Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Nikodem Wojciechowski

Nikodem Wojciechowski

Kraków

Nazywam się Nikodem Wojciechowski. Urodziłem się w 1984 roku. Mieszkam i pracuję w Krakowie. Jestem niezależnym twórcą filmowym. Piszę, reżyseruję, montuję, zajmuję się też efektami wizualnymi.

vimeo.com/nikodem

Ważniejsze filmy:

'Wirujący keks (2017 - w produkcji) - ok. 0:30'
'Żelazny obłok' (2014) - 0:42'
‘Krawędź ziemi’ (2012) - 0:29’
‘Równonoc’ (2011) - 0:17’
‘Rola’ (2010) - 0:10’
‘Daj popatrzeć!’ (2009) - 0:16’

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7902 PLN z 5000 PLN

113 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 27.07.2013 00:12

Żelazny obłok (Iron Cloud) - polski, krótkometrażowy film SF

Finito!

Dodano 27.07.2013, godz. 1:24

Drodzy widzowie. To już koniec pewnego etapu. Zaczynałem sam. Z czystą kartką papieru, natłokiem myśli i jedynie najbliższymi dookoła. Kiedy pojawia się pomysł, który nie daje spokoju, fascynuje, ale też przez swoją intensywność trochę męczy i zatruwa, od razu staje się oczywiste, że trzeba pomóc mu przyjść na świat.

W lutym tekst scenariusza był gotowy a pomysł zwrócił uwagę przyszłego kierownika produkcji filmu - Jędrzeja. Później dołączyli do nas świetni ludzie, którzy uwierzyli w projekt i weszli w skład ekipy. Na castingach spotkałem się ze sporą liczbą wyśmienitych aktorów - wierzcie mi, wybór nie był łatwy. Ostatecznie jednak sformowaliśmy znakomitą obsadę i zaczęliśmy pracę pełną parą. Próby aktorskie, prace nad lokalizacjami, scenografią, kostiumami,scenopisem, harmonogramem produkcji... - wymieniać można by długo.

Podczas pierwszego dnia na planie powstał film promocyjny, który już znacie a 17 czerwca wystartowała zbiórka. Od tamtej pory to od Was zależało najwięcej - to, czy uda się kontynuować zdjęcia. Nie pozwoliliście nam jednak zwątpić ani chwili. I udało się - tylko dzięki Wam. Zebraliście 7842 zł, co stanowi blisko 157% kwoty minimalnej, która gwarantowała nam możliwość ukończenia pracy! Zbiórka na "Żelazny obłok" stała się dzięki temu jedną z najlepiej kończących się akcji na portalu PolakPotrafi.pl a Wasz entuzjazm dodawał nam energii każdego dnia zdjęć.

Zaczynałem sam, a linię mety przecinamy wspólnie - w ponad setkę! W imieniu swoim i całej ekipy - bardzo Wam dziękuję.

Nikodem Wojciechowski

PS. Jutro zaczynamy dalszy etap produkcji. Bądźcie z nami. Będziemy Was informować o postępie prac nad gadżetami i samym filmem, wrzucimy trochę więcej podsumowań, statystyk, nowych fotosów i klatek z filmu. Jednym słowem - będzie się działo! :)