Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mariusz Forecki

Mariusz Forecki

Poznań

Mariusz Forecki - fotograf-dokumentalista. Intensywnie fotografuje w Polsce i na terenach byłego ZSRR (Armenia, Czeczenia, Dagestan, Autonomiczny Okręg Żydowski w Rosji, Ukraina, Litwa). Autor nagradzanych książek z fotografią dokumentalną: \"I Love Poland\" (2009), \"Kolekcja Wrzesińska\" (2011), \"W Pracy\" (2011) i \"Człowiek w ciemnych okularach\" (2016). Ukończył Instytut Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opavie. Laureat wielu konkursów fotograficznych i autor wystaw. Swoje zdjęcia pokazywał na najważniejszych festiwalach fotograficznych w Europie. Uhonorowany m. innymi medalem Związku Polskich Artystów Fotografików i Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania. Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.forecki.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

23401 PLN z 20000 PLN

180 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.06.2019.

Mechanizm. Polska 1989-2019

RSS

Brakuje jedynie 28% Dodano 23.02.2020, godz. 14:07

Kochani! 

 

dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie. Jesteście wielcy <3 

Do końca zbiórki na druk książki Piotra Zbierskiego pozostały jedynie 3 dni. Do pełnego sukcesu brakuje jedynie 28%.  

Czy uda się wydać tą wartościową publikację? Wszystko zależy od nas. 

https://polakpotrafi.pl/projekt/cienie-echa 

Pozdrowienia, 

pixY

Czy uda się wydać nową książkę Piotra Zbierskiego? Dodano 28.01.2020, godz. 12:41

Wszystko zależy od nas!

Celem kampanii, która wystartowała na portalu Polak Potrafi, jest zebranie funduszy na dofinansowanie druku nowej książki Piotra Zbierskiego "Echoes Shades - Cienie Echa"

 
LINK: KLIK

„Cienie Echa" to opowieść o ludziach żyjących blisko natury, o społecznościach i plemionach kultywujących dawne rytuały ku czci swoich przodków (zdjęcia zostały wykonane w Indonezji, Afryce, Indiach oraz Rumunii). To także fotografie analizujące fenomen medycyny naturalnej w Polsce i na Syberii.

2018_07_283
Pomożecie?
 
Wiemy, że się uda :)
Piotr Zbierski Echoes Shades-26
 
MATERIAŁY PRASOWE: LINK

 
82714026_2912004582184407_1956827777692860416_o
82617085_2912004595517739_6790837692956409856_o
Dziękujemy za Wasze głosy!

Książki wydane przez Pix.house: "Ukraine Runs Through It" Justyny Mielnikiewicz oraz "Mechanizm" Mariusza Foreckiego zdobyły pierwsze i drugie miejsce w plebiscycie Fotopolis w kategorii Publikacja Roku.

To dla nas wielkie wyróżnienie.

 

Prośba o dosłanie adresów Dodano 09.11.2019, godz. 7:09

Pierwsze książki wyruszyły w drogę. Trwa indywidualizacja kolejnych. Jednak jeszcze nie wszyscy dosłali adresy, które, okazało się, są niezbędne aby książka trafiła do właściwych osób... :). Serdeczna prośba - podeślijcie je - mogą być w mailu na mój adres: forecki@forecki.pl. Dziękuję.

Poznaniakom mogę podwieźć, ale można je też odebrać osobiście 15 listopada (piątek) na otwarciu mojej wystawy w Pix.House.

/zdjęcie dzięki uprzejmości Pawła Matysiaka/

 

Mechanizm. Pakowanie i wysyłka Dodano 02.11.2019, godz. 20:25

Produkcja książki pomału dobija do szczęśliwego końca. We wtorek powinien dotrzeć cały nakład. Trzymajcie kciuki, żeby już nic nic zaskakującego się nie stało :). Od piątku zabieram się za pakowanie i wysyłkę.  Książka będzie miała swoją premierę 15 listopada (piątek), kiedy to w galerii Pix.House otworzę towarzyszącą książce wystawę. A 7 grudnia (sobota) na Festiwalu X.Print zapraszam na spotkanie wokół książki, na którym będzie też Piotr Gajdziński, autor tekstu.

Mechanizm ruszył Dodano 30.10.2019, godz. 6:01

Wczoraj dotarły do mnie pierwsze egzemplarze książki MECHANIZM, na podstawie których dokonam odbioru całości nakładu. Wyglądają dobrze. Jeszcze tylko została indywidualizacja (cokolwiek to znaczy) każdego egzemplarza i rusza wysyłka. W związku z tym, że są dwie różne okładki, wyboru dokonam losowo. Za kilka dni podam też, kiedy będę dostępny w księgarni PIX.HOUSE - wtedy, jeśli pojawicie się osobiście, będzie można wybrać z jaką okładką odbierzecie książkę.

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wsparcie. 

I jeszcze ważna informacja: ciągle możecie jeszcze przyczynić się do wydania przez PIX.HOUSE dwóch kolejnych książek: https://polakpotrafi.pl/projekt/nowe-ksiazki-fotograficzne-pixhouse

Na premierę wszystkich wydawnictw zapraszam 6-7-8 grudnia do Poznania na kolejny, już czwarty festiwal książek fotograficznych X.PRINT. Szczegółowy program pojawi się niebawem na stronie PIX.HOUSE.

Dobre wiadomości Dodano 14.10.2019, godz. 8:43

Książka jest wydrukowana. Okładka jest wydrukowana. Index i broszura jest wydrukowana. Obwoluta jest wydrukowana. 

Dziś wszystkie arkusze lądują w introligatorni. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to około 24 października książka znajdzie się w Poznaniu i od poniedziałku, 28 października zaczynamy wysyłkę. Trzymajcie kciuki !!

Opóźnienie premiery książki Dodano 18.09.2019, godz. 19:46

Książka przechodzi kolejne etapy procesu produkcji. Na jednym z nich pojawił się problem z jakością papieru: po kilkudziesięciu godzinach od wydrukowania obraz zmienia swoje właściwości. Na szczęście udało się to wychwycić i teraz, od kilkunastu dni drukarnia stara się to rozwiązać. 

Bardzo przepraszam za opóźnienie i proszę o wyrozumiałość. Też już nie mogę się doczekać. Aby wynagrodzić dłuższe czekanie postanowiłem zdradzić, jak będzie wyglądała gotowa książka. Jeszcze serdeczna prośba - proszę na razie nie udostępniać tej wizualizacji. Niech to będzie taką małą, wewnętrzną tajemnicą :). Dziękuję.

Dodano: 18.09.2019, 22:50
  Grzegorz Borys
Grzegorz Borys
Na dobre rzeczy warto czekać, a samo oczekiwanie zwiększa tylko apetyt! Trzymam kciuki i pozdrawiam!

Mechanizm. Kolejny etap. Dodano 30.08.2019, godz. 8:57

Jest tak: środek wydrukowany. Obraz jest gęsty i tłusty, czyli taki jak lubię. Teraz zostało zrobienie makiety książki, wychwycenie newralgicznych punktów dla introligatorni, druk okładki, druk owijki, druk broszury, złożenie tego wszystkiego w całość i zaplanowanie planowanego opóźnienia. Czyli "Mechanizm".

 

Mechanizm czyli próba druku Dodano 04.08.2019, godz. 7:58

Kolejny etap pracy nad książką: próba druku. Po wprowadzeniu drobnych korekt, Andrzej i Darek będą mogli wszystko złożyć w całość. Obawiam się jednak, że wysyłka książek zacznie się pod koniec września (małe zawirowanie z papierem. Trzeba poczekać, aż się wyprodukuje, czyli będzie niewielkie, planowane opóźnienie). Bardzo proszę o wyrozumiałość... :)

Pierwsze nagrody wyruszyły w drogę Dodano 16.07.2019, godz. 22:29

Miło mi poinformować, że wyruszyły do Was pierwsze przesyłki z moimi pocztówkami, wydanymi przez Fundację Pix.House :).

Nadal jednak nie wszyscy odpowiedzieli na prośbę o podanie adresu do wysyłki książki MECHANIZM, która jest w końcowej fazie składu i niebawem znajdzie się w drukarni. Nie zapomnijcie uzupełnić tego przed 1 września. Dziękuję.

 

Mechanizm nabiera rozpędu Dodano 07.07.2019, godz. 16:34

Książka przybiera coraz bardziej realne kształty. Edycja zrobiona, grafik pracuje nad projektem, drukarnia zamówiona. Termin wydania na przełomie sierpnia i września, ze wskazaniem na początek września wydaje się niezagrożony. Na razie wszystko jest pod kontrolą :).

Cel osiągnięty! Dodano 10.06.2019, godz. 8:49

Dzięki Waszemu wsparciu książka pojawi się na przełomnie sierpnia i września. Serdecznie dziękuję :). Teraz dopracowujemy razem z Andrzejem Doboszem projekt graficzny, a wydawca, czyli Pix.House ogarnia wszystkie formalności. Ja zabieram się za ostateczną obróbkę zdjęć i małych korekt edycyjnych, Piotr Gajdziński (ten od ostatniej książki o premierze Mateuszu Morawieckim) robi ostatnie poprawki w tekście.

Pozostaje jeszcze wybór drukarni. Na razie są dwie opcje: Poznań albo Lublin. Zobaczymy, jak wyjdą próby druku. O postępach prac będę informował na bieżąco.

Nowe nagrody - fotografie vintage! Dodano 18.05.2019, godz. 22:21

To jest jedyna okazja, aby zdobyć trzy moje fotografie, które osobiście wykonałem w ciemni 30 lat temu (1989 rok) powiększalnikiem marki Magnifax 4 z negatywu małoobrazkowego Fotopan HL, na papierze Fotonbrom o gradacji normalnej, wyprodukowanym przez Bydgoskie Zakłady Fotochemiczne. Odbitka została dobrze utrwalona, wypłukana i wysuszona na szybie. Format 16x24 cm. Jej stan jest bardzo dobry. Drobne pyłki i zanieczyszczneia zostały wyplamkowane zgodnie z dostęponą wtedy technologią, czyli tuszem kreślarskim wymieszanym z odrobiną białka kurzego, nanoszonym na zdjęcie cienkim pędzelkiem. Czarna ramka wokół zdjęć to dowód na to, że powiększenie jest z całej klatki, bez kadrowania. Odbitki cały czas były przechowywane bez dostępu światła i zabezpieczone folią w specjalnym albumie do przechowywania zdjęć archiwalnych. Jest tylko jedna kopia wykonana w ten sposób, którą dowiozę osobiście.

Zdjęcie zostanie umieszczone w ramce tymczasowej, lub przekazane bez niej.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.06.2019 22:10