Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

KolekcjaSukienek / Marzena Więcek

KolekcjaSukienek / Marzena Więcek

Zielona Góra

Reżyserka, aktorka, poetka. Laureatka ponad stu rozmaitych nagród (m.in. srebrny medal za reżyserię na Międzynar. Festiwalu Filmowym w Brnie, Grand Prix w Międzynar. Konkursie Literackim „O złote cygaro Wilhelma”, Grand Prix w Konk. Literackim im. R. Wojaczka. Pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Kina Quest Europe pod patronatem J. Hoffmana oraz Akademii Twórczych Poszukiwań (Lubuska Szkoła Tv i Filmu, Lubuska Szkoła Fotografii. Etiudy i dokumenty: Królewska choroba, Natasza, Inna bajka, Tak, jestem lesbijką, Poczekalnia, Przerwana lekcja bieli, Czworonożna poczekalnia, Wizyta, Masza, Charlie nad morzem. Trzykrotna laureatka nagrody kulturalnej Miasta Z. Góra. Laureatka nagrody kulturalnej marszałka woj. lubuskiego. Wielbicielka zwierząt, domowych i dzikich:)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

20267 PLN z 17000 PLN

152 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

119%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.04.2015.

KOLEKCJA SUKIENEK - FILM FABULARNY

RSS

ZAPRASZAMY NA PRAPREMIERĘ! Dodano 03.12.2015, godz. 21:37

Kochani! Wysyłaliśmy do Was informacje na maile podane przy wpłatach. Wiele osób nie odezwało się, wiec zamieszczamy aktualność tutaj. Jeśli ktoś z Was ma ochotę pojawić się na uroczystej prapremierze KOLEKCJI SUKIENEK 6 grudnia o 19.00 w warszawskim kinie Luna, zapraszamy!!! Niezależnie od wybranej opcji nagród pierwsze 15 osób, które odpiszą na maila kolekcjasukienek@akademia.zgora.pl jest zaproszona wraz z osobą towarzysząca na film i bankiet. Na imprezie będą wszyscy aktorzy grający w filmie oraz wielu zaproszonych wybitnych artystów i ludzi sztuki, kultury, mediów. Osoby, które do tej pory już potwierdziły są już na liście gości i nie musza ponownie potwierdzać obecności. Pozdrawiamy!

Prosimy wszystkich o kontakt! Dodano 13.04.2015, godz. 0:04

Drodzy wspierający!
Ogromnie dziękujemy za Waszą hojność! 151 wspierających i ponad 20 tys. to naprawdę piękny wynik. Projekt się udał i jest w trakcie rozliczania, co potrwa kilka dni.
Zgodnie z regulaminem PP portal pobierze z tego 10% prowizji, reszta przeznaczona zostanie na postprodukcję obrazu i dźwięku "Kolekcji".

Po tym czasie zaczniemy "wydawać" pierwsze nagrody - te, które możemy zrealizować w najbliższym czasie.
Po zakończeniu prac postprodukcyjnych będziemy realizować resztę nagród.

Prosimy Was wszystkich o przesłanie na maila: kolekcjasukienek@akademia.zgora.pl Waszych imion i nazwisk oraz informacji na temat chęci skorzystania z wybranych nagród. Prosimy w temacie maila wpisać login z PolakPotrafi + imię i nazwisko + kwota wybranej nagrody.
Niektórzy z Was wybrali opcje z kursem foto w Zielonej Górze, a mieszkają poza Polską, lub na jej drugim końcu, więc raczej z tego nie skorzystają, proponujemy w takiej sytuacji zamianę tej nagrody na książkę o fotografowaniu (PDF) przesłaną mailem, do Was należy decyzja).
Jeśli ktoś wybrał pakiet z koszulką prosimy o podanie swojego rozmiaru.
Prosimy również o podanie adresów do wysyłki.
Osoby, które wybrały opcję za 100 zł i więcej prosimy o przesłanie daty urodzin potrzebnej do napisania przepisu dedykowanego Wam numerologicznie:)
Osoby, które wybrały opcję z ro zmową przez skype prosimy o sprecyzowanie z kim z ekipy chcieliby porozmawiać. Ekipa: http://kolekcjasukienek.wix.com/kolekcjasukienek#!gallery/cfvg

Firmy, które wybrały nagrody z pakietami reklamowymi prosimy o przesłanie nazwy firmy, strony internetowej, logotypu w rozdzielczości min. 300dpi w psd, jpg lub cdr.
W późniejszym terminie będziemy potrzebować również reklamy graficznej, ale resztę będziemy ustalać indywidualnie, w zależności od wybranego pakietu. Wyślemy Wam informacje co zawiera wybrany przez Was pakiet.

Jesteśmy w kontakcie!


Z serdecznymi pozdrowieniami
ekipa sukienkowa!


Mamy ponad 20 tys! Dodano 11.04.2015, godz. 18:01

Aaaaaaaaaa 8 sekund do końca! Mamy ponad 20 tys! Olbrzymie dzięki!!!!! To się stało naprawdę!!! :):):) Będziemy z Wami na bieżąco z losami filmu! Serdeczności i uściski!

NOWA LIMITOWANA NAGRODA NA OSTATKI! Dodano 07.04.2015, godz. 15:10

Nowa nagroda za wsparcie w wysokości 60 zł i więcej: dwie płytki AUDIO - "Przeboje z ekranu" + "Piosenki nie tylko filmowe" (piosenki Osieckiej, Kaczmarskiego, Cave'a, Nohawicy, Okudżawy i innych wspaniałych twórców zaśpiewane przez aktorów z Kolekcji sukienek) + koszulka Quest Europe 2015 + podziękowania w napisach + podziękowania na stronie filmu + zaproszenie na koncerty, warsztaty, spotkania z artystami i galę finałową XI Międzynarodowego Festiwalu Kina Autorskiego Quest Europe 2015 (wszystkie zaproszenia podwójne)

MAMY 105% ! Dodano 07.04.2015, godz. 12:45

Udało się!!! na sukienkowym koncie już 18 tys zł! Rozpoczęła się walka o dodatkowe procenty:) Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim!!! Trzymajcie kciuki. Mamy jeszcze 4 dni! :)

W świąteczny poniedziałek Marzena Więcek i Iwona Katarzyna Pawlak gościły w Radiu Zachód. Jeśli macie ochotę posłuchać audycji to zapraszamy na profil Akademii Twórczych Poszukiwań:

https://www.facebook.com/pages/Akademia-Tw%C3%B3rczych-Poszukiwa%C5%84/140176156069584

NOWA NAGRODA na LAST WEEK! Dodano 05.04.2015, godz. 16:39

Jesteśmy bardzo zdeterminowani, by skończyć film..może nawet zdesperowani.. Już tak blisko do tego momentu, kiedy uda się pokryć koszta wszystkiego, co niezbędne i zgrania dźwięku do filmu w 5.1.
Z tego powodu na ostatni tydzień wprowadzamy MEGA NAGRODĘ:
Wśród osób, które do dnia 10 kwietnia wpłacą na konto projektu „Kolekcja sukienek” 350 zł wylosujemy dwie, które otrzymają rok bezpłatnej nauki w Lubuskiej Szkole Telewizji i Filmu lub Lubuskiej Szkole Fotografii! (Rok nauki w szkole kosztuje 3770zł). Jeśli taką kwotę wpłaci więcej niż 10 osób rozlosujemy nie dwie, a trzy takie nagrody! Nauka w szkołach odbywa się w weekendy co dwa tygodnie. Do tego plenery i praktyki na planach filmowych i w redakcjach telewizyjnych.
W razie pytań proszę pisać! Info@akademia.zgora.pl
Losowanie będzie publiczne, rejestrowane przez telewizję.
Wszystkie osoby, które wesprą film kwotą 350 zł mają poza tym zagwarantowane (bez losowania): bezpłatny udział w kursie fotografii i grafiki organizowanym przez Akademię latem br., zaproszenie na premierę filmu dla 2 osób, swoje nazwisko lub logo w napisach, płytę audio z przebojami filmowymi, płytę dvd z filmem (+ making of), koszulkę Quest Europe 2015 oraz filmik z imiennymi podziękowaniami od jednej z aktorek!
Jeśli więc ktoś zainteresowany to ZAPRASZAMY do wyboru nagrody LAST WEEK:)
To może być Was początek wspaniałej i bardzo magicznej podroży do świata filmu i fotografii.

Wspierających z lubuskiego zapraszamy przy okazji jutro do posłuchania audycji na antenie Radia Zachód (start. godz.11.00). O filmie opowiedzą aktorki i reżyserka. Audycja na żywo.

Mamy 95% ! Dodano 03.04.2015, godz. 16:25

Wow:) 95% niezbędnej kwoty zebrane! 121 wspierających osób i 16 280 zł na koncie projektu! Zostało 8 dni. Pojawiła się nadzieja na zebranie więcej niż 100%, co pozwoliłoby nam przyspieszyć tempo wszelkich działań postprodukcyjnych i odsunęłoby różne kompromisy w finalizacji filmu.. Lubuskie to jeden z nielicznych regionów bez funduszu filmowego..a jednak to tutaj powstaje Kolekcja. Bez względu na całą masę przeszkód... Dzięki waszej pomocy dokończymy ten film! I to bez pójścia na skróty. DZIĘKUJEMY!!!

Jeżeli możecie nam jeszcze jakoś pomóc w nagłośnieniu tej zbiórki to serdeczne dzięki!
Niektóre media nie chcą nam pomagać bo twierdzą, że zrobią bezpłatną reklamę portalowi! Ewentualnie z nie wiadomo czym podyktowanej zawiści dziennikarzy.. No bo dlaczego lokalne gazety nie pisną słówka o powstającym w regionie filmie niezależnym..??
Myślenie rodem z PRLu...ale cóż.. gdybyśmy robili głupawą komedię z aktorzynami serialowymi to pewnie mieliby inne zdanie..

Podziękowania dla Radia Zielona Góra, Radia Zachód, Gazety Regionalnej i RMF Maxxx oraz wszystkich ogólnopolskich mediów, którzy nagłaśniali akcję!

https://www.youtube.com/watch?v=MffTm8h_WI8

Antenowe plotki z planu Dodano 31.03.2015, godz. 15:16

Ponownie dwie Marzeny na antenie:) Tym razem towarzyszy reżyserce gorzowska aktorka Marzena Wieczorek, która w filmie wcieliła się w rolę sprzedawczyni z małego miasteczka. Posłuchajcie audycji:)

http://youtu.be/vqdvYhcFcU0

To jest szalenie interesujące..Marzena Trybała na antenie Dodano 29.03.2015, godz. 19:49

Zapraszamy do posłuchania audycji radiowej (Radio Zielona Góra), w której Marzena Trybała i Marzena Więcek opowiadają o filmie:

http://youtu.be/FvMHW2qhN1o

Uzbieraliśmy już prawie 13,5 tysiąca złotych! Brakuje niewiele, ale to i dużo i mało..jak mielibyście ochotę wesprzeć raz jeszcze to przypominamy o takiej możliwości dodatkowo premiowanej:) Wystarczy dyszka:)

Dla mnie ten film jest...Stalińska na antenie Radia Zachód Dodano 18.03.2015, godz. 19:01

Zapraszamy do posłuchania audycji radiowej, w której Dorota Stalińska i Marzena Więcek opowiadają czym jest dla nich ten film:

https://www.youtube.com/watch?v=QN1_iVDb0no

Z filmowymi pozdrowieniami
załoga w sukienkach

Energia życia - niespodzianka dla wspierajacych Dodano 16.03.2015, godz. 12:56

Niespodzianka dla wszystkich zielonogórzan iw wszystkich tych, którzy zechcą do nas przyjechać skądkolwiek! Plenerowa sesja autorskich ćwiczeń aktorki Kasi Pawlak "energia życia" przy muzyce filmowej z deserem i zapitką własnej roboty na łonie natury:)
Sesja odbędzie się latem w Zielonej Górze, termin wspólnie ustalimy! Na spotkaniu nie zabraknie oczywiście anegdotek z planu, nie tylko sukienkowego:)
Usłyszycie też wtedy premierowo piosenkę z naszego filmu, a wykona ją dla Was jedna z aktorek! Kto? Niespodzianka!
Dla tych, którzy nie będą mogli być z nami zrobimy "filmik instruktażowy" i prześlemy go wraz z ciepłą energią:)
Ps. Nie trzeba przychodzić w sukienkach! Wskazany strój wygodny:)

Tymczasem tymczasem...na koncie sukienkowym mamy już 61%! Tj.10 i pół tysiąca:)
W piątek Marzena Więcek i Kasia Pawlak opowiadały o filmie na antenie Radia Zielona Góra, można posłuchać tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=W48DD0aGFcI

DRODZY UDZIAŁOWCY NASZEGO FILMU!
Jeśli przypadkiem uznacie, że chcecie jeszcze coś dołożyć, choćby dyszkę czy dwie to jeszcze mooooooożna! :)
Wspierającym podwójnie kwotą od 10 zł podarujemy ich ulubiony wiersz w interpretacji jednej z naszych aktorek (mp3 na maila), a wspierającym ponownie kwotą od 25 zł podarujemy wiersz oraz porządną, ładną i wygodną koszulkę firmową Quest Europe 2015, która się właśnie projektuje w głowie naszej filmowej (i festiwalowej) graficzki! Oczywiście poza nagrodami regulaminowymi!
Kto nas wesprze "drugiraz" kwotą od 45zł dostanie specjalną niespodziankę oprócz wyżej wymienionych:) Postaramy się!!!
Kto więc wesprze raz jeszcze proszony o maila z podaniem rozmiaru koszulki:)
Uwaga!
Sesja energetyczna i spotkanie jest DLA WSZYSTKICH, niezależnie od kwoty wsparcia i czy było to raz czy dwa / czy dziesięć:):):)
Pozdrawiamy wiosennie i trzymajcie kciuki:) Powinno się udać:)

Mamy prawie 60% :) Dodano 13.03.2015, godz. 18:19

Kochani, minęły 2 tygodnie od rozpoczęcia akcji. Mamy na koncie 9888zł. Walczymy dalej i wierzymy, że wspólnie nam się uda:) W międzyczasie podejmujemy wszelkie działania, by pchnąć robotę z filmem do przodu. Jesteśmy po rozmowach z czołowym polskim studiem zgraniowym i wszystko wskazuje na to, że zrobimy kinowy dźwięk 5.1! Usłyszycie więc każdy najmniejszy szelest sukienki! Mało tego. Najprawdopodobniej uda się to zrobić w miejscu, gdzie swoją finalną postać zyskują największe polskie wysokobudżetowe produkcje. Trzymajcie kciuki! Jeśli macie ochotę dajcie znać znajomym, może zechcą nas wesprzeć swoja cegiełką:) Serdecznie pozdrowienia od całej ekipy!

Rozmowa o filmie z Marzeną Więcek w jednej z dzisiejszych gazet:
https://www.facebook.com/140176156069584/photos/a.140614556025744.38022.140176156069584/805708456183014/?type=1&theater

Newsy i nowe audio-wideo - rozmowa z jedną z aktorek:) Dodano 07.03.2015, godz. 15:07

Kochani wspierający! Jest Was już magiczna liczba 63 i mamy prawie 6 tys zł na koncie projektu:) To nas bardzo cieszy, ale jest jeszcze jeden ważny \"bonus\" jaki otrzymaliśmy za odpalenie kampanii - poznaliśmy wśród Was nowych serdecznych znajomych, ludzi o podobnej wrażliwości, zwyczajnie życzliwych ciepłych ludzi, mądrych doradców, czasem odrobinę pozytywnie \"trzepniętych\" :) Ci z Was, których znaliśmy wcześniej, swoim wsparciem przekazali nam coś ważniejszego poza wpłaconą kwotą - swoją ŻYCZLIWOŚĆ:) Ona ma w so­bie radość po­ran­ka i uśmiech nocy. Dodaje sił. Daje po prostu kopa, dzięki! Jeśli możecie pomóc nam w nagłośnieniu akcji wśród Waszych przyjaciół będziemy wdzięczni - każda złotówka zbliża nas do celu!
Pamiętacie Justynę Orzelską z filmu \"Nad Niemnem\"? To ona wciela się w naszym filmie w zwariowaną malarkę Katarzynę, posłuchajcie wywiadu, jaki przeprowadziła z nią Agnieszka, nasza charakteryzatorka i reporterka w jednym:) To ta, która sypia na planie w wannie:) Świeżutko wrzucone w sieć:

http://youtu.be/4-LEKeGyw-A

nowa nagroda + bonus dla wspierających Dodano 02.03.2015, godz. 14:59

Serdeczne dzięki za dotychczasowe wpłaty. Mamy już 43 wspierających. Mamy mały prezent dodatkowy dla pierwszych 10 osób, które wsparły nas kwotą 100 zł i więcej -tomik wierszy jednego z lubuskich poetów:). Informujemy też, że dodaliśmy nową nagrodę za 550 zł, w ramach której wspierający otrzyma (poza nagrodami za niższe kwoty) sesję zdjęciową, pakiet reklamowy o wartości 1 tys. zł na MFKA Quest Europe - www.quest-europe.eu) oraz koszulkę filmową:)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 11.04.2015 18:06