Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Predica

Predica

Warszawa, Polska

Nazywamy się Predica - jesteśmy młodym, pozytywnie zakręconym zespołem inżynierów i programistów, którzy oprócz „zwyczajnej” pracy z formułami i kodami na pulpitach rodem z Matrixa, postawili sobie za cel „zmieniać otoczenie na lepsze”, dzięki rozwiązaniom mobilnym.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5901 PLN z 50000 PLN

49 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

11%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.12.2016.

Mobilny domofon - Nofo

O projekcie

Ty też uważasz, że ciągłe bieganie do domofonu, gdy potrzebujesz chwili spokoju, jesteś zajęty,  lub przyjmujesz gości, jest uciążliwe? Z Nofo ten problem zniknie - budujemy prototyp urządzenia, które sprawi, że schowasz swój domofon do kieszeni razem ze smartfonem. Pomóż nam ją rozwinąć, zrób "recycling" swojego starego domofonu i żyj wygodniej! 

 

Żyjemy coraz bardziej nowocześnie, choć nie dostrzegamy tego w codziennych "małych" rzeczach, do których po prostu się przyzwyczajamy. Najnowsze technologie zastępują coraz częściej urządzenia, które jeszcze kilka lat temu były nieodłączną częścią naszej domowej codzienności - zamiast TV zaczynamy korzystać z Netflix, wieże HiFi odeszły w niepamięć na rzecz bezprzewodowych systemów audio Bose, a nasze rodzime bramy garażowe Wiśniowskiego podbijają Europę. Wszystko to możesz robić już za pomocą swojego iPhone'a.

A teraz wyobraź sobie... Jest tysiące sytuacji, w których chcesz się po prostu skupić i nie odrywać od bieżących czynności. Praca w domu, przygotowanie kolacji dla przyjaciół, popołudnie z książką na tarasie. Dobrze się zapowiada... Aż tu nagle - domofon!

Zrywasz się na równe nogi, biegniesz, by podnieść słuchawkę i otworzyć drzwi... Listonosz, kurier, kominiarz, administracja lub niechciany akwizytor z niezapowiedzianą wizytą. Jeden po drugim. 

 

Irytujące, prawda? O ile prościej byłoby mieć domofon pod kontrolą we własnej kieszeni/na odległość, bez konieczności odrywania się od swoich obowiązków lub wstawania z kanapy? Tak, wiemy, mamy to samo. Dlatego wpadliśmy na pomysł, który może ułatwić wszystkim życie! Tobie też ;) 

 

Pracujemy właśnie nad prototypem urządzenia, które zastąpi tradycyjne "słuchawki" wiszące w przedpokoju. Dzięki Nofo zdalnie obsłużysz swój domofon - jednym kliknięciem na smartfonie!

 

 

Idea mobilnego domofonu powstała w ramach naszego konkursu technologicznego - Predica Challenge, w którym wzięło udział kilkudziesięciu studentów z polskich uczelni technicznych. Zwycięska drużyna buduje z nami Nofo już od kilku miesięcy!  

Nie tworzymy sami dla siebie, ani dla funu. Dzięki Twojemu wsparciu jesteśmy w stanie uczynić nasze codzienne życie przyjemnym dla oka i wygodniejszym.

Obecnie jesteśmy we wstępnej fazie projektu i potrzebujemy Twojej pomocy, żeby móc go dokończyć i wprowadzić w życie - jesteś z nami? W takim razie zapraszamy do czytania dalej :)

 

Istota działania Nofo jest prosta jak drut, który łączy... rezystor 3,3 kOhm z kondensatorem 47n MKT w naszym aparacie!  A mówiąc po ludzku, kompletny zestaw Nofo to fizyczne urządzenie z mikrokontrolerem oraz zgrana z nim aplikacja na smartfony.

 

Dzięki temu połączeniu będziesz mógł:

  • zdalne odebrać domofon,
  • prowadzić rozmowy audio,
  • otworzyć drzwi, furtkę lub bramę jednym kliknięciem
  • ustawić ich automatyczne otwieranie lub wyciszenie w określonych godzinach

Funkcje te będziemy wprowadzać stopniowo udoskonalając nasz prototyp, a wbudowany głośnik i mikrofon pozwoli też na korzystanie z Nofo stacjonarnie. Docelowo będzie można podłączyć do niego nieograniczoną liczbę smartfonów – dla każdego współlokatora lub członka rodziny. 

Nasze urządzenie zadziała w każdym mieszkaniu! Pewnie pomyślisz... "Jak to możliwe? Na bank ma jakieś skomplikowane podłączenie, które u mnie nie będzie pasować". Albo... "trzeba będzie pruć ścianę!"

Dobra wiadomość - przewidzieliśmy to i tworzymy urządzenie możliwe do podłączenia w każdych warunkach - w nowoczesnym budownictwie, w starej kamienicy czy w bloku.

 

W jaki sposób? Zwyczajnie - wymieniasz swoją obecną słuchawkę na Nofo i samodzielnie podłączasz go do tego samego kabla. Bez kucia ścian, fachowej pomocy elektryka czy załatwiania uciążliwych formalności ze wspólnotą mieszkaniową. Jednym słowem - wolność! A do tego nowoczesny design zamiast plastiku rodem z poprzedniej epoki.

 

Aha, jeszcze jedno! Sama aplikacja na telefon będzie dostępna na platformie Android i iOS, a jedyne czego potrzebujesz, by działała, to podłączenie do domowej sieci wifi :) To z jej pomocą urządzenia są parowane, a sygnał z domofonu przekazywany na Twój telefon. Proste, prawda?

 

Czas wyjść z cienia... Nazywamy się Predica - jesteśmy młodym, pozytywnie zakręconym zespołem inżynierów i programistów, którzy oprócz „zwyczajnej” pracy z formułami i kodami na pulpitach rodem z Matrixa, postawili sobie za cel „zmieniać otoczenie na lepsze”, dzięki rozwiązaniom mobilnym. 

A oto nasz zespół:

 

Grzegorz Sołdatowski i Marcin Lewandowski - zwycięzcy konkursu Predica Challenge i nasi konstruktorzy. Marcin odpowiada za elektronikę naszego mobilnego domofonu, a Grzegorz współtworzy aplikację Nofo na Android.

Mateusz Samosij- developer, pracuje nad aplikacją Nofo na iOS (spec od spraw niemożliwych) 

Michał Guzowski - programista,  czuwa nad poprawnym działaniem oprogramowania naszego urządzenia

Agata Dziekan -  UX & UI Designer od aplikacji mobilnych

Maciej Motylski - "ten od Internetu" odpowiada za komunikację i promowanie Nofo w sieci

Grzegorz Chuchra – "szef wszystkich szefów", pomysłodawca 

 

I nasz genialny support:

Grzegorz Tomaszewski - spec od elektroniki, przygotował projekt aparatu Nofo

Karolina Jankiewicz - wykonała projekt graficzny urządzenia

Kazdy z nas podchodzi do technologii z pasją i milionem pomysłów na to, jak kreatywnie i UŻYTECZNIE rozwiązywać zwykłe, codzienne problemy.

 

Jako zespół wierzymy w ideę „start small, think big”. I takim właśnie projektem jest dla nas Nofo - chcemy, aby dzięki Wam urządzenie weszło do powszechnego użytku.

 

Jesteśmy fanami sharing economy i robienia czegoś dla dobra innych. Dlatego właśnie jesteśmy na Polak Potrafi. Wierzymy w ludzi młodych i zaangażowanych tak jak Ty.

 

Żeby nasz sen o życiu bez odrywania się od bieżących spraw i nerwowego biegania do słuchawki mógł się ziścić - potrzebujemy Twojej pomocy.

Chcemy zgromadzić 50 tys. zł na dalsze badania, zakup potrzebnych części oraz testowanie urządzenia, zaprojektowanie finalnego designu i wykonanie pierwszej partii urządzeń testowych w technologii druku 3D. Będzie to wersja limitowana tylko dla członków społeczności Polak Potrafi!

Bez tego wsparcia realizacja naszego wspólnego celu „zmiany otoczenia na lepsze” będzie bardzo trudna. Stwórz Nofo razem z nami - pomóż nam promować projekt i stań się czescią świata nowych, użytecznych technologii, ktore tak kochamy!

 

 

Rozłożyliśmy nasz projekt na kilka kluczowych etapów:

 

Etap 1. Marzec - Lipiec 2016. W tym czasie trwał nasz Predica Challenge! Zrobiliśmy konkurs, w którym w ciągu pierwszych czterech miesięcy od pojawienia się pomysłu na Nofo, 40 osób z całej Polski próbowało rozłożyć na czynniki pierwsze mechanizm przechwytywania komunikacji pomiędzy domofonem a telefonem. Dwóm zespołom się udało! Zwycięzcy pracowali z nami w następnym etapie.

 

Etap 2. Lipiec - Październik 2016. Już za nami - w tym czasie stworzyliśmy: dwie aplikację mobilne (Android, iOS), projekt urządzenia Nofo oraz... Najważniejsze! Zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy płytkę elektroniczną, która zastępuje komponenty Raspberry PI i układ "wydarty" z domofonu. To kluczowy etap, bez którego nie udałoby nam się zminimalizować ceny urządzenia.

 

Etap 3. Luty 2017 Trwa - obecnie testujemy poszczególne scenariusze, przyciski i sekwencje działania urządzenia. Na tym etapie prac łatwo o niedoskonałości, ale błędy zdarzają się nawet najlepszym! :) Dlatego usuwamy je z oprogramowania (m.in. dotyczące dźwięku) i dopracowujemy łączność pomiędzy prototypem i aplikacją na telefonie. Jesteśmy już bardzo blisko! 

Aby ostateczna wersja była gotowa do wypuszczenia na rynek, potrzebujemy jeszcze gotowego fizycznie modelu 3D do wydrukowania.

Etap 4. Maj 2017 Chcemy przeprowadzić próbny montaż urządzeń ( sztuk) i finalnie wprowadzić produkt do sprzedaży.


Czeka nas jeszcze sporo pracy, ale nie zwalniamy tempa!

 

Nagrody! I dożywotnie miejsce w panteonie fundatorów Nofo. To w końcu "mały krok dla Predica, ale wielki krok dla ludzkości" :)

 

Dodatkowo – czekają super upominki!

1. Imienne wyróżnienie na liście wspierających – 20 zł

2. Wybrane gadżety od Predica (smycz i kubek z logiem Predica oraz wybrany gadżet nawiązujący do naszych Predicowych wartości). Pozwolą opanować nerwy, gdy w uszach brzęczy jeszcze Twój stary domofon – 50 zł 


3.
 Stylowe koszulki, dzięki którym poczujesz na sobie moc technologii! Zaufaj naszej kreatywności, a nie pożałujesz! - 80 zł

4. Pierwsze 200 osób otrzyma gotowe do przetestowania urządzenie w przedsprzedaży, wraz z instrukcją! – 100 zł

5.   Nofo w 1 z 3 dostępnych kolorów - 150 zł

6. 30 miejsc na lekcje „zrób to sam” z naszymi konstruktorami Nofo – budowanie prostej bazy elektronicznej pod dowolne urządzenie – 250 zł

 

7. 10 pakietów Nofo w dostępnych kolorach w przedsprzedaży! - 1100 zł

Zapraszamy Cię do kontaktu z nami - pytania i sugestie dotyczące naszego projektu bardzo mile widziane! :)

Znajdziesz nas na:

                                                                     

Media o Twoim projekcie:

Schowaj domofon do kieszeni

pulsinnowacji.pb.pl | 2016-11-29

Twórcy Nofo chcą zmienić nasze domowe nawyki. Na rozwój nowej technologii zbierają fundusze na platfomie Polakpotrafi.pl.

Polacy wymyślili domofon w smartfonie

www.antyradio.pl | 2016-11-24

Smartfon to prawdziwy technologiczny scyzoryk XXI wieku – za jego pomocą zrobić można już niemal wszystko. Lista możliwości gadżetu może wydłużyć się o kolejną pozycję dzięki polskim twórcom Nofo – rozwiązania, które pozwoli zapomnieć o bieganiu do domofonu.

Polacy na nowo wymyślili domofon – będzie nim Twój smartfon

antyweb.pl | 2016-11-23

Wiele firm przekonuje nas dzisiaj, że wymyśliło na nowo dobrze nam znane urządzenie czy rozwiązanie i w ten sposób ułatwi nasze życie. Lepsze staje się wrogiem dobrego. Oczywiście często ma to związek z podłączaniem do Sieci analogowych sprzętów, tworzeniem aplikacji, parowaniem kolejnych rzeczy ze sprzętem mobilnym. Rzeczywistość ma być inteligentna, podłączona, a przez to bardziej przyjazna. Polacy też działają na tym polu, a świeżym przykładem Nofo - odświeżona wersja domofonu.

Schowaj domofon do kieszeni

pulsbiznesu.pb.pl | 2016-11-23

Twórcy Nofo chcą zmienić nasze domowe nawyki. Na rozwój nowej technologii zbierają fundusze na platfomie Polakpotrafi.pl.

Nofo – schowaj domofon do kieszeni

imagazine.pl | 2016-11-21

Internet Rzeczy coraz bardziej wkracza w nasze życie, aby zgodnie z założeniem je ułatwiać. Według polskiego zespołu Predica to ułatwianie może się zacząć już od progu naszego mieszkania.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.12.2016 18:06