Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Antosia Fis

Antosia Fis

Siemianowice Śląskie

Antosia sześciomiesięczna mała turystka, na swoim koncie ma na razie Luboń Wielki, Maciejową, Dolinę Chochołowską oraz Pieniny. Tysiąc spacerów no i wyprawę na Syberię (kiedy była jeszcze w brzuszku mamy). Jej mama Karolina jest farmaceutką, tata Dawid grafikiem-geografem. Razem planują zdobyć Koronę Gór Polski.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3131 PLN z 2000 PLN

32 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

156%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2014.

Najmłodszy Zdobywca Korony Gór Polski

O projekcie

KTO?

Dwoje dorosłych i mały BOBAS.

Cel:

Zdobycie razem we trójkę Korony Gór Polski

Ale po co? Co dalej? 

STWORZENIE PRZEWODNIKA „Z dzieckiem po górach. Przewodnik dla aktywnego rodzica”. Praktyczne porady co ze sobą zabrać, jak wybrać nosidełko i odpowiednią trasę. Wszystko co potrzebne młodym rodzicom, którzy nie chcą rezygnować ze swoich pasji i pragną Maleństwu pokazać piękno świata, a jednocześnie zadbać o jego dobry nastrój i bezpieczeństwo.

Na co zbieramy?

Aby napisać przewodnik i podzielić się z Wami naszym doświadczeniem musimy najpierw wyruszyć i zdobyć wszystkie potrzebne informacje. Wasze wsparcie przeznaczymy na:

odpowiednie ciuszki dla Antosi (chroniące przed deszczem, wiatrem i zimnem)

paliwo, gdyż samochodem przemierzymy ponad 2 tys. km

noclegi, aby nasza Mała Turystka mogła się wygodnie wyspać i zregenerować siły

JEŚLI NAZBIERAMY 100% powstanie przewodnik w wersji cyfrowej, ładnie graficznie opracowany przez Dawida (bo składem książek zajmuje się zawodowo).

Jeśli Wasze wsparcie pozwoli nam uzbierać 200% postaramy się wydać przewodnik w wersji papierowej (czarno-białej).

Jeśli Wasza hojność będzie tak duża, że uzbieramy 300% liczymy, że uda nam się wydać kilka egzemplarzy już w pełnej wersji kolorowej z ciekawymi zdjęciami.

Przebieg wyprawy:

Chcemy wyruszyć pod koniec sierpnia i przez miesiąc zdobyć szczyty w południowo-zachodniej Polsce (16 szczytów) a następnie ruszyć w Bieszczady. Po drodze planujemy zatrzymać się w Gorcach i Beskidzie Wyspowym, by zdobyć Turbacz i Mogielicę. Na koniec zostaną nam Pieniny i Tatry. Szczyty, które są stosunkowo blisko Siemianowic Śląskich (gdzie mieszkamy) planujemy zdobyć w czasie takich krótkich, weekendowych wycieczek. Zdobycie Korony Gór Polski dla dwojga dorosłych jest całkiem proste, ale z Maleństwem sprawa staje się o wiele trudniejsza. Pragniemy aby nasza Antosia była bezpieczna, zadowolona, by poznała piękno przyrody i polskich gór. Cały rytm dnia będzie dostosowany do Niej, jej pór karmienia, odpoczynku i zabawy.

Skąd pomysł na przewodnik?

Kiedy Antosia przyszła na świat pojawiła się w nas chęć podzielenia się z Nią naszą pasją i kiedy w czerwcu ruszyliśmy pierwszy raz w góry okazało się, że wiele musimy się nauczyć. Każde wyjście wymagało dobrego przygotowania trasy i ekwipunku. Wtedy zrodziła się myśl, a może by tak zdobyć Koronę Gór Polski, Antosia będzie miała szansę zostać Najmłodszym Zdobywcom a my wszystko czego się nauczymy będziemy mogli przekazać innym, którzy mają podobny pomysł, ale może boją się czy dadzą radę. W czasie tego wyjazdu wiele osób pytało nas jak to jest chodzić z dzieckiem po górach, jak sprawdza się nosidełko, czy Maleństwo jest szcześliwe, bo sami mają dzieci czy wnuki, którzy mają wiele obaw i często rezygnują z wyjazdu. I tak właśnie powstał pomysł na przewodnik-poradnik, gdzie udzielimy potrzebnych wskazówek, ale też opowiemy o naszym zdobywaniu Korony Gór Polski, trudnościach, zmaganiach, radościach i zachwytach.

  

Co w zamian? Jakieś nagrody?

Każdemu z Was za wsparcie będziemy chcieli podziękować. Zrobimy to na Facebooku, naszym blogu lub za pośrednictwem e-maila. Część z Was będzie mogła liczyć na specjalne podziękowanie w przewodniku, gdzie wymienimy naszych sponsorów.

Dla wszystkich, którzy lubią mieć jakąś pamiątkę wyślemy pocztówkę z pozdrowieniami i postaramy się o jak największą liczbę stempli schronisk, które odwiedzimy.

 

Do bardziej hojnych darczyńców dotrze książeczka wyjść, będą tam opisane wszystkie szczyty należące do Korony Gór Polski, trasa którą wybraliśmy, czas przejścia, pieczątka schroniska oraz zdjęcie ze szczytu, no i oczywiście potrzebna mapka.

Jeśli zechcesz nas wesprzeć wystarczająco wysoką kwotą :-))) będziesz mógł poczytać o naszych przygodach i skorzystać z naszych doświadczeń, wyślemy Ci PRZEWODNIK w wersji cyfrowej lub w formie maszynopisu.

Jeśli będziesz chciał nosić jakiś ciuch z naszym logiem to możemy zrobić dla Ciebie koszulkę lub body niemowlęce dla Twojego Maleństwa.

 

Nasz wyjazd będziemy też dokumentować zdjęciami, które później trafią do przewodnika więc możemy je do Ciebie wysłać w formie gotowej do druku na maila lub też zebrane w formie albumu.

Najbardziej prestiżową wersją nagrody jest możliwość Twojego wkładu w kształt przewodnika. Będziesz mógł nam pomóc w wyborze zdjęć, rozdziałów i ciekawostek. Oczywiście chętnie też skorzystamy z Twoich doświadczeń i przeżyć, których fragmenty możemy zamieścić w naszym przewodniku.

Wybierz nagrodę już dziś i udziel nam swojego wsparcia. Liczymy na Ciebie!

Z wielkimi podziękowaniami Karolina, Dawid i Antosia.

PS

Aby uspokoić nastroje i komentarze chcemy napisać kilka słów o bezpieczeństwie naszej wyprawy. W tym projekcie góry i zdobywanie szczytów są najmniej ważne. Jest to przede wszystkim spędzanie razem czasu i zdobywanie doświadczenia. Największy nacisk kładziemy na bezpieczeństwo Antosi, jej zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli uda nam się zdobyć większość szczytów to fajnie, ale nic na silę. Nie chcemy narażać zdrowia czy życia Naszej Malej Turystki. Ona jest naszym największym skarbem. Nie chodzi też o nasze ambicje i plany. Ale zawsze warto marzyć, że jest to możliwe. Już od początku wiedzieliśmy, że na Rysy od polskiej strony nie ma możliwości wejścia z dzieckiem, to byłoby szaleństwo. Teraz wiemy też, że ze względu na pogodę która nadchodzi również Babia Góra stoi pod znakiem zapytania. Zobaczymy ile szczytów uda się zdobyć, ale chcemy Was zapewnić że nie będziecie musieli finansować akcji ratowniczej GOPRu czy TOPRu. Doświadczenie, które chcemy przekazać w przewodniku to też umiejętność powiedzenia rezygnujemy, to nie jest dobry czas. Góry z dzieckiem to przede wszystkim odpowiedzialność.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2014 18:06