonowych

Jeśli uda się przekroczyć 2 500zł to ponadto:

2. Kupimy nagrody pocieszenia (a może raczej prezenty gwiazdkowe) dla wszystkich wychowanków z domów dziecka uczestniczących w zawodach

Jeśli uda się przekroczyć 4 000zł to ponadto:

3.Kupimy laptopy(teraz własnych użyczają wolontariusze) by wesprzeć działalność Koła Upowszechniania Programowania

Jeśli uda się przekroczyć 9 000zł to ponadto:

4. Kupimy dodatkowe roboty i inny sprzęt dla wsparcia działalności Koła Upowszechniania Programowania

Znalezione obrazy dla zapytania mbot

30 zł - naklejka "Robot dla domu dziecka" 

40 zł - pakiet książeczek o Alanie Bicie ze słuchowiskiem

50 zł - kubek "Robot dla domu dziecka"

60 zł - kalendarz ścienny

70 zł - bawełniana torba na zakupy

80 zł - puzzle "Zawody balonowe"

90zł - koszulka "Koła Upowszechniania Programowania"

100zł - koszulka "Robot dla domu dziecka"

110 zł - dziecięca koszulka z naszywką "Alan Bit Edutainment"(przekazywanie wiedzy w rozrywce)

 120 zł - koszulka z logo projektu

130 zł - kubek magiczny, na którym logo widoczne jest dopiero po wlaniu gorącego płynu

150 zł - pendrive 8GB z nadrukowanym logo Zawodów balonowych

230 zł - bluza polarowa w rozmiarze po jednej S, M i L z naszywką "Alan Bit Edutainment"(przekazywanie wiedzy w rozrywce)

240 zł - logo projektu wycięte w krysztale i oprawione

 

Chciałem w tym miejscu podziękować Mariannie za wykonanie i konsultację wielu elementów graficznych tego i poprzednich projektów oraz Piotrowi za pomoc przy realizacji filmiku z prośbą o wsparcie. Bardzo serdecznie dziękuję studentom członkom Koła Upowszechniania Programowania, którzy przez ostatni rok bardzo się zaangażowali w edukowanie wychowanków poznańskich domów dziecka i w ten sposób zainspirowali mnie do podjęcia się kolejnego projektu. Dziękuję również pewnej osobie, na jej prośbę anonimowo, która zgodziła się opowiedzieć dzieciom o balonach stratosferycznych. Tej osobie jestem również wdzięczny za pomoc techniczną przy wcześniejszych projektach.

 

Wszystkim, którzy wstawią jeden  ze skryptów  http://www.cs.put.poznan.pl/aurbanski/zawody-balonowe.zip  na swoją stronę będę ogromnie zobowiązany. Wyświetla on na stronie wkomponowaną w nią zawartość wyglądającą jak po kliknięciu w jeden z poniższych linków http://www.cs.put.poznan.pl/aurbanski/zawody-balonowe.php lub http://www.cs.put.poznan.pl/aurbanski/zawody-balonowe-pion.php Skrypt napisano w PHP i tylko takiego wsparcia na serwerze wymaga co większość serwerów ma. Jest to zaledwie kilkanaście linijek instrukcji, w których łatwo wprowadzić zmiany aby np. zmienić kolor bannera, jego ułożenie czy tekst.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.12.2016 18:06