Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Magdalena Schatt

Magdalena Schatt

Napisz wiadomość do Projektodawcy

13580 PLN z 6200 PLN

213 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

219%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 25.04.2020.

Łysolka i Długowłosy - pomóż wydać książkę dla dzieci

O projekcie

"Łysolka i Długowłosy" to dwudziestostronicowa książka dla dzieci o rodzeństwie bliźniąt, z których jedno zaczyna tracić włosy. Wzbogacona o piękne, urzekające ilustracje opowieść to nie tylko historia o pełnej empatii i wsparcia relacji brat-siostra, ale historia poszukiwania jasnych stron nieco dziwnej choroby, traktowania inności w kategoriach wyjątkowości, historia o tolerancji i miłości. Także do siebie. 

Dla kogo? Dla każdego, kto lubi się wzruszać, nie boi się łamać tabu i nosi w sobie czułość dla tego, co inne. 

 

 

 

Nazywam się Magdalena Schatt-Skotak, mam trzydzieści pięć lat, dwoje dzieci i łysą głowę. To w tej łysej głowie powstał pomysł, by stworzyć książeczkę dla dzieci o alopecji, na którą choruję od 18 lat.

 

Alopecja to autoimmunologiczna choroba, która polega na utracie włosów. Ryzyko pojawienia się tego schorzenia dotyka około 2% populacji, a łysienie całkowite - powodujące utratę całego owłosienia wraz z rzęsami i brwiami - jest jego najrzadszą postacią.

 

Z moją chorobą żyje się do końca. Bez włosów też można żyć - ale żyje się trudniej. Wydrukuj ze mną tę niezwykłą książkę dla dzieci. Daj szansę nieść informacje dla najmłodszych, pomóż uczyć wrażliwości na innych. W świecie pełnym hejtu i braku tolerancji tak bardzo tego potrzebujemy. 

 

 

"Łysolka i Długowłosy" dedykowana jest zarówno dzieciom, jak i dorosłym, chorym i tym, którzy z alopecją nigdy się nie zetknęli. Dla jednych będzie pocieszeniem, dla drugich wsparciem w rozmowie na temat choroby, innym pomoże zrozumieć, jak się czują osoby z alopecją, na czym polega ich choroba i podpowie, jak można je wesprzeć.

 

Książeczka ukaże się pod patronatem Fundacji Opolskie Dziouchy oraz Polskiego Stowarzyszenia Alopecji, dzięki czemu informacja o jej powstaniu dotrze do osób najbardziej zainteresowanych. Książka ułatwi wejście dzieciom w nowe grupy, trafi do wybranych bibliotek, będzie wsparciem dla przedszkoli czy szkół w zorganizowaniu spotkania na temat tej choroby, tolerancji, akceptacji, empatii. Wydanie książki dla dzieci na temat alopecji pozwoli stworzyć cykl spotkań autorskich na temat łysienia dla chorych dzieci i ich bliskich.

 

 

Zebrane środki zostaną wydane na takie działania jak wykonanie 20 ilustracji, skład, opracowanie graficzne i korekta, wydruk 1000 egzemplarzy, dystrybucja, prowizja dla portalu.

Ilustracje stworzy Ewelina Kędzia, ilustratorka i projektantka z Opola, która uwielbia tworzyć obrazy cieszące oko zarówno najmłodszych, jak i rodziców. Przedstawiane przez Nią damskie sylwetki wykraczają poza kanony kobiecej urody, dzięki czemu kobiety z Jej ilustracji są nietuzinkowe i niezwykłe. Czy "Łysolka i Długowłosy" mogliby trafić lepiej? 

 

Jeśli kwota zebranych środków przewyższy zakładaną sumę, to wszystkie dodatkowe fundusze przeznaczone zostaną na rozwój dalszych działań literacko-wydawniczych. 

 

 

Książka "Łysolka i Długowłosy" powinna ukazać się najpóźniej wczesną jesienią 2020 roku. Zależy mi, by książeczka mogła znaleźć się w plecakach chorych dzieci, które pierwszy raz pójdą do przedszkola czy szkoły, i by mogła być dla nich wsparciem przy nawiązywaniu nowych znajomości. Oczywiście będę pamiętać o wszystkich, którzy wsparli realizację tego projektu. Otrzymacie gotowe książki wraz z nagrodami w pierwszej kolejności. 

 

 

Zapraszam na swoje konto

na Facebooku https://www.facebook.com/lenka_scott-109482207242555/ i Instagramie https://www.instagram.com/lenka_scott/

Tam możecie dowiedzieć się więcej o mnie, o mojej chorobie i książce. Chętnie odpowiem na Wasze pytania. Piszcie śmiało!

 

 

 

Są choroby, które można tylko przetrwać. Moja książka pomaga przetrwać najmniejszym, a zrozumieć każdemu. Aby mogła nieść informację i pomoc, musi opuścić szufladę. Czy to się uda, zależy teraz tylko od Was. Dziękuję za każde wsparcie w imieniu swoim i przyszłych małych czytelników. 

 

Media o Twoim projekcie:

Chcę, żeby dzieci zobaczyły we mnie niezwykłą mamę, a nie łysego dziwoląga

opowiecie.info | 2020-02-28

Jest piękna i młoda. I zupełnie łysa. Kiedy nie przykrywa głowy, albo nosi swoje ulubione turbany, to wzbudza niezdrowe zainteresowanie. Czasem doświadcza też z tego powodu zwykłego chamstwa.

Pamiętnik kobiety w turbanie

www.lokalna24.pl | 2020-02-13

Ja, łysa matka. Matka bez włosów. Nie ukrywam przed dziećmi swojej choroby, swojej inności. Mówię im: mam alopecię, to ona sprawia, że moja głowa jest wyjątkowa...

Piękna Opolanka cierpi na całkowite łysienie Nie chcę być dziwolągiem

nto.pl | 2020-02-10

Bibliotekarka z Opola postanowiła przełamać tabu na temat wstydliwej choroby, na którą od wielu lat cierpi. Napisała książkę dla dzieci i zorganizowała zbiórkę na jej wydanie.

Straciła włosy i pokochała siebie na nowo. Napisała niezwykłą książeczkę o alopecji

kk24.pl | 2020-02-08

Kiedy piękna nastolatka nagle zaczyna tracić wszystkie włosy na ciele, jej świat lega w gruzach. Złość, przygnębienie, bunt…

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 25.04.2020 22:10