Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Bartłomiej Trela

Bartłomiej Trela

Tarnów

Biegacz amator. Pokonuje swoje słabości aby pokazać innym że jeśli naprawdę czegoś pragniesz i masz trochę samozaparcia możesz to zrealizować. Staram się zarażać pasją do sportu innych poprzez swoje relacje z biegów, te pisane i wideo.

W ciągu trzech lat od przebiegnięcia pierwszego kilometra ukończyłem 9 maratonów, trzy ponad 100 km Ultramaratony, oraz kilkadziesiąt innych biegów ulicznych i górskich.

Chce zostać pierwszym biegaczem z Astmą który ukończy Ultra-Trail World Tour (Puchar Świata w Ultramaratonach) oraz pierwszym Polakiem, który zdobył Koronę Ziemi pomimo Astmy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3583 PLN z 3500 PLN

45 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 09.05.2014 18:06

Z Astmą po Koronę Ultramaratonów

RSS

Czwarty ultramaraton UTWT! Dodano 28.01.2016, godz. 22:53

Cześć,

Po 18 godzinach i 41 minutach przekroczyłem metę Vibram® Hong Kong 100, tym samym dokładając czwarty ultramaraton do Korony. Ogromnie dziękuję za wsparcie, wiadomości i gratulacje oraz przede wszystkim za wspaniałe kibicowanie. Jesteście wielcy!

Zapraszam do obejrzenia zdjęć https://polakpotrafi.pl/projekt/z-astma-po-korone-2016

Pozdrawiam
Bartłomiej

Kolejny rok - kolejne wyzwania! Dodano 13.12.2014, godz. 22:45

Jeszcze rok się nie skończył, a plany na przyszły są gotowe w 90%

Już w marcu kolejne zawody z cylku Ultra Trail World Tour (Korona Maratonów) tym razem 125 km na Gran Canarii

Plany na czerwiec - Mistrzostwa Świata w Chamonix w biegach górskich. Jednak w "Mikołaja" dowiedziałem się że wylosowano mnie do najbardziej upragnionego przez każdego ultramaratończyka, Western State Endurance Run, również zaliczanego do UTWT.
Szanse aby dostać się tam za pierwszym razem są praktycznie żadne. Jednak jakimś trafem zostałem wylosowany z 6601 losów i dołącze do pozostałych 269 zawodników.

Westen State to najstarszy na świecie, liczący 160 km, wyścig w którym wystąpił dopiero jeden Polak. Jest to szansa, której nie można przegapić. Dystans ze Squaw Valley, California do Auburn będzie morderczym wysiłkiem.

Losowanie do WSER - http://goo.gl/pJ7mXo

Mam nadzieję że wspólnymi siłami uda się zrealizować te cele. Ja na pewno nie odpuszczę i będę walczył do samego końca ;)

Więcej informacji już wkrótce...

Mont Blanc zdobyty! Dodano 20.07.2014, godz. 16:57

Projekt "Z Astmą po Koronę" nie zatrzymuje się nawet na chwilkę. Po przebiegnięciu 119 km w Cortinie, przyszła pora na nowe wyzwanie.

Zaledwie po dwóch tygodniach wybrałem się do legendarnej doliny we francuskich Alpach, Chamonix. Po szybkiej aklimatyzacji na Aiguille du Midi (3842 m n.p.m.), wyruszyliśmy na atak szczytowy.

Po dwóch dniach wspinaczki, o 5-tej rano udaliśmy się w kierunku szczytu. O godzinie 6:55 dnia 15.07 zdobyłem Mount Blanc (4810 m n.p.m.).

Szybkie zejście do doliny i już o 17, tego samego dnia, mogliśmy uczcić sukces!

Więcej o wyprawie wraz ze zdjęciami i materiałem wideo, już wkrótce na www.pokonajastme.pl

Pozdrawiam

Jest meta, jest sukces! Dodano 04.07.2014, godz. 8:53

Dzięki Wam udało mi się!

The North Face® Lavaredo Ultra Trail ukończyłem z czasem 21:06:27.
Wspaniały, ale bardzo trudny bieg. Widoki niesamowite. Atmosfera niezapomniana. Okolica i sama Cortina d'Ampezzo jak najbardziej godna polecenia na rodzinne wakacje.

Dzięki temu iż ukończyłem bieg poniżej 22 h mogę starać się o udział w kolejnych zawodach z cyklu Ultra Trail World Tour, tym razem w USA. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych biegów cyklu. Western State to 160 km bieg po szlakach pasma Sierra Nevada. Łączna liczba podbiegów to 7000 m.

Jeśli chcecie zobaczyć w skrócie jak wyglądał mój bieg - zapraszam kliknięcia w poniższy link.
http://youtu.be/BRhxHCEw9PE

Jeszcze raz, WIELKIE DZIĘKUJĘ.

13 Cracovia Maaton Dodano 24.05.2014, godz. 18:43

Treningów ciąg dalszy, a że lepiej startować w zawodach niż biegać dookoła w samotności, zgłosiłem się jak peacemaker do 13 Cracovia Maraton. O tym jak wypadł maraton i co to wogule jest peacemaker przeczytasz i obejrzysz w mojej relacji z maratonu w Krakowie.

http://www.pokonajastme.pl/kiedy-twoj-czas-na-matronie-sie-nie-liczy/


Po maratonie czas na troszkę odpoczynku więc wybrałem się potrenować w moje ukochane Tatry, a konkretnie do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Najlepszą rehabilitacją na obolałe stopy po Cracovia Maraton okazała się krioterapia w lodowatej wodzie z topniejących śniegów. Z tego treningu nakręciłem fajny filmik - zachęcam do obejrzenia.

Mina ludzi na wozie, jadących do Morskiego Oka, kiedy ich wyprzedzam - bezcenna, Za resztę zapłaciłem oczywiście MC :)

https://www.youtube.com/watch?v=xYh7DtsIiWc

Pozdrawiam
Trela Bartłomiej

Leśny Bieg Pszczelim Szlakiem Dodano 12.05.2014, godz. 10:56

W ramach treningu przed 13 Cracovia Maraton wystartowałem w 10 km biegu przełajowym w Kamiannej.

Jeśli chcecie zobaczyć jak się bawili jej uczestnicy i przeczytać nieco więcej o samym biegu zapraszam na moją stronę.

http://www.pokonajastme.pl/galeria/bieganie/lesnym-biegu-pszczelim-szlakiem/

Pozdrawiam

Jest 100% Dodano 09.05.2014, godz. 20:27

No co mam powiedzieć. Brak mi słów. Jesteście nieocenieni.

Dzięki Waszej pomocy wystartuję do wielkiego planu zdobycia Korony Ultramaratonów. Trzymajcie kciuki za kolejne starty i treningi. Na bieżąco będziecie mogli śledzić moje przygotowania na FB i moim blogu.

Dziękuję wszystkim i każdemu z osobna

90% Jesteście niesamowici! Dodano 09.05.2014, godz. 0:01

Ogromne dzięki za dotychczasowe wsparcie. Dziękuję wszystkim, tym którzy wpłacili i tym którzy udostępniali info o akcji.

Jutro o 5 wsiadam w samochód i jadę w Tatry na kolejny trening przed zawodami. Będę z niecierpliwością śledził przebieg ostatnich kilkunastu godzin trwania tego projektu.

W ukochanych górach w tym okresie spokój, więc nie zastanę takich tłumów jak na załączonej fotografii, którą zrobiłem z nad Czarnego Stawu w lecie. Pogoda zapowiada się wymarzona. idealne warunki do treningu. W końcu nie mogę zawieść Was i muszę się odpowiednio przygotować. 120 km samo się nie przebiegnie ;)

http://goo.gl/gL5wWL

Jeszcze raz ogromne dzięki. Pozdrawiam