Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja AfricaMed

Fundacja AfricaMed

Lublin

Jesteśmy fundacją założoną w 2017 roku w Lublinie, której fundatorem jest dr n. med. Maria Kondrat – Wróbel, wiceprezesem lek. Kamil Banasik oraz Joanna Janisz. Nasze działania polegają m.in. na wspieraniu placówek medycznych w Afryce przez zakup urządzeń medycznych, leków, środków opatrunkowych, a także przez pracę naszych wolontariuszy w Kenii i Tanzanii. Współpracujemy z domem dla niepełnosprawnych dzieci w Kenii oraz szpitalami misyjnymi w Tanzanii, Kenii oraz Czadzie. Każdy z naszych wolontariuszy należy do jednego z czterech zastępów: projektowego, zbiórek publicznych, sponsoringu i wydarzeń lub marketingowego. W każdą, drugą sobotę miesiąca spotykamy się w Domu Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki w Lublinie uczestnicząc w Sobotach Misyjnych i spotkaniach organizacyjnych AfricaMed.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

17698 PLN z 15000 PLN

242 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 24.06.2019.

Misja medyczna Mugana 2019

O projekcie

W najbliższe wakacje dwie nasze wolontariuszki, studentki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie - Joanna Janisz i Katarzyna Wilkosz wyruszą do Afryki. Celem wyjazdu będzie praca w szpitalu misyjnym Mugana w Tanzanii oraz dostarczenie na miejsce sprzętu medycznego. Koszt wyprawy to około 10800 złotych, a wiezionego na miejsce KTG - około 7 tysięcy zł. Część środków jesteśmy w stanie pokryć sami, jednak aby wyjazd doszedł do skutku potrzebna jest Wasza pomoc! Jeżeli uda nam się zebrać więcej niż 100%, dodatkowe fundusze przeznaczymy na podobny wyjazd naszych wolontariuszy do szpitala w miejscowości Chuka w Kenii.

 

Fundacja AfricaMed łączy ludzi, których pasją jest pomaganie. Co miesiąc spotykamy się w Domu Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki w Lublinie. Organizujemy wydarzenia, zbiórki publiczne oraz szukamy sponsorów, chcących wesprzeć placówki, z którymi współpracujemy. Są to: dom dla niepełnosprawnych dzieci w Kenii i szpitale misyjne w Tanzanii, Kenii i Czadzie. Za pozyskane fundusze na miejsce dostarczamy sprzęt medyczny, leki, środki opatrunkowe.

 

Od zawsze marzyliśmy o wyjeździe do Afryki i pomocy potrzebującym na miejscu. Zafascynowani tamtejszą kulturą z zaciekawieniem słuchamy opowieści wolontariuszy, który wrócili z misji medycznych.

 

Znajduje się w nim 175 łóżek i tylko 4 lekarzy. Tak mała liczba medyków powoduje, że nie mają oni czasu codziennie dokładnie zbadać wszystkich pacjentów, co skutkuje śmiercią wielu z nich jeszcze przed postawieniem diagnozy. Miejscowi lekarze potrzebują rąk do pracy, wsparcia polskich wolontariuszy. W całej Tanzanii na blisko 54 mln ludności przypada jedynie 100 chirurgów.

Nasze wolontariuszki w trakcie przeprowadzania kursu pierwszej pomocy w Muganie w 2018 roku.

 

Asia asystująca do operacji

 

W szpitalu poza niedoborem personelu problem stanowi brak odpowiedniego sprzętu diagnostycznego. W Muganie nie ma EKG, a laboratorium nie wykonuje nawet morfologii! Jedyne badania laboratoryjne jakie są dostępne to poziom hemoglobiny, test na HIV, dur brzuszny oraz rozmaz krwi wykrywający malarię.

 

Przekażemy szpitalowi zakupiony sprzęt oraz przeszkolimy personel, jak go używać. Zajmiemy się badaniem pacjentów, planowaniem ich dalszej diagnostyki oraz leczeniem. Liczymy, że udam nam się wykorzystać w praktyce ogrom wiedzy zdobytej na studiach z chorób wewnętrznych i zakaźnych. Będziemy konsultować się ze specjalistami z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Szczególną uwagę chcemy poświęcić pacjentom, dla których lekarze będą mieli najmniej czasu, tak oby uniknąć stanów zagrożenia życia i zdrowia spowodowanego brakami kadrowymi w szpitalu Mugana. 


Chcemy:
• Dostarczyć do szpitala KTG, urządzenie do przeprowadzania badania-kardiotokografii, któremu poddawana jest każda przyszła mama w krajach europejskich. Pozwala ono monitorować akcję serca płodu z jednoczesnym zapisem czynności skurczowej macicy. Umożliwia wczesne wykrycie sytuacji zagrożenia życia płodu
• Pomóc tamtejszym lekarzom i zająć się pacjentami, dla których nie wystarczy im czasu
• Wykorzystać w praktyce zdobytą na studiach wiedzę i umiejętności
• Zbadać i leczyć pacjentów, których choroby znamy jedynie z książek o chorobach tropikalnych
• Uratować niejedno życie!

 

Fundacja współpracuje ze Zgromadzeniem Sióstr Misjonarek NMP Królowej Afryki w Lublinie, w ich domu spotykamy się raz w miesiącu podczas Sobót Misyjnych. Ponadto siostry prowadzą indywidualne spotkania dla osób wybierających się do Afryki. Ich misyjne doświadczenie pozwala przygotować nas do wyjazdu pod względem duchowym oraz kulturowym. 

 

 

Póki co jesteśmy tylko studentami i nasze możliwości finansowe pozwalają pokryć tylko część kosztów wyjazdu misyjnego. Pomóż nam zrealizować marzenia i razem z nami przyczyń się do poprawy sytuacji pacjentów szpitala misyjnego Mugana. Ty też możesz uratować z nami ludzkie życie!

Leki jakch potrzebujemy to Malarone oraz deet, natomiast podstawowy sprzęt medyczny oraz środki ostrożności to: termometr, ciśnieniomierz, pulsoksymetr, stetoskop, młotek neurologiczny, rękawiczki.

 

 W przypadku, gdy uda nam się zebrać więcej niż 100% :

• Nasi wolontariusze zjedzą jack fruita-owoc o obrzydliwym zapachu, lecz znośnym smaku
• Nagramy filmik, jak mieszkaniec Afryki wypowiada polskie przysłowia, a my afrykańskie

Gdy uda nam się zebrać więcej niż 125%:

• Nasi wolontariusze zjedzą miejscowy przysmak przyrządzony z termitów i koników polnych (na zdjęciu), a dla każdego, kto wpłacił min 75zł długopis i magnes z naszym logo

Gdy uda nam się zebrać więcej niż 175%:

• dla każdego, kto wpłacił minimum 75zł: koszulka z naszym logo lub kubek z wybranym zdjęciem z naszego wyjazdu 
• filmik z imiennym podziękowaniem od Afrykańczyka

Gdy uda nam się zebrać więcej niż 200%:

• Spośród osób, które wpłaciły 50zł i więcej, wylosujemy rajd po Roztoczu lub Polesiu dla dwojga z wolontariuszami fundacji AfricaMed. Zapewniamy nocleg w Lublinie

 

Zapraszamy na naszą stronę internetową: africamed.org

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 24.06.2019 22:10