Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Rafał Zatylny

Rafał Zatylny

Syców

Miłośnik natury. Pasja to jego sposób na lepsze życie. Operator, montażysta, dźwiękowiec. Na co dzień grafik komputerowy. Założyciel projektu RECday. Ciągle inwestuje w sprzęt filmowy, dzięki któremu kolejne jego produkcje nabierają coraz bardziej profesjonalnego wyglądu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1275 PLN z 6900 PLN

21 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

18%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2014.

Karkonosze w kinowej odsłonie

O projekcie

Image title

 

 

 

 

 

 

 

Wspierając projekt możesz jedynie zyskać. Nie ma tutaj żadnego ryzyka. Jeśli zbiórka się nie uda film nie powstanie, a Ty otrzymasz z powrotem swoje pieniądze.

 

Ważna wiadomość: Dodatkowe informacje na temat koncepcji filmu można przeczytać w zakładce "aktualności".   

 

Kim jestem?

25-cio letnią osobą, która niemal tonie w marzeniach ze względu na ich ilość i zrobi wszystko, by spełnić większość z nich. Znaczna część jest zależna od moich pasji. Bez wątpienia najważniejsze z nich to filmowanie, rejestracja dźwięków  i montaż wideo. 

Największą przyjemność sprawia mi rejestrowanie materiałów nawiązujących do natury. Dlaczego? Kocham przebywać w miejscach z dala od ludzi, hałasu, wielkich miast i zanieczyszczeń. Cenię sobie ciszę i spokój, dlatego często relaksuje mnie przejażdżka do pobliskich lasów czy jezior. Najbardziej jednak uwielbiam dalsze podróże, survivale i długie wędrówki po górach. Chcę pokazać, że są sposoby na lepsze życie. Istnieje masa magicznych miejsc, lecz mało kto je docenia i niestety rzadko są przez nas odwiedzane. Gdy jednak bliżej im się przyjrzymy, odczujemy coś niebywałego, dostrzegając piękno naszej planety… Właśnie dlatego te typy materiałów darzę wielkim uwielbieniem.

Rozwijając się chciałbym pokazać coraz więcej ciekawych miejsc, a jeśli się powtórzą, postaram się by były jeszcze ciekawsze ze względu na nowe ujęcia w odmiennych warunkach. Chciałbym uwiecznić wszystkie możliwe opcje intrygujących mnie obszarów, bo jak wiadomo każdego dnia to samo miejsce jest zupełnie inne ze względu chociażby na pogodę, porę dnia czy porę roku. Przedstawić je w taki sposób, aby ludzie zatrzymali się na chwilę i docenili wszystko co związane jest z środowiskiem naturalnym. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej na mój temat zapraszam na mój blog: www.recday.pl  oraz na kanał youtubegdzie możesz zobaczyć moje filmy.

   

Co już powstało, a co ma szansę powstać?

Pierwszą część filmu o Karkonoszach nakręciłem niespełna rok temu. Można go obejrzeć poniżej:

Lub pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=qCi5XhHDv4c

Góry te urzekły mnie swoją magią po ostatnim pobycie. Nie mogłem tego tak zostawić. Wyznaczyłem sobie w związku z tym pewien cel. Przy nadchodzącej drugiej części chciałbym, aby było w niej coś nieoczekiwanego, coś wielkiego. Karkonosze, jakich wielu Polaków jeszcze nie widziała. Udam się na wędrówkę przez nowe szlaki, które niestety są mniej doceniane przez polskich turystow, ale równie piękne, pełne nisamowitych widokow. Obecny pierwszy film ukazujący typowe popularne karkonoskie szlaki i widoki, to jedynie przedsmak tego, co będzie można zobaczyć w kolejnej odsłonie. Tym razem szykuję pewną niespodziankę. Po raz pierwszy w Polsce powstałby film o Karkonoszach w kinowym stylu zachęcający wszystkich Polaków (i nie tylko) do odwiedzenia tych magicznych rejonów.

Image title

Przygotowuję się mocno do kolejnego wyjazdu i bardzo chciałbym, aby następna część filmu postawiła kropkę nad "i" robiąc piorunujące wrażenie.

 

Czego potrzebuję do zrealizowania projektu?

Zainwestowałem już bardzo dużo własnych oszczędności na zakup sprzętu umożliwiającego rejestrację obrazu i dźwięku wraz z niezbędnymi akcesoriami (m.in kran kamerowy). Moim najsłabszym ogniwem jest w tej chwili kamera, która nie radzi sobie w wielu ujęciach pogarszając przy tym jakość obrazu, a po korekcji kolorystycznej wygląda to jeszcze gorzej. Wyciskam z kamery wszystkie możliwości jakie ma w sobie, jednak to nie wystarcza. Nie o samą jakość też chodzi, gdyż kolejnym mankamentem obecnej kamery jest brak wymiennego obiektywu, a za tym czai się sporo innych wad. M.in brak pierścienia do ustawiania ostrości, co jest bardzo uciążliwe jeśli chcę ustawić ostrość obiektu (do tej pory robiłem to na małym ekranie dotykowym w kamerze ale jest to bardzo wolne i niepraktyczne. Nie ma jednak się co dziwić i zbyt dużo oczekiwać od obecnej kamery.

zdjęcia przygotowawcze z pierwszej części filmu:

Image title

Image title

Image title

Nie da się ukryć, że jakość w filmie kosztuje. Zbiórka przeznaczona będzie na zakup profesjonalnej kamery kinowej, która umożliwia nagrywanie w formacie RAW (bezstratna jakość nawet po korekcji kolorystycznej) w rozdzielczości 2,5K. Oczywiście ta kwota o którą proszę i jej próg 100%, to jedynie połowa tego co potrzebuję. Przyjdzie mi do niej jeszcze wyłożyć trochę oszczędności plus dodatkowo będę musiał zainwestować w obiektywy (co najmniej 2), które również potrafią kosztować niemałą sumę. Do tego konieczny będzie zakup nowego statywu do filmowania najlepiej z głowicą olejową (obecny statyw nadaje się jedynie już tylko jako stojak pod kamerę). Do tego jakiś pożądny i pojemny plecak, który pomieściłby większość sprzętu (duża torba na sprzęt, którą posiadam nie zdaje w górach egzaminu). 

Nie mniej jednak obecna kwota połowy środków dałaby mi już możliwość spełnienia jednego z moich marzeń, nawet, gdy będę musiał dołożyć drugą połowę, gdyż na całość mnie po prostu nie stać. Moim zdaniem Karkonosze zasługują na tego typu produkcję. Dzięki filmowi chciałbym udowodnić wszystkim, że mają one sobie coś magicznego, a zakupiona kamera da mi taką możliwość. Jeśli projekt przekroczyłby znacznie wymagany próg w zamian zakupię coś jeszcze, a będzie to bardzo miła niespodzianka dla wszystkich. 

Mam również bardzo ważną informację, bowiem po zakupie kamery na jednym projekcie się nie skończy. Wasze wsparcie da mi możliwość nagrywania kolejnych materiałów tym samym sprzętem. Głównie o naturze w tym także o górach. Jeśli więc zbiórka się uda oczekuj kolejnych filmów mojego autorstwa :-)

 

Podczas nagrywania obecnego filmu nocleg miałem w mieście i codziennie czekało mnie to samo: przejście przez całe miasto ze sprzętem, następnie na szczyty, potem zejście i znów powrót przez miasto do punktu noclegowego. Największym zmaganiem było dla mnie wniesienie wielkiego kranu kamerowego na szrenicę, który wraz z ciężarkami umożliwiającymi przeciwwagę waży przeszło 20kg i jest bardzo nieporęczny ze względu na jego wielkość. Do tego jeszcze torba z całym sprzętem oraz plecak z jedzeniem i dodatkami. Nikt normalny nie wpadłby na pomysł wnoszenia w pojedynkę kranu kamerowego na szczyt. Pod koniec drogi z wycieńczenia byłem zmuszony robić przerwę co 10 metrów. Nie poddałem się jednak i wniosłem go na sam szczyt z czego jestem ogromnie dumny. Udało mi się bowiem dotrwać do samego końca i osiągnąć to co chciałem. Potem nie było czasu na odpoczynek, gdyż musiałem uporać się szybko z nagrywaniem ujęć zanim zrobi się ciemno, a następnie czekała mnie długa droga powrotna. 

Tym razem zamierzam spać w schronisku, gdzie zyskam na czasie bez potrzeby przedzierania się przez całe miasto i wchodzić codziennie na szczyty. Dzięki temu będę miał możliwość zarejestrowania pięknych wschodów i zachodów słońca, które jak najbardziej będa ukazane w filmie.

 

Image title Dlaczego projekt powstaje?

To coś niesamowitego stworzyć własną grupę wspierających widzów oczekujących na materiał. Świadomość tego, że to co robisz obejrzy sporo osób znacznie ułatwia działanie. Wiesz wówczas, że musisz się naprawdę postarać. Będę uradowany, gdy ktoś doceni moją pracę wspierając ją. To dałoby mi ogromnego kopa do działania zarówno finansowego jak i moralnego. Mógłbym tworzyć dzięki temu coraz lepsze i bardziej wymagające filmy w zaskakująco szybkim czasie. Marzę by własne pasje stały się chlebem powszednim dającym masę przyjemności, a zarazem skorzystały na tym inne osoby.

 

Dla kogo to robię?

Image titleTo co powstaje jest kierowane właśnie dla Ciebie i innych, którzy będą mogli zrelaksować się i dostrzec piekno otaczającego nas świata w niesamowitej jakosci i formacie. Chciałbym także zmotywować osoby mające cele w życiu, posiadające pasje i marzenia lub kochające podróże i obcowanie z naturą. Udowodnić im, że lepsze życie jest możliwe. 

Jeśli choć trochę mnie rozumiesz i chcesz mnie zmotywować do częstego zamieszczania materiałów, a także do dalszego rozwijania moich pasji wesprzyj ten projekt (w zamian oferuję ciekawe nagrody i prezenty o których możesz przeczytać w rubryce po prawej stronie lub ponizej) lub chociaż udostępnij to u siebie na facebooku bądź gdziekolwiek indziej, gdzie tylko możesz. Cokolwiek z tych rzeczy na tyle na ile jesteś w stanie bądź chcesz pomóc. Będę bardzo bardzo wdzięczny. 

Im więcej osób się o tym dowie, tym większa szansa na uzbieranie wymaganego progu 100%. W przeciwnym razie gdy nie uzbieram odpowiedniej kwoty nie otrzymam nic. Bedę musiał anulowac projekt bez możliwości kolejnego ponowienia, a wspierający otrzymają zwrot swoich wpłat. Jest to dla mnie jedyna szansa. 

 

Image title

Image title

 

Podsumowując

Przede mną spore wyzwania i długa, ciężka droga do ich realizacji. Ale o to właśnie chodzi. Musimy wyznaczać sobie nowe cele. Nie można stać w miejscu, trzeba mieć marzenia i zacząć je realizować. Nasze życie nabiera wtedy sensu. Kiedy do czegoś uparcie dążymy wierz mi, nie ma wówczas czasu na nudę.

Tylko dzięki wspierającym ten projekt może się udać i osiągnąć zamierzony cel!

Liczę więc na Ciebie...

Z góry serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym! 

                                                                                                                                                                                     

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.07.2014 10:10