Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Magdalena Schatt

Magdalena Schatt

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11188 PLN z 6200 PLN

177 Wspierający

31 dni do zakończenia

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej (model "bierzesz ile zbierzesz"). Projekt kończy się 26.03.2020 22:10

Łysolka i Długowłosy - pomóż wydać książkę dla dzieci

O projekcie

"Łysolka i Długowłosy" to dwudziestostronicowa książka dla dzieci o rodzeństwie bliźniąt, z których jedno zaczyna tracić włosy. Wzbogacona o piękne, urzekające ilustracje opowieść to nie tylko historia o pełnej empatii i wsparcia relacji brat-siostra, ale historia poszukiwania jasnych stron nieco dziwnej choroby, traktowania inności w kategoriach wyjątkowości, historia o tolerancji i miłości. Także do siebie. 

Dla kogo? Dla każdego, kto lubi się wzruszać, nie boi się łamać tabu i nosi w sobie czułość dla tego, co inne. 

 

 

 

Nazywam się Magdalena Schatt-Skotak, mam trzydzieści pięć lat, dwoje dzieci i łysą głowę. To w tej łysej głowie powstał pomysł, by stworzyć książeczkę dla dzieci o alopecji, na którą choruję od 18 lat.

 

Alopecja to autoimmunologiczna choroba, która polega na utracie włosów. Ryzyko pojawienia się tego schorzenia dotyka około 2% populacji, a łysienie całkowite - powodujące utratę całego owłosienia wraz z rzęsami i brwiami - jest jego najrzadszą postacią.

 

Z moją chorobą żyje się do końca. Bez włosów też można żyć - ale żyje się trudniej. Wydrukuj ze mną tę niezwykłą książkę dla dzieci. Daj szansę nieść informacje dla najmłodszych, pomóż uczyć wrażliwości na innych. W świecie pełnym hejtu i braku tolerancji tak bardzo tego potrzebujemy. 

 

 

"Łysolka i Długowłosy" dedykowana jest zarówno dzieciom, jak i dorosłym, chorym i tym, którzy z alopecją nigdy się nie zetknęli. Dla jednych będzie pocieszeniem, dla drugich wsparciem w rozmowie na temat choroby, innym pomoże zrozumieć, jak się czują osoby z alopecją, na czym polega ich choroba i podpowie, jak można je wesprzeć.

 

Książeczka ukaże się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Alopecji, dzięki czemu informacja o jej powstaniu dotrze do osób najbardziej zainteresowanych. Książka ułatwi wejście dzieciom w nowe grupy, trafi do wybranych bibliotek, będzie wsparciem dla przedszkoli czy szkół w zorganizowaniu spotkania na temat tej choroby, tolerancji, akceptacji, empatii. Wydanie książki dla dzieci na temat alopecji pozwoli stworzyć cykl spotkań autorskich na temat łysienia dla chorych dzieci i ich bliskich.

 

 

Zebrane środki zostaną wydane na takie działania jak wykonanie 20 ilustracji, skład, opracowanie graficzne i korekta, wydruk 1000 egzemplarzy, dystrybucja, prowizja dla portalu.

Ilustracje stworzy Ewelina Kędzia, ilustratorka i projektantka z Opola, która uwielbia tworzyć obrazy cieszące oko zarówno najmłodszych, jak i rodziców. Przedstawiane przez Nią damskie sylwetki wykraczają poza kanony kobiecej urody, dzięki czemu kobiety z Jej ilustracji są nietuzinkowe i niezwykłe. Czy "Łysolka i Długowłosy" mogliby trafić lepiej? 

 

Jeśli kwota zebranych środków przewyższy zakładaną sumę, to wszystkie dodatkowe fundusze przeznaczone zostaną na rozwój dalszych działań literacko-wydawniczych. 

 

 

Książka "Łysolka i Długowłosy" powinna ukazać się najpóźniej wczesną jesienią 2020 roku. Zależy mi, by książeczka mogła znaleźć się w plecakach chorych dzieci, które pierwszy raz pójdą do przedszkola czy szkoły, i by mogła być dla nich wsparciem przy nawiązywaniu nowych znajomości. Oczywiście będę pamiętać o wszystkich, którzy wsparli realizację tego projektu. Otrzymacie gotowe książki wraz z nagrodami w pierwszej kolejności. 

 

 

Zapraszam na swoje konto

na Facebooku https://www.facebook.com/lenka_scott-109482207242555/ i Instagramie https://www.instagram.com/lenka_scott/

Tam możecie dowiedzieć się więcej o mnie, o mojej chorobie i książce. Chętnie odpowiem na Wasze pytania. Piszcie śmiało!

 

 

 

Są choroby, które można tylko przetrwać. Moja książka pomaga przetrwać najmniejszym, a zrozumieć każdemu. Aby mogła nieść informację i pomoc, musi opuścić szufladę. Czy to się uda, zależy teraz tylko od Was. Dziękuję za każde wsparcie w imieniu swoim i przyszłych małych czytelników. 

 

Media o Twoim projekcie:

Pamiętnik kobiety w turbanie

www.lokalna24.pl | 2020-02-13

Ja, łysa matka. Matka bez włosów. Nie ukrywam przed dziećmi swojej choroby, swojej inności. Mówię im: mam alopecię, to ona sprawia, że moja głowa jest wyjątkowa...

Piękna Opolanka cierpi na całkowite łysienie Nie chcę być dziwolągiem

nto.pl | 2020-02-10

Bibliotekarka z Opola postanowiła przełamać tabu na temat wstydliwej choroby, na którą od wielu lat cierpi. Napisała książkę dla dzieci i zorganizowała zbiórkę na jej wydanie.

Straciła włosy i pokochała siebie na nowo. Napisała niezwykłą książeczkę o alopecji

kk24.pl | 2020-02-08

Kiedy piękna nastolatka nagle zaczyna tracić wszystkie włosy na ciele, jej świat lega w gruzach. Złość, przygnębienie, bunt…