Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

AGENTomasz

AGENTomasz

Warszawa

Filmowiec z wykształcenia, radiowiec z umiłowania.
Twórca popularnego podcastu Agent wyróżnionego nagrodami za najlepszy debiut 2011, najlepszy podcast 2012.

Reżyser filmu IN-DEPENDENCIA, dokumentu o perspektywach wolności obywatelskich i ekonomicznych w Katalonii po ewentualnym odłączeniu się od Hiszpanii. Twórca teledysków, realizator produkcji video wszelkiego typy.

Libertarianin, Free-Lancer, Twórca.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

58054 PLN z 33000 PLN

659 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

175%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.05.2014.

Korwin. The Movie - jedyny tego rodzaju dokument.

O projekcie

 

AKTUALNOŚCI

23.09.2015

Organizatorzy zapraszają na premierowe projekcje "Korwin - The Movie"!!! Szczegóły w wideo :-)

19.05.2015

26-09-2014

 

15-04-2014

Do wspierania naszej produkcji zachęca Przemysław Wipler,
oraz Konrad Berkowicz :-)

 

 

Nadszedł czas na realizację profesjonalnego dokumentu filmowego o najbardziej niepoprawnym polskim polityku ostatniego ćwierćwiecza. Można się z nim zgadzać, bądź nie. Można uwielbiać, można nienawidzić. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest to postać dla której określenia “oryginalny, inteligentny, niebanalny” to za mało.

 

KTO, CO i KIEDY

JANUSZ KORWIN MIKKE rusza po raz kolejny do boju o przekroczenie progu wyborczego. Będziemy śledzić go z kamerą przez ostatnie tygodnie euro kampanii.

Mamy scenariusz, mamy ekipę,
mamy zgodę głównego bohatera.
Jedyne czego brakuje, to Twojego wsparcia.

 

 

IDEA

Najważniejsze tygodnie kampanii, te ostatnie przed głosowaniem oraz wieczór wyborczy i świętowanie sukcesu, lub frustracja po porażce. Podcaster i dokumentalista Tomasz Agencki z kamerą w ręku nie odstępuje Korwina na krok. W drodze na spotkanie z wyborcami na drugim końcu Polski, podczas spotkania i w przerwie na kawę podczas drogi powrotnej. Na zjeździe sympatyków i podczas burzliwej debaty z przeciwnikami. W drodze na telewizyjną debatę i podczas prac nad strategią kampanii.

Kampania trwa od wczesnego rana do późnych godzin nocnych i obfituje w wydarzenia nie pokazywane w telewizyjnych dziennikach. Ma swój rytm i bezwzględny rygor. W samym jej środku, człowiek, który nigdy nie cofa wypowiedzianych słów, od początku istnienia internetu wygrywa w nim wszystkie ankiety i sondaże, a od ponad dwudziestu lat bezskutecznie walczy o wygranie jakichkolwiek wyborów… poza internetem.

Co jest motorem jego walki ? Czy stoją za tym wielkie pieniądze i mafijne układy ? Przerośnięte ego, a może patriotyzm i chęć naprawy gospodarki ? Czy JKM jest ofiarą medialnego spisku elit III RP, czy też samodzielnie torpeduje wysiłki swoje i osób mu przychylnych ?

Spotkamy się z ludźmi, którzy tworzyli obecną i poprzednie kampanie Kongresu Nowej Prawicy oraz Unii Polityki Realnej. Porozmawiamy z przyjaciółmi prezesa KNP, jak również z jego przeciwnikami.

 

 

 

KORWIN JAKIEGO NIE ZNACIE

Człowieka, którego pamiętacie z wieczornych debat w prywatnych telewizjach, my pokażemy wam w akcji. Końcowy produkt nie będzie karykaturą, laurką “na cześć prezesa”, ani kolejnym jutubowym fan-filmikiem.

Naszym celem jest nakręcenie portretu nieprzeciętnego człowieka w kluczowym momencie jego kariery, jakim byłoby zdobycie ilości głosów potrzebnej do wejścia do parlamentu. Zarówno w przypadku wygranej, jak również przegranej, będziemy mieli do czynienia z niesamowitą, dynamiczną i dramatyczną sytuacją. Jak dokładnie będzie wyglądał ten film, nie można przewidzieć. Nie, kiedy postacią centralną jest Janusz Korwin Mikke.

Trudno uwierzyć, że przez 30 lat kariery politycznej Korwina-Mikke nie powstał żaden film dokumentalny na temat.

 

 

NAPRAWMY TEN BŁĄD !

Ten film nie powstaje na zamówienie stacji telewizyjnej, partii politycznej, ani koncernu mediowego. Jest produkcją w pełni niezależną i ujrzy światło dzienne tylko, jeśli wyrazisz taką chęć. Sponsorem i głównym producentem filmu będą widzowie, czyli Ty.

Każda osoba, która wpłaci minimum 33 PLN dostanie się do wirtualnego KLUBU PRODUCENTA, w którym będzie mogła śledzić na bieżąco postępy w produkcji filmu, oglądać pierwsze fragmenty filmu, śledzić relacje radiowe i video z planu filmowego. Osoby z wirtualnego klubu producenta będą mogły jako pierwsze zobaczyć w internecie gotowy film.

Każda osoba, która wybierze opcję wyższą niż 33 PLN, otrzyma dodatkowe gadżety związane z produkcją filmu.

 

 

GŁOWY PROJEKTU

Tomasz AGENT Agencki

Podcaster i filmowiec. Autor podcastu AGENT (http://agentomasz.pl/ ), nagrodzonego tytułami Najlepszy Debiut 2011 oraz najlepszym odcinek, prowadzący i najlepszy projekt podcastowy 2012 (według podstrefa.org).

Znany bywalcom portalu Polak Potrafi z akcji "Płyta dla Posła". Absolwent szkoły filmowej, dokumentalista i realizator krótkich form filmowych. Jako lektor nagrywał audiobooki "Jak Zostałem Milionerem"Jana Fijora", Lekcja Zdrowego Rozsądku" Fredericka Bastiata, oraz "Cofnięcie Czasu" Henrego Hazlita.

Marcin HUGO Kosiński

Libertarianin i właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji. Założyciel platformy edukacyjnej  Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych, czyli tych, którzy zamiast szukać problemów w rozwiązaniach, szukają rozwiązań w problemach.  Specjalista ds. nietypowych form reklamy.

 

 

DLACZEGO ZBIÓRKA ?

Chcemy aby ta produkcja była wolna od wpływu polityków, spin doktorów i innych osób/firm/instytucji, które mogłyby chcieć ingerować w autentyczność produkcji. Dlatego chcemy aby była ona finansowo niezależna i współtworzona przez Was.

Ten film nie powstaje na zamówienie stacji telewizyjnej, partii politycznej, ani koncernu mediowego  i ujrzy światło dzienne tylko, jeśli wyrazisz taką chęć. Sponsorem i głównym producentem filmu będą widzowie, czyli Ty.

Kwota o jakiej mówimy umożliwi nam realizacje pełnometrażowego dokumentu bez konieczności zawierania kompromisów z ośrodkami medialnymi i politycznymi. Chcemy być odpowiedzialni tylko i wyłącznie przed ludźmi którzy nam zaufali.

 

 

BUDŻET

Trzydzieści trzy tysiące pozwolą nam na zakup sprzętu, pokrycie kosztów podróży wraz z ekipą prezesa KNP, podnajem specjalistów w dziedzinie rejestracji i montażu dźwięku, zatrudnienie dodatkowych operatorów kamer, oraz sfinansowanie procesu obróbki kolorystycznej. Zdjęcia do głównej części filmu będą trwały dwa tygodnie, gdzie Tomasz będzie nieustannie w trasie. Oprócz tego przez czerwiec i część sierpnia spotykać się będziemy z ludźmi z otoczenia prezesa, jak również z jego politycznymi rywalami.

Na montaż przeznaczamy półtora miesiąca. Biorąc pod uwagę pokaźną ilość dni zdjęciowych postanowiliśmy części sprzętu nie wypożyczać, tylko zakupić. Przez to po zakończeniu zdjęć, nie musimy go nikomu oddawać, co sprawi, że kolejne projekty filmowe będą tańsze.


Najważniejsze dla filmu decyzje zapadną na stole montażowym. By móc podjąć te najlepsze musimy najpierw zgromadzić odpowiednią, gigantyczną, choć nie paraliżującą, ilość materiału.

 


Opowiadamy o Korwinie jako pierwsi i chcemy by film przedstawiał pełny obraz zrozumiały zarówno dla Polaków, jak też Szwedów, którzy najprawdopodobniej o Korwinie nie słyszeli.

By opowiedzieć, nawet skrótowo, o losach Korwina-polityka nagramy około czterdziestu godzin samych wywiadów. By pokazać od środka kampanię, też musimy zabezpieczyć odpowiednią ilość baterii i kart pamięci. Co Korwin mówi na auli pełnej studentów można dowiedzieć się z Youtuba. My chcemy pokazać zaplecze, motywacje i emocje, co oznacza, że oprócz materiałów z wykładów, kamera będzie w gotowości podczas pozostałych elementów dnia. To kolejne dziesiątki godzin ruchomych obrazków.

Gdy tylko zaczną wyłaniać się pierwsze kształty filmu, zarysy scen, zbitki wywiadów, pierwsi będą mogli z nimi zapoznać się wszyscy z Wirtualnego Klubu Producenta 33.

 

 

WIĘCEJ NIŻ FILM

Zawsze kiedy Hugo i Agent łączą siły, powstaje produkt,który odbiła się szerokim echem nie tylko na portalach społecznościowych. Tak było w przypadku ostatniej akcji, jaką zorganizowali wraz ze społecznością Polak Potrafi.orazWręczane politykom płyty "JAK SPRAWIĆ  BY PAŃSTWO BYŁO BOGATE" są do zgarnięcia także w dzisiejszej zbiórce.

 

 

WIĘCEJ NIŻ 33

Bardzo chcielibyśmy mieć ten problem. Byście wiedzieli co czeka wasze pieniądze po znacznyn przekroczeniu planowanych 33 tysięcy

 

33.000 sukces. - Film powstaje.

35.000 do końca kwietnia. - Wyjeżdzam z KNP do Londynu na dni 1-3 maja w celu zdokumentowania spotkań z Polonią.

40.000 - Organizujemy oficjalną premierę w Warszawie.

50.000 - Powstanie lepszy film, zrealizowany w lepszych warunkach, z większą ilością wywiadów, zdjęć, ekipy, etc. No i premiera też będzie.

Więcej ? - Stop. Wystarczy. Nie jesteśmy tu od bicia rekordu, tylko od zrobienia dokumentu. Poczekajcie na kolejną zbiórkę HUGO-AGENT.

 

 

 Jeśli przekonuje Cię idea filmu, ale chcesz wiedzieć komu powierzona zostanie jego realizacja, oto próbka: 

Ostatni film dokumentalny agenta

IN-DEPENDENCIA


Wywiad agenta z Korwinem:
AGENTomasz + JKMikke

 

O przygotowaniach do powstania filmu 

Korwin. The Movie. - odc. 1

 

Korwin. The Movie. - odc. 2

 

O pierwszym tygodniu akcji i wejściu na 40k

 

Zostań współproducentem

pierwszego w historii

w pełni profesjonalnego dokumentu

o polityku - legendzie.

 

 

KORWINTHEMOVIE.PL

Media o Twoim projekcie:

Ogólnopolska Konwencja Wyborcza Nowej Prawicy

nczas.com | 2014-11-09

W Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konwencja Wyborcza Nowej Prawicy, podczas której zaprezentowano kandydatów partii w nadchodzących wyborach samorządowych.

Na film o Smoleńsku internauci dać nie chcieli. Na film o J. Korwin-Mikkem zebrali w kilka dni

wyborcza.pl | 2014-04-22

Wystarczyły zaledwie trzy dni, by twórcom dokumentu o liderze Nowej Prawicy udało się zebrać w internecie 33 tys. zł. "Janusz Korwin-Mikke to jeden z niewielu w Polsce polityków, który gwarantuje, że film o nim nie będzie nudny" - przekonują. Do zbiórki zachęcał Przemysław Wipler

Powstanie film o Januszu Korwin - Mikke. Pieniądze już zebrane

www.wiadomosci24.pl | 2014-04-20

Janusz Korwin - Mikke, lider Kongresu Nowej Prawicy będzie głównym bohaterem filmu "Korwin. The Movie". Autorzy obrazu, Tomasz Agencki i Marcin Kosiński zebrali już minimalną potrzebną kwotę do nakręcenia filmu, czyli 33 tysiące złotych. Mimo to, zbiórka pieniędzy wciąż trwa.

Powstanie film o Januszu Korwin-Mikke. Potrzebne pieniądze zebrano w ciągu trzech dni

wiadomosci.gazeta.pl | 2014-04-18

Trzy dni temu na portalu "Polakpotrafi.pl" pojawiła się informacja o zbiórce pieniędzy na produkcję pełnometrażowego filmu dokumentalnego o prezesie Kongresu Nowej Prawicy, Januszu Korwin-Mikke. Minimalną kwotę potrzebną na realizację obrazu - 33 tys. zł - udało się już zgromadzić.

Korwin. The Movie – dzięki Internetowi powstaje film o budzącym emocje polityku. Będzie obiektywny?

gadzetomania.pl | 2014-04-17

Korwin. The Movie – dzięki Internetowi powstaje film o budzącym emocje polityku. Będzie obiektywny?

Powstanie film dokumentalny o Januszu Korwin-Mikke

polskiepiekielko.pl | 2014-04-15

Podczas najbliższej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego będzie powstawać pełnometrażowy film dokumentalny o liderze Kongresu Nowej Prawicy – Januszu Korwin-Mikke.

„Korwin. The Movie” – powstaje film o Januszu Korwin-Mikkem

wmeritum.pl | 2014-04-15

Internet pełen jest różnorodnych filmików zawierających wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego. Tym razem jednak pojawiła się inicjatywa mająca na celu stworzenie filmu z prawdziwego zdarzenia, który szczegółowo przedstawiłby postać prezesa Kongresu Nowej Prawicy.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.05.2014 18:06