Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

fundacja IDEA - INNOWACJA DLA EDUKACJI I AKTYWNOŚCI

fundacja IDEA - INNOWACJA DLA EDUKACJI I AKTYWNOŚCI

Gdańsk

Fundacja powstała w dniu 06.06.2011 r. Celami Statutowymi Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc i wsparcie społeczne, szczególnie kierowana do dzieci, młodzieży i rodzin zagrożonych marginalizacją oraz programy stypendialne dla dzieci uzdolnionych, których nie stać na poszerzanie swoich horyzontów.

Wszystkie nasze działania ukierunkowane są na animację środowiskową i szeroko rozumianą pomoc rodzinom potrzebującym, dlatego też postanowiliśmy działać pod własnym nazwiskiem i wraz z przyjaciółmi założyliśmy Fundację IDEA – Innowacja Dla Integracji i Aktywności by lepiej i sprawniej realizować wszelkie pomysły, w których podmiotem jest dobro i rozwój dziecka oraz aktywizacja środowiskowa. Głównie pomoc kierowana jest w stronę dzieci z terenów wiejskich i miejskich, którzy nie mają możliwości ani nakładów by rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1201 PLN z 6000 PLN

33 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

20%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2014.

Modernizacja placu zabaw.

RSS

Szkoła z ogromnym potencjałem! Dodano 13.06.2014, godz. 14:42

Szkoła Podstawowa nr 82 przy której ma powstać nowy, zmodernizowany plac zabaw znajduje się w centrum dzielnicy Klukowo. Jest to jedyne miejsce z placem zabaw w okolicy. Dzieci tu uczące się są pełne entuzjazmu i niesamowitych pomysłów więc gdy usłyszały o możliwości stworzenia projektu modernizacji na portal PolakPotrafi raz dwa zabrały się do dzieła.

Filmik promujący powstał na zasadzie improwizacji, spontanicznie przy pomocy powtarzania ujęć i wybieraniu tego co dzieciom podobało się najbardziej. Jest on w pełni ich! Przy okazji powstały też ulotki i plakaty promujące cale przedsięwzięcie.

Bardzo się cieszę, że ten projekt ruszył. Mam nadzieję, że dzieci przy okazji nauczyły się czegoś – tworzenie filmiku promującego, plakatów, całej strategii działania oraz dowiedziały się ile wysiłku potrzeba włożyć w poszukiwanie ewentualnych sponsorów czy darczyńców. W sumie taki był cel naszego małego eksperymentu – pokazanie, że by coś stworzyć potrzebna jest inicjatywa, działanie i współpraca w grupie, pomysł i dobra zabawa ;)

Zwieńczeniem naszego wspólnego wysiłku byłoby zebranie pełnej kwoty potrzebnej do rozpoczęcia modernizacji, jednakże nawet jeśli projekt się nie uda a kwota nie zostanie zebrana myślę, że i tak edukacyjnie zdziałał już wiele a na pewno sprawił wszystkim dużo frajdy :)

Zdjęcia z realizacji filmu można obejrzeć na FB Fundacji.

Wspólnymi siłami na dalszą część uzbieramy! Dodano 29.05.2014, godz. 12:39

Nowe wieści od Rady Rodziców:

W kwietniu 2014r. Rada Rodziców przystąpiła do dalszych prac związanych z „Nowym Placem Zabaw”. Pod kierunkiem Tomasza Ropla (brukarza) wydzielono miejsce pod budowę szachownicy w plenerze. Obsadzono krawężniki i poukładano płytki zgodnie z projektem wykonanym przez Izabelę Szymak .

Teren placu zabaw został ozdobiony od strony wschodniej drzewkami ozdobnymi, które ufundował ogrodnik- Krzysztof Suszek .W sadzeniu drzewek pomógł nam Janusz Wenta.

Domek został zbudowany przez stolarza (usługa płatna) ,gdzie będziemy trzymać pionki do gry w szachy (zakupione z funduszu RR).

Do pomocy z ochotą przystąpili rodzice oraz dzieci z naszej szkoły!

Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć na FB Rady Rodziców oraz FB fundacji IDEA.

Warto nas wesprzeć - coś się już dzieje! Dodano 19.05.2014, godz. 23:13

Informacje od Rady Rodziców:

Pod koniec marca przystąpiliśmy do prac ziemnych na terenie, który został przeznaczony pod nowy plac zabaw.

Firma ZUP MARCO JAN PONIEWIERSKI udostępniła nam bezpłatnie koparkę, dzięki której usunięto zbędne elementy metalowe i wyrównano wał ziemi. Ziemię rozplantowano po całym terenie. Następnie całość terenu została zabronowana – przygotowana do zasiania trawy. Za tę usługę zapłaciliśmy (traktor). Następnie posialiśmy trawę (część ufundowała Iza Szymak, resztę zakupi szkoła).

Część terenu została wyrównana i wygrabiona również przez rodziców naszej szkoły.
Teren prac został ogrodzony taśmą.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2014 18:06