Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

monika.makax

monika.makax

Krasnystaw, Polska

Nazywam się Monika, mam 18 lat. Od wielu lat czułam pociąg do pisarstwa. Już jako dziecko słuchałam ciekawych opowiadań mojego taty i to chyba właśnie dzięki niemu, zrozumiałam, że sama pragnę zacząć przygodę z książkami. Jako że zawsze dużo czytałam, fascynowały mnie zarówno proste, łatwe do czytania treści jak i te bardziej skomplikowane o ukrytym znaczeniu, setkach charyzmatycznych, oryginalnych bohaterów czy poplątanej fabule. Gdy byłam młodsza pisałam kilka blogów, od wielu lat biorę też udział w konkursach literackich. Interesuję się malarstwem, książkami, DIY, sportem i wieloma innymi rzeczami. Kocham zwierzęta i interesuję się kulturą japońską.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

85 PLN z 15000 PLN

3 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2016.

Magia przeszłości - Przebudzenie

O projekcie

 

  Ponieważ na witrynie jest obowiązek zamieszczenia materiału wideo, a ja nie miałam pomysłu jak stworzyć własny film o moim projekcie, postanowiłam zamieścić w jego miejscu utwór, którego wiele razy słuchałam podczas pisania książki „Przebudzenie”. Pragnę zaznaczyć, że nie jest on powiązany z projektem, ani nie służy działaniom promocyjnym. Wideo nie jest wykorzystywane w celach komercyjnych, więc nie czerpię z jego udostępnienia żadnych korzyści materialnych. Materiał wideo, korzystając z Warunków Korzystania serwisu YouTube, udostępniony jest poprzez Odtwarzacz YouTube, tantiemy trafiają do jego autora, a odtworzenie materiały jest możliwe tylko i wyłącznie na życzenie odwiedzającego.

 

  Celem tego projektu jest wydanie książki „Magia Przeszłości – Przebudzenie”. Zacznę może od tego, że od wielu lat czułam pociąg do pisarstwa. Już jako dziecko słuchałam ciekawych opowiadań mojego taty i to chyba właśnie dzięki niemu, zrozumiałam, że sama pragnę zacząć przygodę z książkami. Jako że zawsze dużo czytałam, fascynowały mnie zarówno proste, łatwe do czytania treści jak i te bardziej skomplikowane o ukrytym znaczeniu, setkach charyzmatycznych, oryginalnych bohaterów czy poplątanej fabule. W "Przebudzeniu" znajdziecie więc wszystkiego po trochu.

 

 (Przykładowy projekt okładki - jeśli projekt się uda, z pewnością się ona zmieni)

 

  "Przebudzenie" jest powieścią fantasy. Kilkusetstronicową fabułę (ma około 500 stron) skierowałam przede wszystkim do młodzieży, ale myślę, że starszym także może się spodobać. Opowiada historię szesnastolatki - Americi Dusney, która urodziła się jako pół czarownica. Jako, że świat, w którym żyje, ukrywa fakt istnienia nadnaturalnych istot, dziewczyna, za złamanie zasad, czyli użycie mocy, zostaje zesłana do szkoły dla Nersai i Careai, placówki powstałej, aby resocjalizować zbuntowanych magów i wampirów. America, choć na początku nie jest zachwycona perspektywą opuszczenia rodzinnego domu, przyjeżdża do nowego liceum. Poznaje tam wielu magów, jak również wampirów i uczy się życia w nowej rzeczywistości. Spotyka tam również dwóch przystojnych chłopców: charyzmatycznego, inteligentnego Doriana - syna dyrektorki szkoły, oraz szarmanckiego, opanowanego Zandera, dziewiętnastoletniego wampira, który jest pomocnikiem nauczycieli i obiektem westchnień większości dziewcząt. Choć pozornie, egzystencja w szkole im. Ursula Cennerowe'a, wydaje się być dla Americi spokojna i przewidywalna, to pewnego dnia, dziewczynę zaczynają dręczyć tajemnicze sny...

 

  Pisząc moje książki, zawsze zastanawiam się, jak sprawić, że spodobają się zarówno mi, jak i osobom, które je później przeczytają. W zawodzie pisarki, o którym marzę od dziecka, najpiękniejsze jest to, że można przelewać na papier swoje myśli. Słowa układające się w zdania, dialogi pomiędzy bohaterami, osobiste przeżycia... Pisarz tworząc kolejne sceny i wydarzenia, wręcz "siedzi" w całej historii. Przeżywa wszystko razem ze swoimi wyimaginowanymi postaciami, cierpi, gdy oni cierpią, cieszy się, kiedy opowiada czytelnikowi o czymś zabawnym. Wkłada całe serce, a także uczucia, aby jego utwór poruszył i wciągnął. Tak samo było w moim przypadku. Powieść "Przebudzenie" nie powstawała pod presją czasu, czy tylko po to, aby ludzie kupowali ją w ciemno i wydawali swoje pieniądze. Nie. Pisałam ją przez ostatni rok, czasami robiąc nawet kilku tygodniowe przerwy, jeśli nie miałam weny lub moje pomysły nie współgrały z historią głównej bohaterki i po prostu do niej nie pasowały. Czasami potrafiłam przesiedzieć przed laptopem 5 godzin i napisać jedynie pół strony lub kilka pojedyńczych zdań, a czasami słowa lały się strumieniami. Wiele razy wszystko sprawdzałam, aby mój tekst był spójny i, krótko mówiąc, perfekcyjny.

 

  Oczywiście jestem świadoma, że należę do grona młodych, początkujących pisarzy, którym ciężko zaufać na słowo. Wierzę jednak, że ci, których zainteresowałam, zdecydują się mnie wesprzeć i wspólnie uda nam się doprowadzić mój projekt do końca (w tym wypadku do wydania książki). Obiecuję, że zaciekawią was barwne opisy, niebanalne kreacje bohaterów i wielowątkowa, zaskakująca fabuła. Moją książkę czytało już kilka osób i według nich, historia Americi została przedstawiona w ciekawy, niebanalny sposób, a zakończenie naprawdę ich zaskoczyło. Pojawia się w niej wiele motywów, między innymi: miłość, magia, relacje między magami, wampirami i ludźmi, tajemnicze historie z przeszłości, a także wiele, wiele innych, o których nie mogę napisać, bo zdradziłabym zbyt wiele...

 

  Wierzę, że w przyszłości, może właśnie dzięki waszemu wsparciu, uda mi się osiągnąć cel i już niedługo zauważycie moją książkę na sklepowych półkach. Mam nadzieję, że uznacie, że do moich bohaterów naprawdę można się przywiązać i z zaciekawieniem śledzić ich losy. Książkę bardzo dobrze się czyta i nikomu nie powinna się nudzić.

 

Jeśli chcecie przeczytać prolog i pierwszy rozdział książki, zapraszam na Wattpad, gdzie jest umieszczony początek opowiadania. Zapraszam serdecznie.

 

https://www.wattpad.com/user/Cherrich

 


INFORMACJA DODATKOWE:

 

  Jak już wspomniałam na początku, mam 18 lat, więc nie posiadam własnych funduszy, aby zainwestować w tak poważne przedsięwzięcie. Zaryzykuję jednak stwierdzeniem, że ufam w swoje umiejętności pisarskie i jestem dumna z "Przebudzenia". Mam nadzieję, że wy także we mnie uwierzycie. Podchodzę do tego projektu poważnie, zamierzam przeznaczyć całą zarobioną sumę wyłącznie na cele związane z drukiem, korektą, produkcją i wydaniem książki. Jeśli uda mi się zebrać więcej pieniędzy, przeznaczę je na wydanie kolejnych egzemplarzy książki, ofiaruje je schroniskom dla zwierząt lub pomagającym organizacjom.

 

Aby pokazać, jak duże koszta związane są z wydaniem powieści, pokażę to na przykładzie kosztów za książkę o podobnych rozmiarach, czyli takiej, która ma około 500 stron.

 

Koszt wydania pierwszych 300 egz.: 12350 zł;

 

Wydanie następnych 300 egz.: 4300 zł.

 

 

Koszt wydania pierwszych 500 egz.: 14550 zł;

 

Wydanie następnych 500 egz.: 6150 zł.

 

 

Koszt wydania pierwszego 1000 egz.: 18350 zł;

 

Wydanie następnego 1000 egz.: 8950 zł.

 


  Koszty obejmują prace potrzebne do wydania książki i umieszczenie jej na rynku. Jest to między innymi skład i łamanie, korekta, projekt okładki, druk i oprawa.

 

 

NAGRODY:

(jeśli projekt się uda)

 

1 zł + każda inna kwota – dozgonna wdzięczność

5 zł  – e-mail z podziękowaniem

15 zł lub więcejczarno-białyszkic/plakat/rysunek narysowany przez autorkę książki, przedstawiający główną bohaterkę powieści.

35 zł lub więcej - szkic głównej bohaterki powieści stworzony przez autorkę, wersja elektroniczna książki

50 zł lub więcej - szkic głównej bohaterki powieści stworzony przez autorkę, wersja elektroniczna książki, osobisty list z podziękowaniem za wsparcie

100 zł lub więcej – szkic głównej bohaterki powieści stworzony przez autorkę, egzemplarz książki "Przebudzenie", dodatkowy, niepublikowany nigdzie fragment książki "Przebudzenie".

 

 

 

 

NAGRODY DODATKOWE:

 

5 losowych osób – książki z dedykacją, autografem i osobistym podziękowaniem

5 osób, które do końca trwania projektu wpłacą największe kwoty – książki z dedykacją, autografem i osobistym podziękowaniem (nie dotyczy firm/ogranizacji)

5 losowych osób - bansoletki z koralików, widoczne powyżej, nawiązujące do pierwszoplanowych i drugoplanowych bohaterek książki (różowa – America, biała – Dafne, zielona – Misurie). Zrobiła je moja przyjaciółka po tym jak zapoznała się z fabułą książki, więc każda z bransoletek jest niepowtarzalna i wyjątkowa. 

 

JEŚLI PROJEKT SIĘ NIE UDA 3 LOSOWE OSOBY OTRZYMAJĄ KSIĄŻKĘ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ!

 

 

(Oczywiście, jeśli chodzi o nagrody książkowe, będą one dostarczone dopiero po udanym opublikowaniu książki.)

 

KONTAKT Z AUTOREM:

 

Adres mailowy: monika.makax@gmail.com

Facebook: https://www.facebook.com/monika.maka.986

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2016 18:06