Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nikodem Wojciechowski

Nikodem Wojciechowski

Kraków

Nazywam się Nikodem Wojciechowski. Urodziłem się w 1984 roku. Mieszkam i pracuję w Krakowie. Jestem niezależnym twórcą filmowym. Piszę, reżyseruję, montuję, zajmuję się też efektami wizualnymi.

vimeo.com/nikodem

Ważniejsze filmy:

'Wirujący keks (2017 - w produkcji) - ok. 0:30'
'Żelazny obłok' (2014) - 0:42'
‘Krawędź ziemi’ (2012) - 0:29’
‘Równonoc’ (2011) - 0:17’
‘Rola’ (2010) - 0:10’
‘Daj popatrzeć!’ (2009) - 0:16’

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7902 PLN z 5000 PLN

113 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

158%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.07.2013.

Żelazny obłok (Iron Cloud) - polski, krótkometrażowy film SF

RSS

Bezpośredni link do filmu Dodano 22.01.2017, godz. 21:49

https://vimeo.com/nikodem/ironcloud
Dodano: 09.03.2017, 21:03
  Przecinek
Przecinek
Swietna sprawa. Ciesze sie ze moglem wesprzec ten projekt ^^

Iron Cloud w sieci i nowy projekt Dodano 22.01.2017, godz. 21:47

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że film, który pomogli Państwo stworzyć, Iron Cloud można bez przeszkód oglądać w sieci pod adresem: http://www.facebook.com/ironcloudshort.

Polecam Państwa uwadze również nasz nowy projekt filmowy sci-fi pt. "Wirujący keks". Będzie szybciej, intensywniej i zabawniej. Aktualnie zbieramy środki na dokończenie filmu i będziemy wdzięczni za każdą pomoc:

https://polakpotrafi.pl/projekt/wirujacy-keks-polska-krotkometrazowa-komedia-sf

W ramach podziękowania oferujemy ciekawe nagrody i mnóstwo zabawy podczas zbiórki :)

Nikodem Wojciechowski i ekipa

Żelazny obłok - to już prawie koniec Dodano 01.06.2014, godz. 10:58

Szanowni Państwo, dzięki Waszemu wsparciu po długiej postprodukcji udało się ukończyć projekt :) Obecnie wykonujemy ostatnie szlify i przygotowujemy kopię projekcyjną filmu. Licząc na zainteresowanie organizatorów festiwali filmów niezależnych mamy nadzieję pokazać "Żelazny obłok" w kilku miejscach w Polsce zanim trafi on do internetu. Prezenty dla Państwa są teraz przygotowywane i zostaną wysłane w lipcu. Dziękujemy za cierpliwość. Tych z Państwa, którzy nie zareagowali na maila z prośbą o adres wysyłkowy ponownie prosimy o kontakt. Przypominamy też i zachęcamy by wszystkie aktualne wydarzenia związane z filmem śledzić na stronie facebook.com/ironcloudshort Pozdrawiamy!
Dodano: 02.06.2014, 14:32
  szary
szary
Świetnie, w końcu zobaczymy efekt finalny.
Także nie mogę się doczekać, więc już teraz pytanie, czy są widoki na kolejną część?
Mała prośba, ponieważ nie używam facebooka, czy moglibyście tu zamieszczać ważniejsze informacje, takie jak daty festiwali z Żelaznym Obłokiem?
Wszyscy wtedy dostaną powiadomienie na maila i nic nie przegapimy.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za powodzenie projektu.
Dodano: 01.06.2014, 12:45
  Michał Ajszel Połetek
Michał Ajszel Połetek
Super :) już nie mogę się doczekać! Mam nadzieję, że moje namiary do was dotarły:)

Ostatni bohaterowie. Co dalej? Dodano 01.08.2013, godz. 9:36

Spłynęły do nas potwierdzenia ostatnich wpłat dokonanych tuż przed zakończeniem zbiórki. I tak bohaterami ostatniej akcji zostają Zapor i Ciastos :) Dziękujemy! Co dalej? W pierwszej połowie przyszłego tygodnia mogą Państwo zobaczyć w swoich skrzynkach emailowych pocztę dotyczącą realizacji pierwszych upominków, którymi Was obdarujemy. Zostańcie z nami :)

Finito! Dodano 27.07.2013, godz. 1:24

Drodzy widzowie. To już koniec pewnego etapu. Zaczynałem sam. Z czystą kartką papieru, natłokiem myśli i jedynie najbliższymi dookoła. Kiedy pojawia się pomysł, który nie daje spokoju, fascynuje, ale też przez swoją intensywność trochę męczy i zatruwa, od razu staje się oczywiste, że trzeba pomóc mu przyjść na świat.

W lutym tekst scenariusza był gotowy a pomysł zwrócił uwagę przyszłego kierownika produkcji filmu - Jędrzeja. Później dołączyli do nas świetni ludzie, którzy uwierzyli w projekt i weszli w skład ekipy. Na castingach spotkałem się ze sporą liczbą wyśmienitych aktorów - wierzcie mi, wybór nie był łatwy. Ostatecznie jednak sformowaliśmy znakomitą obsadę i zaczęliśmy pracę pełną parą. Próby aktorskie, prace nad lokalizacjami, scenografią, kostiumami,scenopisem, harmonogramem produkcji... - wymieniać można by długo.

Podczas pierwszego dnia na planie powstał film promocyjny, który już znacie a 17 czerwca wystartowała zbiórka. Od tamtej pory to od Was zależało najwięcej - to, czy uda się kontynuować zdjęcia. Nie pozwoliliście nam jednak zwątpić ani chwili. I udało się - tylko dzięki Wam. Zebraliście 7842 zł, co stanowi blisko 157% kwoty minimalnej, która gwarantowała nam możliwość ukończenia pracy! Zbiórka na "Żelazny obłok" stała się dzięki temu jedną z najlepiej kończących się akcji na portalu PolakPotrafi.pl a Wasz entuzjazm dodawał nam energii każdego dnia zdjęć.

Zaczynałem sam, a linię mety przecinamy wspólnie - w ponad setkę! W imieniu swoim i całej ekipy - bardzo Wam dziękuję.

Nikodem Wojciechowski

PS. Jutro zaczynamy dalszy etap produkcji. Bądźcie z nami. Będziemy Was informować o postępie prac nad gadżetami i samym filmem, wrzucimy trochę więcej podsumowań, statystyk, nowych fotosów i klatek z filmu. Jednym słowem - będzie się działo! :)

Na chwilę przed końcem Dodano 27.07.2013, godz. 0:58

Rzutem na taśmę, tuż przed końcem akcji wspierają nas: MGilowska oraz Hubert Stelmach. - nasi ostatni darczyńcy. Dziękujemy!
Dodano: 01.08.2013, 9:37
Nikodem Wojciechowski
Nikodem Wojciechowski
To prawda! Dzięki :)
Dodano: 27.07.2013, 11:05
  Hubert Stelmach
Hubert Stelmach
Dobre inicjatywy zawsze zasługują na wsparcie, to że zostały 24 minuty do końca, nie ma znaczenia. ;)

2 godziny! Dodano 26.07.2013, godz. 21:58

2 godziny do końca zbiórki na PolakPotrafi! :) Koło północy skończy się nasza wielka akcja i przyjdzie czas na podsumowania, prace nad gadżetami i mądre inwestycje w film na następnym etapie produkcji.

Ale! To jeszcze nie teraz, teraz jeszcze biegniemy. Już widać taśmę mety i w takim momencie nie można się poddać, prawda?

Wiedzą o tym kolejne osoby, które na tym ważnym dla nas etapie jeszcze podają nam pomocną dłoń:
Tomasz389, Zuziak, Magda Stelmach oraz Obiad. Kolejnym (czy ostatnim?) koproducentem zostaje zaś Marcin Kot Bastkowski!

Bardzo Wam dziękujemy i ogromnie cieszymy się, że wspiera nas tak zacne grono!

24 godziny Dodano 25.07.2013, godz. 23:57

Uwaga, uwaga. Mamy 7416 zł i 24 godziny do końca akcji! Jeśli ktoś ma jeszcze zakusy na nasze nagrody: chmurki, scenariusz, concept arty, płytkę z filmem, burgery w lovekrove i limitowany status koproducenta filmowego (mniam!) i chce zapisać się w historii filmu (w przenośni i dosłownie - w napisach końcowych) ma dosłownie ostatnie godziny by to zrobić. Czyż piątek nie jest wyśmienitym dniem na wsparcie niezależnego, polskiego sci-fi? :)

Dziś zaś szlachetnie pomogły nam następujące osoby:
Maciej Smefju Małecki, Cerankas oraz Koczi!
Dziękujemy zamaszyście zamiatając koafiurą (a raczej tym, co na głowie po tylu podziękowaniach jeszcze zostało :)) po posadzce.

Usiądźcie wygodnie. Dojeżdżamy do celu.

Wieści, wieści z frontu Dodano 25.07.2013, godz. 0:50

Pamiętajcie by zaglądać na nasz profil: https://www.facebook.com/ironcloudshort To tam zamieszczamy wszystkie aktualności, ciekawostki, nowe zdjęcia itd. Zapraszamy.

48 h! Dodano 25.07.2013, godz. 0:48

Drodzy widzowie. Odliczamy już godziny (48h) do zakończenia kampanii na PolakPotrafi.pl! Zbliżamy się do 150% wartości kwoty wymaganej. Wierzyliście, że pójdzie tak dobrze? :) W ostatnich dniach projekt wsparli: Ambrose, mdan oraz Bartek ElVis Brzozowski. Brawo! Dziękujemy za cenne wsparcie na ostatniej prostej - nie zapomnimy.

Pamiętacie, że wszyscy wpłacający w tym tygodniu kwotę 26 zł lub większą mogą liczyć na dodatkowy upominek - rabat na smakołyki w LoveKrove?

To ostatnia niedziela Dodano 21.07.2013, godz. 13:31

Podsumowujemy przedostatni tydzień zbiórki i wchodzimy na ostatnią prostą. W ostatnich dniach otrzymaliśmy ogromne wsparcie od następujących osób:
Besides, Jinbe, państwo Osóbkowie, Esus. Do grona koproducentów dołączył zaś pan Zenon Cieślak.
Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim za pomoc. Bijecie kolejny rekord - Żelazny Obłok wsparło już ponad 100 osób!

Spotkajmy się Dodano 21.07.2013, godz. 13:14

Jeśli to wtorek to jesteśmy w Krakowie. Na imprezie podsumowującej zbiórkę i okres zdjęciowy Żelaznego Obłoku oczywiście! Czas i miejsce: księgarnia Czuły Barbarzyńca, ulica Powiśle 11, wtorek 23.07, godzina 20:00. Jeśli tylko będą Państwo w okolicy, zapraszamy! Zaprezentujemy trochę materiałów filmowych i fotosów z planu. Swój koncert zagra zespół Wahadłowiec. Więcej pod adresem: https://www.facebook.com/events/274137886062758/?ref=22

Rabat -15% dla wspierających Obłok w LoveKrove Dodano 20.07.2013, godz. 9:10

Już weekend! Nasza zbiórka pędzi na złamanie karku, ale za tydzień dojedzie do mety. Jak ten wymarzony cel będzie wyglądał zależy tylko od Was drodzy widzowie. Dla tych, którzy chcieliby nas jeszcze wesprzeć, ale uwielbiają suspens i mocne wejścia na koniec mamy dodatkową zachętę.

Właśnie wprowadziliśmy nową nagrodę. Wszystkich, którzy teraz wspomogą nas kwotą o wartości 26 złotych (lub każdą wyższą), oprócz oficjalnych podziękowań na facebooku i umieszczenia nazwiska w napisach filmu, nagrodzimy kuponem rabatowym (-15%) do wykorzystania w jednej z najbardziej oryginalnych krakowskich restauracji - LoveKrove.

Mieszkańcom Krakowa nie trzeba przedstawiać tego (kultowego już) lokalu położonego na klimatycznym Kazimierzu a wszystkich gości i turystów zapraszamy na stronę https://www.facebook.com/lovekrove - nacieszcie oczy i nie wahajcie się dłużej :) LoveKrove swoimi świetnymi pomysłami na jedzenie (najlepszej jakości, pyszne hamburgery dla prawdziwych smakoszy, polecamy!), wystrój i towarzyszące wydarzenia kulturalne udowadnia, że knajpka podająca burgery może być restauracją najwyższych lotów.

LoveKrove i Żelazny obłok łączą siły! Rabat 15% na jedzenie i drinki zrealizujecie w sierpniu 2013. Począwszy od teraz rabat będzie dodawany także do wszystkich innych nagród o wartości powyżej 26 zł. Wspierajcie polskie, niezależne kino - jedzcie zdrowo, smacznie i bawcie się! Zapraszamy!

Pełne zachmurzenie Dodano 19.07.2013, godz. 8:36

Dzień dobry! Nie dajcie się zwieść czystemu błękitowi nad głową - na naszej stronie pełne zachmurzenie! Do grona wspierających Żelazny Obłok na stronie http://polakpotrafi.pl/projekt/iron-cloud dołącza pan Włodzimierz Maciaszek, który sprężystym susem podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej - do 133%! Pięknie dziękujemy za dołączenie do naszego grona i wsparcie!

Spory skok i nowi koproducenci Dodano 18.07.2013, godz. 11:17

Niesamowity dzień! Zbliżamy się do mety a tempo wciąż rośnie i powoli prostuje nam zmarszczki na czole. Wierzyliśmy w projekt filmu od samego początku, ale ogrom Waszego wsparcia przerasta nasze nieśmiałe wyobrażenia! Jesteśmy ogromnie wdzięczni ponieważ każda złotówka jest dla nas bardzo cenna i wydamy ją mądrze. Żelazny obłok rośnie :) Dzisiaj dzieje się to dzięki następującym osobom:
Piotr Imbierowicz (mamy kolejnego "recydywistę" :) który nie poprzestaje na jednorazowym wsparciu!), May90 oraz Hubert Pusek. Do elitarnego grona koproducentów dołączają też: Ad-albert oraz pan Maciej Bartczak z firmą Elbud-B (czwarty koproducent VIP!).
Fanfary! Jesteśmy pełni wdzięczności i buzującej energii, której dodajecie nam swoim wsparciem. 6490 - to daje dumne 129% pierwotnej kwoty minimalnej. Dziękujemy!

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 27.07.2013 00:12