Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Rafał Zatylny

Rafał Zatylny

Syców

Miłośnik natury. Pasja to jego sposób na lepsze życie. Operator, montażysta, dźwiękowiec. Na co dzień grafik komputerowy. Założyciel projektu RECday. Ciągle inwestuje w sprzęt filmowy, dzięki któremu kolejne jego produkcje nabierają coraz bardziej profesjonalnego wyglądu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1275 PLN z 6900 PLN

21 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 18.07.2014 10:10

Karkonosze w kinowej odsłonie

Nie ma powodu do obaw. Magia Karkonoszy nie zniknie.

Dodano 05.06.2014, godz. 20:41

Informacja dla tych, którzy twierdzą, że po stworzeniu filmu Polacy zaczną zakłócać spokój Karkonoszy przez zaśmiecanie i niepotrzebny tłum:
Film będzie przygotowany w taki sposób, aby docenili go prawdziwi miłośnicy natury. Nie będzie w nim historii, architektury, atrakcji i zabytków. Głównym zamysłem są niepowtarzalne widoki i piękno natury. Ludzie, którzy tego nie szanują, nie docenią także tego filmu, przez co nie zjawią się w Karkonoszach. Te słowa powinny zaspokoić ich niepokój.

Dodano: 06.06.2014, 0:04
  ratsilves
ratsilves
Bardzo fajnie by było gdyby udało Ci się pokazać go np w Kinie Nowe Horyzonty albo na jakiś plenerowych pokazach kina niszowego :) Nie wspominając o tym, że są przecież kluby górskie i inne organizacje (jak choćby PTTK) które pewnie też będą zainteresowane. Ale wiadomo, że Y
Tak w ogóle, to Karkonoski PN powinien się mocno zastanowić, mając tak zajefajną okazję do promocji czy nie byłoby dobrze przyjąć Twojego projektu pod swoje skrzydła. Wcale poważnie zastanowiłbym się też nad stroną czeską, która ma dużo bardziej "ogarnięty" sposób myślenia perspektywicznego. Czy np taka instytucja jak Straż Graniczna. Filmujesz przecież pogranicze; oni też mają jakieś środki na promocję. No i są jeszcze schroniska które masz po drodze (Szrenica, Śnieżka, Łomniczka itd) - oni też mogliby się ogarnąć i dać Ci np darmowe noclegi na czas kręcenia.
Dodano: 05.06.2014, 23:12
Rafał Zatylny
Rafał Zatylny
Przy okazji muszę dodać także krótkie wyjaśnienie na temat projektu. Film nie będzie pełnometrażowy, żeby nie było niejasności. Czas trwania jaki przewiduję waha się w granicach 15-20 minut i myślę, że to w zupełności wystarczy, aby ukazać planowane ujęcia. Wyrażenie "w kinowej odsłonie" ma odzwierciedlać klimat kina za sprawą filmowego, panoramicznego obrazu wraz z dźwiękiem przestrzennym. Chciałbym, aby każdy poczuł się jak w kinie oglądając tę produkcję, stąd ta nazwa (pisałem o tym wcześniej na fanpage'u projektu). Nie wykluczam jednak, że film pojawi się w kinach, bo jest to jak najbardziej możliwe, jeśli tylko uda się nawiązać współpracę. Póki co film po jego ukończeniu zostanie wydany na DVD.
Dodano: 05.06.2014, 21:40
  ratsilves
ratsilves
Logiczne :)
I nie ma się co nakręcać, że zaraz będziemy mieli kolejkę jak na Giewont. Ludzie którzy pójdą na ten film, pójdą przynajmniej w 90% dlatego, że kochają/lubią góry i chcą zobaczyć ich więcej.