Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marek Lapis

Marek Lapis

Poznań, Polska

Fotograf, dokumentalista z Poznania. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Absolwent Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Uczestnik warsztatów agencji Magnum Photos i Ryszard Horowitz Workshop Art. Do 1996 roku fotoreporter „Wprost”, od 1997 r. prowadzi własną agencję fotograficzną Artmedia. Publikował m.in. w: Time, The Sunday Telegraph, Reuters, Le Figaro, Focus. Wykładowca w WSNHiD w Poznaniu, obecnie w Wielkopolskiej Szkole Fotografii. Zwycięzca i finalista wielu konkursów: IPA, PX3 Paris, Tokyo International Foto Awards, Grand Press Photo, Black & White Spider Awards Los Angeles, Leica Street Photo, BZ WBK PRESS FOTO, Moscow International Foto Awards, Polski Konkurs Fotografii Sportowej, National Geographic Polska, Monochrome Awards. Interesuję go człowiek i jego emocje. 

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8574 PLN z 8000 PLN

109 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.01.2019.

KSIĄŻKA FOTOGRAFICZNA MAREK LAPIS 'BIAŁO-CZERWONA'

RSS

Wielka prośba o uzupełnienie danych do wysyłki Dodano 27.02.2019, godz. 18:08

Kochani! 

Wielka prośba o uzupełnienie danych do wysyłki prezentów. Na razie mam informację na ten temat od 47 osób na 109 wspierających. Im prędzej podeślecie, tym predzej będziemy mogli zacząć wysyłkę. 

Ogólnopolska premiera "Biało-czerwonej" jest 5 marca 2019 o godzina 18.00 w Leica Gallery ul. Mysia 3 w Warszawie. Kolejne spotkania autorskie z regionalnymi premierami:

8 marca 2019 godzina 18.00 Kraków,  Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką", u. Szczepańska 1, koło Starego Rynku

9 marca 2019 godzina 17.00 -20.00.Tychy, Pasaż Kultury Andromeda oraz Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”, dodatkowo prezentacja zwycieżców Tychy Press Photo oraz moja i  2 wernisaże wystaw fotograficznych. 

Miło byłoby spotkać się z osobami wspierającymi w tych miejscach i bezpośrednio przekazac prezenty (proszę o informację kto spotka sie ze mną osobiście) pozostałe będziemy wysyłać po premierach. 

Niedługo kolejne wieści o następnych spotkaniach! :-)

 

Dodano: 15.03.2019, 16:58
  biensuz651
biensuz651
GDZIE DODAC ADRES DO WYSYLKI W MOIM MAILU NIE MAM LINKU ,A OSOBISCIE NIE MOGLAM ODEBRAC ,ADRES PODALAM PRZY WPLACIE PIENIEZNEJ
Dodano: 07.03.2019, 14:30
  Michał Stadnicki
Michał Stadnicki
@Bartek, w okolicach 30 stycznia, godz. 22:30 prawdopodobnie dostałeś maila o tytule: "Dane do wysyłki nagrody
". W treści jest link, na który trzeba wejść, żeby wypełnić adres dostawy. Nie znam innej możliwości wypełnienia tego adresu.
Dodano: 05.03.2019, 18:54
  Bartek
Bartek
A gdzie to wpisać?

Udało się, książka już w drukarni! Dodano 26.01.2019, godz. 23:23

Dziękuję Wam za wsparcie, pozytywna energię i zaufanie !!!

Mamy 109 % normy ! Jesteście wyjątkowi !!!

Drukarnia i Urodziny! :) Dodano 25.01.2019, godz. 14:50

Nasz fotoedytor i projektant książki wczoraj był przy akceptacji druku. 
Wszystko wyszło świetnie! Ponadto dziś obchodzi 30. urodziny! 

Brakuje nam też tylko 416zł do osiągniecia zamierzanego progu! Tyyyle dobrych wiadomości! :)

Adrian jest też wydawcą magazynu Vieworld który możecie zgarnąć już tylko do dzisiaj w tak świetnej cenie w zestawie archiwalnym i bezsennym... no to co? Zgarnijcie ostatnie Zestawy i wszyscy będą Happy (Birthday)! :)))

...A poniżej 2 zdjęcia z drukarni! 

Finałowe odliczanie 1 dzień Dodano 24.01.2019, godz. 22:42

Kochani dziękujemy! Dzięki Wam mamy 104%! Został jeden dzień!

Nie zwalniamy jednak tempa!  Nasz próg to 8.800zł!

To ostatni moment na dostanie książki w promocyjnej cenie 99zł w crowdfundingu!

Teraz zbieramy na pokrycie kosztów prowizji PolakPotrafi

Dla wszystkich zamawiających książkę Biało-Czerwona przygotowaliśmy mały prezent w postaci ręcznie robionego opakowania! :) To ostatni moment na dostanie książki w promocyjnej cenie 99zł. Pamiętajce też, że u nas dostaniecie Archiwum polskiego magazynu o fotografii czarno-białej w zestawie z książką Biało-Czerwona w tak atrakcyjnej cenie! O zestawie Bezsennym to nawet nie przypominamy! 

UDOSTĘPNIJCIE NASZĄ ZBIÓRKĘ - prosimy Was

Mamy to! Dodano 23.01.2019, godz. 16:21

Kochani dziękujemy! Dzięki Wam udało się przekroczyć 100%!

Nie zwalniamy jednak tempa! Teraz zbieramy na pokrycie kosztów prowizji PolakPotrafi. 

Nasz nowy próg to 8.800zł!

Ponadto dla wszystkich zamawiających książkę Biało-Czerwona przygotowaliśmy mały prezent w postaci ręcznie robionego opakowania! :) To ostatni moment na dostanie książki w promocyjnej cenie 99zł. Pamiętajce też, że u nas dostaniecie Archiwum polskiego magazynu o fotografii czarno-białej w zestawie z książką Biało-Czerwona w tak atrakcyjnej cenie! O zestawie Bezsennym to nawet nie przypominamy! 

UDOSTĘPNIJCIE NASZĄ ZBIÓRKĘ - prosimy Was

Finałowe odliczanie 4 dni! Dodano 21.01.2019, godz. 23:53

Mamy już 82,8 % wsparcia książki fotograficznej projektu "Biało-Czerwona" Marek Lapis do  progu 8 tysięcy, brakuję tylko 1380 złotych!  W grupie siła, teraz wszystko zależy od was!  Pozostało tylko 4 dni - wykorzystajmy szansę ! Jeżeli cały czas się wstrzymywałaś/eś i czekałeś na najlepszy moment, to jest on właśnie teraz. Tylko od nas zależy, czy przed końcem akcji osiągniemy próg. Niebawem będzie już materialna książka fotograficzna podejmująca bardzo aktualny temat: Kim jestesmy jako naród, jak widzimy sami siebie, a jak inni? Do czego dążymy, co wiemy o sobie, co dla nas jest ważne? Każde ze zdjęć zadaje pytania: czasami subtelne, a innym razem bardzo bolesne ? 

Dzisiaj o książce i samym projekcie napisał na stronie www napisał Głos Wielkopolski  https://gloswielkopolski.pl/marek-lapis-prosi-o-pomoc-w-wydaniu-swojej-pierwszej-ksiazki-fotograficznej-do-konca-akcji-pozostalo-juz-tylko-kilka-dni/ar/13824225?fbclid=IwAR2nAEQL0Z-oz_QFgWOD9khWLU-oTXrfvrG2zDin4PipK2AurGRWMNwZycI

Chcesz otrzymać tę książke, wesprzyj akcję link poniżej

https://polakpotrafi.pl/projekt/ksiazka-fotograficzna-marek-lapis-bialo-czerwona

Wierzę, że za 4 dni razem osiągniemy cel !

Zostało tylko 10 dni, pomożecie ? ! Dodano 15.01.2019, godz. 21:06

Zwracam się do wszystkich przyjaciół, pasjonatów fotografii, życzliwych ludzi, znajomych i nieznajomych!:-)

Zostało tylko 10 dni do końca akcji wsparcia druku mojej książki fotograficznej opisującej przemiany we współczesnej Polsce na przestrzeni 9 lat na kanwie 2 barw! Brakuje tylko 2.700 złotch do progu, aby powstała ta ważna pozycja. W tym okresie te fotografie dokumentalne nabierają szczególnego znaczenia! Za wsparcie czekaja do wyboru rózne cenne nagrody!

Wszystko zależy od Was! Dziękuję za wszelkie dotychczasowe i przyszłe wsparcia! :-) Cały czas wierzę, że damy radę i będziemy niebawem oglądali książkę, jako trwały materialny zapis historii, która dzieje się wokół nas.

W Was cała nadzieja! Liczę, że wspólnie damy radę !:-)

https://polakpotrafi.pl/projekt/ksiazka-fotograficzna-marek-lapis-bialo-czerwona

Wspaniale! Mamy 2/3 sumy bazowej ! Wspieramy dalej Dodano 10.01.2019, godz. 15:02

Wspaniale! Dzięki Wam mamy 2/3 sumy  bazowej (z jedną dodatkową wpłatą). Teraz już z górki do wydania ksiazki fotograficznej projektu "Biało-czerwona" Marek Lapis!

Z tej okazji wprowadzamy "limited edition", w której skład wchodzą:

sygnowana i numerowana wersja książki, specjalnie przygotowane biało-czerwone pudełko - etui na publikację, losowo wybrany wydruk pigmentowy na papierze archiwalnym fineart w frormacie 15x21, certyfikat, płocienna torba związana z projektem. W ramach crowdfundingu niższa cena!

Kochani: wspieramy, szerujemy , lajkujemy. Finał akcji już niedługo, szansa na posiadanie  książki w promocyjnej cenie niedługo się zakończy. W grupie siła, już tylko dwa tygodnie do celu!  

Dziękujęmy Wam za wsparcie!, trzymajcie kciuki za powodzenie akcji !

https://polakpotrafi.pl/projekt/ksiazka-fotograficzna-marek-lapis-bialo-czerwona

Wsparcie druku książki BIAŁO-CZERWONEJ dzisiaj w FOTOPOLIS.PL Dodano 04.01.2019, godz. 21:44

SUPER ! Dzięki Wam mamy 56,9 %, ale nie zatrzymujmy się  - już ne dużo zostało!

Dzisiaj o wsparciu druku ksiazki BIAŁO-CZERWONA napisał FOTOPOLIS.PL https://www.fotopolis.pl/inspiracje/galerie/31561-marek-lapis-swoimi-zdjeciami-nie-opisuje-lecz-zadaje-pytania

 

Nie czekajcie ze wsparciem czy udostępnianianiem. W grupie ludzi siła!  przekazujcie dalej informacje o naszym projekcie! Nie jednym wielkim skokiem, a wieloma małymi kroczkami dojdziemy wspólnie do celu - do wydania ksiazki "BIAŁO-CZERWONA". Drukarze czekają, aby zabrac się do pracy !

Dziękujęmy WAM za wsparcie i trzymanie kciuków za powodzenie akcji !

Już niedługo będzie 2/3 sumy do kwoty bazowej. Damy rade zrobic dobry wynik, gdy przeproczymy pierwszy próg  - będa nowe wyzwania, dołozymy coś ekstra !

a tu bezpośrednio link do wsparcia:

https://polakpotrafi.pl/projekt/ksiazka-fotograficzna-marek-lapis-bialo-czerwona

Dzisiaj o BIAŁO-CZERWONEJ na fanpage POLAKPOTRAFI.PL Dodano 02.01.2019, godz. 23:44

 Dzisiaj o nas napisali na firmowym fanpage POLAKPOTRAFI.PL

https://www.facebook.com/PolakPotrafi/photos/a.152718648122257/2131674860226616/?type=3&theater

Już tylko 23 dni do finału zbiórki, zostało tylko 8 książek w promocyjnej cenie. Dzisiaj mamy 52,3 %! Im predzej razem zbierzemy  - jest szansa na szybszy druk!

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej życzliwości
nie czekajcie do ostatniej chwili - udostęponiajcie, wspierajcie, cel już jest blisko !

Bądżcie z nami , obserwujcie zbiórkę !

https://polakpotrafi.pl/projekt/ksiazka-fotograficzna-marek-lapis-bialo-czerwona

Przekroczylismy półmetek ! Dodano 29.12.2018, godz. 23:56

Dwa dni do końca roku 2018, 27 dni do końca zbiórki - Dobra wiadomsoć to wynik  51,9 % !!!  kwoty bazowej  8.000 złotych. 

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej życzliwości
powoli idziemy dalej !

Niebawem nowe niespodzianki !

Dzień trzeci naszego antykwariatu Dodano 21.12.2018, godz. 1:27

Ważna wiadomość... książka której nie można kupić została sprzedana. Cieszymy się razem z kupującym!!!!! :)

 

Dziś mamy dla Was coś wyjątkowego... jedna z 12 sztuk.

Grzegorz Dembiński próbuje uchwycić istotę fenomenu kulturowego, jakim stało się kilkusettysięczne spotkanie młodzieży, które od lat odbywa się w Kostrzynie nad Odrą. 

Bardzo limitowana edycja nie do dostanie nigdzie. Książka jest sygnowana przez autora a ponadto okładka została pomalowana w różnych kolorach.

 

Kolejna książka limitowana! Dodano 19.12.2018, godz. 23:28

Dzisiejszy zbiór książek wzbogacamy o pozycję:

SARAHA udostępnioną nam od samego autora: Maciej Moskwa. 

Książka Macieja Moskwy dokumentuje zapowiedzi, przyczyny i następstwa konfliktu w Syrii. Fotograf przez 11 lat skupiał się na relacjonowaniu losu Syryjczyków – od zalążku wojny, aż po kryzys migracyjny. W książce oprócz fotografii znalazły się również wspomnienia Hashema Haj Bakri, doświadczenia Macieja spisane w rozmowie z Magdaleną Rigamonti oraz tekst Rafała Grzeni.

Mamy tylko 1 sztukę! Pamiętaj, że u nas przesyłka jest wliczona w cenie!

Mikołaj przyszedł wcześniej! Dodano 19.12.2018, godz. 0:34

Mamy dla Was super wiadomość,

od dziś ruszamy z nagrodami specjalnymi. Edycje mocno limitowane i/lub niedostępne na Świecie już! 

Na początek zaczynamy od książki wydanej specjalnie na 15-lecie Rybnickiego Festiwalu Fotografii. Książka nie do dostania nigdzie... no prawie. My ją mamy! W środku 75 wybitnych artystów fotografików i 75 zdjęć. Zdjęcia w książce należą m.in. do takich artystów jak: Chris Niedenthal, Tomasz Sikora, Wacław Wantuch, Mariusz Forecki, Szymon Brodziak, czy profesor Przyborek.

To możliwe, że jest ostatnia dostępna książka i nigdy już nie do dostania... kto chętny? 

 

Przykra wiadomość - koniec trzeciego dnia Dodano 14.12.2018, godz. 23:18

Niestety przykra wiadomośc!

Została już tylko jedna książka w cenie 79 zł z Super Early Birds.
Niechbynie taki sam los czeka pakiet Early Birds - zostało tylko 16 sztuk :(

Dobra wiadomsoć to wynik  na koniec trzeciego dnia 34,4 % !!!  kwoty bazowej  8.000 złotych. 

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Waszej życzliwości,
powoli idziemy dalej !

Niebawem pojawią sie kolejne nowe nagrody, cenne książki z polskiego rynku footgrafii.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.01.2019 22:10