Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

marcin.ciepielewski

marcin.ciepielewski

Kraków

Jestem absolwentem Wydziału Artystycznego Uniwwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wspinam się od 2001 roku, należę do Klubu Wspinaczkowego Kotłownia oraz Sekcji Wspinaczki Sportowej KS Korona. Swoją przygodę z aparartem fotograficznym zacząłem jeszcze na studiach, ale dopiero połączenie fotografii i wspinaczki przerodziło się w prawdziwą pasję, fakt, że sam jestem czynnym wspinaczem pomaga mi w uchwyceniu piekna, ruchu i dynamiki fotografowanych w skałach scen. Aparat jest nieodłączną częścią mojego ekwipunku podczas wyjazdów w rejony skałkowe i góry. Do tej pory odwiedziłem swktory wspinaczkowe nie tylko w Polsce, ale też w Austrii, Chorwacji, Czechach, Grecji, Francji, Hiszpanii, Maroku, Niemczech, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, Włoszech. Oprócz wspinania i fotografowania wspinaczy interesuję się także fotografią pejzażową i portretową oraz historią sztuki. Na stałe mieszkam i pracuję w Krakowie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

15256 PLN z 30000 PLN

115 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

50%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.10.2019.

Kalendarz wspinaczkowy - Images of Passion

O projekcie

 

Celem mojego projektu jest stworzenie i wydanie autorskiego kalendarza z moimi fotografiami przedstawiającymi wspinaczkę w niemal wszystkich jej odmianach. Myślę, że na rodzimej scenie wspinaczkowej brakuje takiego wydawnictwa, a wielu wspinaczy chętnie powiesiłoby taki kalendarz na ścianie, może to byc również doskonały prezent dla partnera życiowo-wspinaczkowego.

Fotografuję wspinanie tak samo długo jak sam się wspinam - czyli już prawie 20 lat. Przez długi czas z podziwem przegladałem zdjęcia wykonywane przez wielkie nazwiska fotografii wspinaczkowej, kolekcjonowałem "Fotoedycje Gór"... Kadry, które tam podziwiałem nieraz były punktem odniesienia i inspiracją, kiedy sam naciskałem spust migawki mojego aparatu. Jednocześnie zdawałem sobie sprawę, że poziom prezentowanych fotografii jest dla mnie niedościgniony, ze względu na niedostępne dla mnie egzotyczne lokalizacje czy najlepszych zawodników wspinających się na niesamowitych i najtrudniejszych liniach świata.

Od ponad dwóch lat fotografia zaczęła odgrywać coraz ważniejszą rolę, tak dużą, że wręcz zaanektowała sporą przestrzeń z mojej działalności wspinaczkowej. Jednocześnie moi przyjaciele ze społeczności wspinaczkowej coraz częściej i chętniej pozwalali mi dokumentować swoją działalność w skałach, górach i lodospadach. Dzięki ich pomocy, cierpliwości, wysiłkowi i nierzadko podejmowanemu ryzyku powstały kadry, które odważyłem się w końcu wysłać na międzynarodowe konkursy fotograficzne i do szeregu pism wspinaczkowych na świecie. Pierwsze nagrody i wyróżnienia, niesamowicie miłe komentarze pod moimi fotografiami, uśmiechy moich modeli po obejrzeniu zdjęć czy rozmowy w skałach z nieznajomymi wspinaczami, którzy znali moje prace były dla mnie tyleż zaskakujące i onieśmielające, co bardzo motywujące do dalszej pracy - nie odpuszczałem więc i spędzałem kolejne weekendy i urlopy wisząc na linach a wieczorami przez długie godziny obrabiając zdjęcia, z trudem godząc to wszystko z pracą zawodową. 

Cały ten wysiłek zaowocował bardzo dużą kolekcją zdjęć, którą dzielę się na bieżąco na moich profilach społecznościowych i stronie internetowej. Jednak zawsze - już od momentu, kiedy z Dziadkiem w zaimprowizowanej w łazience ciemni wywołałem moją pierwszą odbitkę fotograficzną - uważałem, że zdjęcie dopiero staje się fotografią, kiedy możemy je dotknąć, jest materialne, realne. Kiedy trzymając je w dłoni obserwujemy błądzące refleksy światła na powierzchni papieru... 

Dlatego chciałbym przedstawić Wam projekt, dzięki któremu moje zdjęcia otrzymacie w postaci kalendarza z wyborem moich najlepszych i najważniejszych dla mnie zdjęć. Są to zdjęcia, które otrzymały nagrody i wyróżnienia, ale też zdjęcia ważne dla mnie z innych powodów. Ponieważ powstały na świetnych, dalekich i nieraz egzotycznych wyjazdach i w bliskim otoczeniu naszych jurajskich skał i granitowych Tatr, bo są na nich uchwyceni ważni dla mnie, wspaniali i utalentowani ludzie - moi przyjaciele, bo powstały na drogach dla mnie ważnych i interesujących zarówno ze względów historycznych jak i estetycznych. Myślę, że każdy z tych kadrów ma swoją historię i wartość dla mnie także emocjonalną.

 

 

 

Kalendarz będzie wydany na bardzo wysokim poziomie poligraficznym, aby wyeksponowane zdjęcia mogły cieszyć Wasze oczy przy porannej kawie. Przygotowany przeze mnie projekt liczyć będzie 13 kart z fotografiami (okładka + 12 miesięcy) wydrukowanych na grubym powlekanym papierze błyszczącym o gramaturze 350g/m2, w formacie B2 (48 cm x 68 cm) z oprawą spiralną. Aby nadać mu jeszcze bardziej kolekcjonerski charakter, będziecie mogli zamówić go także w wersji z moją odręczną sygnaturą, a także w wersji z autografami występujących na zdjęciach wspinaczy (większość należy do ścisłej czołówki na polskiej scenie wspinaczkowej).

 

Co więcej, będzie także możliwość otrzymania kalendarza B2 w zestawie z limitowanym, sygnowanym i numerowanym wydrukiem fotografii w formacie A4 w standardzie archiwalnym, na szlachetnym papierze Hahnemuhle PhotoRag Baryta 315.

 

 

Wszystkie kalendarze będą zapakowane w tekturową kopertę.

Aby projekt się powiódł, muszę zebrać zamówienia na minimalny nakład 300 egzemplarzy, jednak z radością powiększę nakład, o ile projekt wesprze więcej chętnych.

 

Harmonogram:

01.10 - 31.10.2019 - zbiórka

01.11 - 30.11.2019 - druk kalendarza, odbiór i wysyłka do wszystkich wspierających. Dołożę wszelkich starań, aby kalendarze dotarły do wszystkich zainteresowanych przed Mikołajem i Świętami.

 

 Jestem absolwentem Wydziału Artystycznego Uniwwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wspinam się od 2001 roku, należę do Klubu Wspinaczkowego Kotłownia oraz Sekcji Wspinaczki Sportowej KS Korona. Swoją przygodę z aparartem fotograficznym zacząłem jeszcze na studiach, ale dopiero połączenie fotografii i wspinaczki przerodziło się w prawdziwą pasję, fakt, że sam jestem czynnym wspinaczem pomaga mi w uchwyceniu piekna, ruchu i dynamiki fotografowanych w skałach scen. Aparat jest nieodłączną częścią mojego ekwipunku podczas wyjazdów w rejony skałkowe i góry. Do tej pory odwiedziłem swktory wspinaczkowe nie tylko w Polsce, ale też w Austrii, Chorwacji, Czechach, Grecji, Francji, Hiszpanii, Maroku, Niemczech, Portugalii, Słowacji, Szwajcarii, Turcji, Włoszech. Oprócz wspinania i fotografowania wspinaczy interesuję się także fotografią pejzażową i portretową oraz historią sztuki. Na stałe mieszkam i pracuję w Krakowie.

Moje prace zostały opublikowane w przewodnikach wspinaczkowych (min. seria "Jura" Grzegorza Rettingera) oraz prestiżowych pismach wspinaczkowych  w Polsce - "Góry - Górski Magazyn Sportowy" - i w USA - "GymClimber i "Rock And Ice". Ponadto zdobyłem szereg nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych, min.:

  • 2010 - I miejsce w konkursie "Ekstremalny Maks" organizowanym przez FujiFilm
  • 2013 - wyróżnienie w konkurskie "Życie na koniuszkach palców" organizowanym przez Polski Związek Alpinizmu
  • 2018 - wyróżnienie w kategorii "Landscape" w MonoVision Photography Awards
  • 2018 - 2 miejsce w kategorii "Winter Sports", wyróżnienie w kategorii "Extreme Sports" w International Photography Awards
  • 2018 - 2 i 3 miejsce oraz wyróżnienie w kategorii "Sports", wyróżnienie nw kategorii "Landscape" w Chromatic Photography Awards
  • 2019 - wyróżnienia w kategoriach "Landscape" i "Portrait" w Monochrome Photography Awards 
  • 2019 - wyróżnienie w kategorii "Professionals/Press/Sports" w Px3 Paris Photography Prize
  • 2019 - 2 i 3 miejsce w kategorii "Winter Sports" oraz wyróżnienie w kategorii "Extreme Sports" w International Photography Awards

Aby zapoznać się z innymi moimi fotografiami, proponuję zajrzeć:

WWW: http://marcinciepielewski.pl

INSTAGRAM: www.instagram.com/marcinciepielewski

FACEBOOK: https://pl-pl.facebook.com/ImageOfPassion

 

"Marcina spotkać można w górach i skałkach, zawsze z wielkim, pełnym sprzętu fotograficznego plecakiem. Podczas gdy inni się wspinają on podchodzi na linach, a później cierpliwie czeka na odpowiedni kadr. Nie zarzuca nas dziesiątkami zdjęć, wybiera najlepsze z najlepszych. W wyborze fotografowanych dróg kieruje się historią wspinania, ale to człowiek zawsze jest w centrum jego zainteresowania. Doceniam."

Andrzej Mirek

 

"Przez kilkanaście lat miałem przyjemność pracować w redakcjach czasopism „Góry” i „Magazyn Górski”. To właśnie dzięki fotografiom takich ludzi jak Marcin Ciepielewski ilustrowanie artykułów o wspinaniu stanowiło największą frajdę. Jeśli zgodnie z obiegową opinią obraz wart jest więcej niż tysiąc słów, to Marcin potrafi wznieść obrazowanie skalnych i górskich dokonań na poziom fotograficznych ośmiotysięczników. Marcin potrafi!"

Rafał Nowak

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Kalendarz wspinaczkowy - Images of Passion Marcina Ciepielewskiego

www.optyczne.pl | 2019-10-03

Marcin Ciepielewski, fotograf wspinaczkowy oraz autor opublikowanego na naszym portalu testu plecaka Lowepro Powder BP 500 AW organizuje zbiórkę. Jej celem jest stworzenie i wydanie autorskiego kalendarza. Nagrodą za wsparcie projektu jest jego egzemplarz.

Kalendarz 2020 z pięknymi zdjęciami Marcina Ciepielewskiego. Zachęcamy do wsparcia projektu!

wspinanie.pl | 2019-10-02

Jeśli zastanawiacie się, co sprawić najbliższym na świąteczny prezent, mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia – kalendarz na rok 2020 z pięknymi zdjęciami wspinaczkowymi autorstwa Marcina Ciepielewskiego.

Kalendarz wspinaczkowy 2020 - wspieramy projekt Marcina Ciepielewskiego

www.goryonline.com | 2019-10-02

Mało kto tak naprawdę zdaje sobie z tego sprawę, ale wspinanie niemal od początku swojego istnienia powiązane było ze sztuką, początkowo przede wszystkim z literaturą, rycinami Gustava Dore dokumentującymi tragedię na Matterhornie, czy wreszcie słynną wyprawą Auguste\'a Bisson...

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.10.2019 22:10