Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mandragora

Mandragora

Kraków

Klaudyna Góralska - charakteryzatorka FX, filmoznawczyni, reżyserka musicalowa, scenarzystka, wykładowczyni i organizatorka wypraw filmowych oraz muzycznych. Niepoprawna marzycielka mająca we krwi zew podróży.

W branży filmowej pracuje od ponad 13 lat,
napisała i wyprodukowała 3 pełnometrażowe musicale sceniczne, oraz kilka mniejszych, organizuje warsztaty, kursy artystyczne, eventy, akcje charytatywne .

Wraz z partnerem prowadzi blog podróżniczy www.buskers.blog.pl

Założycielka Grupy Musicalowej Mandragora facebook.com/GrupaMandragora

Twórczyni cyklu Legendy i Baśnie Północy
www.facebook.com/events/365460136977545/

Stworzyła studio makijażu wegańskiego
www.facebook.com/veganmakeup

Charakteryzatornię efektów specjalnych https://www.facebook.com/CharakteryzacjaKrakow

Prowadzi stronę poświęconą pomocy zwierzętom www.facebook.com/Ciuchowisko

Napisz wiadomość do Projektodawcy

700 PLN z 10000 PLN

13 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 09.07.2015 18:06

Legendy i Baśnie Północy - śladami Sagi o Ludziach Lodu

O projekcie

Zapraszamy Was do wsparcia naszego projektu

 

z cyklu Legendy i Baśnie Północy.

 

 

 

Zafascynowani twórczością Margit Sandemo, postanowiliśmy wykorzystać nasze zawody i doświadczenie i ruszyć w trasę po Danii, Norwegii i Szwecji, by nakręcić dla Was film dokumentalny "Śladami Sagi o Ludziach Lodu". 

Odwiedzimy wszystkie ważne dla Ludzi Lodu miejsca w Skandynawii, postaramy się też pokazać miejsca, które były dla Margit inspiracją do stworzenia kolejnych tomów SoLL.

Nie straszne nam wiatry, zamiecie, deszcz, ni śnieg. Własnymi rękami potrafimy naprawić nawet najbardziej martwe samochody. By zrobić dobre zdjęcia potrafimy sterczeć godzinami w niewygodnych pozycjach, a dla pomocy słabszym istotom zdarzało nam się zatrzymywać ruch drogowy. Kochamy wolność, pęd we włosach, pyliste drogi i szumiące głębiny morskie. W sercach naszych mieszka zew przygody, piękno natury i wszystkie barwy świata – te jasne i ciut mroczniejsze... jaskrawe jak zachód słońca lub też przydymione, jak mglisty poranek ponad łąką.

 

POMYSŁ:
Legendy i Baśnie Północy to projekt filmowy, artystyczny,
który powstał w sercu Klaudyny już wiele lat temu, gdy jako nastolatka czytała po raz pierwszy Sagi Margit Sandemo, i później, gdy z egzemplarzem Sagi o Czarnoksiężniku przemierzała Islandię w poszukiwaniu doliny Gjain i wejścia do świata Elfów. (Znalazła! Przynajmniej dolinę...)
Tęsknota ta zaowocowała cyklem podróży filmowych śladami niezwykłych legend, baśni i historii.
Po co? - By podzielić się tymi opowieściami, widokami i dźwiękami z innymi ludźmi, by przywrócić ich marzenia o świecie magicznym, niezwykle pięknym i pełnym przygód!

TRASA:

Trasa obejmuje: Polskę, Danię, Norwegię, Szwecję
Odległość: 6000km
Termin: lipiec/sierpień 2015
Czas: 3 tygodnie

Czas montażu - chcemy przygotwać pełną wersję z udźwiękowieniem do dnia 92 urodzin Margit Sandemo (23.04.2016), by film ten był również prezentem urodzinowym dla Niej. Studiując 47 tomów stworzyliśmy trasę obejmującą wszystkie ważne dla Sagi miejsca na północy – zarówno te realne, jak i te, stworzone w wyobraźni pisarki... przy szukaniu tych ostatnich otrzymaliśmy pomoc... pomoc od kogoś, kto wie najlepiej, gdzie ukryte mogą być tajemnice Ludzi Lodu...
Chcemy również poznać lokalne historie, które zechcą nam opowiedzieć mieszkańcy, sprawdzić, czy wiedzą, że ich okolice są tłem akcji SoLL.
Obecny projekt jest pierwszą częścią większej trasy, która obejmie w przyszłości również Islandię.

 

Z Polski przeprawimy się do południowych wybrzeży Szwecji, odwiedzajac uzdrowisko Ramlosa, Kopenhagę i jej okolice, związane z Rodem Paladinów. Trasę Hirtshals – Bergen odbędziemy nowoczesnym promem, wzdłuż malowniczych fiordów. Następnie ruszymy lądem na Północ.
Najdalej wysuniętym punktem trasy jest Trondheim, gdzie zaczyna się SoLL, odwiedzimy też tereny pod Oslo uważane za dawną parafię Grastensholm, szwedzkie okolice Sztokholmu, Morby, a także bardziej bezludne tereny Dovre, gdzie spróbujemy odnaleźć pierwowzór Doliny Ludzi Lodu.
Dzięki wyprawom 2008 i 2015 posiadamy już część materiałów z Islandii, w tym Dimmuborgir, gdzie rozpoczyna się tom "Miłość Lucyfera".
Ciekawostki z trasy będziemy Wam zdradzać w ciągu trwania kampanii. Stay tuned!CZEGO POTRZEBUJEMY?
10.000zł jest kwotą minimalną, przeznaczoną na paliwo, opłaty drogowe, bilety promowe (Poza trasą Dania-Norwegia), część opłat za pola campingowe/noclegi.

Chętnie podejmiemy współpracę z mediami, wydawnictwami, oraz sponsorami gotowymi na wsparcie naszego projektu.

 Z ogromną radością przyjmiemy też zaproszenie od fanów SoLL i organizacji, które chciałyby przygarnąć nas pod swój dach, lub użyczyć miejsca pod namioty podczas trasy Dania-Norwegia-Szwecja.

A jeśli zdobędziemy wiecej?

Jeżeli uda nam się uzbierać 170%-200% kwoty nasz film nabierze całkiem nowej perspektywy!

Dołączy do nas profesjonalna ekipa "droniarzy" z lotna.pl Karol Iwan i Anna Korniluk specjalizują się w zdjęciach z powietrznych. Oprócz tego Karol Iwan, jako doświadczony montażysta wspomoże nasz projekt na etapie montażu. Wśród jego produkcji można znaleźć m.in. najnowszą płytę zespołu Dżem oraz potrójne wydawnictwo Genesis Classic, a z produkcji filmowych, brytyjską produkcję Short Supply oraz superprodukcję Aazaan, gdzie pracował jako senior editor i asystent znanego hollywoodzkiego montażysty Humphrey'a Dixona.

http://lotna.pl/
https://www.facebook.com/teamlotna
https://vimeo.com/lotna
https://vimeo.com/lotna

Za film Mazury otrzymali nagrodę w Hongkongu:

A jeśli pomysł spodoba się Wam tak bardzo, że na naszym koncie wyląduje suma olbrzymia, to przeznaczymy ją na realizację drugiego filmu, tym razem na Islandii!

 

Dlaczego Polak Potrafi?

 Crowdfounding wybraliśmy właśnie dlatego, że film chcemy nakręcić dla Was. Dla ludzi kochających podróże, marzenia i być może zafascynowanych Sagą o Ludziach Lodu, tak jak my. Wiem, jak wielu czytelników marzy o ekranizacji Sagi. Może tym dokumentem uda nam się pchnąć owo marzenie w odpowiednim kierunku?

 

 

CO MAMY?
Scenariusz, przestudiowane na dziesiatą stronę tomy Sagi określające naszą trasę, sprzęt filmowy i fotograficzny, samochód i jego przygotowanie do trasy, wyżywienie. Jesteśmy profesjonalistami z dużym doświadczeniem. Nie jest to nasz pierwszy projekt podróżniczy, wiemy więc, na co zwrócić uwagę, jak bezpiecznie dotrzeć w wyznaczone miejsca i jak zdobyć najlepsze ujęcia!

 Po powrocie nasz wkład obejmie też montaż, korekcję barwną, nagranie lektora po polsku i angielsku, skomponowanie muzyki.

Nasz dotychczasowy dorobek reżyserski, musicalowy, fotograficzny, muzyczny i podróżniczy znajdziecie na stronach:

Grupa Musicalowa Mandragora

www.facebook.com/GrupaMandragora

Strona Podróżnicza

www.buskers.blog.pl

Studio Nagrań

www.facebook.com/voicestudiopl

Pracownia Charakteryzacji i Efektów Specjalnych

www.facebook.com/CharakteryzacjaKrakow

Fotografie Wojtka Drzyżdżyka

https://plus.google.com/photos/102142937898191720887/albums?banner=pwa 

Nasz musical "Noc Zmysłów" powstał w oparciu o tradycje Świętojańskie i inspirację Sagą o Ludziach Lodu.

 

NA CZYJĄ POMOC LICZYMY?

Przewidujemy, że naszymi wspierającymi są przede wszystkim fani twórczości Margit Sandemo, czyli już 3 pokolenia – pierwsze książki zostały w Polsce wydane w 1982 roku, w roku 2015 pojawia się kolejne wznowienie a z nim nowi czytelnicy.

Kolejny odbiorca to pasjonaci podróży, którzy z jakichś względów sami nie mogą wyruszyć na północ, a chcieliby zobaczyć na filmie i zdjęciach niezwykłe miejsca i ludzi.

A może masz artystyczną, marzycielską duszę i realizując poprzez nasze nagrody swoje własne marzenia, pomożesz też nam?:)

 

DLA CIEBIE:

Nasze nagrody to coś dla każdego – od sympatycznych drobiazgów i gadżetów o wartości sentymentalnej, po naprawdę niezwykłe okazje uczestniczenia w warsztatach, sesjach i metamorfozach osób pragnących odkryć i rozwinąć swoje artystyczne umiejętności. Nagrody zaczniemy realizować po powrocie (poza uczestnictwem w wyprawie i pocztówkami).

Czy wspomnieliśmy już, że można nawet pojechać z nami? Nie? 

No to mówimy! Można – zerknijcie na wyższe nagrody:)

  NAGRODY:

Powyżej 15zł - Zaproszenie na zlot SoLL w Krakowie

Powyżej 35zł - Kubek z logo wyprawy

Powyżej 50zł - DVD z filmem

Powyżej 100zł - plakat - mapa SoLL

Powyżej 350zł - unikatowy nszyjnik od Galeria Biżuterii Atrium ze zdjęciem z wyprawy lub motywem SoLL

Powyżej 500zł Album ze zdjęciami z wyprawy w twardej oprawie, 40 stron

A może macie ochotę na bardziej artystyczne nagrody samorozwojowe?

Pomiędzy 300 a 1000zł znajdziesz lekcje makijażu, charakteryzacji, wykonanie na Tobie charakteryzacji z SoLL a nawet profesjonalną sesję zdjęciową!

W przedziale 150 - 1500zł znajdziesz lekcje wokalu, nagranie Twojej piosenki a nawet kurs wokalno-aktorski!

Wpłacając 1500zł otrzymasz zaproszenie na kurs indywidualny, a jeśli zbierzecie ze znajomymi 7000zł, to przyjedziemy z warsztatami aktorsko-wokalnymi dla max 20 osób do Twojej miejscowości. To świetny pomysł dla grup, szkół, domów kultury!

Zainwestuj 5000 zł i przejedź z nami część trasy w poszukiwaniu Doliny Ludzi Lodu lub wpłać 10.000zł i szykuj sie na podróż swojego życia - 3 tygodnie w trasie Śladami Sagi o Ludziach Lodu!

 

 

GDZIE NAS WIDAĆ? GDZIE NAS SŁYCHAĆ?

Wielokrotnie zapraszani byliśmy z naszymi projektami, spektaklami i pomysłami do Radia Kraków, Off Radio, Radio Pryzmat, a także telewizji regionalnych. Pojawialiśmy się na festiwalach podróżniczych Travenalia, Klub Podróżników Śródziemie (Pod Baranami) opowiadajac o podróżach muzycznych, fotograficznych i filmowych. Pracę naszych rąk, głosów, obiektywów znajdziecie w mediach wpisując nasze nazwiska – jeśli mielibyście ochotę sprawdzić, co my za jedni:)

Lada dzień usłyszycie nas w radiu Pryzmat, Kultura i Sztuka (KiS) oraz zobaczycie w mediach.

 

 

O NAS:

Jesteśmy aktywną grupą filmowców, fotografów, podróżników i artystów (często 3 w 1 ;) ) z dużym doświadczeniem w tworzeniu nietypowych projektów artystycznych, teatralnych, muzycznych, fotograficznych, pisarskich i filmowych:
www.buskers.blog.pl i www.grupamandragora.pl

  • Musical "Noc Zmysłów" 2008 – 2010, na podstawie legend słowiańskich i książek M.Sandemo

  • Musical "Kryształowa Grota" 2013 w oparciu o wątki z "Ogrodu Śmierci" SoLL

  • 6000km Muzycznej podróży po Europie 2012

  • I have a dream – Człowiek i jego łódź – Chorwacja 2014

  • Wyprawy fotograficzne Wojtka Drzyżdżyka od Bałkanów po Skandynawię

  • Legendy i Baśnie Islandii - styczeń 2015 (trailer):

 
Klaudyna Góralska

Scenarzystka, założycielka, reżyserka, aktorka i wokalistka Grupy Musicalowej Mandragora. Z zawodu krytyk filmowy i charakteryzator FX, dyplomowana opiekunka dziecięca i twórczyni bajek dla dzieci. W wolnych chwilach organizuje warsztaty artystyczne, rzeźbi, pisze piosenki i zajmuje się propagowaniem praw zwierząt i przygarnianiem wszystkich potrzebujących. Islandia skradła jej pół serca i nie chce oddać. Norwegia ma szansę na drugą połówkę!Krzysiek Buratyński

Muzyk, lektor, kompozytor, pianista, aktor i wokalista. Fotograf i operator, oraz doświadczony na ekstremalnych trasach kierowca. Wolnych chwil nie posiada, a jeśli zdarzą się mniej ekstremalne momenty, oddaje się pasji samochodowej naprawiając wszystko, czego nie da się naprawić – wymyślił pierwsze na świecie koło wydechowe by reanimować naszego busa z poprzedniej wyprawy!

Wojtek Drzyżdżyk

Z zawodu technik optyk, z powołania fotograf przyrodniczy, ornitologiczny i podróżnik. Skandynawskie tereny zna i kocha, zabierze wiec nas w miejsca, których nie ma w przewodnikach. Człowiek-widmo, jak widać (a dokładniej nie widać) na filmie - wciaż w trasach, zamaskowany w sieć moro, by fotografować piękne zwierzęta futrzaste i pierzaste w ich naturalnym środowisku. Czy wspomnieliśmy, że gra na perkusji?

 

SPONSORZY I PATRONI:

 

 

Fjordline

 Dzięki naszemu sponsorowi, www.fjordline.com trasę Hirtshals – Bergen odbędziemy nowoczesnym promem, wzdłuż malowniczych fiordów.

 

Księgarnia Podóżnicza Bonobo

Patronat objęła nad nami Księgarnia Bonobo, gdzie w samym centrum Małego Rynku w Krakowie organizujemy z wielką radością slajdowiska i opowiadania.

Legendy i Baśnie Islandii zrzeszyły na czterech wydarzeniach pond 2000 osób zainteresowanych. Liczymy, że Śladami Sagi o Ludziach Lodu zachęci jeszcze wiecej!

Radio KiS

Patronat medialny nad wyprawą objęło Radio KiS Kultura i Sztuka. Już wkrótce usłyszycie nas na antenie.

 

 Agencja Marketingu Zintegrowanego Broker Media

Dołączyła do naszych patronów www.brokermedia.pl, która wesprze nas w komunikacji i promocji wydarzenia w mediach i portalach społecznociowych a także pomoże w znalezieniu sponsorów.
Dodatkowo zamieści materiał o nas w swoim kwartlaniku Kultura versus Natura:
http://issuu.com/kvsn/docs/magazyn_kvsn.1


 

Montaż trailera:

Homeworld Pictures www.facebook.com/homeworldpic

Lektor:

voicestudio.pl www.facebook.com/voicestudiopl

Charakteryzacja:

Mandrake-up SFX Studio www.facebook.com/CharakteryzacjaKrakow

Materiały video:

Krzysiek Buratyński, Klaudyna Góralska

Materiały foto:

Wojtek Drzyżdżyk, Krzysiek Buratyński, Klaudyna Góralska

 

 

KONTAKT:

 

grupamandragora@gmail.com

tel 607146439

oraz powyższe strony FB.

 

 

Dziękujemy za wspacie!