Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

Krakowski Klub Karate Tradycyjnego

Kraków

Krakowski Klub Karate Tradycyjnego został założony przez senseia Rafała Wajdę, wielokrotnego Mistrza Świata, Europy i Polski. Klub daje możliwość wyjazdów na wakacyjne i zimowe obozy oraz szkolenia i seminaria z najlepszymi trenerami karate na świecie. Ćwiczy z nami już ponad 500 dzieci, a zaczynają już czterolatki. Wkładamy w tę pracę zdobywane latami doświadczenie i serce, bo karate jest tego warte. Bo ta droga nigdy się nie kończy. Karate tradycyjne to nieznające ograniczeń przekraczanie granic swoich możliwości i nieustanny rozwój ciała i ducha.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6007 PLN z 5800 PLN

75 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.10.2014.

Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym - Genewa 2014

RSS

GENEWA 2014 - efekty Dodano 07.11.2014, godz. 18:19

Drodzy Przyjaciele!
Spełniliśmy daną Wam obietnicę. Przywieźliśmy złoto. Duuuużo złota. Najwięcej ze wszystkich klubów na świecie. A oto szczegóły Pucharu Świata Dzieci. Ponad 300 zawodników z 14 krajów. Groźne reprezentacje Izraela, Czech, Armenii, Słowenii, Litwy i świetnie przygotowani zawodnicy z polskich klubów. Wśród nich nasi – Krakowski Klub Karate Tradycyjnego. 29 małych wojowników. Atmosfera była naprawdę gorąca – cudowny, niemal letni dzień, rozgrzana sportowym emocjami hala i gorący doping zebranej publiczności. Starty rozpoczęły najmłodsze dzieci, wśród nich Ewka i Weronika, jedyne dziewczynki w tej grupie, walczące z chłopakami. Były świetne, ale tym razem mężczyźni byli górą…. Potem worek z medalami się rozwiązał i … staliśmy na podium 23 razy!
Oto wyniki :

Puchar Świata i złote medale zdobyli :
- kata indywidualne : Karol Chłopicki, Martynka Świątek, Sebastian Romaniak, Bartosz Kozioł, Asia Łyżwińska i Dominika Kmiecik;
- kata drużynowe : [Dominika Kmiecik - Natalia Jach - Natalia Firlit ], [Karol Chłopicki - Antek Czechowski - Kuba Rys ];
- en-bu (chłopak/dziewczyna i chłopak/chłopak) : [Karol Chłopicki - Antek Czechowski ], [Arek Wilkosz - Grzesiek Glica ].
Srebrne medale zdobyli :
- kata indywidualne : Ania Godyń, Grzesiek Glica, Leon Chłopicki i Natalia Barańska;
- kata drużynowe : [Grzegorz Glica - Bartek Chojnacki - Arek Wilkosz ];
- en-bu (chłopak/dziewczyna i chłopak/chłopak) : [Ania Godyń - Antek Czechowski ].
Brązowe medali zdobyli :
- kata indywidualne : Arek Wilkosz, Bartek Chojnacki, Natalia Firlit, Michał Biesaga, Kamil Rak, Szczepan Rzeszutek i Maja Pasternak.

Krakowski Klub karate Tradycyjnego wrócił do kraju z 28 medalami, bo do sukcesów dzieci należy dodać jeszcze – pięć medali zdobytych na Mistrzostwach Świata przez Wiktorię Zachariasz, Klaudię Mleko i senseia Rafała Wajdę.
Oto link do galerii zdjęć z wyjazdu : https://plus.google.com/photos/112623438081910686941/albums/6074980317154779729?banner=pwa

JEDZIEMY DO GENEWY Dodano 20.10.2014, godz. 8:59

UFF, już po wszystkim. Akcja zakończona ...SUKCESEM!
Jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim!
W środę wyjeżdżamy do Szwajcarii, w czwartek będziemy u celu, w piątek zwiedzanie Genewy dla dzieci. W piątek i w sobotę walczą kadeci, młodzieżowcy, juniorzy i seniorzy. W niedzielę - Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym.
Swoją drogą zastanawiam się, czy będzie o tym jakaś wzmianka w mediach? Jak myślicie?

Trzymajcie kciuki, a po powrocie zamieszczę informacje o wynikach.

OSTATNIE CHWILE Dodano 18.10.2014, godz. 10:04

Szanowni Państwo, nie boję się tego powiedzieć, KOCHANI!
Jak widzicie, udało się zebrać przy Waszej pomocy podstawową kwotę. Zostanie ona w całości przeznaczona na wsparcie dla najbardziej potrzebujących dzieci. Wszyscy pojadą zadowoleni i bez obciążeń - wszyscy wiemy, że w sporcie bardzo dużo "siedzi" w głowie, a u takich dzieci jeszcze bardziej.
Każda złotówka, którą Państwo jeszcze wpłacą zostanie przeznaczona na dofinansowanie obozu lub startu zawodnika - wszystko dla dzieci :-)
Dziękujemy!

JEST, UDAŁO SIĘ! Dodano 14.10.2014, godz. 13:21

Fantastycznie! Dzięki Wam uzbieraliśmy zakładaną kwotę!
Pierwszy cel został osiągnięty, teraz tylko trzeba przywieźć złoto, jak najwięcej złota!

Odbyła się już odprawa przed wyjazdem na Puchar Świata, wcześniej niż zakładaliśmy, ale też sensei Rafał jest w Japonii i kontakt mamy trochę utrudniony... Zawodnicy dostali okolicznościowe klubowe koszulki oraz oczywiście orzełki, które mają prawo naszyć na karatedze. Uwierzcie mi, łza się w oku kręci...

"Orzełek na karatedze zobowiązuje i odtąd musicie się porządnie zachowywać, gdziekolwiek jesteście" - powiedział na koniec sensei Rafał.
Dodano: 14.10.2014, 13:27
  Dorota Rusek
Dorota Rusek
A ja wiedziałam, że się uda! :) Gratuluję i życzę szczęścia! POWODZENIA!!!

VII Puchar Mistrza 2014 - dla KKKT Dodano 13.10.2014, godz. 15:15

Szanowni Państwo - sukces coraz bliżej - brakuje jeszcze kilku złotych! SUPER! DZIĘKUJEMY!
A dzieciaki się starają...

Kto jest najlepszy? Krakowski KKT – czyli 55 osobowa reprezentacja Klubu, która dzielnie walczyła o każdy medal w hali wrocławskiego AWF. Puchar Mistrza senseia Nishiyamy to trofeum, które przyznawane jest najlepszemu klubowi biorącemu udział w zawodach. Zdobyliśmy go w zeszłym roku i marzyliśmy o tym, żeby z powrotem przywieźć go do Krakowa. Zwłaszcza, że kto zdobędzie go trzy razy pod rząd – zatrzymuje go na zawsze. Oto link do strony Klubu, gdzie można poznać imiona zawodników oraz zdobyte medale :
http://www.karatekrk.pl/pl/aktualnosci_krakowski_kkt/136
Nad ekipą małych zawodników czuwali sensei Mateusz Bąk, sensei Krzysztof Buczek, sensei Klaudia Mleko i mocna drużyna rodziców. Sensei Rafał Wajda był sędzią zawodów, a na koniec odebrał z rąk sędziego głównego, senseia Andrzeja Olecha, Puchar Mistrza.

VII Puchar Mistrza 2014 Dodano 10.10.2014, godz. 10:22

Jutro zawody. Wyjazd o godzinie 5.00 rano... Trzymajcie kciuki za nasze dzieciaki!

W niedzielę nasz sensei Rafał Wajda (trzynasty od lewej), wraz z delegacją Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, leci do Japonii i będzie brać udział w obchodach 50 rocznicy olimpiady w Tokio oraz rozmawiać o olimpiadzie w 2020. Za nich też trzeba trzymać kciuki - karate na igrzyskach olimpijskich, to jest to!
Oto link do pięknego zdjęcia :
https://www.facebook.com/529592240417873/photos/a.805961356114292.1073741875.529592240417873/805961386114289/?type=1&theater

kata drużynowe Dodano 05.10.2014, godz. 21:37

Mam nadzieję, że wszyscy ci, którzy nas wsparli, widzą, że ich pomoc nie idzie na marne - suma na naszym koncie stale się powiększa! Dziękujemy Wam bardzo!
Dziś zamieszczam filmik pokazujący kata drużynowe. Konkurencja polega na idealnym zgraniu w czasie trzech zawodników wykonujących kata oraz oczywiście na precyzji wszystkich technik. Jak zawsze - nikt się nie oszczędza i zmęczenie czasem daje się we znaki.
W najbliższą sobotę jedziemy na zawody do Wrocławia - VII Puchar Mistrza 2014. Trzymajcie za nas kciuki!

en bu - ciąg dalszy Dodano 29.09.2014, godz. 13:33

Za każdym razem, gdy chcę opublikować następną wiadomość, mam okazję po raz kolejny podziękować wszystkim tym, którzy już wsparli naszą akcję, ale też nowym darczyńcom - DZIĘKUJĘ.
Dzisiaj zamieszczam dwa kolejne filmiki pokazujące inne układy en-bu. W czasie zawodów, w ciągu niespełna minuty, powinno odbyć się pięć tzw. akcji. Jak widać, nie ma czasu na przestoje.

en bu - walka Dodano 26.09.2014, godz. 15:12

I znów należą się Państwu podziękowania – cały czas pojawiają się dobrzy ludzie, którzy chcą wesprzeć nasze dzieci – po raz kolejny DZIĘKUJEMY!
Dzisiaj zamieszczam na końcu prezentacji następny filmik – jest to en–bu, czyli walka. Ponieważ jest to trening, nie widać całości układu, a tylko jego fragment – wielokrotnie powtarzana akcja.

Kolejny fragment treningu - kata drużynowe Dodano 21.09.2014, godz. 18:51

Zanim po krótce opiszę to, co przedstawia filmik, DZIĘKUJEMY kolejnym darczyńcom! Wasze wsparcie NA PRAWDĘ dodaje ducha naszym dzieciakom. W kolejnych wiadomościach zobaczycie, że jest on potrzebny...
Trening kata drużynowego - ćwiczone są pewne elementy całego układu. Wiadomo - ćwiczenie czyni mistrza, a wielokrotne powtarzanie wytwarza tzw. pamięć mięśniową lub inaczej pamięć ruchową. Zawodnicy muszą wykonywać wszystko automatycznie, koncentrując się na sile i precyzji ruchu, połączonych z odpowiednim oddychaniem. Oddech na końcu techniki (uderzenia lub bloku) spina mięśnie całego ciała, "osadzając" zawodnika w miejscu, jednocześnie pokazując siłę techniki.
Dodano: 21.09.2014, 19:28
  Krakowski Klub Karate Tradycyjnego
Krakowski Klub Karate Tradycyjnego
SORRRRY, naprawdę wiem, że NAPRAWDĘ pisze się razem... Naprawdę.

Pierwszy (dla Was) trening naszych zawodników Dodano 19.09.2014, godz. 9:38

Dzieci tu trenują, a tymczasem wczoraj i dziś na naszym koncie zebrało się już 2231 zł! Samo się nie zebrało...to wpłacili ci, którzy w nas wierzą i wiedzą, że nie zmarnujemy tej szansy. Dziękujemy Wam. Myślę, że tych podziękowań będzie jeszcze więcej, więc z góry proszę wybaczyć monotonię...
Na końcu naszej prezentacji (A CO SIĘ DZIEJE TERAZ...) zamieszczam krótki filmik z treningu – jak widać trzeba długo powtarzać określone sekwencje ruchów (każdy z nich nazywany jest „techniką”), tak aby dojść do perfekcji i wrażenia mocy uderzenia. Mocy, która nie jest wrażeniem, zapewniam.
Dodano: 22.09.2014, 17:00
  Krakowski Klub Karate Tradycyjnego
Krakowski Klub Karate Tradycyjnego
I jeszcze pokrótce - się pisze razem:)

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.10.2014 18:06