Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

fundacja IDEA - INNOWACJA DLA EDUKACJI I AKTYWNOŚCI

fundacja IDEA - INNOWACJA DLA EDUKACJI I AKTYWNOŚCI

Gdańsk

Fundacja powstała w dniu 06.06.2011 r. Celami Statutowymi Fundacji jest szeroko rozumiana pomoc i wsparcie społeczne, szczególnie kierowana do dzieci, młodzieży i rodzin zagrożonych marginalizacją oraz programy stypendialne dla dzieci uzdolnionych, których nie stać na poszerzanie swoich horyzontów.

Wszystkie nasze działania ukierunkowane są na animację środowiskową i szeroko rozumianą pomoc rodzinom potrzebującym, dlatego też postanowiliśmy działać pod własnym nazwiskiem i wraz z przyjaciółmi założyliśmy Fundację IDEA – Innowacja Dla Integracji i Aktywności by lepiej i sprawniej realizować wszelkie pomysły, w których podmiotem jest dobro i rozwój dziecka oraz aktywizacja środowiskowa. Głównie pomoc kierowana jest w stronę dzieci z terenów wiejskich i miejskich, którzy nie mają możliwości ani nakładów by rozwijać swoje zdolności i zainteresowania.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1201 PLN z 6000 PLN

33 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

20%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2014.

Modernizacja placu zabaw.

Szkoła z ogromnym potencjałem!

Dodano 13.06.2014, godz. 14:42

Szkoła Podstawowa nr 82 przy której ma powstać nowy, zmodernizowany plac zabaw znajduje się w centrum dzielnicy Klukowo. Jest to jedyne miejsce z placem zabaw w okolicy. Dzieci tu uczące się są pełne entuzjazmu i niesamowitych pomysłów więc gdy usłyszały o możliwości stworzenia projektu modernizacji na portal PolakPotrafi raz dwa zabrały się do dzieła.

Filmik promujący powstał na zasadzie improwizacji, spontanicznie przy pomocy powtarzania ujęć i wybieraniu tego co dzieciom podobało się najbardziej. Jest on w pełni ich! Przy okazji powstały też ulotki i plakaty promujące cale przedsięwzięcie.

Bardzo się cieszę, że ten projekt ruszył. Mam nadzieję, że dzieci przy okazji nauczyły się czegoś – tworzenie filmiku promującego, plakatów, całej strategii działania oraz dowiedziały się ile wysiłku potrzeba włożyć w poszukiwanie ewentualnych sponsorów czy darczyńców. W sumie taki był cel naszego małego eksperymentu – pokazanie, że by coś stworzyć potrzebna jest inicjatywa, działanie i współpraca w grupie, pomysł i dobra zabawa ;)

Zwieńczeniem naszego wspólnego wysiłku byłoby zebranie pełnej kwoty potrzebnej do rozpoczęcia modernizacji, jednakże nawet jeśli projekt się nie uda a kwota nie zostanie zebrana myślę, że i tak edukacyjnie zdziałał już wiele a na pewno sprawił wszystkim dużo frajdy :)

Zdjęcia z realizacji filmu można obejrzeć na FB Fundacji.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.06.2014 18:06