Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

namzalezy

namzalezy

Warszawa

Dziennikarstwo. Dosyć poważne, bo ekonomiczne, gospodarcze, biznesowe, polityczne i historyczne. Jednak na pewno inne, niż to, które wszyscy znamy z mediów głównego nurtu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5251 PLN z 5000 PLN

103 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.10.2014.

NamZależy na Polsce - bo PolakPotrafi!

O projekcie

logo

Wam zależy? Na czym?

"NamZależy.pl" to patriotyczna inicjatywa powstała pod koniec 2012 roku. Promujemy wolnorynkowe podejście do gospodarki i konserwatywne do spraw społecznych. Dostarczamy także wiedzy na tematy historyczne (poprzez rozmowy z kombatantami), biznesowe (dzięki wywiadom z przedsiębiorcami), a o życiu w innych państwach rozmawiamy online – z polskimi emigrantami.

Jesteśmy zespołem młodych ludzi (średnia wieku to 23 lata), którzy wierzą, że da się jeszcze w tym kraju coś zrobić :) Jeden z naszych fanów ujął naszą działalność w takich słowach "Wy robicie cenną pracę, przekonujecie ludzi, dzięki takim jak Wy jeszcze widzę jakąś nadzieje dla Nas wszystkich". W zespole działa od kilku do kilkunastu osób - ciężko to określić bo nie spotykamy się w biurze od godziny 8 do 16. Jest to dla nas projekt "po godzinach". Jedni jeżdżą na rozmowy, inni je montują, ktoś robi stronę, grafikę, prowadzi fan-page. Nie działamy jako Mateusz, Paweł, Wojtek, Damian, Karina czy Daniel, działamy jako zespół - NamZależy. Nie chodzi nam o pokazanie się wśród znanych osób - to nie pudelek, dla nas liczy się to jakie wartości reprezentują nasi rozmówcy, a nie tylko czy są rozpoznawalni. Dlatego są i będą wywiady zarówno z osobami z pierwszych stron gazet jak i z pasjonatami, ludźmi wykonującymi wspaniałą pracę jednak znanymi tylko w wąskim środowisku.

Nie jesteśmy "kotem w worku" ;)

wyw

Jako, że inicjatywa ma już prawie dwa lata można łatwo zobaczyć efekty naszych poczynań. Wystarczy spojrzeć na nasz kanał na YouTubie. Kto gościł przed naszą kamerą? Wojciech Cejrowski, Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak, Stanisław Michalkiewicz, Krzysztof Rybiński, Bogusław Wolniewicz, Grzegorz Braun, Przemysław Wipler i ponad 30 innych osób związanych z profilem naszej działalności!

Co chcemy zrobić za te pieniądze?

wyw2

Za nami już prawie 50 wywiadów. Chcemy zrobić kolejne 50. Lepiej i bardziej profesjonalnie. Dostajemy bardzo dużo wiadomości z propozycjami wywiadów. Wszystkie propozycje skrupulatnie zapisujemy. I ten cel jesteśmy w stanie zrealizować - po dwóch latach w branży mamy odpowiednią bazę kontaktów. Jakie propozycje przewijają się najczęściej? Oprócz ponownych rozmów z osobami, które już u nas gościły (patrz wyżej) prosicie o najróżniejsze osoby, które zabierały publicznie głos w sprawach naszego państwa. Są to najczęściej osoby, które udzielają się w życiu społeczno-politycznym - Rafał Ziemkiewicz, Robert Gwiazdowski, Zbigniew Stonoga, Witold Kieżun czy Marek Jurek. Ale nie tylko, często padają propozycje wywiadów z artystami - Kazik, Paweł Kukiz, Pih, Eldo, OSTR, Jan Pietrzak. To oczywiście tylko urywek listy - nazwisk jest wiele, wiele więcej!

NamZależy to nie tylko wywiady! Realizujemy również sondy uliczne - by wypowiedzieć mógł się każdy, a nie tylko osoby publiczne. Przymierzamy się do realizacji debat.

Potrzebujemy sprzętu (który dotychczas wynajmowaliśmy) i transportu (ceny paliwa nie należą do najniższych).

PS. Gdy licznik serii "NamZależy Wywiady" dobije do #100 nie zamierzamy przerywać naszej działalności ;)

 Nagrody: 

Skoro czytasz opis tego projektu to prawdopodobnie zainteresowała Cię nasza inicjatywa. Jest więc bardzo prawdopodobne, że miałeś/miałaś trochę styczności z ekonomią. Laureat Nagrody Nobla z ekonomii - Milton Friedman mawiał "Nie istnieje coś takiego jak darmowe obiady". Moglibyśmy bawić się w rozdawanie np. koszulek w zamian za wsparcie, ale to musiałoby zmienić kwotę naszego projektu (jak wiadomo koszulki nie biorą się z powietrza). Z naszej strony sprawa jest prosta: potrzebujemy takiej kwoty na realizację projektu. Nagrody oczywiście są (lista znajduje się po prawej stronie) - nie da się ich postawić na półce, jednak dla wielu osób mogą okazać się znacznie bardziej wartościowe. Nagrody będzie można realizować do końca 2014 roku - będzie na to kilka okazji.

W pierwszeństwie pytań nie chodzi o to, które pytanie zostanie zadanie jako pierwsze w kolejność - chodzi o to, że zawsze dajemy widzom możliwość napisania swoich pytań do wywiadów. Zazwyczaj pojawia się ich kilkadziesiąt - w rozmowie używamy tylko dwóch/trzech. Pytania wspierających trafią na samą górę listy pytań od widzów.

 

Tu liczy się każdy grosz - kwota o jaką aspirujemy jest naprawdę niska jeżeli chodzi o sprzęt potrzebny do tworzenia telewizji. Po ewentualnym powodzeniu projektu nie wydamy w pieniędzy w 15 minut - to nie jest suma, która pozwoli skupić się tylko na jakości sprzętu. Przy zakupach stosunek ceny do jakości będzie odgrywał najważniejsza rolę. Wierzymy, że pomożecie!

 

Przykłady naszej pracy:

(pozostałe filmy dostępne na naszym kanale)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 26.10.2014 18:06