Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Predica

Predica

Warszawa, Polska

Nazywamy się Predica - jesteśmy młodym, pozytywnie zakręconym zespołem inżynierów i programistów, którzy oprócz „zwyczajnej” pracy z formułami i kodami na pulpitach rodem z Matrixa, postawili sobie za cel „zmieniać otoczenie na lepsze”, dzięki rozwiązaniom mobilnym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5901 PLN z 50000 PLN

49 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.12.2016.

Mobilny domofon - Nofo

Dodano: 08.12.2016, 13:45
lgruszka
lgruszka
Witam,

"Kiedy do nofo nie będzie podłączonego żadnego smartphona będzie wtedy emitowany dźwięk, w innym przypadku dźwięku nie będzie ale fizyczne przyciski będą działać."

Moim zdaniem to blędne założenie. Nofo powinien zawsze emitować dźwięk dzwonka, nawet w przypadku kiedy podłączony jest smartfon / smartfony
Powód: smartfona możemy w danym momencie nie posiadać przy sobie (np. działa ale ładuje się w innym pomieszczeniu / na innym pietrze niż w danym momencie przebywamy). Bliżej będzie podejść do Nofo niż do smartfona

Pytania:
- Co w przypadku kiedy smartfon ma wyciszone dzwonki?

- jakie jest obciążenie dla baterii podczas gdy aplikacja Nofo działa na smartfonie (np. w tle)? Jeżeli aplikacja powoduje znaczące obciążenie dla baterii to będzie ona zabójcza dla smartfona i w rezultacie skończy się na jej wyłączaniu celem oszczędzania baterii.

- Zakładając że podłączonych jest kilka smartfonów w trybie czuwania, jak zachowa się Nofo po odebraniu połączenia przez pierwszy z nich? Pozostałe dostaną notyfikacje o odebraniu połączenia przez inny smartfon i możliwość odebrania zostanie dla nich zablokowana? Czy może będą się mogły przyłączyć do rozmowy w trakcie jej trwania i rozłączyć w dowolnym momencie? Jeżeli tak to czy smartfon który jako pierwszy odebrał połączenie będzie mógł się rozłączyć pozostawiając pozostałym smartfonom możliwość dokończenia konwersacji?

- Czy będzie możliwość przekierowywania połączenia na inne smartfony nie zalogowane do domowej sieci WiFi np przez protokół SIP lub GSM (i jego odmiany).

- Czy będzie możliwość ustawienia automatycznego przekierowania wszystkich połączeń na smartfony nie zalogowane do domowej sieci WiFi np przez protokół SIP lub GSM np. podczas naszej nieobecności w domu (jestem w pracy a pod domem stoi kurier – zdalnie z pracy odbieram połączenie, informuje go aby przesyłkę zostawił na posesji i otwieram mu furtkę).
Dodano: 29.11.2016, 9:43
Predica
Predica
Hej Michał, odpowiadając na Twoje pytania:

1. Kiedy do nofo nie będzie podłączonego żadnego smartphona będzie wtedy emitowany dzwięk, w innym przypadku dzwięku nie będzie ale fizyczne przyciski będą działać.
2. Smartphone musi być w zasięgu domowego wifi.
3. Wszystko zależy od jakości połączenia ale w większości przypadków opóźnienie nie wystąpi bądź nie osiągnie zauważalnego poziomu.

Tomku a propos Twoich pytań:
-Nofo działa wyłącznie z instalacjami cyfrowymi (serio??? chyba to jest w opisie projektu)
-Nie spotkaliśmy się z takim przypadkiem w instalacji cyfrowej,
- Aktualna wersja wymaga zasilania z sieci ale pracujemy nad rozwiązaniem działającym bez zewnętrznego zasilania.

Dziękujemy za pytania! :)
Dodano: 26.11.2016, 10:20
Tomasz
Tomasz
Witam,
Również mam kilka pytań.
1. Czy mając w bloku starą analogową instalację z 4-ma żyłami będę w stanie podłączyć Nofo?
2. Jeśli już uda mi się już podłączyć jak wygląda wysłanie sygnału zwalniającego elektrorygiel? Na starym domofonie muszę trzymać przycisk póki osoba na dole nie otworzy drzwi. Obawiam się, że na smartfonie nie byłoby to zbyt wygodne.
3. Czy Nofo wymaga dodatkowego zasilania z sieci 230V/baterii?
Dodano: 23.11.2016, 11:17
Michał Beer
Michał Beer
Cześć, mam kilka pytań co do Nofo.
1. Czy Nofo będzie można obsługiwać równolegle fizycznie, tzn. smartfon mam w torbie i nie chce mi się go szukać/smartfon jest rozładowany/chwilowy brak wi-fi, czy wówczas mogę podejść do Nofo i odebrać rozmowę, otworzyć drzwi naciskając przycisk na Nofo? Czy dzwięk dzwonka będzie wówczas emitowany przez Nofo?
2. Czy w sytuacji gdy stoję pod klatką i nie chcę wyciągać kluczy do drzwi, czy będę w stanie sam sobie otworzyć z poziomu smartfona? Czy muszę znajdować się wówczas w zasięgu swojego domowego wi-fi?
3. Czy urządzenie będzie działało natychmiast po wciśnięciu guzika w domofonie, tzn. czy nie będzie lagów pomiędzy wciśnięciem guzika a dzwonkiem w smartfonie i podobnie z otwieraniem drzwi, czy nie będzie lagów pomiędzy użyciem apki a fizycznym otwarciem zamka w drzwiach?
Dodano: 17.11.2016, 18:43
Predica
Predica
terefere337 - dzięki za komentarz, co do wizji, na tym etapie prac skupiamy się na domofonie. Mieliśmy również pomysł z wideofonami, jednak to wymaga zdecydowanie bardziej zaawansowanych prac, a te jeszcze przed nami :)

To prawda, trzeba się ruszyć, jeśli to naprawdę ważne i jesteście umówieni osobiście, nam wiele razy zdarzało się "Dzień dobry, poczta!", albo "proszę otworzyć", co wprawiało nas w konsternację. Blokowanie telefonu to już kwestia indywidualna i tego nie zmienimy, ale idea jednego kliknięcia w samej aplikacji Nofo nadal aktualna.Dzięki za podpowiedź i linka, my skupiamy się na tym, żeby było to proste i tanie rozwiązanie dostępne dla każdego :)
Dodano: 16.11.2016, 21:51
terefere337
terefere337
1. Czy ta aplikacja będzie wstanie obsłużyć obraz z wideodomofonu (inaczej to jest krok wstecz niestety)?
2. W prawie każdym wymienionym przypadku, który podaliście ("Listonosz, kurier, kominiarz, administracja") i tak trzeba ruszyć szanowne 4 literki i przywitać "gościa", inna sprawa ile zajmuje czasu dojście do drzwi a znalezienie swojego smartfona i odblokowanie go za pomoca kodu?

PS: sama inicjatywa fajna, ale wydaje się zbyt prosta (choćby w porównaniu do naszych południowych sasiadów - nie porównuje samych pomysłów ale ich użyteczność - https://omnia.turris.cz/en/)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.12.2016 18:06