Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

lessislessie

lessislessie

Wrocław, Polska

LESS IS LESSIE to muzyka dla tych, którzy lubią się zasłuchać i zapatrzeć. Zadebiutowali w marcu 2015 roku na koncercie we wrocławskim studiu Uniq Sound. Płyta z materiałem live z tego koncertu ukazała się w sierpniu 2016.

Z powodzeniem uczestniczyli w konkursach: Muzyczna Bitwa Radia Wrocław, Neuro Music. W grudniu 2016 zagrali koncert "Na Dużym Ekranie" we współpracy z Kinem Nowe Horyzonty. Z utworem "Blackout" wygrali konkurs zespołów SLOT Art 2017.

Skład: Weronika Kowal, Emil Madaliński, Maciej Janiszewski, Konrad Mikołajczyk i Filip Kozak.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11679 PLN z 11000 PLN

70 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

106%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.04.2020.

Less Is Lessie - wydanie płyty The Escape Plan

RSS

Lessie Wróć - Warmup Show Dodano 30.05.2021, godz. 14:38

Szanowni Wspierający!

 

Zapraszamy gorąco już za dwa tygodnie na rozgrzewkowy wieczór z muzyką Lessie, którego gospodarzem będzie Klub ŁącznikCentrum Kultury Czasoprzestrzeń we Wrocławiu.

 

Będzie to doskonała okazja, żeby się spotkać, porozmawiać o muzyce i nadrobić koncertowe zaległości.

 

Wstęp wolny.

 

Jako że kultura jest obecnie dobrem limitowanym, możemy wpuścić ograniczoną ilość gości. Prosimy o zapisy w formularzu google https://forms.gle/EvXk3kwCKzVaMiiU9

 

Więcej szczegółów na stronie FB wydarzenia.

 

WAŻNE! Koncert premierowy planujemy na sierpeń 2021. Wejściówki oczywiście zachowują wazność.

 

 

Zamykamy wysyłki preorderów. Dodano 15.03.2021, godz. 21:13

Ważna kwestia! Dwoje z naszych patronów o nickach leloups i vivra44 nie podało nam jeszcze danych adresowych, a Wasze fanty czekają na wysyłkę. Sprawdźcie proszę skrzynki mejlowe czy korespondencja nie trafiła do spamu.

Pozdrowienia

LIL

Wystartowaliśmy z wysyłkami Dodano 08.02.2021, godz. 18:47

Pierwsze paczki z nagrodami wyruszyły!

 

Zdecydowaliśmy też, że każdy kto wybrał wsparcie projektu z płytą fizyczną dostanie też wersję elektroniczną mp3320 oraz wav.

 

Sprawdzajcie zatem w tym tygodniu skrzynki mejlowe oraz w przyszłym skrzynki pocztowe.

 

Będziemy wdzięczni jeśli podzielicie się z nami wrażeniami z odsłuchu na naszej stronie na Facebooku, Instagramie lub YouTubie.

 

Dziękujemy Wam z całego serca!

 

Weronika, Maciek, Filip, Emil i Konrad

 

Mastering w toku i inne przyjemności Dodano 16.12.2020, godz. 15:04

Cześć!

 

Niestety pandemia nie daje nam wytchnienia. Finalizacja naszych nagrań to chyba najdłuższy proces tego typu, w ktorym braliśmy udział. Niestety co chwilę dostajemy informacje, że któryś z elementów jest opóźniony ze względu na sytuację zdrowotną lub ekonomiczną.

 

Niemniej, powinniśmy zakończyć pracę nad materiałem audio do końca feralnego roku ZOZO ;) Od początku stycznia ruszamy zatem z drukiem Waszych preorderów. Wszystkie materiały i projekty już gotowe, a mapki dołączone do płyt już wydrukowane! zobaczcie sami:

 

Finalizujemy miks Dodano 19.09.2020, godz. 13:53

Jak to zwykle w procesie twórczym bywa, etap miksu przedłużył nam się z miesiąca do dwóch. :/ Niestety i stety staramy się być bardzo drobiazgowi i z jednej strony smutno nam, że termin usłyszenia finalnego efektu się wydłuża, ale z drugiej strony uważamy, że lepiej zaprezentować dopracowany materiał niż odpuścić pewne szczegóły. Dziękujemy Wam bardzo kochani za cierpliwość!

Koszulki i reszta merchu już czeka w blokach na wysyłkę. Teraz już tylko czekamy na dźwięki aby rozpocząc tłoczenie płyt. Liczymy, że materiał na przełomie września i października trafi do studia masteringowego, a co za tym idzie pod koniec października będziemy mieli w dłoni płyty i rozpoczniemy wysyłki :)

Wideo - sesja nagraniowa bębnów na płytę The Escape Plan. Dodano 05.06.2020, godz. 19:01

W trudnych warunkach epidemii udało nam się zorganizować nagranie bębnów. Inżynierem dźwięku podczas nagrań był oczywiście inż. Piotrek Rudnicki

Dołożyliśmy wszelkich starań aby podczas rejestracji śladów wszystkie strategiczne miejsca były dokładnie odkażone, i zachowywaliśmy bezpieczną odległość między muzykami, stanowiącymi elementy wystroju studia :)

Mamy nadzieję, że w miksie od razu będzie słychać wyjątkową czystość brzmienia 

Zakończyliśmy rejestrację materiału Dodano 30.05.2020, godz. 21:34

Zakończyliśmy sesje nagraniowe do nadchodzącego albumu. Ze względu na towarzyszącą nam wszystkim pandemię, musieliśmy każdy instrument nagrywać w osobnej sesji.

Przy bardziej wymagających instrumentach swoją wiedzą i doświadczeniem wspierał nas inż. Piotrek Rudnicki oraz inż. Emil Madalinski. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów samych nagrań. Paradoksalnie, przez to całe wirusowe zamieszanie, nasze pomysły mogły sobie przez kilka tygodni spokojnie dojrzeć. Pojawiło się nawet kilka bardzo ciekawych innowacji, ale to posłuchacie już sami!

Wchodzimy zatem w etap właściwego miksu, który przygotuje dla nas inż. Emil Madalinski. Planujemy również wyjątkowo profesjonalny mastering, a więc wszystko zapowiada się bardzo ciekawie.

Trzymajcie kciuki kochani!

LIL

Rozpoczynamy miks Dodano 24.05.2020, godz. 12:19

Zbliżamy się do końca rejestracji i zaczynamy miks materiału na płytę The Escape Plan. Najbliższe 1-1,5 miesiąca poświęcimy na dopieszczanie brzmienia albumu. Potem już tylko mastering, produkcja płyt i wysyłki :) Trzymajcie kciuki!

Pozdrowienia!

LIL

Mamy projekt koszulki Dodano 15.04.2020, godz. 10:14

No to zaczynamy dwutygodniowe odliczanie do końca zbiórki. Na dzień dzisiejszy mamy niemal 40% zgromadzonych środków z preorderów.

Zaprojektowaliśmy już koszulki, które powędrują do zamawiających zestawy "Kurkowa", "Borna", "Łokietka" i "Chrobrego". Na przodzie koszulki znajdzie się charakterystyczny rzut jednego z nadodrzańskich budynków. Czy wiecie który to? Tak, dobrze mówicie, szłyszę Wasze głosy ;)

Wykonamy je w sprawdzonej lokalnej firmie specjalizującej się w nadrukach na tekstyliach.Ostatnio testowaliśmy ich nadruki i trzymają się o wiele lepiej niż na koszulkach od King Crimson :D Co myślicie?

LIL

The Escape Plan w Radio Wrocław Kultura Dodano 09.03.2020, godz. 23:08

Dzisiaj, w audycji Muzyczna Żonglerka w Radio Wrocław Kultura, Weronika i Emil poopowiadali nieco o naszych planach płytowych i koncertowych. Za przemiłą rozmowę dziękujemy Panom prowadzącym, Andrzejowi Jóźwikowi i Kamilowi Dawidowi Gałuszce, którzy stale dbają o to, żebyście wiedzieli więcej o wrocławskiej scenie muzycznej.

Dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie i trzymamy kciuki za Waszą formę!

 LIL

Wyruszyliśmy! Dodano 01.03.2020, godz. 10:16

Mamy pierwsze wsparcie. Dziękujemy! Bardzo nam miło. Zapraszamy Was serdecznie do udziału w projekcie.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.04.2020 22:10