Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mariusz Forecki

Mariusz Forecki

Poznań

Mariusz Forecki - fotograf-dokumentalista. Intensywnie fotografuje w Polsce i na terenach byłego ZSRR (Armenia, Czeczenia, Dagestan, Autonomiczny Okręg Żydowski w Rosji, Ukraina, Litwa). Autor nagradzanych książek z fotografią dokumentalną: \"I Love Poland\" (2009), \"Kolekcja Wrzesińska\" (2011), \"W Pracy\" (2011) i \"Człowiek w ciemnych okularach\" (2016). Ukończył Instytut Kreatywnej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opavie. Laureat wielu konkursów fotograficznych i autor wystaw. Swoje zdjęcia pokazywał na najważniejszych festiwalach fotograficznych w Europie. Uhonorowany m. innymi medalem Związku Polskich Artystów Fotografików i Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania. Więcej informacji można znaleźć tutaj: www.forecki.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

23401 PLN z 20000 PLN

180 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 09.06.2019 22:10

Mechanizm. Polska 1989-2019

RSS

Mechanizm. Kolejny etap. Dodano 30.08.2019, godz. 8:57

Jest tak: środek wydrukowany. Obraz jest gęsty i tłusty, czyli taki jak lubię. Teraz zostało zrobienie makiety książki, wychwycenie newralgicznych punktów dla introligatorni, druk okładki, druk owijki, druk broszury, złożenie tego wszystkiego w całość i zaplanowanie planowanego opóźnienia. Czyli "Mechanizm".

 

Mechanizm czyli próba druku Dodano 04.08.2019, godz. 7:58

Kolejny etap pracy nad książką: próba druku. Po wprowadzeniu drobnych korekt, Andrzej i Darek będą mogli wszystko złożyć w całość. Obawiam się jednak, że wysyłka książek zacznie się pod koniec września (małe zawirowanie z papierem. Trzeba poczekać, aż się wyprodukuje, czyli będzie niewielkie, planowane opóźnienie). Bardzo proszę o wyrozumiałość... :)

Pierwsze nagrody wyruszyły w drogę Dodano 16.07.2019, godz. 22:29

Miło mi poinformować, że wyruszyły do Was pierwsze przesyłki z moimi pocztówkami, wydanymi przez Fundację Pix.House :).

Nadal jednak nie wszyscy odpowiedzieli na prośbę o podanie adresu do wysyłki książki MECHANIZM, która jest w końcowej fazie składu i niebawem znajdzie się w drukarni. Nie zapomnijcie uzupełnić tego przed 1 września. Dziękuję.

 

Mechanizm nabiera rozpędu Dodano 07.07.2019, godz. 16:34

Książka przybiera coraz bardziej realne kształty. Edycja zrobiona, grafik pracuje nad projektem, drukarnia zamówiona. Termin wydania na przełomie sierpnia i września, ze wskazaniem na początek września wydaje się niezagrożony. Na razie wszystko jest pod kontrolą :).

Cel osiągnięty! Dodano 10.06.2019, godz. 8:49

Dzięki Waszemu wsparciu książka pojawi się na przełomnie sierpnia i września. Serdecznie dziękuję :). Teraz dopracowujemy razem z Andrzejem Doboszem projekt graficzny, a wydawca, czyli Pix.House ogarnia wszystkie formalności. Ja zabieram się za ostateczną obróbkę zdjęć i małych korekt edycyjnych, Piotr Gajdziński (ten od ostatniej książki o premierze Mateuszu Morawieckim) robi ostatnie poprawki w tekście.

Pozostaje jeszcze wybór drukarni. Na razie są dwie opcje: Poznań albo Lublin. Zobaczymy, jak wyjdą próby druku. O postępach prac będę informował na bieżąco.

Nowe nagrody - fotografie vintage! Dodano 18.05.2019, godz. 22:21

To jest jedyna okazja, aby zdobyć trzy moje fotografie, które osobiście wykonałem w ciemni 30 lat temu (1989 rok) powiększalnikiem marki Magnifax 4 z negatywu małoobrazkowego Fotopan HL, na papierze Fotonbrom o gradacji normalnej, wyprodukowanym przez Bydgoskie Zakłady Fotochemiczne. Odbitka została dobrze utrwalona, wypłukana i wysuszona na szybie. Format 16x24 cm. Jej stan jest bardzo dobry. Drobne pyłki i zanieczyszczneia zostały wyplamkowane zgodnie z dostęponą wtedy technologią, czyli tuszem kreślarskim wymieszanym z odrobiną białka kurzego, nanoszonym na zdjęcie cienkim pędzelkiem. Czarna ramka wokół zdjęć to dowód na to, że powiększenie jest z całej klatki, bez kadrowania. Odbitki cały czas były przechowywane bez dostępu światła i zabezpieczone folią w specjalnym albumie do przechowywania zdjęć archiwalnych. Jest tylko jedna kopia wykonana w ten sposób, którą dowiozę osobiście.

Zdjęcie zostanie umieszczone w ramce tymczasowej, lub przekazane bez niej.